ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!1
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!1

    Δεν αντεχω αλλο ολη η ζωη μου εχει αλλαξει θελω να γυρισω στα παλια
    βλεπω τους ανθρωπους γυρω μου και ζηλευω μακαρι σημερα που θα κοιμηθω να μην ξυπνησω ή να ξυπνησω σε εναν καινουργιο κοσμο.
    Προσπαθω να κλαψω και δεν μπορω, δεν μπορω, δεν αντεχω αλλο τα εκανα μανταρα στην δουλεια μου εκανα καποια λαθη και δεν μπορω να τα διαχειριστω. Αλλα και αυτοι ξεχναν τα δεκα χρονια δουλευω 12ωρεσ μονη μου και κανω τα παντα για αυτην την δουλεια αλλα δεν αντεχω αλλο κουραστηκα θελω να φυγω να κανω μια καινουργια αρχη .Να κανω πραγματα που πραγματικα μου αρεσουν δεν ειμαι και η μοναδικη που εκανα λαθη ετσι δεν ειναι? Βαρεθηκα τα παντα την γκρινια την οικονομικη κριση η ζωη ειναι τοσο απλη γιατι την κανουμε τοσο δυσκολη αραγε?ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ δεν αντεχω αλλο μερικες φορες σκεφτομαι οτι αν πεθαινα ολα θα τελειωναν δεν θελω να ειμαι αλλο ετσι μεσα στο αγχος το φοβο την καταθλιψη.Εχω σκεφτει ακομα και πως να πεθανω. Τι να κανω δεν ξερω το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να φυγω αλλα κανεις δεν με καταλαβαινει δεν αντεχω αλλο θελω να φυγω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Η δουλεια ειναι το μοναδικο πραγμα που σε επηρεαζει ή εχεις κι αλλα μεσα σου που σε πνιγουν?
    Μιλα λιγο περισσοτερο.Δεν εισαι η μοναδικη που καταπιεζεται με τη δουλεια της,κι οσο γι αυτο με τη γκρινια για τα οικονομικα δεν μπορεις να συναναστρεφεσαι με πιο θετικα ατομα?που δεν κλαιγονται ολη την ωρα?
    Εκανες καθολου διακοπες το καλοκαιρι ή δεν μπορεσες λογω της δουλειας σου?
    Και τελος, με τι θα σου αρεσε να ασχοληθεις αντ αυτου που κανεις τωρα?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Διακοπες τι ειναι αυτο?Ολα γυρω μου αρχιζουν να με πνιγουν αλλα περισσοτερο η δουλεια μου δεν λεω εχω κανει λαθη αλλα ανθρωπος δεν ειμαι?Θελω επιτελους να κανω πραγματα πιο υπαρξιακα ας πουμε θελω να γινω εθελοντρια στο χαμογελο του παιδιου, θελω να ασχοληθω περισσοτερο με εμενα, να μεινω λιγο μονη μου, να ξεκουραστω, να κανω μια πιο ηρεμη δουλεια να εχω ενα ωραριο, να κανω ενα παιδι.Σκεφτομαι για ενα διαστημα να φυγω μονη μου αλλα φοβαμαι μηπως χειροτερψω σκεφτομαι να παω διακοπες μονη μου αλλα θα μου βγει σε καλο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Εχεις τη δυνατοτητα να εισαι εθελοντρια και να μην εργαζεσαι?
    Κι οσο για τα αλλα που λες γιατι τα σκεφτεσαι και δεν ξεκινας την εφαρμογη τους?Δεν το σκεφτεσαι καθολου να αφησεις την παρουσα δουλεια σου για μια πιο ηρεμη?Θα σου προτεινα πρωτα να βρεις την καινουρια πριν κανεις το βημα να παρατησεις την τωρινη σου θεση..
    Εαν νομιζεις οτι θα χαλαρωσεις και θα ηρεμησεις, κανε το..Φυγε μονη σου 3,4 μερουλες και πηγαινε καπου να χαλαρωσεις,να σκεφτεις,να δωσεις χρονο στον εαυτο σου,να σε περιποιηθεις κι ολα οσα θελεις και σου εχουν λειψει..Αδεια δεν δικαιουσαι?
    Ομως ορισμενα πραγματα μπορεις να τα κανεις και τωρα ακομα κι αν δουλευεις πολυ.Βρισκε χρονο να αφιερωθεις λιγο στον εαυτο σου.Μην εξακολουθησεις να σε υποβαλεις σε τετοια νευρικοτητα και καταπιεση γιατι πολυ πιθανον να μη σου βγει σε καλο.Ολη αυτη η ταραχη που εχεις κατι θελει να σου πει..ακουσε την και κανε κατι για αυτη.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    [QUOTE=niah;289351]Εχεις τη δυνατοτητα να εισαι εθελοντρια και να μην εργαζεσαι?
    Οχι δεν εχω την απολυτη δυνατοτητα να μην εργαζομαι αλλα δεν δεχομαι οτι ολα πρεπει να εξαρτωνται απο το χρημα.Η ζωη ειναι τοση απλη μια αγκαλια σε ενα συνανθρωπο μας μπορει να κανει τη διαφορα γυρω μας και μεσα μας. ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ. Ποσο καιρο εχουμε να θαυμασουμε το φεγγαρι τον εναστρο ουρανο την φυση. Εχετε αναρωτηθει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Αφου μονη σου εχεις βρει τοσα ωραια νοηματα σε απλα πραγματα τι σε κανει να μην τα εφαρμοζεις στον εαυτο σου?Οι ανθρωποι γυρω σου?Γιατι πρεπει να σου πω,πως αν και λιγοι σε σχεση με την πλειοψηφια υπαρχουν ακομα τετοιοι ανθρωποι.
    Συμφωνω μαζι σου οτι δεν εξαρτωνται ολα απο το χρημα..μερικα βασικα πραγματα ομως ναι..Εισαι σε θεση να εχεις αυτα τα βασικα πραγματα διχως να δουλευεις?Τροφη,νερο,στεγη? αν ναι,τοτε δεν εχεις παρα να κανεις ενα μικρο ή και μεγαλο(εσυ θα κρινεις)οφ,να βρεις τον εαυτο σου,να σου δωσεις το χρονο που χρειαζεσαι και τα πραγματα που νιωθεις οτι εχεις στερηθει τοσο καιρο,και να επιστρεψεις δριμυτερη και πιο αποφασισμενη στα επαγγελματικα σου.

  7. #7
    ..Σόνια καλησπέρα...
    Σύντροφο έχεις?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Οι ανθρωποι γυρω μου δυστηχως δεν καταλαβαινουν.Ο ψυχολογος μου μου ειπε οτι οι αποψεις μου ειναι ιδιαιτερες και λιγοι ανθρωποι μπορουν να τις συμμεριστουν κα χρ να με καταλαβουν νοιωθω μεγαλη μοναξια αυτη την στιγμη δεν εχω κανεναν να με καταλαβει. Απλα πρεπει να βρω το θαρρος μεσα μου να κανω την ανατροπη και πρεπει για να σωθω γιατι αλλιως φοβαμαι οτι κατι θα παθω.Πρεπει να το παρω αποφασιση και να τα γραψω ολα στα ............. δεν νομιζω οτι ειναι κακο

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..Σόνια καλησπέρα...
    Σύντροφο έχεις?
    Ειμαι παντρεμενη με εναν υπεροχο ανθρωπο και θα ελεγα οτι ειμαι απο τις πολυ τυχερες

  10. #10
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Ειμαι παντρεμενη με εναν υπεροχο ανθρωπο και θα ελεγα οτι ειμαι απο τις πολυ τυχερες
    είπες παραπάνω πως δεν έχεις κανένα να σε καταλάβει.
    Θεωρώ πολύ σημαντικό να να εισαι τυχερή σε αυτό το κομμάτι.
    Αυτό που σε ταλαιπωρεί είναι η δουλειά σου?
    Σε ρωτάω γιατί εχω μπερδευτεί λίγο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Με τον αντρα σου εχεις συζητησει καθολου το ποσο καταπιεσμενη νιωθεις?
    Με την ψυχολογο σου εχετε συζητησει οσα λες παραπανω?
    Ισως μπορουν να σε βοηθησουν να βρεις ή να συνειδητοποιησεις οτι εχεις αυτο το θαρρος που αναφερεις για να κανεις αυτα που θελεις
    Χαλαρωσε παντως.προσωπικα, αν εννοεις οτι αυτα που εγραψες παραπανω σχολιασε η ψυχολογος σου ως ιδιαιτερα και οτι δυσκολα βρισκεις ανθρωπους να σκεφτονται το ιδιο, γνωριζω αρκετα ατομα που δεν εχουν τοσο υλικα ενδιαφεροντα,οπως κι εσυ..Εαν εννοεις αυτο λοιπον να ξερεις οτι δεν εισαι η μοναδικη που βλεπεις τα πραγματα αλλιως απ το συνηθισμενο..Οποτε απλως θελει ψαξιμο για να βρεις ανθρωπους με παρομοια ενδιαφεροντα.Και φανταζομαι οτι για να χαρακτηριζεις τον αντρα σου ως υπεροχο ανθρωπο,ειναι ενας απο αυτους.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Ναι η δουλεια μου περισσοτερο.Λεω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει εννοωντας και τον αντρα μου γιατι απλα οι σκεψεις μου αυτη την στιγμη βρισκονται σε μεγαλη αντιθεση και συγκροουνται συν οτι ο αντρας μου ειναι παρα πολυ ισορροπημενος ανεκαθεν και δεν εχει βρεθει ποτε σε συγκρουση με τον εαυτο του οποτε και δεν μπορει να με καταλαβει βεβαια το κακο ειναι οτι κλεινομαι παρα πολυ στον εαυτο μου και δεν αφηνω ευκολα καποιον να με πλησιασει ακομα και τον συντροφο μου ισως για αυτο να εχω φταση σε αυτο το σημειο

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Ναι η δουλεια μου περισσοτερο.Λεω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει εννοωντας και τον αντρα μου γιατι απλα οι σκεψεις μου αυτη την στιγμη βρισκονται σε μεγαλη αντιθεση και συγκροουνται συν οτι ο αντρας μου ειναι παρα πολυ ισορροπημενος ανεκαθεν και δεν εχει βρεθει ποτε σε συγκρουση με τον εαυτο του οποτε και δεν μπορει να με καταλαβει βεβαια το κακο ειναι οτι κλεινομαι παρα πολυ στον εαυτο μου και δεν αφηνω ευκολα καποιον να με πλησιασει ακομα και τον συντροφο μου ισως για αυτο να εχω φταση σε αυτο το σημειο
    αυτό όμως δεν είναι η τυχη που έλεγες παραπανω και όσο υπεροχος και αν είναι ένας άνθρωπος, όταν δεν υπάρχει επικοινωνία μαζί του υπάρχει πρόβλημα.
    Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, μήπως γκρινιάζεις περισσότερο απ όσο πρέπει για όλα τα στραβά που συμβαίνουν στη δουλειά, έχει κουραστεί να ακούει τα ίδια και τα ίδια και πλέον δεν ασχολείται?
    Φιλικά ρωταω.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Δεν ειπα οτι δεν υπαρχει επικοινωνια απλα δεν μπορει να νοιωσει αυτο που αισθανομαι εγω αυτη τη στιγμη εγκλωβισμενη μεσα στον ιδιο μου τον εαυτο και ειναι λογικο γιατι αν δεν το εχεις περασει δεν μπορεις να το καταλαβεις.Δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα ισα ισα που καθε μερα μου λεει να φυγω απο την δουλεια γιατι δεν αντεχει να με βλεπει ετσι και να μην κανω ετσι οτι αυτος ειναι διπλα μου και δεν μεταραει τιποτα αλλο.

  15. #15
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Δεν ειπα οτι δεν υπαρχει επικοινωνια απλα δεν μπορει να νοιωσει αυτο που αισθανομαι εγω αυτη τη στιγμη εγκλωβισμενη μεσα στον ιδιο μου τον εαυτο και ειναι λογικο γιατι αν δεν το εχεις περασει δεν μπορεις να το καταλαβεις.Δεν ειμαι καθολου γκρινιαρα ισα ισα που καθε μερα μου λεει να φυγω απο την δουλεια γιατι δεν αντεχει να με βλεπει ετσι και να μην κανω ετσι οτι αυτος ειναι διπλα μου και δεν μεταραει τιποτα αλλο.
    αν σου κάνει τόσο κακό η δουλειά σε σημείο που να γίνεσαι δυστυχισμενη και να το μεταφέρεις στο σύντροφο σου, να εγκλωβίζεσαι μες στον εαυτό σου και να μη μπορείς να ανασάνεις, γιατί δεν την παρατάς?
    Εγώ προσωπικά έχω φύγει από καλές δουλειές, (εννοω καλά αμοιβώμενη), που δεν μου έκανε το περιβάλλον, πιεζόμουν και μαύριζα.
    Πανω απ όλα έχει σημασία να είμαστε καλά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 14:06
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 18:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 17:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •