ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by currant View Post
    LACRYMOSA ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΤΑ CYMBALTA.
    7 ΚΙΛΑ, Κ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ.. ΤΙ ΜΕΙΩΣΗ ΔΛΔ..ΑΠΟΥΣΙΑ.
    ΕΣΥ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?
    εγω προς το παρον δεν παιρνω αντικαταθλιπτικα, παιρνω αλλα φαρμακα.... :P
    κοιτα, αμα τα παιρνεις πολυ καιρο κ δεν βλεπεις βελτιωση, καλο ειναι να το συζητησεις με το γιατρο σου κ αναλογως να σου πει.. :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Quote Originally Posted by currant View Post
    LACRYMOSA ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΤΑ CYMBALTA.
    7 ΚΙΛΑ, Κ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ.. ΤΙ ΜΕΙΩΣΗ ΔΛΔ..ΑΠΟΥΣΙΑ.
    ΕΣΥ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?
    Kαλα απο ερωτική διάθεση κλάψτα, μέχρι κ το πρωϊ ειναι νεκρό ενω συνήθιζα να τον κάνω κρεμάστρα χαχαχα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Kαλα απο ερωτική διάθεση κλάψτα, μέχρι κ το πρωϊ ειναι νεκρό ενω συνήθιζα να τον κάνω κρεμάστρα χαχαχα
    χαχαχαχαχ σε ευχαριστω με κανες κ γελασα !!
    κι εγω τα ιδια χαλια ειμαι, μην φανταστεις, ερωτικη διαθεση zero... δυστυχως επηρεαζουν αρκετα τα φαρμακα τη libido... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Ε ναι τι να πούμε, γελάμε με τα χάλια μας. Πότε συνήθως έχετε αυτες τις σκέψεις εσείς? Πρωϊνά, βραδυνά, άσχετες ώρες ή κάποια συγκεκριμένη?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΩΡΕΣ. ΑΛΛΟΤΕ ΠΡΩΙ Κ ΑΛΛΟΤΕ ΒΡΑΔΥ.
    ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΒΡΑΔΥ..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ Κ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΟΨΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΡΟΠΙΑΣΩ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΘΛΙΜΕΝΗ.
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ-ΒΡΗΚΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εύχομαι ότι καλύτερο!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Το abilify το παιρνω εγω εδω κ αρκετους μηνες, δεν προκαλει αυξηση βαρους, ρωτα τον γιατρο σου... Μ αυτα που παιρνεις εβαλες κιλα ??
    Lacrymosa,ΕΒΑΛΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΤΑ CYMBALTA ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ. ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΕΔΩ Κ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    ποιος ειπε οτι το abilify δεν προκαλει αυξηση βαρους??το επαιρνα 2 χρονια και πηρα 25 κιλα σε 4 μηνες !!!ειμαι στα ιδια κιλα εδω και 2,5 χρονια-εκοψα το abilify και παιρνω cymbalta.σταθερα με τριψηφιο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πλακα κανεις !! κοιτα ειναι κ θεμα οργανισμου κ μεταβολικων διεργασιων, αλλα γενικα το αμπιλιφαι δεν προκαλει αυξηση βαρους.. σε καποιους βεβαια μπορει να προκαλεσει, εδω εχω διαβασει σε αλλους να προκαλει αυξηση βαρους ακομα κ το λαντοζ το οποιο θεωρητικα κοβει την ορεξη (δινεται κ στη νευρικη βουλιμια)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    δυστυχως σε μενα μου ανοιξε την ορεξη τωρα βεβαια δεν το παιρνω και καπως μου εχει φυγει αυτη η βουλιμια.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by korman709 View Post
    δυστυχως σε μενα μου ανοιξε την ορεξη τωρα βεβαια δεν το παιρνω και καπως μου εχει φυγει αυτη η βουλιμια.
    ειναι κ θεμα οργανισμου οπως σου ειπα.... στις αντενδειξεις παντως το αναφερει.... καλο θα ειναι να προσεχεις παραυτα.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    4
    Προοδευτικα θα ερθουν σε μερικους μηνες, εαν εχεις κανεις δουλεια με τον εαυτο σου ομως δε θα σε τυρανανε πλεον (μεχρι που μπορεις να το φτασεις σε σημειο να μη σε ενοχλουν και καθολου) και θα μειωθει και η συχνοτητα τους παρα πολυ, εαν δεν εχεις κανει δουλεια με τον εαυτο σου θα σε τυρανανε οπως πριν.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    εγω τελικα δεν εκανα δουλεια με τον εαυτο μου.οταν εκοψα το abilify εγινα οπως πριν.ειναι ολα εντονα πλεον τα συμπτωματα με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα.πως να ξεκινησω να κανω δουλεια με τον εαυτο μου?

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    4
    Ψυχοθεραπεια, αν ειναι δυνατον με εναν ειδικο. Αν οχι τουλαχιστον μαθε να ζοριζεις τον εαυτο σου, να τον εκθετεις στους φοβους του, να αποδεχεσε τα απειλητικα ενδεχομενα που σου σου προβαλουν οι φοβιες σου. Να αφηνεις τις σκεψεις να υπαρχουν και να τις θεωρεις απλα ανοησιες. Με τη λογικη και την ψυχραιμια νικιουντε οι ψυχικες διαταραχες (τουλαχιστον οι νευρωσεις) σε μεγαλο βαθμο. Επισης ειναι πολυ οφελημο να γινεις σκληρος και κυνικος με την καλη ενοια ανθρωπος, αυτο αφορα τις γνωσιες σου, πρεπει να μην θεωρεις τον εαυτο σου καημενο ασθενη αλλα αγωνιστη ασθενη. Θεωρω οτι υπαρχει μια παγιδα που μας κραταει σε μια κατασταση παθητικοτητας και μοιρολατρειας και αυτη ειναι η κακη εικονα του εαυτου μας, ισως ειναι υπερφορτωμενη με υψηλες προσδοκιες (ψυχαναλυτικα αυτο γυρναει μπουμεραγκ) και επειτα τον θυματοποιουμε-τιμωρουμε οταν "κατανταει" ο εαυτος μας να περνει φαρμακα, ισως απλα ειναι μια κατασταση κατα καποιο τροπο βολικη γιατι δεν προυποθετει προσπαθεια. Πολα μπορουν να παιζουν, αλλα παρολα αυτα δεν ειναι καθολου γονιμη μια εικονα ενος φουκαρα-ασθενη εαυτου, μια φορτισμενη συναισθηματικα προσεγγιση. Η πραγματικα γονιμη εικονα εαυτου για την περιπτωση των ανθρωπων που αντιμετωπιζουν ψυχολογικα προβληματα ειναι αυτη του "αγωνιστη", πρεπει να γινει συνειδηση μια τετοια εικονα, πρεπει να ξεκιναμε απο μικρες προσδοκιες για τον εαυτο μας που δεν δημιουργουν τυψεις και αυτοτιμωρια απο την αρχη και να προχωραμε ψυχραιμα στους στοχους μας οι οποιοι αν ειναι δυνατον θα πρεπει να ειναι ξεκαθαροι και συνειδητοι και οχι φαντασιωσεις. Γιαυτο πιστευω οτι ειναι ζητημα λογικης και ψυχραιμιας, ειμαι ενας απλος ανθρωπος με προβληματα, ενας τιποτας μεν (μια ταπεινη εικονα εαυτου με την καλη εννοια ειναι μια αποφορτισμενη εικονα εαυτου), αλλα τωρα ζω και θελω να ζησω καποια πραγματα και θα κανω τον αγωνα μου και θα πεσω μαχομενος και οτι γινει, ολα για ολα κουφαλες. Χρησιμοποιω επιτηδες και εγω συναισθημα γιατι ακριβως πρεπει το αγονο συναισθημα να το μεταπρεπουμε σε γονιμο προς το συμφερον μας, ουσιαστικα να το ταυτιζουμε με την ψυχραιμια και τη λογικη μας, οχι να το εξοντονουμε, προς μια πιο αποδοτικη εικονα εαυτου. Και αλλαζουμε ετσι τις γνωσιες μας. Ουσιαστικα πολλες ψυχοθεραπευτικες προσεγγισεις ετσι δουλευουν, μεσα απο την δυνατοτητα του ανθρωπου να εκβιαζει τον εαυτο του και να τον εξαναγκαζει να αλλαζει και υπαρχει τεραστια δυνατοτητα του ανθρωπου να το κανει αυτο. Το χιουμορ επισης βοηθαει πολυ, ειναι καλο πραγμα ο αυτοσαρκασμος και ο σαρκασμος της παθησης μας, δεν αφηνει το συναισθημα να παραφουσκωσει αυτο που βιωνουμε και να το κανει τερας. Οι ανθρωποι κουραζοντε μεσα στα προβληματα τους και δυστυχως εαν αφεθουν βουλιαζουν περισοτερο, δεν πρεπει να αφηνομαστε να μας παρασερνει το παραλογο συναισθημα, θελει εκβιασμο του εαυτου μας. Ακομα και στην καταθλιψη, μια κατασταση που τη βιωσα και ξερω οτι ειναι πολυ μπαμπεσα γιατι σου αλλαζει ολον τον τροπο που εισπρατεις την πραγματικοτητα θελει ακομα και εκει ψυχραιμια, εφοσον εχει καποιος ηδη ξεπερασει ενα τετοιο επεισοδιο θα πρεπει να παραμεινει προσκολημενος στη σκεψη οτι ειναι μια παροδικη κατασταση, ειναι ενα ψεμα ακομα και αν δεν το βλεπω ετσι τωρα και εχω καθε συμφερον να κανω υπομονη να περασει για να επανελθω στα ισα μου, ψυχραιμια, λογικη και εκβιασμος του εαυτου. Μοιαζει σαν την προσπαθεια που κανουμε να κοψουμε τις κακες μας συνηθειες, να κοψουμε το τσιγαρο ας πουμε, στην αρχη ειναι δυσκολο αλλα μετα περνουμε φορα. Και σε ενα μεγαλο βαθμο αυτα τα προβληματα ειναι ενα ειδος συνηθειας πλεον, ανατροφοδοτουντε απο τη συνηθεια αν και μπορει να ξεκινουν και απο εντελως διαφετικη αιτια. Τα ερημα τα φαρμακα βοηθανε πολυ μεν αλλα δεν ειναι αυτα που θεραπευουν, τα φαρμακα ειναι σοβαροι βοηθοι και μονο και αλλιμονο αν ταυτιστουμε μαζι τους σε μια αρρωστη εικονα εξαρτημενου ανθρωπου που πλεον αυτοπροσδιοριζει τον εαυτο του μεσα απο αυτα. Παροδικοι βοηθοι στη ζωη πολλων ανθρωπων ειναι.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απογοητευση απο τα παντα..
    By argy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 22-03-2010, 18:18
  2. Να προσπαθεις για το καλυτερο...παντα?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-07-2008, 11:47
  3. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 10:38
  4. Φοβος για τα παντα
    By yourgia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2007, 03:13
  5. Aυτό που με άλλαξε για πάντα
    By Sonia. in forum Κακοποίηση
    Replies: 37
    Last Post: 21-05-2007, 15:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •