Εξαφάνιση... Δειλία ή γράψιμο; - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 256 to 270 of 281
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Περγαμοντο...;539688

    Που ξέρεις; Μπορεί να έχω καταλάβει πολλά πράγματα...[/QUOTE]



    Ελα τωρα , αστειευομαι , κι εσυ τα παιρνεις τοις μετρητοις , ΟΚ , ακυρο το χιουμορ . Λιγο πολυ παντως αυτες ειναι οι αποψεις μου . Και διακρινω καποια εμπαθεια / εχθρικοτητα .
    Εμ , τι να κανουμε , δεν συμφωνουμε φαινεται . Συν οτι διαστρεβλωνεις τα γραφομενα μου .
    Αποκαλεις την διπλωματικη οδο , οπου φυσαει ο ανεμος + δεν μιλησα για εξαφανιση , ουτε τοχω κανει ποτε .
    Οπως προειπα , αποφευγω τις αντιπαραθεσεις , ιδιως σεναν virtual χωρο . Ειναι ανοητο . Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι .
    Oυτε σε ξερω , ουτε με ξερεις , δεν μπορω να σε κρινω , δεν μπορεις να με κρινεις , δεν ειμαστε αντιπαλοι .
    Φιλικα .
    Last edited by Macgyver; 02-06-2015 at 08:33.

  2. #257
    Καλημέρα....

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ελα τωρα , αστειευομαι , κι εσυ τα παιρνεις τοις μετρητοις , ΟΚ , ακυρο το χιουμορ . Λιγο πολυ παντως αυτες ειναι οι αποψεις μου . Και διακρινω καποια εμπαθεια / εχθρικοτητα . οχι δεν υπάρχει καμία εμπάθεια ή εχθρικότητα εκ μέρους μου, ειδάλλως θα έγραφα πιο επιθετικά....
    Εμ , τι να κανουμε , δεν συμφωνουμε φαινεται . Συν οτι διαστρεβλωνεις τα γραφομενα μου . οχι δεν συμφωνουμε.
    Αποκαλεις την διπλωματικη οδο , οπου φυσαει ο ανεμος + δεν μιλησα για εξαφανιση , ουτε τοχω κανει ποτε . λες πως φευγες χωρίς να δίνει εξηγήσεις, αυτό το έχω καταλάβει σωστά;;; Αν λεω ΑΝ, έλεγες στις κοπέλες σου ''τέλος,δεν πάει άλλο'' και έπαιρνε ο καθένας τον δρόμο του, θα σου πω οκ... ΑΝ όμως ήσουν με την κοπέλα μέσα στις γλύκες, αγκαλιές, φιλιά, κλπ. κλπ. και στο επόμενο λεπτό είχες εξαφανιστεί χωρίς να πεις ή δείξεις κάτι, τότε ναι είναι εξαφάνιση.. 'Ετσι έγινε και σε εμένα και για αυτό δεν το δέχομαι!
    Οπως προειπα , αποφευγω τις αντιπαραθεσεις , ιδιως σεναν virtual χωρο . Ειναι ανοητο . Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι .
    Oυτε σε ξερω , ουτε με ξερεις , δεν μπορω να σε κρινω , δεν μπορεις να με κρινεις , δεν ειμαστε αντιπαλοι . συμφωνώ...
    Φιλικα .

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αγαπητη Περγαμοντο , επειδη συνεβη ετσι σε σενα , δεν σημαινει οτι ολοι κανουμε το ιδιο . Δεν ειπα ποτε πως φευγω , ενω ολα δειχνουν μια χαρα , γραφω οτι αφηνω την σχεση να κανει fade out , δλδ σταδιακα . Δεν ειμαι ουτε κυκλοθυμκος , ουτε διεστραμμενος , απο κει που ειμαι ολο αγκαλιες και φιλια , αιφνης να εξαφανιστω . Οντως δεν εχω πει ποτε τις λεξεις ' τερμα δεν παει αλλο ' , αλλα actions speak louder than words .
    Καταλαβαινω οτι με την υποψια και μονο οτι καποιος φερεται , οπως σου φερθηκε ο συγκεκριμενος , εξαπτεσαι . Κατανοητο .
    Δεν ειμαι ετσι ομως , ουτε μου φαινονται φυσιολογικες τετοιου ειδους συμπεριφορες , αλλα υπαρχουν .


    Μαλλον με παρεξηγησες , διοτι εχω φιλικες σχεσεις με τις πρωην μου !!!! πλην μιας γιατρινας ( μακρια απο γιατρινες !! ) που με εξενευρισε . Πολυ κακομαθημενη .

    Αμα δεν γνωριζεις καποιον , δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα γι αυτον .
    Last edited by Macgyver; 02-06-2015 at 11:49.

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ακομα τον εξαφανισμενο, ψαχνουμε?
    xmmmmmm the plot, thickenssss... :rolleyes:

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αγαπητη Περγαμοντο , επειδη συνεβη ετσι σε σενα , δεν σημαινει οτι ολοι κανουμε το ιδιο . Δεν ειπα ποτε πως φευγω , ενω ολα δειχνουν μια χαρα , γραφω οτι αφηνω την σχεση να κανει fade out , δλδ σταδιακα . Δεν ειμαι ουτε κυκλοθυμκος , ουτε διεστραμμενος , απο κει που ειμαι ολο αγκαλιες και φιλια , αιφνης να εξαφανιστω . Οντως δεν εχω πει ποτε τις λεξεις ' τερμα δεν παει αλλο ' , αλλα actions speak louder than words .
    Καταλαβαινω οτι με την υποψια και μονο οτι καποιος φερεται , οπως σου φερθηκε ο συγκεκριμενος , εξαπτεσαι . Κατανοητο .
    Δεν ειμαι ετσι ομως , ουτε μου φαινονται φυσιολογικες τετοιου ειδους συμπεριφορες , αλλα υπαρχουν .
    ... .
    μα ουτε ο συγκεκριμενος εξαφανιστηκε στα καλα καθουμενα.
    ακομα και η περγαμοντα που απορει , λεει η ιδια οτι τον τελευταιο καιρο ειχε αλλαξει η σταση του και αραιωνε ο τυπος.
    ε... τι κανει νιαου- νιαου στα κεραμιδια...
    οταν καποιος αραιωνει, η τον ψαχνεις, εχει φυγει ηδη.

    βεβαια σε ενα τοσο συντομο διαστημα των 3 μηνων, ποιο ειναι το "αρχικο" διαστημα, και ποιο το "τελευταιο"?
    δηλαδη 1 μηνα ηταν ολα καλα και αγια και 2 μηνες ηταν εξαφανιζολ και τον εβλεπε 1 φορα τον μηνα?

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα ουτε ο συγκεκριμενος εξαφανιστηκε στα καλα καθουμενα.
    ακομα και η περγαμοντα που απορει , λεει η ιδια οτι τον τελευταιο καιρο ειχε αλλαξει η σταση του και αραιωνε ο τυπος.
    ε... τι κανει νιαου- νιαου στα κεραμιδια...
    οταν καποιος αραιωνει, η τον ψαχνεις, εχει φυγει ηδη.

    βεβαια σε ενα τοσο συντομο διαστημα των 3 μηνων, ποιο ειναι το "αρχικο" διαστημα, και ποιο το "τελαυταιο"?
    δηλαδη 1 μηνα ηταν ολα καλα και αγια και 2 μηνες ηταν εξαφανιζολ και τον εβλεπε 1 φορα τον μηνα?
    Δεν ειχα διαβασει ολο το θρεντ , αλλα με τα νεα δεδομενα που παραθετεις , αλλαζει τελειως το πραμα . Αθωος ο κατηγορουμενος !!.

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    λες πως φευγες χωρίς να δίνει εξηγήσεις, αυτό το έχω καταλάβει σωστά;;; Αν λεω ΑΝ, έλεγες στις κοπέλες σου ''τέλος,δεν πάει άλλο'' και έπαιρνε ο καθένας τον δρόμο του, θα σου πω οκ... ΑΝ όμως ήσουν με την κοπέλα μέσα στις γλύκες, αγκαλιές, φιλιά, κλπ. κλπ. και στο επόμενο λεπτό είχες εξαφανιστεί χωρίς να πεις ή δείξεις κάτι, τότε ναι είναι εξαφάνιση.. 'Ετσι έγινε και σε εμένα και για αυτό δεν το δέχομαι!....
    αυτο ειναι και το περιεργο με σενα. γι αυτο και ισως απορουν καποιοι (μαζι κι εγω).
    το να στεναχωριεσαι ειναι κατανοητο.
    το να μην το δεχεσαι ομως, ειναι πολυ περιεργο.
    ισως στην συναναστροφη σας, ειχε καταλαβει ο τυπος οτι δεν μπορεις να δεχτεις καποια πραγματα και προτιμησε την εξαφανιση απο την συζητηση.

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το να μην το δεχεσαι ομως, ειναι πολυ περιεργο.
    ισως στην συναναστροφη σας, ειχε καταλαβει ο τυπος οτι δεν μπορεις να δεχτεις καποια πραγματα και προτιμησε την εξαφανιση απο την συζητηση.

    Χωρις να γνωριζω την περγαμοντο ( εννοωντας οτι εχει λιγα ποστ ωστε να καταλαβω ' κατι ' γιαυτην ) , κρινοντας και απο την απαντηση στο καλοπροαιρετο ποστ μου #254-#256 , που ειναι σαφως επιθετικη ( απομονωνοντας επιλεκτικα φρασεις μου ) , ενω ισχυριζεται οτι δεν ειναι ( φαντασου και να ηταν !! ) , ο τυπος καταλαβε οτι εχει να κανει με ' δυσκολο ' επικοινωνιακα ατομο , καπως εριστικο , και προτιμησε την οδο της φυγης , και πολυ καλα εκανε .
    Προς το παρον διαβαζουμε οτι ο τυπος ειναι ετσι , ειναι αλλιως , αλλα για σενα περγαμοντο , δεν ξερουμε κατι . Πες μας ενα ελαττωμα σου , καποιος που δεν παραδεχεται εστω ενα ελαττωμα του ( οχι σαν την αλλη , ' παραειμαι καλη ' !! ) ειναι πολυ υποπτος για σοβαρα ελατωμματα . Πιστευεις οτι εισαι εντελως αμοιρη ευθυνων για τον εν λογω χωρισμο ?
    Παντως αν καποιος δεν ακουσει και τις δυο πλευρες , δεν μπορει να βγαλει ενα ασφαλες συμπερασμα .

    Οποτε , ειναι ανοητο να παρει καποιος το μερος σου .

  9. #264
    Εσυ πριν μερικές μέρες είχες πει αυτό...

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως δεν μιλαμε για σχεση αλλα για λιγοστες επαφες και 'σχεση" μονο στις ελπιδες της κοπελας, αλλα οχι στις προθεσεις του τυπου κι απο κει και περα, αυτος απλα δεν ηθελε να μπλεξει σε συζητησεις γιατι την εβλεπε να κολλαει ηδη?
    και τώρα αυτο..

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βεβαια σε ενα τοσο συντομο διαστημα των 3 μηνων, ποιο ειναι το "αρχικο" διαστημα, και ποιο το "τελευταιο"?
    δηλαδη 1 μηνα ηταν ολα καλα και αγια και 2 μηνες ηταν εξαφανιζολ και τον εβλεπε 1 φορα τον μηνα?
    δλδ. στο αρχικό είμαι φαντασιώπληκτη-όπως το είχα γράψει και τότε-και τώρα οτι βλεπόμασταν 1 φορά τον μήνα;;;;... Έχω γράψει κάπου οτι βλεπόμασταν 1 φορά τον μήνα;;; Θα μου πεις οτι το είπες σαν παράδειγμα.... Αλλά εγω είμαι και φαντασιώπληκτη, μπορεί να μην υπάρχει καν αυτός ο άνθρωπος...


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ισως στην συναναστροφη σας, ειχε καταλαβει ο τυπος οτι δεν μπορεις να δεχτεις καποια πραγματα και προτιμησε την εξαφανιση απο την συζητηση.
    Μπορείς τότε να πεις ''άστο κοπελιά, είσαι στριμμένη ή στενόμυαλη ή ξενέρωτη ή σπαστική ή ή ή ή...'' ακόμα και σε ενα μήνυμα να το έστελνε και τέλος.....


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Χωρις να γνωριζω την περγαμοντο ( εννοωντας οτι εχει λιγα ποστ ωστε να καταλαβω ' κατι ' γιαυτην ) , κρινοντας και απο την απαντηση στο καλοπροαιρετο ποστ μου #254-#256 , που ειναι σαφως επιθετικη ( απομονωνοντας επιλεκτικα φρασεις μου ) , ενω ισχυριζεται οτι δεν ειναι ( φαντασου και να ηταν !! ) , ο τυπος καταλαβε οτι εχει να κανει με ' δυσκολο ' επικοινωνιακα ατομο , καπως εριστικο , και προτιμησε την οδο της φυγης , και πολυ καλα εκανε .
    Ακριβώς, δεν με γνωρίζεις και δεν ξέρεις πως μπορεί ο άλλος να με καταλαβαίνει.... Εκεί που κάποιος βλέπει μια αμηχανία, κάποιος άλλος το αντιλαμβάνεται σαν δειλία ότι δεν έχεις κάτι να πεις... Εκεί που κάποιος βλέπει έναν επιθετικό τρόπο, κάποιος άλλος το αντιλαμβάνεται αλλιώς...

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πιστευεις οτι εισαι εντελως αμοιρη ευθυνων για τον εν λογω χωρισμο ?
    Αν είχες διαβάσει τι έχω γράψει θα δεις πως γράφω οτι έχω και πολλές ενοχές και πως για αυτόν τον λόγο-οτι του έκανα κάτι-απαξιούσε να μου απαντήσει....

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Για να τα βαζεις με ολο το φορουμ , αγαπητη Περγαμοντο , ο καθεις ας βγαλει τα συμπερασματα του .............

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Εσυ πριν μερικές μέρες είχες πει αυτό...


    και τώρα αυτο..


    δλδ. στο αρχικό είμαι φαντασιώπληκτη-όπως το είχα γράψει και τότε-και τώρα οτι βλεπόμασταν 1 φορά τον μήνα;;;;... Έχω γράψει κάπου οτι βλεπόμασταν 1 φορά τον μήνα;;; Θα μου πεις οτι το είπες σαν παράδειγμα.... Αλλά εγω είμαι και φαντασιώπληκτη, μπορεί να μην υπάρχει καν αυτός ο άνθρωπος...




    Μπορείς τότε να πεις ''άστο κοπελιά, είσαι στριμμένη ή στενόμυαλη ή ξενέρωτη ή σπαστική ή ή ή ή...'' ακόμα και σε ενα μήνυμα να το έστελνε και τέλος.....
    ....



    Αν είχες διαβάσει τι έχω γράψει θα δεις πως γράφω οτι έχω και πολλές ενοχές και πως για αυτόν τον λόγο-οτι του έκανα κάτι-απαξιούσε να μου απαντήσει....
    εγραψα "αυτο" αλλα και "αυτο", γιατι δεν μπορω να ξερω τι ακριβως συνεβη, φυσικα. δεν σε ξερω ουτε εσενα ,ουτε αυτον.
    η εντυπωση μου ειναι ομως, οτι κατι δεν παει καλα στην διηγηση σου, γιαυτο και προσανατολιζομαι στο οτι ειτε δεν ειχατε σχεση (κατ αυτον) ενω ειχατε κατι σημαντικο κατ εσενα, ειτε μιλαμε για μια πολυ λιγη επικοινωνια (αν βαλουμε και την απομακρυνση του τελευταιου καιρου που η ιδια περιεγραψες, οποτε δεν δικαιολογειται η δικη σου ενασχοληση εναν χρονο μετα, με τοση επιμονη.
    μακαρι να ειχαμε και την δικη του αποψη, να σου ελεγα πιο σιγουρη αποψη...
    αν μαλιστα ειχες και ενοχες γιατην συμπεριφορα σου, μαλλον αποφευγει...

    σορι, αλλα το "αστο εισαι στριμμενη η ξενερωτη" δεν το λες αν δεν σου εχει κανει κακοηθεια ο αλλος.

  12. #267
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για να τα βαζεις με ολο το φορουμ , αγαπητη Περγαμοντο , ο καθεις ας βγαλει τα συμπερασματα του .............
    4-5 άτομα είναι όλο το φόρουμ...... Οκ!!!


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ....μαλλον αποφευγει...
    Ένα μοναδικό πράγμα χρειαζόταν, είτε οτι ξενέρωσε-συμβαίνει και δεν είναι κακό να το πει- είτε οτι δεν ήμουν αυτό που περίμενε........
    Και πίστεψέ με, είχαμε σχέση..... Εκτός και αν ήταν ψεύτης και είχε άλλα στο μυαλό του...
    Last edited by Περγαμοντο...; 02-06-2015 at 15:53.

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Ένα μοναδικό πράγμα χρειαζόταν, είτε οτι ξενέρωσε-συμβαίνει και δεν είναι κακό να το πει- είτε οτι δεν ήμουν αυτό που περίμενε........
    Και πίστεψέ με, είχαμε σχέση..... Εκτός και αν ήταν ψεύτης και είχε άλλα στο μυαλό του...
    για σενα χρειαζοταν.
    για εκεινον, οχι.
    αυτο δεν εννοεις να παραδεχτεις.
    αυτο που χρειαζεσαι εσυ, δεν το θεωρει χρειαζουμενο απαραιτητα κι ο αλλος. αυτο συνεβη.
    αυτος το θεωρησε περιττο. οποιος κι αν ηταν ο λογος.

  14. #269
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για σενα χρειαζοταν.
    για εκεινον, οχι.
    αυτο δεν εννοεις να παραδεχτεις.
    αυτο που χρειαζεσαι εσυ, δεν το θεωρει χρειαζουμενο απαραιτητα κι ο αλλος. αυτο συνεβη.
    αυτος το θεωρησε περιττο. οποιος κι αν ηταν ο λογος.
    Συμφωνώ κι' εγώ σ' αυτό. Γι' αυτό σου είχα πει πως πρέπει να συνειδητοποιήσεις -έστω και μέσα απ' την απογοήτευσή σου με τον τρόπο που έφυγε- πως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο και κάποιοι νιώθουν πως μπορούν να φύγουν χωρίς να δώσουν εξηγήσεις. Αυτό συμβαίνει συνήθως επειδή δεν μπορούν να μπουν στην δική σου θέση για να καταλάβουν πώς νιώθεις, ή επειδή δεν έχουν το θάρρος να σε αντιμετωπίσουν. Αν το καταλάβεις αυτό, πιστεύω πως θα κλείσει "το κεφάλαιο" όσο κι' αν έχεις πληγωθεί. Δεν σημαίνει πως αν το συνειδητοποιήσεις θα το συμμερίζεσαι κιόλας, απλά θα έχεις στο μυαλό σου πως κάποιοι άνθρωποι λειτουργούν διαφορετικά, χωρίς απαραίτητα να έχουν δίκαιο.

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    περγαμοντο εγω να σου πω παντωσ γενικα οτι τιποτε αλλο ιντερνετικα δε μπορει να ειπωθει που να εχει βαση
    στα ειπαμε ολα μασ τα ειπεσ ολα δλδ τα ειχεσ σκεφτει κι εσυ οπωσ ειναι και λογικο οποτε την ψαχνεισ να βρεισ τωρα
    πρπει να καταλαβεισ οτι μια συζητηση σταματαει οταν οδηγειται σε αδιεξοδο ουτε συμφωνουμε ουτε διαφωνουμε
    απλα οπωσ σου ξαναειπα πρεπει να ξερεισ ποτε σταματαει ενα θεμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast

Similar Threads

  1. Αυτοκτονια! Θαρρος ή Δειλια?
    By Νικος Κ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 117
    Last Post: 27-08-2014, 21:56
  2. Δειλία
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 28-04-2013, 22:23
  3. ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2011, 22:04
  4. ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2010, 09:59
  5. Δειλία ή λογική;
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 09-03-2008, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •