ΑΠΟ ΤΑ ΨΗΛΑ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ.......:(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΑΠΟ ΤΑ ΨΗΛΑ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ.......:(

    Παιδια γεια σας κ χαιρομαι που σας ξαναβρισκω κ γραφω κ παλι εδω, ευχομαι κ ελπιζω να ειστε ολοι παντα καλα κ σας ευχαριστω θερμα για τα καλα σας λογια... Χαιρομαι που επιτελους βρισκομαι στο σπιτι μου κ νιωθω ελευθερη κ ασφαλης κ αυτο με κανει να ειμαι πιο συνειδητοποιημενη κ συγκροτημενη..Τη Δευτερα μεσημερι βγηκα κ ημουν τοσο μα τοσο ανακουφισμενη αλλα μου πηρε λιγο χρονο να προσαρμοστω στο σπιτι κ να συνελθω κ να βρω τους παλιους μου ρυθμους, παντως το πολυ zombiefication εχει φυγει, εχω περισσοτερη διαυγεια, η φαρμακευτικη μου αγωγη ειναι η εξης abilify, lamictal, xanax, tavor. νιωθω λιγο μπλοκαρισμενο το μυαλο μου αλλα η γιατρος μου ειπε οτι δεν χανεται το μυαλο απλα για καποιους λογους μπλοκαρονται κ αλλαζουν οι χημικες συστασεις κ τοτε θελει φαρμακευτικη παρεμβαση, καπως ετσι μου ειπε.. σκεφτομαι να αρχισω κ ψυχοθεραπεια, πιστευω θα μου κανει καλο να μαθω να αποδεχομαι κ να αγαπω τον εαυτο μου κ να μην τον τιμωρω συνεχεια.. προς το παρον δεν βγαινω απο το σπιτι, προτιμω να δωσω χρονο στον εαυτο μου να συνηθισω κ να κατανοησω καποια πραγματα κ πιστευω σιγα σιγα ολα θα γινουν, δεν θα ειμαι παντα ετσι, απλα πρεπει να παρελθει ενα διαστημα προσαρμογης.. η αποφαση αυτη απαιτουσε μεγαλο θαρρος κ δυναμη κ ηταν εφιαλτικος αυτος ο μηνας, αλλα ηταν μονοδρομος μιας κ ειχα αρχισει να εμφανιζω ψυχωτικα συμπτωματα (ακουγα φωνες να με λενε "ειρηνακι" κ μετα να με βριζουν κ νομιζα πτι ειχαν βαλει οι γονεις μου την αστυνομια να με παακολουθει, αυτο με την παρακολουθηση το ειχα απο οταν ημουν στη χαλκιδικη διακοπες, νομιζα οτι καπως οι γονεις μου βλεπανε απ τη θεσσαλονικη τι κανω..βλακειες τωρα που τα σκεφτομαι..) αυτα τωρα εχουν υποσωρησει στην κλινικη μου δινανε γερη φρμακευτικη αγωγη απλα τωρα νιωθω πεσμενη κ μαγκωμενη κ σε μια συγχυση κ αγχος.. δεν ξερω αλλα ισως να αλλαξε λιγο η προσωπικοτητα μου μετα τη νοσηλεια, καπως ετσι αισθανομαι, δλδ πιο ηρεμη κ καλοπροαιρετη...

    θελω καταληγοντας να πω οσοι εχετε σοβαρα προβληματα (πχ διπολικη διαταραχη, ψυχωτικες διαταραχες κτλ) μην κοβετε μονοι τα φαρμακα κ μην πειραματιζεστε ξερω ειναι δυσκολο να ζεις με κατι τετοιο αλλα τις ιδιες βλακειες κ πειραματα εκανα κι εγω με τα φαρμακα κ σε καλο παντως δεν μου βγηκε, υπομονη παιδια κ ολα καποια στιγμη θα παρουν το δρομο τους..

    σας ευχαριστω οσους το διαβασατε κ σορρυ για το μεγεθος...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Kαλως επεστρεψες μικρη.... Σου ευχομαι απο δω κ περα να γινεσαι ολο κ πιο δυνατη κ ν αγαπας τον εαυτο σου καθε μερα κ πιο πολυ..... γκουχ...μην το παρακανεις ομως κ γινεις ψωναρα!!! ;-ΡΡΡΡ ( σε πειραζω!! )
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    γλυκια μου κατ'αρχας περαστικα!!!
    μπορει να νιωθεις καπως πεσμενη , αλλα τουλαχιστον σε βλεπω απολυτα συνειδητοποιημενη.
    δωσε οσο χρονο χρειαζεται στον εαυτο σου,χαιδεψε τον,αγαπησε τον,αποδεξου τον και ολα σιγα-σιγα θα παρουν το δρομο τους.
    πολλα πολλα φιλακια λακρυμουλα μου γλυκια!!!
    αχ και να ξερες ποσο μα ποσο μας ελλειψες!!!!
    σε αγαπαμε!!!
    Last edited by amelie74; 15-09-2011 at 21:06.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ δεν ξερω πως να το εκφρασω κ να σας το μεταδωσω αυτο, αλλα ειλικρινα ειναι απιστευτη στηριξη κ ανακουφιση να σε καταλαβαινουν, μεσα σ αυτον τον ενα μηνα περασα δυσκολα κ αφορητα ειδικα στην αρχη μεχρι να το παρω αποφαση αλλα μετα πεισμωσα κ ειπα στον εαυτο μου "ηρθα εδω με δικη μου πρωτοβουλια, τα πραγματα δεν πανε καθολου καλα, τα σκατωσα με τις ανωριμες μαλακιες που εκανα, η νοσηλεια ειναι πλεον μονοδρομος κ θα ειναι βασανιστικα το ξερω ΑΛΛΑ απο τη στιγμη που παιρνω την ευθυνη κ την πρωτοβουλια εχω να φερω κατι εις περας που μαλλον θα ειναι για το καλο μου κ εκει πρεπει να στοχευω" Αυτα τα σκεφτομουνα συνεχεια, δεν παραλειπω πως ορισμενες φορες ημουνα τοσο ζομπι που νομιζα οτι ειχα πεθανει ειδικα στην αρχη που μου καναν κ διπλες ενεσεις μετα τις σταματησαν παντως ημουν πολυ συνεργασιμη κ η γιατρος ειπε οτι εχω πολλες προοπτικες περαιτερω βελτιωσης κ στο μελλον κ οτι θα μπορω να ζησω μια νορμαλ ζωη σε γενικα πλαισια, αυτο μου εδωσε που δυναμη κ κουραγιο κ ευελπιστω τωρα στο καλυτερο, παντως ναι ειμαι πιο συνειδητοποιημενη κ ισως "ωριμασα" μεσα απο αυτην την εμπειρια, αν κ δυσαρεστη κ εφιαλτικη..
    περισσοτερο μου ειχε λειψει η αδερφη μου, αλλα καποιες μερες ερχοταν με την μαμα μου στο επισκεπτηριο κ με βλεπανε, εγω βουρκωνα κ μου εδινε αυτο τεραστιο κουραγιο, υπηρχαν ασθενεις που το επισκεπτηριο δεν ερχοταν κανεις, εγω πηρα κ 4 αδειες να βγω δλδ εξω απο την κλινικη οταν αρχισα να βελτιωνομαι...

    ακομα προσπαθω να συνδεσω καποια πραγματα κ να μην το σκεφτομαι συνεχεια, απλως ως ενα ακομη γεγονος της ζωης μου, αλλωστε μπορει να ισχυει κ το "καθε εμποδιο για καλο" η αλλιως "ουδεν κακον αμιγες καλου" δεν ξερω.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Λακρυ θελω να σου πω -οπως σου ειπε και η Αμελι- οτι φαινεσαι οντως πολυ πιο συνειδητοποιημενη και χαλαρη σε σχεση με πριν,και χαιρομαι γι αυτο.Ελπιζω να συνεχισεις πανω στο ιδιο μοτιβο κι οσο παει να βελτιωνεσαι και περισσοτερο, στοχευοντας εκει.Στην αποδοχη την αγαπη και τη φροντιδα απεναντι στον εαυτο σου.Οκ εκανες τα αυτοκαταστροφικα σου,τα ανωριμα σου,περασανε,(και μ αυτο θελω να πω οτι πιστευω οτι δεν θα σου μεινει στο μελλον κανενα τετοιο απωθυμενο),τωρα εισαι σε αλλη φαση κι ευχομαι ο,τι αλλαγες γινουν απο εδω και περα,να ειναι πανω σε αυτα τα στανταρς.
    Μπραβο σου λακριμοζα μου.Δεν το περιμενα.Μπραβο
    Ευχομαι να σου φυγει γρηγορα αυτο το εγκεφαλικο μπλοκαρισμα που νιωθεις(αν και στα γραπτα σου δεν φαινεται-σε αντιθεση με παλιοτερα-) και να πανε τα πραγματα ακομη καλυτερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    λακρυ στα γραπτα σου φαινεται οτι τον εχεισ βρει τον εαυτο σου κοιτα να μην το ξαναχασεισ κι ολα θα γινουν καλυτερα απο οτι πριν γιατι πολυ απλα δε θα χεισ αντιπαλο και τον εαυτο σου αλλα θα τον εχεισ συμμαχο σε αυτα που θελεισ να κανεισ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Λάκρυ, καλωσόρισες! Χαίρομαι που ήρθες και πάλι στην συντροφιά μας! Φαίνεται όντως ότι είσαι καλύτερα, αν και φοβάμαι μη σε ματιάξω! λολ. Να ξέρεις ότι έχεις την αμέριστη συμπαράσταση μας, μονοπολικών και διπολικών!!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλως σας βρηκα αλανια μου χεχεχε !!! Φτου μου μη με ματιαξω κ εγω !! (Ευτυχως δεν ειμαι γαλανοματα λολ!) Σας ευχαριστω πολυ ολους κ ευχομαι τα καλυτερα για ολους !! Ηρεμια κ ισορροπια πανω απ ολα !!
    παντ κ νιαχ τα σκεφτομαι καλα αυτα που λετε..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Δαμάζοντας αυτό που υπάρχει εκει ψηλά...
    By equilibrium in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 7
    Last Post: 30-07-2011, 16:59
  2. Απο τα ψηλα στα χαμηλα και απο το Μηδεν πιο κατω
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2011, 23:11
  3. Να με προσεχεισ γιατι εχω πεσει χαμηλα...
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2011, 12:19
  4. Από τα ψηλά στα χαμηλά.
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-2010, 11:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •