Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 187
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 187 of 190 FirstFirst ... 87137177185186187188189 ... LastLast
Results 2,791 to 2,805 of 2843
  1. #2791
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Ξαναλέω εγώ μπορώ να ζήσω κ καλά κι όλα αλλά δε με αφήνουν γτ εσεισ δεν την παλεύετε δεκτό κ μπράβο στο κρατοσ που το έκανε αλλά πρέπει να γίνουμε ίσοι κ σας λέω κ δεν με πιστεύετε εγώ τι φταίω ξεχάστε τουσ άλλους ανθρώπους είναι ο εαυτό σασ κι ο κόσμος έσεισ θα τα κάνετε όλα φιλίες δουλειές όλα παίρναν από το χέρι σασ όλα υγεία ομορφιά όλα κ μην σκαλωνετε ξεκοληστε

  2. #2792
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Το χρονικό ενός προαναγγελθεντοσ εγκλήματος οπωσ και να το ομορφυνω δεν ομορφαίνει δυστυχώς είστε αλλού είμαι αλλού κι έτσι θα χωρίσουμε τα τσανακια μασ δε με αφήσατε να ούτε να ζήσω ούτε να κάνω αυτό που θέλω αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να πατήσετε στα πόδια σασ αλλά δεν το κάνετε οπότε αντε κ γαμηθειτε

  3. #2793
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Προσ γνώση κ συμμόρφωση οι πρωθυπουργοι σκοτώνουν χιλιάδες οι γιατροί καμία 500αρια ο καθένας οι μπάτσοι 50 60 άτομα όλα αυτά γίνονται χωρισ να τα πάρει χαμπάρι κάνεις εντελώς παθητικά τι κρατοσ είναι αυτό μόνο ο Θεός ξέρει τα μικρά είναι με τα κορίτσια τα μεγάλα είναι η φυλακή κ τα ναρκωτικά στα μικρά είμαι γκαντέμης στα μεγάλα τυχερός

  4. #2794
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Να σασ πούνε τι κρατοσ είναι αυτό

  5. #2795
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Το ελληνικό πρόβλημα είναι ότι όλοι σκοτώνετε κι αφού σκοτώνετε θα με καθαρίσετε κ μένα η ζωή σασ είναι με ναρκωτικά και σκηνικά εγώ ήμουν αθλητής ήξερα απλά ότι δε με θέτε κ τελείωνα εκεί ένα κάρο πατέντες κ τεχνικά θέματα θα χαθούν γτ παίρνετε ουσίες κ είστε σε άλλο κόσμο το θέμα ήταν να ήταν σωστό το κρατοσ αλλά δυστυχώς είναι κακούργημα να ζω για μένα είστε εγκληματίες έζησα σασ χόρτασα γειά σασ

  6. #2796
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Δες τι αγόρασε αυτός που σε πούλησε
    και θα καταλάβεις πόσο σε εκτίμησε.

  7. #2797
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Χαρλευ κατάλαβα γτ δε με θέτε το δικό μου πρόβλημα το βρήκα γτ λέω ότι είμαι εργάτης θα σ πω κι αν θες με ακούς πηγαίνει στο χωριό ο πατέρας μου κ πάω κι εγώ κάνω καμιά αγγαρεία να περνάει η ώρα με θέλουν γτ δεν είμαι σπαζοκλαμπανιασ θα ήθελα να δουλέψω αλλά θέλει 30 χρόνια να δουλεύεις για να μάθεις ακούω κοιτάω κ κάνω κι εγώ καμία αγγαρεία περνάει ο καιρός μέχρι τα 40 ήθελα να δουλέψω τώρα βλέπω ότι είναι αδύνατο να ξέρεις όλοι κάνουμε διεργασίες κι έρχεται κ δένει άχρηστος είμαι κατά αλλά κάνω κάνα τσιγάρο πίνω κάνα καφέ στο καθαρό αέρα μαλακιεσ αφού δεν γίνεται

  8. #2798
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Ξαναλέω μου είχε δώσει ναρκωτικά ένα γυφτάκι όταν ήμουν παιδί εγώ αυτό ούτε που το θυμάμαι κ με στρωσαν για δουλειά στους φίλους μου που τρώγαμε στα goodys δεν ήξερα τίποτα για ναρκωτικά ακόμα δεν ξέρω καπνίζω κ πίνω καφέ που είναι τα ναρκωτικά που ξέρω εγώ με βάλατε φυλακή εντάξει το δέχτηκα αλλά δεν αξίζετε οι κωλογιατροι θέλουν να κάνουν το σωστό αλλά είναι λάθος σε εμένα που έτυχαν πράγματα τα ξέχασα επίτηδες αφού την παλεύω μονοσ δεν πάω το σωστό είναι λάθος να ξέρετε

  9. #2799
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Το σωστό είναι να πάτε για δουλειά χωρίς ναρκωτικά δε γίνεται

  10. #2800
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,134
    Ελις,πηγαίνεις στο καφενείο?..Εχεις φιλους που να μπορείς να μιλήσεις?...Μου δίνεις την εντύπωση ότι έχεις επιλέξει να πουλάς τρέλα,αμα θες μπορείς να είσαι λογικός αλλά ξενερώνεις,δεν το θες,αυτό συμβαίνει και στην κανονική σου ζωή?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #2801
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Άλλο αυτό που ζω άλλο πράγμα αυτό που ζείτε

  12. #2802
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Σκέφτομαι τα λόγια του Καρβέλα.
    Και μιας και δεν έχω τίποτε καλύτερο να κάνω θα σας γράψω μια παράγραφο :Ρ

    "Με άλλα λόγια λέω ότι οι αμόρφωτοι και οι απλοϊκοί, είναι ολόιδιοι με τους μορφωμένους και τους πολύπλοκους. Η κάστα των πολύπλοκων είναι ένας γελοίος μύθος παρεμπιπτόντως. Έαν κάποιος αποφασίσει να διαβάσει αυτό το πράγμα που κρατάει στα χέρια του, θα διαπιστώσει το γιατί. Έλεγα λοιπόν πως οι μορφωμένοι, οι καλλιεργημένοι και οι διανοούμενοι που θα μπορούσαν να καταλάβουν τι λέει η νοοσοφία, θεωρώ πως είναι οι πιο "βλάκες" που έχω συναντήσει σε ολόκληρη την ζωή μου.
    Όχι μόνο οι πιο βλάκες, αλλά και οι πιο αντιπαθητικοί άνθρωποι, γιατί κάνουν τους σπουδαίους προβάλλοντας την πράξη της παπαγαλίας ως το προνόμιο και την αιτία της σπουδαιότητας τους.
    Λέω λοιπόν πως εκείνοι που είναι σε θέση να καταλάβουν τι θέλει να πει αυτό το βιβλίο, είναι κατά κανόνα όπως λέμε, οι πιο στείροι, οι πιο ανέμπνευστοι και οι πιο αδιάφοροι άνθρωποι. Όμως παρ' όλα αυτά δεν διαφέρουν σε τίποτα απολύτως από τους "δημιουργικούς", τους "εμπνευσμένους" αλλά και τους "αμόρφωτους" και "απλοϊκούς", οι οποίοι δεν θα καταλάβαιναν ή δεν θα ενδιαφέρονταν να καταλάβουν τι θέλω να πω."

    Νίκος Καρβέλας - Νοοσοφία

  13. #2803
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,330
    και τελικά αν τα διαβάσεις είσαι έξυπνος αλλά αν τα καταλάβεις δεν είσαι.

  14. #2804
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Quote Originally Posted by user View Post
    και τελικά αν τα διαβάσεις είσαι έξυπνος αλλά αν τα καταλάβεις δεν είσαι.
    Μάλλον είσαι δήθεν και ηλίθιος εάν διαβάσεις το βιβλίο του. Αφού έτσι μας στολίζει :Ρ

  15. #2805
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,330
    χα χα χα
    λυπάμαι λίγο τον κατακουζινό που δεν εκδόθηκαν τα έργα του στο σίριαλ. πιο χρήσιμα θα ήταν; τόση ταλαιπωρία στους εκδοτικούς και τόσα χρήματα μόνο και μόνο για να μας "φτύσει'; σαδισμό το λένε αυτό.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 08:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 17:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •