ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129

    ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ. ΕΝΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ABILIFY. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ!!!
    ΣΥΝΕΒΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ. ΕΔΩ Κ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΠΩΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
    ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΟΜΩΣ-ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑΝ ΟΡΟ. ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΟΥΝ ΟΙ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΟΨΩ??
    ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΟ?
    ΗΔΗ ΕΔΩ Κ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΜΕΡΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ. ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΩ. ΟΜΩΣ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ..??? ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΘΟΥΝ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!! ΘΕΕ ΜΟΥ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ- ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ.
    ΠΑΝΤΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙ.
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΧΑΠΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ Κ ΝΑ ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ Κ ΟΙ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ-ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΚΟΝΤΙΝΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ.
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΤΑ ΚΟΨΩ,ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ-ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΟΥΝ ΟΙ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ..? Κ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΡΘΟΥΝ....?????
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

  2. #2
    γεια σου currant...γνωμη μου ειναι μη σταματησεις τα φαρμακα απο μονη σου αποτομα γιατι σιγουρα θα υποτροποιασεις...αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ο ανθρωπος σου δε σεβεται και δεν κατανοει το προβλημα σου..μου ακουγεται λιγο εγωιστικος ο τροπος που σκεφτεται...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Κ εγώ έχω σκέψεις να σκοτώσω.. με μαχαίρι κυρίως, Solian παίρνω και Cypralex, τόχω περίπου 2 χρόνια, εσύ τέτοιου είδους σκέψεις κάνεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Ρε παιδιά διαβάζω το μήνυμα μου και γελάω μόνος μου, αν είναι ΔΥΝΑΤΟΝ να έχω φτάσει σε σημείο να γράφω τέτοια πράγματα, τι σου επιφυλάσσει τελικά η ζωη...

  5. #5
    thanasisGR
    Guest
    κοίτα, πες του με το καλο ότι είναι επικίνδυνο να σταματήσεις τα χάπια.. δεν μπορείς να σταματήσεις
    έτσι απότομα τα φάρμακευτική αγωγή γιατί μετά θα έχεις διαφορες διαφορα αλλα..

    εγώ θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις τον γιατρό σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ!!
    ΝΑΙ,ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΔΩ Κ 2 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΙ, ΜΕ ΣΦΥΡΙ - ΩΩ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!
    ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ. ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ.
    ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ,ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΞΩ, ΝΑ ΒΡΙΣΩ.
    ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ-ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΩΝ ΙΔΕΟΛΗΨΙΩΝ- ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΚΑΤΩ!!!! ΕΙΧΑ ΙΔΡΩΣΕΙ Κ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕΙ Κ ΑΜΕΣΩΣ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΠΜΩΡΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ!!! ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ!!!! ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ-ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ! ΕΛΕΓΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΚΑΤΩ. ΜΕΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ...
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΙΜΕΣ!!!!!
    ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ-ΤΟΤΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ,ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΝΤΡΟΜΗ Κ ΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ!!!! Κ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΝΤΑΝ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ.....
    ΠΑΝΤΩΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ABILIFY.
    ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ. ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΤΑ ABILIFY?

  7. #7
    currant...καταρχήν καλως ήρθες...:)

    Εγώ δεν μπορώ να σου πω για τα φάρμακα, θέλω όμως να σε ρωτησω κάτι.
    Πιστεύεις πως αυτός ο άνθρωπος που σου ζητά κάτι τέτοιο, σε αγαπάει πραγματικά?
    Πως βάζεις την υγεία σου σε κίνδυνο ? Έχεις σκεφτεί πως αν κόψεις τα φάρμακα θα πάει χαμένη όλη σου η θεραπεία και μπορεί να γίνεις ακόμη χειρότερα?
    Μίλησε με το γιατρό σου και μη κάνεις μόνη σου ότι σου κατέβει. Απ ότι καταλαβαίνω από αυτά που γράφεις, υποφέρεις από αυτές τις σκέψεις. Φαντάζεσαι τι θα γίνει αν κόψεις την αγωγή σου και χειροτερέψουν τα πράγματα?

  8. #8
    currant,
    Σου γράφω μια μέθοδο που δοκίμασα για αντιμετώπιση της ΙΔΨ, την έστειλα και σ΄ αλλους εδώ και πιστεύω ότι δουλεύει, από τη γνωστικοσυμπεριφορική μεθοδο.
    Αντιμετωπιση διαστρεβλωμένων σκεψεων (παράλογες σκέψεις, φανταστικές καταστάσεις που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα, που τις ζεις απλά στη σκέψη εκείνη τη στιγμή κλπ):

    Α) Αναγνώριση της διαστρεβλωμένης σκέψης, σα να σαι παρατηρητής της σκέψης σου, του εαυτού σου (να βλέπεις τη σκέψη που έρχεται όπως κάποιο τρίτο που πλησιαζει και τον αναγνωρίζεις ως τέτοιο). Μάθε δηλαδή πρώτα να αναγνωρίζεις ότι αυτο που ρχεται στο κεφαλι σου ή η κατασταση σκεψης στην οποια βρισκεσαι είναι διαστρεβλωμενη σκεψη, όπως βλεπεις καποιον τριτο στο δρομο να σε πλησιαζει. Δλδ σαν εσωτερική παρατήρηση.

    Β) Κατανόηση ότι η σκέψη που έρχεται ή βρίσκεται σε εξέλιξη δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα, είναι φανταστική, είναι κάτι το παράλογο, κάτι που υπάρχει μόνο μέσα στο κεφάλι, σαν ένα άλλο μέρος του νου σου να κάνει αυτήν τη διαπίστωση. Δλδ, Αναγνώριση και κατανόηση της σκέψης ως ψυχαναγκασμού.

    Γ) Απόκρουση αφού έκανες το Α και Β. Σα να της λες σταμάτα, φύγε. Σα να αποκρούεις και διώχνεις τον τρίτο.
    Δ) Μετά να βάλεις στη θέση της κάποια άλλη σκέψη ευχάριστη, ένα ευχάριστο γεγονός, ένα στόχο κλπ, να φύγεις απ εκεί που βρίσκεσαι ή να κάνεις κάτι άλλο ή να ασχοληθείς με κατι που θα σε απομακρυνει από αυτη τηνν κατασταση σκεψης.

    Κάπως έτσι.....,
    Το παν είναι να κατανοήσεις ότι αυτά τα διαστρεβλωμένα δεν έχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα.
    Σου συστήνω επίσης να φέρνεις όσο πιο συχνά μπορείς στη σκέψη σου πράγματα που σου δημιουργούν χαρά, να βάζεις στον νου θετική ενέργεια και ευχάριστες αναμνήσεις που με την πάροδο του χρόνου μειώνουν την ένταση και σταδιακά εξαφανίζουν τις διαστρεβλωμένες σκέψεις. Μην μένεις κάπου αδρανής, πχ μόνη στο δωματιο, αυτό υποβοηθα να σου σχονται τετοιες σκέψεις. Χόμπις κι ασχολια με οτι σ ευχαριστει υποβοηθούν στο να φυγουν.

    Άμα θες βρες ένα ψυχολόγο της γνωστικής συμπεριφορικής μεθόδου, σ αυτή τη μέθοδο μαθαίνεις τον τρόπο αυτό. Συζήτησε το και με το γιατρό σου.
    Ελπίζω να βοήθησα και να ανταποκρίνομαι σ αυτό που ψάχνεις.
    Αξίζει τον κόπο να κάνεις προσπάθεια με την πιο πάνω μέθοδο.
    Όσον αφορά το φίλο σου αν σε αγαπούσε πραγματικά δεν θα φευγε απο κοντα σου, εκτός κι αν η συμπεριφορά σου αυτή απέναντι του ήταν ιδιαίτερα ανυπόφορη και δεν το προσπάθησες να βελτιωθείς. Αν τον αγαπάς και τον θελεις κανε ότι σου περνάει απ το χερι για να τον φερεις πισω αλλά και συναμα ότι μπορείς για να βελτιωθείς. Σου συστήνω ένα τρόπο.....:)
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΕΞΕ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..
    ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ-ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ. ΕΣΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ? ΠΑΣΧΕΙΣ ΑΠΟ ΙΔΨ?
    ΓΙΑΝΝΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ Κ ΟΧΙ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ Κ ΜΟΚΡΟΒΙΟΦΟΒΙΕΣ.
    ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΝΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ,Κ ΑΥΤΟ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ. ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ,ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙΑ. ΕΚΟΨΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ,ΒΡΗΚΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΘΛΙΜΕΝΗ... ΠΑΝΤΩΣ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ,ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΩ ABILIFY.
    ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Τα αντιψυχωτικά και εγώ πιστεύω πως με βοηθάνε, αν κόψω τα Solian νοιώθω χάλια, Abilify όχι δεν έχω πάρει ποτέ, πώς το έπαθες όλο αυτο, απο τί ξεκίνησε?

  11. #11
    Δεν έχω πάρει ποτέ φαρμακα, σ εμένα έντονες σκέψεις ήταν κυρίως, το χω παλέψει αρκετά με τη μεθοδο που γραψα και είδα πολύ μεγάλη διαφορά.
    Αν καταλαβα καλά αυτός σου είπε να κανετε μια καινούργια αρχή?
    αν είναι έτσι βάλε και συ τα δυνατά σου, βοήθησε τον εαυτό σου να βελτιωθεί, να νοιωθει ετσι ευτυχισμενος που θα ναι κοντα σου. Ίσως σ αγαπά πραγματικά αλλά κουράστηκε και γι αυτό πήγε στους γονείς του, ελπίζοντας σε μια νεα αρχη με το που θα επιστρέψει.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΝΤΟΝΟ Κ ΠΟΛΥ ΣΤΡΕΣΟΓΟΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ-ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ(ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ)
    ΕΠΑΙΡΝΑ Κ ΕΓΩ SOLIAN ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ-ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ. ΤΟ ABILIFY ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ 3 ΜΗΝΕΣ Κ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ!!!!
    ΓΙΑΝΝΗ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΠΟΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ-ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!!
    ΛΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ??
    ΛΕΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ ΟΙ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ?
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ EFFEXOR ΜΟΝΟ (ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΟ) Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΟΨΑ ΤΟ CYMBALTA -ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ.
    ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΑΛΑ 7 ΚΙΛΑ!!!!!!!
    Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ.. ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΕΓΕΙΕΣ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Α ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ, ΟΙ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΕΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΕΡΘΟΥΝ Κ ΙΔΕΟΛΗΨΙΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΗΡΘΑΝ ΤΟΣΟ ΞΑΦΝΙΚΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΝΑΙ,ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΑ Κ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΗΜΟΥΝ ΜΕΣ ΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ. ΝΑ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ-ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ-ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Τα αντιψυχωτικά βάζουν κιλά ή τα αντικαταθλιπτικά?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Τα αντιψυχωτικά βάζουν κιλά ή τα αντικαταθλιπτικά?
    it depends on the meds.. τα αντιψυχ συνηθως προκαλουν αυξηση ορεξης κ αρα αυξηση βαρους εκτος απο κανα δυο (πχ abilify) τα αντικατ δεν προκαλουν τοσο αυξηση βαρους συγκρτιτικα με τα αντιψ, μαλιστα ορισμενα αντικατ (πχ ladose, zoloft) μειωνουν την ορεξη κ χανεις κιλα αλλα περαν αυτου ειναι κ θεμα οργανισμου κ μεταβολισμου ελπιζω να σε καλυψα τι παιρνεις εσυ ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απογοητευση απο τα παντα..
    By argy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 22-03-2010, 19:18
  2. Να προσπαθεις για το καλυτερο...παντα?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-07-2008, 12:47
  3. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 11:38
  4. Φοβος για τα παντα
    By yourgia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-2007, 04:13
  5. Aυτό που με άλλαξε για πάντα
    By Sonia. in forum Κακοποίηση
    Replies: 37
    Last Post: 21-05-2007, 16:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •