ενα βημα πριν την αυτοκτονια πριν καν ενηλικιωθω.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    21
    σορρυ ρε φιλε αλλα απ την τρομαρα περνανε πολλες σκεψεις απ το μυαλο μου..εχεις δικιο..

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    21
    Κωνσταντινε ετσι ακριβως φιλε..μπορω να πω οτι σημερα μιλησα στη μητερα μου και της το ειπα face-to-face το τι περναω..και προς εκπληξη μου δεν ειπε τιποτα και ειπε ισα ισα οτι θα με βοηθησει να το ξεπερασω..αντε να δουμε..ραντεβου με τον ψυχολογο σε λιγες μερες και ο θεος βοηθος..ελπιζω να φυγει..γιατι ακουω και απο σενα οτι ακομα και με θεραπεια δεν το χεις ξεπερασει και με πιανει νεο αγχος..αλλα θα δουμε..:/

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by nikosss View Post
    Κωνσταντινε ετσι ακριβως φιλε..μπορω να πω οτι σημερα μιλησα στη μητερα μου και της το ειπα face-to-face το τι περναω..και προς εκπληξη μου δεν ειπε τιποτα και ειπε ισα ισα οτι θα με βοηθησει να το ξεπερασω..αντε να δουμε..ραντεβου με τον ψυχολογο σε λιγες μερες και ο θεος βοηθος..ελπιζω να φυγει..γιατι ακουω και απο σενα οτι ακομα και με θεραπεια δεν το χεις ξεπερασει και με πιανει νεο αγχος..αλλα θα δουμε..:/
    πάλι καλά που δεν τρόμαξε η γυναίκα!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    2
    γεια σου νικο!λοιπον αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα!οποτε σε καταλαβαινω απολυτα!εχω περασει πολυ ασχημες καταστασεις με κρισεις πανικου απιστευτο αγχος,τρεμουλο,πολλα δακρυα και αλλα πολλα!ειναι ψυχαναγκασμος και δυστυχως ετυχε να το χουμε!μοθ συνεβει και μενα ετσι μια μερα ξαφνικα!αν πιστευω και παλιοτερα ειχα καποια δειγματα ψυχαναγκασμου!πχ.επλενα τα χερια μου για παρα πολυ ωρα!ομως στν τριτη λυκειου βγηκε στην επιφανεια ενα αλλο ειδος ψυχαναγκασμου.το ιδιο με σενα!γυρνωντας μια μερα απο το σχολειο,ξαπλωσα στο κρεβατι μου και ετσι ξαφνικα με πιασε ενας πανικος και νομιζα οτι θα τρελαθω.Για λιγες μερες ειχα σκεψεις αυτοκτονικες και εκεινο το διαστημα ειχαν φυγει οι δικοι μου ταξιδι και εγω ιμουν χαλια και τους επερνα τηλ να επιστρεψουν.και οταν γυρισαν πηγα για υπνο και ξαφνικα ξυπνησα με απιστευτο αγχος και φοβομουν μην κανω κακο στους δικους μου.ειναι απιστευτα ψυχοφθορο αυτο το συναισθημα.πηρα φαρμακα εγω και τελικα καταφερα να δωσω πανελληνιες και περασα και στη σχολη που χα βαλει πρωτη.τωρα ειμαι εβδομο ετος και ακομα δεν εχω ξεπερασει αυτα τα προβληματα και φοβαμαι πως δεν θα τα ξεπερασω ποτε..και ολα αυτα επηρεαζουν και την προσωπικη μου ζωη.επισης η σχολη δεν μαρεσει και δεν εχω καταφερει να την τελειωσω και ουτε ξερω αν θα τα καταφερω γιατι δεν εχω καθολου ορεξη για διαβασμα!και μου ειναι ενα μεγαλο βαρος αυτη η σχολη!θελει αρκετο διαβασμα και εγω δεν εχω καθολου ορεξη.Τεσπα,αυτα με λιγα λογια.Εχουμε ακριβως το ιδιο και ξερω οτι ειναι ψυχαναγκασμος.Δεν θελουμε να κανουμε τετοιες σκεψεις αλλα γινεται υποσυνειδητα!και οταν κανουμε κατι η ασχολιομαστε με κατι που μας αρεσει ξεχνιομαστε.Αντιθετως οταν κανουμε κατι με το ζορι ι απλα καθομαστε και σκεφτομαστε,ερχονται ολες αυτες οι αρνητικες σκεψεις.Εμενα μου συμβαινει κυριως οταν πιεζομαι πολυ οπως τωρα στην εξεταστικη!ελπιζω πραγματικα καποια στιγμη να τα ξεπερασουμε ολα αυτα και να μπορεσουμε επιτελουσ να ζησουμε φυσιολογικα!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    2
    και ομως νικο το χουν και αλλοι πολλοι...ειναι μια αρρωστια,ετσι δεν μπορει μονο σε ενα ατομο να συμβει....!ολα μα ολα ειναι θεμα χημειας του εγκεφαλου!πολλες φορες εχω σκεφτει τι ωραια που θα ταν να αλλαζα εγκεφαλο!αλλα προφανως δεν γινεται!αυτο που γινεται ειναι να αλλαξει ο τροπος σκεψης αλλα ακομα δεν ξερω πως μπορει να γινει αυτο!ζω με την ελπιδα!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. καλυτερα απο πριν?
    By linda in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2011, 20:04
  2. Ενα βήμα πριν να φουνταρω η να κλειστώ σε ίδρυμα
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 12-09-2011, 15:01
  3. Πριν το τέλος
    By Sweet Home in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 05-08-2011, 01:56
  4. Ένα βήμα πρίν με χωρίσει...Δυστυχώς..
    By christina_ast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 12-04-2009, 13:29
  5. Ενα βήμα πριν τον χωρισμό?
    By black.toulip in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2007, 12:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •