Ακράτεια σε νεαρή ηλικία! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8
    remedy αφου το εφερε η κουβεντα.... θα μιλησω και γω! με αυτοκολητα στο πλαι βαζω και εγω οπως και η μαρια. δεν ειναι τουλαχιστον για την δικη μου περιπτωση οι καταλληλες αυτες οι σερβιετες που λες! Συγνωμη κωνσταντινα αν παρασυρθηκα του τυπου να στην πω αλλα δεν εισαι στην θεση ουτε την δικια μου ουτε και της μαριας!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    δεν υπάρχει θέμα κατερίνα μου δεν πειράζει!!Όλα καλά!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    δεν ειναι σερβιετες λοχειας, ειναι ακρατειας.
    απλα χρησιμοποιουνται και για αιμοραγια αν αυτη ειναι μεγαλη και δεν ειναι καθολου για μερικες σταγονες, ειναι για ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσοτητα υγρου.
    αποκλειεται να μην σε καλυπτει μια τετοια σερβιετα αν πηγαινεις ποτε ποτε και στην τουαλετα. ναι, φουσκωνουν κι αυτες αλλα μπορουν να καλυφθουν με νορμαλ ρουχα, δεν χρειαζεται ρασο.... ετσι κι αλλιως με αυτα που μας περιγραφεις δεν μπορεις να φορεσεις και στριγκ...

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8
    Μια χαρα..... βλεπω αρχισανε οι κοροιδηστικες μαλακιες!!! πως να βαλεις στρινγκ ρε συ ζωο αμα φορας πανες και σερβιετες?????

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    21
    Remedy, δεν μπηκαμε εδω μεσα να μας δωσεις οδηγιες πως θα διαχειρηστουμε ενα προβλημα! αμα θελετε παντος εγω δεν ξαναμπαινω!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by mariathanopoulou
    Αφωτεινη! Thanks για την συμβουλη σου και γνωριζω για την ταινεια που λες! Δεν ηξερα ομως οτι γινεται με λαμπαροσκοπηση γιατι οπως ειπα και στα κοριτσια ποιο πανω οτι ειναι κατι που προς το παρον δεν θελω να το κανω 1ον επιδει δεν προκειται να ρισκαρω και 2ον επιδει φοβαμαι! κατα κυριο λογο ομως το 1ο! Οσο για την φιλη σου ειπες δεν εχει κανει ακομα παιδια!Ειναι σιγουρη λοιπον η επεμβαση η της την εκανε ο γιατρος για να παρει 2-3 χιλιαρικακια? εντομεταξυ αυτες τις εγχειρησεις τις κανουνε ουρολογοι & οχι γυναικολογοι αποτι γνωριζω! καλα ειμαι και με τις πανες! να νιωσω καλυτερα μπηκα εδω οχι να μου συστησουνε χειρουργους!!!;)
    Ναι ρε, βάλε μας και χέρι..
    Εγω θέλησα να σου πω για μια αντιστοιχη περίπτωση,για να την ξέρεις και αυτή.Το τι θα αποφασίσεις δεν με αφορά.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Katerina zoulioti, maria thanopoulou,


    είναι άραγε η ακράτεια το αποτέλεσμα η το αίτιο να κάνεις ρετζιστερ με το ονοματεπώνυμο σου? Ένα ακόμα ψυχοσωματικό ερώτημα που θα απασχολήσει την επιστήμη τα επόμενα χρόνια!

  8. #53
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε χαλαρωστε λιγο και αφηστε το κοσμο να συζητησει....
    επισης οι γνωματευσεις περισευουν το γιατι ο καθενας μπηκε με το ταδε λογκιν.


    Συνεχιστε ηρεμως.

    :)

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    21
    thanks krino! Petran το οτι μπαινω με κανονικο ονομα τι σε πειραζει? δεν ειμαι κομπλεξικια!το ιδιο πιστευω και για την κατερινα!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Originally posted by mariathanopoulou
    Remedy, δεν μπηκαμε εδω μεσα να μας δωσεις οδηγιες πως θα διαχειρηστουμε ενα προβλημα! αμα θελετε παντος εγω δεν ξαναμπαινω!
    Δεν καταλαβαίνω τί σχέση έχει το ότι η Remedy σου έδωσε μια συμβουλή με το ότι δε θέλουμε να ξαναμπείς. Προς τί η μανία καταδίωξης που μου θυμίζει πολύ πρόσφατες κουβέντες που ειπώθηκαν σε άλλο θέμα; Χμ... Ο νοών νοείτο. Δε λέω τίποτε άλλο.

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Καλησπέρα Μαρία & Κατερίνα,

    γράφτηκα στο φόρουμ για να σας πω οτι :

    Είμαι 32 χρόνων και για κάποιο πρόβλημα που έπαθα έπειτα από ατύχημα με το μηχανάκι, (ευτυχώς δεν έμεινα ανάπηρος) φοράω πάνες. Δυστυχώς αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα από τους γύρω μου. Δεν μπορώ να καταλάβω, εντάξει αντιλαμβάνομαι μεν ότι μπορεί να φαίνεται κάπως περίεργο σε ορισμένους/νες το να βλέπουν κάποιον που φοράει πάνα, άλλα από την αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι το οποίο πρέπει να γίνεται και θέμα. Επίσης η πάνα δεν με περιορίζει σε τίποτα, πέρα το ότι μπορεί να φαίνεται ορισμένες φόρες.
    Πρέπει λοιπόν να συνεχίσετε να ζείτε την ζωή σας και άπλα να μην δίνετε σημασία. Ο κόσμος δυστυχώς είναι κακός όπως λένε.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Τι γίνεται ρε παιδιά όσοι έχουν πρόβλημα με ακράτεια σε νεαρή ηλικία,μπάινουν με νικ ονοματεπώνυμο?όχι ότι έχω πρόβλημα αλλά αυτό μου φάνηκε πιο μυστήριο απ\'τις πάνες...

    Όσο για τις πάνες ο κόσμος παραξενεύεται στο ασυνήθιστο απλά, γιατί να έχει πρόβλημα αν ο διπλανός του φοράει πάνες ή ότι άλλο?

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Originally posted by Arsi
    Τι γίνεται ρε παιδιά όσοι έχουν πρόβλημα με ακράτεια σε νεαρή ηλικία,μπάινουν με νικ ονοματεπώνυμο?όχι ότι έχω πρόβλημα αλλά αυτό μου φάνηκε πιο μυστήριο απ\'τις πάνες...
    Άπλα πιστεύω ότι έτυχε.. Γιατί έχουμε να φοβηθούμε κάτι?,. Όντως είναι ποιο μυστήριο απο τις πάνες (που δεν νομίζω οτι αποτελούν και μυστήριο στην τελική)

    φιλικα

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Καλησπέρα και από εμένα
    Το δικό μου θέμα έχει να κάνει με μια νευρογενή κύστη που δυστυχώς εμφανίστηκε πριν από λίγους μήνες και οδήγησε σε νυχτερινή κυρίως ενούρηση.
    Είχα υποβληθεί σε αρκετές εξετάσεις αλλά και σε ουροδυναμικό έλεγχο και σε μαγνητική εγκεφάλου. Δεν έλαβα κάποια φαρμακευτική αγωγή και το πρόβλημα μπορώ να πω ότι το έχω ξεπεράσει .Έως ένα βαθμό έχει σχέση και το stress αφού η ακράτεια εμφανίστηκε μετά από ένα οικογενειακό πρόβλημα.
    Οι γονείς μου, μου συμπαραστάθηκαν πάρα πολύ και πιστεύω ότι φοβήθηκαν και για την υγεία μου.
    Τις πρώτες μέρες το έκρυψα αλλά όταν είδα ότι δεν περνάει μίλησα με την μητέρα μου και την ίδια μέρα πήγαμε σε γιατρό. Αποφάσισα να φορέσω πάνα ακράτειας αφού αναγκαζόμουν να ξυπνάω πολλές φορές το βράδυ , να έχω ατυχήματα και το πρωί να νιώθω πολύ κουρασμένη.Ντράπηκα πάρα πολύ τον πρώτο καιρό που φορούσα πάνες (ευτυχώς μόνο τις βραδινές ώρες )
    Βασικά πριν καταλήξουμε στις πάνες το είχαμε συζητήσει με τους δικούς μου. Επειδή ο γιατρός μας είχε πει ότι μάλλον θα είναι παροδικό δεν ήθελα να βάλω babylino, Όμως επειδή είχα σχεδόν κάθε βράδυ ατυχήματα για 2 εβδομάδες τελικά δέχτηκα να φορέσω.
    Εδω και ένα μήνα ξυπνάω στεγνή και έχω σταματήσει να φοράω πάνα. Πάντως επειδή έχω μιλήσει με αρκετούς γιατρούς το πρόβλημα της ακράτειας στην Ελλάδα είναι αρκετά μεγάλο και πολλές νέες κοπέλες κάνουν χρήση πάνας χωρίς να μιλάνε για το πρόβλημα τους. Από την εμπειρία αυτή που είχα πιστεύω ότι θα πρέπει να σταματήσει η χρήση πάνας να είναι taboo και να μπορεί κάποιος χωρίς προκαταλήψεις να μιλάει γι αυτό

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γειά σας παιδιά, κι εγώ έχω πρόβλημα ακράτειας. Όχι σε μόνιμη βάση να φοράω πάνες, αλλά άμα γελάσω πολύ το παθαίνω με αποτέλεσμα να γίνομαι ρεζίλι. Πιστεύω ότι και με τις πάνες γίνεσαι ρεζίλι, επειδή είναι κακός ο κόσμος. Εγώ το\' χω από μικρή αυτό το πρόβλημα, ξεκίνησα στο κρεββάτι όταν ήμουν πολύ μικρή, και από τότε συχνά όταν γελάω έχω ακράτεια. Πολύ άσχημο αν είσαι μπροστά σε κόσμο και δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •