ανεργια - οικονομικη κριση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78

    ανεργια - οικονομικη κριση

    λοιπον παιδια ,μου την εχει βαρεσει ! να ψαχνω και να μην βρισκω δουλεια ,που μεχρι περυσι τουλαχιστον μπορει να εβρισκα και μεσα σε δυο μερες ... να ζητανε εντωμεταξυ ολοι προυπηρεσια ακομα και σε δουλειες που δεν χρειαζεται και κανενα ιδιαιτερο πτυχιο ... και πως θα την αποκτησω ρε φιλε την προυπηρεσια αν δεν μου δωσει κανεις την ευκαιρια ... ??? οκ εννοειται θα συνεχισω να ψαχνω αλλα οσο ναναι με εχει παρει λιγο απο κατω και το χειροτερο μου ειναι να να με παιρνουν φιλοι μου να παμε για καφεδακι ,ποτακι και να απορριπτω προτασεις γιατι πρεπει να κανω οικονομια .. πολυ σπασιμο ...

    εσεις το βιωνετε καθολου αυτο ... ? τους βλεπω κι ολους στο φεισμπουκ να κανονιζουν ταξιδακια κι απο δω κι απο κει ... και λεω μα τι γινεται ...μονο εμενα με χτυπησε η κριση ...???

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΟΧΙ δεν εχει χτυπησει μονο εσενα η ανεργια και η οικονομικη κριση! απλα ακομα δεν ειναι τοσο μεγαλος ο αριθμος ,συν το οτι πολυ δεν το λενε, το παιζουν ανετοι η χροστανε η μαμα μπαμπας (για τους νεους) ,βλεπεις τα νεα ατομα ως 30 το πολυ ντρεποντε να πουν οτι δεν εχουν λεφτα ειναι ψωροπερηφανοι ,βλεπεις υπαρχουν ακομα αποθεματα στις ελληνικες οικογενειες .

    Αλλα με ποιο θρασος θα κατηγορησω τους νεους? αφου απο παιδακια μας μαθαν πως το χρημα ειναι το μεγα κριτηριο για τις κοινωνικες σχεσεις ! στην T.V. τα πιο πολλα προγραμματα ειναι για τις πλουσιες ζωες , την υπερκαταναλωση , την Μυκονο ¨) , ολες οι σειρες εχουν το καλο πλουσιο παιδι με τους συναισθηματικους βιομηχανους γονεις ! βλεπε ΣΤΑΡ. οπου το προτυπο νεου -νεας ειναι οταν βγαινει καθε βραδυ στα κλαμπ της παραλιακης για την εποχη μας και το χειμωνα στο γκαζι η αμα ειναι μαγκας στου ψυρρη ¨), να κερνα και να χαλα αρκετα ευρο καθε εξοδο οπου φυσικα θα ειναι ντυμενος με τα πιο λαμπερα ιταλικα ρουχα! Τελος τα ιδανικα μεροι να ζει ενας συγχρονος νεος που σεβεται το "ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ" ειναι 6 μηνες Μυκονο ,6 μηνες Αραχωβα ¨)

    Ολα αυτα μας τα χαλασε το ΠΑΣΟΚ! οπου ξαφνικα μας εκοψε μισθους ,μας εβαλε καινουργιους φορους ,εδιωξε κοσμο απο δουλειες και αλλα πολλα καλα! Γτ. ξαφνικα τα λεφτα που ειχαμε δανειστει ζηταν την επιστροφη τους ! καποτε θα γινοταν αυτο , δεν μπορει μια ζωη να περνας σα πλουσιος με ξενα λεφτα! το θεμα ειναι οτι δεν φταιμε ολοι για αυτο! αλλα την πληρωνουμε πιο πολυ αυτοι που δεν φταιμε !Γτ. εμενα κανεις απο το σοι μου δεν βολευτηκαι στο δημοσιο ! να δουλευει 6 ωρες και να την βλεπει και απο πανω με το πολιτη που στην τελικη ειναι υποχρεωμενος να κανει οτι πρεπει για να τον εξυπηρετησει !! Βεβαια δεν ειναι ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι ετσι ,ισως ειναι και πιο λιγοι απο το 1/5 απο οτι λεγετε, αλλα το οτι ολοι οι αλλοι το ανεχοταν -μαζι με τους πολιτες- μας κανει συνυπευθυνους ! αφου η ανοχη ειναι συνοχη στην ενοχη !! Και ηρθε το σημερα οπου ολα ειναι σκατα! και παμε στο διαολο με ταχυτητα φωτος ! και το χειροτερο ειναι οτι καποια φιδια που εχουν και το πιο μεγαλο μερος ευθυνης ! ερποντας ! παλυ θα την σκαπουλαρουν και ο κοσμακης που μια ζωη ειναι στο "πακετο" θα βγαλει το αλλο φιδι! το ανακοντα απο την τρυπα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμενα με χτυπησε η κριση γερα....εφερε τα πανω-κατω στη ζωη μου που ειχε μπει σε μια πορεια. Πολυ γερα , το καλο ειναι οτι δεν εχω ιδιαιτερες υποχρεωσεις (οικογενεια να φροντισω) και δεν χρωσταω πουθενα. Κατα τα αλλα αφραγγος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΟΧΙ δεν εχει χτυπησει μονο εσενα η ανεργια και η οικονομικη κριση! απλα ακομα δεν ειναι τοσο μεγαλος ο αριθμος ,συν το οτι πολυ δεν το λενε, το παιζουν ανετοι η χροστανε η μαμα μπαμπας (για τους νεους) ,βλεπεις τα νεα ατομα ως 30 το πολυ ντρεποντε να πουν οτι δεν εχουν λεφτα ειναι ψωροπερηφανοι ,βλεπεις υπαρχουν ακομα αποθεματα στις ελληνικες οικογενειες .

    Αλλα με ποιο θρασος θα κατηγορησω τους νεους? αφου απο παιδακια μας μαθαν πως το χρημα ειναι το μεγα κριτηριο για τις κοινωνικες σχεσεις ! στην T.V. τα πιο πολλα προγραμματα ειναι για τις πλουσιες ζωες , την υπερκαταναλωση , την Μυκονο ¨) , ολες οι σειρες εχουν το καλο πλουσιο παιδι με τους συναισθηματικους βιομηχανους γονεις ! βλεπε ΣΤΑΡ. οπου το προτυπο νεου -νεας ειναι οταν βγαινει καθε βραδυ στα κλαμπ της παραλιακης για την εποχη μας και το χειμωνα στο γκαζι η αμα ειναι μαγκας στου ψυρρη ¨), να κερνα και να χαλα αρκετα ευρο καθε εξοδο οπου φυσικα θα ειναι ντυμενος με τα πιο λαμπερα ιταλικα ρουχα! Τελος τα ιδανικα μεροι να ζει ενας συγχρονος νεος που σεβεται το "ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ" ειναι 6 μηνες Μυκονο ,6 μηνες Αραχωβα ¨)

    Ολα αυτα μας τα χαλασε το ΠΑΣΟΚ! οπου ξαφνικα μας εκοψε μισθους ,μας εβαλε καινουργιους φορους ,εδιωξε κοσμο απο δουλειες και αλλα πολλα καλα! Γτ. ξαφνικα τα λεφτα που ειχαμε δανειστει ζηταν την επιστροφη τους ! καποτε θα γινοταν αυτο , δεν μπορει μια ζωη να περνας σα πλουσιος με ξενα λεφτα! το θεμα ειναι οτι δεν φταιμε ολοι για αυτο! αλλα την πληρωνουμε πιο πολυ αυτοι που δεν φταιμε !Γτ. εμενα κανεις απο το σοι μου δεν βολευτηκαι στο δημοσιο ! να δουλευει 6 ωρες και να την βλεπει και απο πανω με το πολιτη που στην τελικη ειναι υποχρεωμενος να κανει οτι πρεπει για να τον εξυπηρετησει !! Βεβαια δεν ειναι ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι ετσι ,ισως ειναι και πιο λιγοι απο το 1/5 απο οτι λεγετε, αλλα το οτι ολοι οι αλλοι το ανεχοταν -μαζι με τους πολιτες- μας κανει συνυπευθυνους ! αφου η ανοχη ειναι συνοχη στην ενοχη !! Και ηρθε το σημερα οπου ολα ειναι σκατα! και παμε στο διαολο με ταχυτητα φωτος ! και το χειροτερο ειναι οτι καποια φιδια που εχουν και το πιο μεγαλο μερος ευθυνης ! ερποντας ! παλυ θα την σκαπουλαρουν και ο κοσμακης που μια ζωη ειναι στο "πακετο" θα βγαλει το αλλο φιδι! το ανακοντα απο την τρυπα!
    ξερεις τι ...? διανυουμε γενικοτερα μια εποχη που δινει εμφαση στην επιφανεια και το '' φαινεσθαι '' αλλα δεν νομιζω οτι φταινε μονο τα προτυπα που μας προβαλλουν ... π.χ μην ξεχναμε οτι η σημερινη γενια των πενηνταρηδων, κατεληξε να νοιαζεται μονο για το βολεμα ... δεν τους ενδιαφερε να κανει το παιδι τους μια δουλεια που θα αγαπαει αλλα πως θα βολευτει στο δημοσιο ... θελω να πω οτι τα προτυπα δεν τα διαμορφωνουν μονο η τηλεοραση και τα περιοδικα αλλα και η οικογενεια ... και να σκεφτεις οτι μια γενια που περασε χουντα , θα επρεπε να δινει περισσοτερη σημασια στην ελευθεια της σκεψης , στην ελευθερη βουληση ... δεν ειναι τραγικο ... ?

    στο θεμα της πολιτικης θα συμφωνησω σε γενικες γραμμες ... εχουμε τους πολιτικους μας αξιζουν .... κακα τα ψεματα ... δεν φταινε ολοι βεβαια οπως λες κι εσυ αλλα η νοοτροπια που εχουμε σαν λαος '' να βολευτω εγω κι αλλος ας κουρευεται '' δεν βοηθα να εξελιχθουμε και δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε και ποτε,αν δεν την αποβαλλουμε ... ελπιζω τουλαχιστον στο εξης να αποκτησουμε μια πιο αξιοκρατικη κοινωνια και να μην '' εξυπηρετειται '' μονο μια μεριδα απο βυσματα ....

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Εμενα με χτυπησε η κριση γερα....εφερε τα πανω-κατω στη ζωη μου που ειχε μπει σε μια πορεια. Πολυ γερα , το καλο ειναι οτι δεν εχω ιδιαιτερες υποχρεωσεις (οικογενεια να φροντισω) και δεν χρωσταω πουθενα. Κατα τα αλλα αφραγγος.
    αστα να πανε ρε γαμωτο ... ευτυχως που δεν χρωσταμε ,σωστα ... αλλα και παλι ειναι πολυ εκνευριστικο ...εγω ψαχνω απο το καλοκαιρι και εχω αρχισει να ακουω συχνα το '' τωρα δεν παιρνουμε ,τωρα απολυουμε '' .... να θες να βγεις να ξεσκασεις και να μετρας καθε ευρω ... θα κοψω και τις ειδησεις γιατι με αποθαρρυνουν να λενε ολη την ωρα ποσο θα αυξηθει η ανεργια ...
    ας κανουμε υπομονη και που θα παει .... ελπιζω να βρουμε συντομα κατι και οι δυο μας ...
    οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα πηξαμε στα μακαρονια ....πολυ μακαρονι αυτη την εποχη .... χιχι :p

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    athens
    Posts
    57
    εγω καθε μερα στελνω βιογραφικα,το τηλ ουτε που χτυπαει και οσο για την προυπηρεσια το ιδιο προβλημα εχω κ γω..μα αν δε με παρεις ρε πως θα αποκτησω προυπηρεσια???απλα παιρνουν αυτους που θελουν!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by redrose View Post
    εγω καθε μερα στελνω βιογραφικα,το τηλ ουτε που χτυπαει και οσο για την προυπηρεσια το ιδιο προβλημα εχω κ γω..μα αν δε με παρεις ρε πως θα αποκτησω προυπηρεσια???απλα παιρνουν αυτους που θελουν!!!
    μα μερικοι ειναι ηλιθιοι ρε συ .... ασε που βλεπεις κατι αγγελιες εξωπραγματικες .... οι περισσοτεροι βαριουνται να εκπαιδευσουν προσωπικο και ειναι αρκετα δυσκολο να βρεις μια καλη δουλεια ... προτιμουν να βρουν ατομα μεσω γνωστων τους παρα να βαλουν αγγελια ... εντωμεταξυ ακου κατι κουλες αγγελιες ..... ζητειται ατομο απο 18 ως 22 με τουλαχιστον πεντε χρονια προυπηρεσια.... ! και ποτε ξεκινησε να δουλευει δηλαδη ρε φιλε .. ?? απο τα 13 ... ?? ημαρτον !τι αλλο θα δουν τα ματια μου ...

    παντως αποψη μου redrose ψαξε για κατι αλλο εστω και προσωρινα, μεχρι να σε καλεσουν για συνεντευξη ... ασε που μπορεις να κανεις και γνωριμιες και μετα να προκυψει και κατι πιο αξιολογο .. ποτε δεν ξερεις ...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΕ
    ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΒΟΗΘΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ :(

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Με συμπληρωσες πολυ σωστα ¨) SERENA ετσι ειναι , τα προτυπα τα φτιαχνει παντα η γενια που εχει το κουμαντο προς την γενια που πλαθετε! και θα πρεπε να ειχαν βαλει πιο αληθινα ιδανικα αφου τοσα και τοσα περασαν ! ασε που μας ειχαν πρηξει οτι η γενια τους εκανε τις μεγαλες αλλαγες στις ιδεες ,στην ελευθερια και στην αλληλεγγυη ! που ειναι τα παιδια των λουλουδιων? μαλον εγιναν μεγαλοι των μπετων και των κατασκευων !¨)

    Οσο για τη χουντα ειναι πονεμενη ιστορια ! οι πιο πολλοι ειναι μετεπειτα ηρωες ! πως γινετε να αντιδρουσαν σχεδον ολοι και να αντεξαι 7 χρονια??? αλλα και εκει ειχε πολλους βολεψακιδες που γιναν επαναστατες της πλαστης ιστοριας της νεας Ελλαδας!! και οσοι δεν βολευτηκαν απλα το βουλοσαν !! εσκυψαν το κεφαλι και υπεγραψαν τα " καλα "τους φρονηματα ! γτ. αμα αντιδρουσαν 1 εκατομμυριο η χουντα θα γινοταν δημοκρατια στο μπαμ!! Αυτη ειναι η ελληνικη οικογενεια φιλη μου , οπως πολυ καλα λες, αυτα ειναι τα φρονηματα της που δεινει στα παιδια της!

    Τελος για το θεμα της αλλαγης που λες ,θαυμαζω την εσιοδοξια σου ,δειχνει ατομο δυνατο με κουραγιο και "νικητη" ,ευχομαι να σου παν ετσι τα πραματα στην ζωη σου Σερενα ! αλλα η ζωη των Ελληνων δεν θα αλλαξει ποτες ! αμα δεν μαθουν και δεν πραξουν την " ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ " μονο με αυτο μπορει να παει μπροστα μια λαβωμενη χωρα ! ενας λαος "παρτακιας" μονο αμα αλλαξει και κοιτα το "ΕΜΕΙΣ" αντι του "ΕΓΩ"

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Βρείτε κάποιο τρόπο να γλιτώσουμε από τους εγκληματίες. Όσους προτίμησαν ένα όπλο αντί για λίγη αληθινή συντροφιά στη κοινωνία. Βρείτε ένα τρόπο να τους καθαρίσετε,. Αν έχετε κάποιο όπλο στα χέρια σας χρησιμοποιήστε το εναντίον σας και όχι για να σκοτώσετε ανθρώπους που δεν σας φταίνε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ δε μιλάω τα 'χω πει πολλές φορές και στο δικό μου το ποστ που άνοιξα... φρίκη η κατάσταση... χωρίς ελπίδα... χωρίς μέλλον....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ετοιμαζόμουν να το γράψω στο "τι σκέφτεστε" αλλά νομίζω κολλάει εδώ καλύτερα.
    με αφορμή την ειδική εισφορά αλληλεγγύης που μου ήρθε από την εφορία, κοιτούσα για τον άλλο φόρο - χαράτσι που εμένα ευτυχώς δε θα μου έρθει εφόσον δεν είμαι ιδιοκτήτρια ακινήτου. Το ειδικό έκτακτο τέλος ακινήτου θα συνεισπράττεται με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Συνεπώς, σε περίπτωση που δεν έχεις να πληρώσεις, σου κόβουν και τη ΔΕΗ. Καθόλου εκβιαστικό...ΟΙ δύο πρώτες δόσεις πρέπει να καταβληθούν μέχρι τέλος του 2011.
    Αισθάνομαι λες και ζω κάπου στο 1700, όπου η ιδέα του κοινωνικού κράτους δικαίου υπήρχε μόνο θεωρητικά και ο στόχος τότε ήταν η γιγάντωση ενός κρατικού μηχανισμού, ενός δεσποτικού κράτους που προκειμένου να καλύψει τις δαπάνες του επέβαλλε δυσβάστακτη φορολογία...
    Σα να λέμε δε μεσολάβησαν τρεις αιώνες από τότε, σα να μην υπήρξε καμμία εξέλιξη.
    Αφήστε λοιπόν το "αόρατο" σας χέρι να κατευθύνει την αγορά. Θα έρθει όμως και η λαϊκή ετυμηγορία.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Quote Originally Posted by void View Post
    Ετοιμαζόμουν να το γράψω στο "τι σκέφτεστε" αλλά νομίζω κολλάει εδώ καλύτερα.
    με αφορμή την ειδική εισφορά αλληλεγγύης που μου ήρθε από την εφορία, κοιτούσα για τον άλλο φόρο - χαράτσι που εμένα ευτυχώς δε θα μου έρθει εφόσον δεν είμαι ιδιοκτήτρια ακινήτου. Το ειδικό έκτακτο τέλος ακινήτου θα συνεισπράττεται με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Συνεπώς, σε περίπτωση που δεν έχεις να πληρώσεις, σου κόβουν και τη ΔΕΗ. Καθόλου εκβιαστικό...ΟΙ δύο πρώτες δόσεις πρέπει να καταβληθούν μέχρι τέλος του 2011.
    Αισθάνομαι λες και ζω κάπου στο 1700, όπου η ιδέα του κοινωνικού κράτους δικαίου υπήρχε μόνο θεωρητικά και ο στόχος τότε ήταν η γιγάντωση ενός κρατικού μηχανισμού, ενός δεσποτικού κράτους που προκειμένου να καλύψει τις δαπάνες του επέβαλλε δυσβάστακτη φορολογία...
    Σα να λέμε δε μεσολάβησαν τρεις αιώνες από τότε, σα να μην υπήρξε καμμία εξέλιξη.
    Αφήστε λοιπόν το "αόρατο" σας χέρι να κατευθύνει την αγορά. Θα έρθει όμως και η λαϊκή ετυμηγορία.
    Δυστυχώς void έχουμε ήδη γυρίσει πάρα πολλά χρόνια πίσω, τόσο με τα κάθε λογής χαράτσια που σοφίζονται οι κυβερνώντες, όσο και με την καταστρατήγηση βασικών εργασιακών δικαιωμάτων, που είχαν κατακτηθεί με αγώνες... αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι η θλίψη που βλέπω γύρω μου... μια θλίψη που σε πολλούς από εμάς έχει γυρίσει σε κατάθλιψη... φοβάμαι την αδράνεια... φοβάμαι ότι τώρα, που περισσότερο από ποτέ, απαιτείται δραστηριοποίηση δεν έχουμε τα απαραίτητα "αποθέματα" για να αντιδράσουμε...
    Η μόνη ελπίδα (και με λυπεί πραγματικά που το γράφω) είναι η εξαθλίωση... μια εξαθλίωση, ως η τελευταία ελπίδα για να μας ωθήσει να διεκδικήσουμε τη ζωή μας... δεν ξέρω... ελπίζω να ξεκολλήσουμε, να γυρίσει η ρόδα...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    57
    φορουμ υποστήριξης ανέργων εχει γίνει εδω και δεν τυχαίο που όσο ζωριζουν τα οικονομικα ζορίζουν και ψυχολογικα. Για αυτο προβλέπουν αλλωστε οτι η καταθλιψη μεχρι το 2050 θα είναι η πρωτη αιτία ανικανότητας στους ανθρώπους.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Quote Originally Posted by void View Post
    Ετοιμαζόμουν να το γράψω στο "τι σκέφτεστε" αλλά νομίζω κολλάει εδώ καλύτερα.
    με αφορμή την ειδική εισφορά αλληλεγγύης που μου ήρθε από την εφορία, κοιτούσα για τον άλλο φόρο - χαράτσι που εμένα ευτυχώς δε θα μου έρθει εφόσον δεν είμαι ιδιοκτήτρια ακινήτου. Το ειδικό έκτακτο τέλος ακινήτου θα συνεισπράττεται με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Συνεπώς, σε περίπτωση που δεν έχεις να πληρώσεις, σου κόβουν και τη ΔΕΗ. Καθόλου εκβιαστικό...ΟΙ δύο πρώτες δόσεις πρέπει να καταβληθούν μέχρι τέλος του 2011.
    Αισθάνομαι λες και ζω κάπου στο 1700, όπου η ιδέα του κοινωνικού κράτους δικαίου υπήρχε μόνο θεωρητικά και ο στόχος τότε ήταν η γιγάντωση ενός κρατικού μηχανισμού, ενός δεσποτικού κράτους που προκειμένου να καλύψει τις δαπάνες του επέβαλλε δυσβάστακτη φορολογία...
    Σα να λέμε δε μεσολάβησαν τρεις αιώνες από τότε, σα να μην υπήρξε καμμία εξέλιξη.
    Αφήστε λοιπόν το "αόρατο" σας χέρι να κατευθύνει την αγορά. Θα έρθει όμως και η λαϊκή ετυμηγορία.
    Άκουσα το εξής για αυτό με την ΔΕΗ, δεν ξέρω αν ισχύει, οπότε με κάθε επιφύλαξη... άκουσα ότι μπορείς να πας στο παρακαταθηκών και δανείων, να πληρώσεις εκεί ΜΟΝΟ το ποσό που αντιστοιχεί καθαρά στη ΔΕΗ, και ότι τότε δεν μπορούν να σου κόψουν το ρεύμα.

    Αν κάποιος είναι πιο σχετικός με το θέμα και ξέρει κάτι παραπάνω, ας ενημερώσει... ειδικά αν ισχύει, ας το διαδώσουμε.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΑΠΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??
    By ΡΕΒΕΚΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2011, 12:32
  2. Ανεργια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-04-2011, 21:25
  3. οικονομική κρίση και ενδεχόμενη πτώχευση.
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 13-04-2011, 17:05
  4. Αδιέξοξο & οικονομική κρίση
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 17-12-2010, 15:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •