Θέλω να πεθάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    2

    Θέλω να πεθάνω

    Γεια σας..Με λένε Ελευθερία και θέλω να πεθάνω..Νιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..Δεν με καταλαβαίνει κανείς..είμαι αλλιώς στον χαρακτήρα και θέλω να το παίζω μαγκάκι..δεν ξέρω γιατί..ενώ δεν είμαι έτσι..όλοι με βρίζουν..χωρίς να τους έχω κάνει τίποτα..δεν μ'αρέσει άλλο η ζωή..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩΩ..αλλα το κανω ειναι εκει που πιανω το ξυραφακι και θελω να κοψω τις φλεβες μου σκεφτομαι μερικα ατομα που τα αγαπαω πιο πολυ και απο την ζωη..Και μετα πεταω το ξυραφακι κατω καιι κλεω ακομα περισσοτερο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    και τι σκεφτεσαι να κανεις γι΄αυτο;μηπως αυτα που εγραψες θα πρεπει να τα πεις σ΄εναν ειδικο και με την βοηθεια του να βρεις την αιτια που αισθανεσαι ετσι;το θεμα δεν ειναι να το παιζεις μαγκακι για να αμυνεσαι αλλα να ηρεμησεις εσυ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by listrobia View Post
    Γεια σας..Με λένε Ελευθερία και θέλω να πεθάνω..Νιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..Δεν με καταλαβαίνει κανείς..είμαι αλλιώς στον χαρακτήρα και θέλω να το παίζω μαγκάκι..δεν ξέρω γιατί..ενώ δεν είμαι έτσι..όλοι με βρίζουν..χωρίς να τους έχω κάνει τίποτα..δεν μ'αρέσει άλλο η ζωή..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩΩ..αλλα το κανω ειναι εκει που πιανω το ξυραφακι και θελω να κοψω τις φλεβες μου σκεφτομαι μερικα ατομα που τα αγαπαω πιο πολυ και απο την ζωη..Και μετα πεταω το ξυραφακι κατω καιι κλεω ακομα περισσοτερο..
    κι εγώ...........
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,614
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    κι εγώ...........
    εσυ να κατσεις στ αυγα σου και να φας τα φρουτα σου και τα λαχανικα σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,614
    Λιστροβια καλησπερα
    τι ηλικια εχεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by listrobia View Post
    Γεια σας..Με λένε Ελευθερία και θέλω να πεθάνω..Νιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..Δεν με καταλαβαίνει κανείς..είμαι αλλιώς στον χαρακτήρα και θέλω να το παίζω μαγκάκι..δεν ξέρω γιατί..ενώ δεν είμαι έτσι..όλοι με βρίζουν..χωρίς να τους έχω κάνει τίποτα..δεν μ'αρέσει άλλο η ζωή..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩΩ..αλλα το κανω ειναι εκει που πιανω το ξυραφακι και θελω να κοψω τις φλεβες μου σκεφτομαι μερικα ατομα που τα αγαπαω πιο πολυ και απο την ζωη..Και μετα πεταω το ξυραφακι κατω καιι κλεω ακομα περισσοτερο..
    Γεια. Τι εννοεις οταν λες οτι ολοι σε βριζουν? Αφου εχεις καποια ατομα που τα αγαπας πιο πολυ κι απο τη ζωη σου, θα σου προτεινα να επικεντρωθεις σε αυτα και να μην αφηνεις τριτους να σε επηρεαζουν τοσο.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ να κατσεις στ αυγα σου και να φας τα φρουτα σου και τα λαχανικα σου
    χαχαχα ! επιτέλους γέλασα )))
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    317
    και εγω ερχονται στιγμες που πεθαινω........αλλα ζω ακομη ομως ξανα και ξανα.........................

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Listrobia σε ποιους αναφέρεσαι όταν λες ότι σε βρίζουν; Έχεις προβλήματα με την οικογένεια, τους φίλους ή το εργασιακό σου περιβάλλον; Αν είναι το τριτο απλα γράψτους στα παλιά σου τα υποδήματα..χεχε! Δεν αξίζει ν' αναλώνεσαι και κυρίως γι' αυτά τα θέματα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να είσαι συνεπής και εργατική. Από εκεί και περα τα παράπονα σου να τα εκδηλώνεις στους προισταμένους και μόνο και να μην μπαίνεις στην διαδικασία του κουτσομπολιού και του ανταγωνισμου γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο και γι' αυτόν που το ξεκινά αλλά και γι' αυτόν που το συνεχίζει.


    Αν θέλεις γίνε πιο συγκεκριμένη σ' αυτά που σε προβληματίζουν για να καταλάβουμε τι ακριβώς σου συμβαίνει. Όλοι όσοι επισκεπτόμαστε αυτό το σάιτ έχουμε νιώσει έτσι κατά καιρούς, δυστυχώς υπάρχει πολλή μοναξιά εκεί έξω κι ας υπάρχουν τόσοι άνθρωποι...Είναι λυπηρό αλλά συμβαίνει.


    Μέσα από εδώ ίσως καταφέρεις να νιώσεις καλύτερα και ότι πραγματικά δεν είσαι μόνη. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που νιώθουν σαν εσένα. Απ' ότι βλέπω αυτό που σε βασανίζει είναι η αχαριστία μαλλον; Εξήγησε μου για να σε βοηθήσω καλύτερα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Μία από τα ίδια....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    11
    Σας παρακαλώ βοηθήστε με..Δε ζητάω πολλά..μια αγκαλιά μόνο..όμως δε την βρίσκω πουθενά..τα πάντα είναι τυπικά..όλοι είναι τόσοι ασπλαχνοι. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Έχω αρκετούς ανθρώπους γύρω όμως κανένας δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για μένα..Το μόνο που ζητάω είναι λίγη αγάπη και λίγη στοργή..νιώθω τόσο άχρηστη και παραμελημένη. Είμαι ένα τίποτα, κάνεις δε μου δίνει σημασία.Γιατί να ζω αν δεν ειμαι χαρούμενη και ευτυχισμένη..Ας με βοηθήσει κάποιος έστω και ένας καλός λόγος θα μου είναι αρκετος

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Γεια σου Rania96. Επειδη κι εγω και σιγουρα πολλοι αλλοι σε αυτο εδω το φορουμ και οχι μονο, εχουμε βιωσει τα συναισθηματα που περιγραφεις, εχω να σου πω οτι ειναι προσκαιρα, δε θα κρατησουν για παντα, λιγο υπομονη θελει, προσπαθεια για το καλυτερο, και γιατι οχι βοηθεια, και πιστεψε με ολα σιγα σιγα θα βελτιωθουν, μην το βαζεις κατω

  13. #13
    Ρανια μου ειμαι σιγουρη οτι εχεις ανθρωπους που σε αγαπανε και νοιαζονται για εσενα! πως αισθανεσαι τον τελευταιο καιρο? αν εισαι ψυχολογικα ασχημα γιατι δεν ζητας βοηθεια απο εναν ειδικο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Τα μαγκακια αγαπανε δεν το ξερεσ τα μαγκακια αγαπανε κ πονανε αυτο ειναι το τιμημα ο πονοσ να σαι περηφανη που αγαπασ κι ασ πονασ τα μαγκακια κανουν αυτο τον κοσμο να γυρναει κουκλα μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Οπωσ τα ακουσ εμεισ κανουμε τον κοσμο να γυρναει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  2. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 20:57
  3. Tα παιδιά μου ανυσυχούν μήπως πεθάνω
    By newagemama in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 12-04-2011, 10:55
  4. Θέλω να πεθάνω
    By Swan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 13-06-2009, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •