ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80
  1. #16
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Τα αντιψυχωτικά βάζουν κιλά ή τα αντικαταθλιπτικά?
    απο οσο γνωριζω τα αντιψυχωτικα παχαινουν περισσοτερο,ομως και μερικα αντικαταθλιπτικα παχαινουν επισης...εσυ κωνσταντινε εχεις ιδεοληψιες με τη φαρμακευτικη αγωγη;;σου εχουν υποχωρησει τελειως;;;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δυστηχώς όχι τελείως, υπάρχουν μέρες που είμαι χάλια, απλα είμαι καλύτερα με τα φάρμακα, σκέφτομαι να πώ τον γιατρό μου για το abilify, να το δοκιμάσω.
    Lacrymosa εγω παίρνω Cyralex και Solian.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το abilify το παιρνω εγω εδω κ αρκετους μηνες, δεν προκαλει αυξηση βαρους, ρωτα τον γιατρο σου... Μ αυτα που παιρνεις εβαλες κιλα ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #19
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Κ εγώ έχω σκέψεις να σκοτώσω.. με μαχαίρι κυρίως, Solian παίρνω και Cypralex, τόχω περίπου 2 χρόνια, εσύ τέτοιου είδους σκέψεις κάνεις?
    Έκανες φίλε προσπάθειες να βελτιώσεις τη σκέψη σου, να την ελέγξεις όταν σκέφτεται παράλογα και να την κατευθύνεις να σκέφτεται θετικά και ωφέλημα για σενα, πέρα απ τα φάρμακα ή στηρίζεσαι πάρα πολύ σ αυτά? ο γιατρός σου βεβαια ξερει καλύτερα......όμως γιατί δε συζητάς μαζί του πως εσύ με τις δικές σου δυνάμεις θα άλλαζες την κατάσταση?
    μην αφήνεις φίλε τη ζωή σου να κυλά και να χάνεται άδικα τη στιγμή που μπορείς, και είμαι σίγουρος γι αυτό, να τη βελτιώσεις και να χαίρεσαι τα ωραία της ζωής όπως όλοι οι άλλοι.
    γιάννης

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Το abilify το παιρνω εγω εδω κ αρκετους μηνες, δεν προκαλει αυξηση βαρους, ρωτα τον γιατρο σου... Μ αυτα που παιρνεις εβαλες κιλα ??
    13 κιλά σε 2 χρόνια...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Έκανες φίλε προσπάθειες να βελτιώσεις τη σκέψη σου, να την ελέγξεις όταν σκέφτεται παράλογα και να την κατευθύνεις να σκέφτεται θετικά και ωφέλημα για σενα, πέρα απ τα φάρμακα ή στηρίζεσαι πάρα πολύ σ αυτά? ο γιατρός σου βεβαια ξερει καλύτερα......όμως γιατί δε συζητάς μαζί του πως εσύ με τις δικές σου δυνάμεις θα άλλαζες την κατάσταση?
    μην αφήνεις φίλε τη ζωή σου να κυλά και να χάνεται άδικα τη στιγμή που μπορείς, και είμαι σίγουρος γι αυτό, να τη βελτιώσεις και να χαίρεσαι τα ωραία της ζωής όπως όλοι οι άλλοι.
    Γιάννη ευχαριστώ για την εμψύχωση φίλε αλλα απαξ κ με πιάσουν αυτές οι σκέψεις πίστεψε με ΔΕΝ φεύγουν με τίποτα!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Γιάννη ευχαριστώ για την εμψύχωση φίλε αλλα απαξ κ με πιάσουν αυτές οι σκέψεις πίστεψε με ΔΕΝ φεύγουν με τίποτα!
    Κωνσταντινε να σε ρωτησω κατι?Δοκιμασες να κανεις αυτο που προτεινει ο Γιαννης?(χωρις ειρωνεια η διαθεση κριτικης)
    δλδ περα απο τα φαρμακα πως το αντιμετωπιζεις ολο αυτο?

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Έκανες φίλε προσπάθειες να βελτιώσεις τη σκέψη σου, να την ελέγξεις όταν σκέφτεται παράλογα και να την κατευθύνεις να σκέφτεται θετικά και ωφέλημα για σενα, πέρα απ τα φάρμακα ή στηρίζεσαι πάρα πολύ σ αυτά? ο γιατρός σου βεβαια ξερει καλύτερα......όμως γιατί δε συζητάς μαζί του πως εσύ με τις δικές σου δυνάμεις θα άλλαζες την κατάσταση?
    μην αφήνεις φίλε τη ζωή σου να κυλά και να χάνεται άδικα τη στιγμή που μπορείς, και είμαι σίγουρος γι αυτό, να τη βελτιώσεις και να χαίρεσαι τα ωραία της ζωής όπως όλοι οι άλλοι.
    Μιλάς πολύ όμορφα και ευχαριστώ που διαβάζω τις απαντήσεις σου. απαντάς στο φίλο αλλά με αφορά και μένα η ψυχική μου υγεία. θέλω κι εγώ να χαρώ όπως όλοι οι άλλοι, αυτό είναι λίγο δύσκολο με τις παρούσες συνθήκες βέβαια άλλωστε μεγάλωσα με παλαιά, σπιτικά θα έλεγα, πρότυπα στο σπίτι μου, ίσως με τον καιρό να φτιάξουν όλα προς το καλό εύχομαι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Κωνσταντινε να σε ρωτησω κατι?Δοκιμασες να κανεις αυτο που προτεινει ο Γιαννης?(χωρις ειρωνεια η διαθεση κριτικης)
    δλδ περα απο τα φαρμακα πως το αντιμετωπιζεις ολο αυτο?
    Δεν μπορώ να κάνω κατι, όταν με πιάνουν πελαγώνω και μου τρώνε το μυαλό, είναι τόσο έντονες που δεν έχεις πολλά περιθώρια, ευχαριστώ το θεό τουλάχιστον που με τα φάρμακα τις ελέγχω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    κωνσταντινε δυστυχως η ευτυχως η ιδψ ειναι χρονια κατασταση.εχωκ εγω σημαδια ιδψ αλλα σε μικρο βαθμο.
    αν συμβαινουν σε εντονο βαθμο δεμπορεις να λειτουργησεις φυσιολογικα.ρισκαρεις λοιπον μια φυσιολογικη κ λειτουργικη ζωη με φαρμακα απεναντι στη μη φυσιολογικη ζωη χωρις αυτα?εσυ αποφασιζεις

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Συμφωνω 100% με το ποστ του Γιαννη... Κωνσταντινε μην επαναπαυεσαι μονο στα φαρμακα, κανε κ την ατομικη σου προσπαθεια για να δεις βελτιωση !! Τα φαρμακα ειναι σαν ενα δεκανικι, αλλα τα βηματα μονος σου πρεπει να τα κανεις !! Φυσικα σταδιακα κ σταθερα, δεν θα δρασκελισεις εξ αρχης μεγαλες αποστασεις !! (μεταφορικα!)
    Επισης προσπαθησε να εφαρμοσεις τη μεθοδο που σου εγραψε κ σου προτεινει ο Γιαννης για την αντιμετωπιση των αρνητικων σκεψεων/διαστρεβλωσεων/ιδεοψυχαναγκασμων, ειναι πολυ βοηθητικη !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, δεν θα έκοβα τα φάρμακα, επειδή μου το λέει ο σύντροφός μου. Θα πρέπει να ξέρεις ότι οικογένειες είναι και αυτές που για τον έναν ή τον άλλο λόγο δεν έχουν αποκτήσει παιδιά, αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση.

    Καταλαβαίνω όμως, αν και διαφωνώ με τον τρόπο που ο σύντροφός σου το έθεσε, την ανάγκη για τεκνοποίηση. Αν αντιμετώπιζα το ίδιο θέμα, θα έκανα το εξής. Θα έπαιρνα το σύντροφό μου στον γιατρό μου, θα του έθετα την περίπτωση παιδιού, και θα τον ρωτούσα αν μπορεί να γίνει κάτι και τι, με φάρμακα ή χωρίς. Ανάλογα με τις οδηγίες του θα προχωρούσα.Τόσο απλά. (και κοίταξε και τις δικές σου επιθυμίες λίγο. Θέλεις να κάνεις παιδιά; Τώρα; Μην κάνεις πράγματα στο φόβο να χάσεις το σύντροφό σου).

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    LACRYMOSA ΤΑ ABILIFY ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.
    ΚΙΛΑ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ- CYMBALTA.
    ΕΒΑΛΑ 7 ΚΙΛΑ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by currant View Post
    LACRYMOSA ΤΑ ABILIFY ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.
    ΚΙΛΑ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ- CYMBALTA.
    ΕΒΑΛΑ 7 ΚΙΛΑ.
    ειδες βελτιωση ?? σε βοηθησαν δλδ ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    LACRYMOSA ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΤΑ CYMBALTA.
    7 ΚΙΛΑ, Κ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ.. ΤΙ ΜΕΙΩΣΗ ΔΛΔ..ΑΠΟΥΣΙΑ.
    ΕΣΥ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απογοητευση απο τα παντα..
    By argy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 22-03-2010, 19:18
  2. Να προσπαθεις για το καλυτερο...παντα?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-07-2008, 12:47
  3. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 11:38
  4. Φοβος για τα παντα
    By yourgia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2007, 04:13
  5. Aυτό που με άλλαξε για πάντα
    By Sonia. in forum Κακοποίηση
    Replies: 37
    Last Post: 21-05-2007, 16:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •