Ερωτική σχέση με ναρκομανή - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Κανείς λάθος ο Εθισμος είναι ασθένεια και συμβάλουν πολλοί παράγοντες για αυτό,δεν είναι επιλογή
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που διαλέγει ως καριέρα την εξάρτηση απο ουσίες
    Όπως ο ψυχωτικός χρειάζεται αγωγή έτσι και ο εθισμένος χρειάζεται ανάρρωση είναι υποτροπιάζουσα ασθένεια κι αν δεν σε πείθουν αυτά που λέω τότε ψάξε για τα 12βηματικα προγράμματα αναρρώσεις που έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά αναπηρίας
    Κάτι κεθεα και 18ανω είναι στον πάτο της λίστας όσον αφορά την επιτυχία
    Φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν το κατέχεις το θέμα όποτε άσε να μιλήσουν αυτοί που αναρρώνουν από τις εξαρτήσεις
    Όλοι έχουν άποψη για τον εθισμό οι γιατροί οι ψυχολόγοι οι παπάδες ο χασάπης ο μπακάλης και οι Κατίνες της γειτονιάς αλλά κανείς τους δεν έχει βοηθήσει ποτέ ούτε έναν εξαρτημένο
    Τα φιλία μου

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    12βηματικα προγράμματα έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας «»»»

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Καλησπέρα james.

    Δε γνωρίζω ισχύει. Γι'αυτό κ ρωτάω.
    Έχεις να προτείνεις γενικά κάτι σαν βοήθεια σε κάποιον εξαρτημένο?

    Τι βοηθάει πιστεύεις σε αυτή την ασθένεια?

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26

    Unhappy

    @ Harley τίποτα . Μιλάμε αλλά μέχρι εκεί.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Καλησπερα Lilou η το προηγούμενο μήνυμα ήταν για την ρεμεντυ που το παίζει ειδικός σε θέματα που δεν κατέχει
    Στο θέμα μας τώρα ένας εξαρτημένος αμα δεν θέλει να καθαρίσει δεν μπορεί να τον βοηθήσει ούτε ο θεός
    Κοιτά είναι και ποιο πρόγραμμα ταιριάζει στον καθένα αλλά γενικά τα προγράμματα των ανώνυμων ΑΑ και ΝΑ είναι τα πιο πετυχημένα
    Και τέλος θα σου πρότεινα να απομακρυνθείς μια σχέση δεν θα ήταν βοηθητικη
    ούτε για σένα ούτε για εκείνον αυτή την στιγμή
    Εσυ θα ταλαιπωρηθείς συναισθηματικά και αυτός πολύ απλά δεν θα μπορέσει να καθαρίσει οι πιο πετυχημένες αναρρώσεις συμβαίνουν όταν ο χρήστης έχει καλό περιβάλλον και μένει μακρυά από ερωτικες σχέσεις για τουλάχιστον ένα χρόνο


    ΥΓ όπως και στην κοινωνία έτσι και ανάμεσα στους χρήστες υπάρχουν διαφόρων ειδών άνθρωποι υπάρχουν και ψυχάρες υπάρχουν και psycho όπως και να έχει δεν είναι λειτουργικό για κανέναν από τους δυο σχέση αυτή την στιγμή

    Καλό κουραγιο

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Κ εγώ νομίζω ότι μια σχέση δεν βοηθάει ούτε αυτόν, ούτε εμένα.

    Δεν είμαστε μαζί αλλά μιλάμε αρκετά.
    Προσπαθώ να βοηθήσω αλλά νομίζω ότι κ το ότι μιλάμε μάλλον δεν βοηθάει την κατάσταση και αυτόν.

    Προσπαθώ να είμαι δίπλα του αλλά χωρίς να είμαστε μαζί.
    Βέβαια τον ενοχλεί.. θα ήθελε να είμαστε μαζί.
    Αλλά αυτό είναι κ αυτό που ενοχλεί εμένα.

    Δεν θέλω να ελπίζει.
    Ιδανικα θα ήθελα να μην ελπίζει κ να πάρει την όποια βοήθεια στήριξη μπορώ να του δώσω.

    Αλλά μάλλον είναι επικίνδυνο ε? :/

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Ναι είναι επικίνδυνο ο λόγος που θέλει να είστε μαζί είναι επειδή οι χρήστες τινουν να κάνουν συνεξαρτητικες σχέσεις
    Πρότεινε του να πάει σε πρόγραμμα και μέχρι εκει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by Liloupilou View Post
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Κ εγώ νομίζω ότι μια σχέση δεν βοηθάει ούτε αυτόν, ούτε εμένα.

    Δεν είμαστε μαζί αλλά μιλάμε αρκετά.
    Προσπαθώ να βοηθήσω αλλά νομίζω ότι κ το ότι μιλάμε μάλλον δεν βοηθάει την κατάσταση και αυτόν.

    Προσπαθώ να είμαι δίπλα του αλλά χωρίς να είμαστε μαζί.
    Βέβαια τον ενοχλεί.. θα ήθελε να είμαστε μαζί.
    Αλλά αυτό είναι κ αυτό που ενοχλεί εμένα.

    Δεν θέλω να ελπίζει.
    Ιδανικα θα ήθελα να μην ελπίζει κ να πάρει την όποια βοήθεια στήριξη μπορώ να του δώσω.

    Αλλά μάλλον είναι επικίνδυνο ε? :/
    δεν μπορεις να βοηθησεις, πρωτον γιατι δεν εχεις ειδικες γνωσεις και δευτερον γιατι εμπλεκεσαι προσωπικα μαζι του με ολο αυτο το θεμα να εχετε /να μηνε χετε κατι ερωτικο.

    οσον αφορα εκεινον, πραγματικα η μονη βοηθεια που μπορεις να προσφερεις ειναι να του υποδειξεις ενα καλο προγραμμα.

    οσον αφορα εσενα, μπορεις να κανεις μια διερευνηση στα κινητρα σου. ειναι πραγματι μονο ανθρωπιστικα; μηπως τον θελεις και γι αυτο επιδιωκεις να τον συναναστρεφεσαι αλλα φοβασαι για κατι παραπανω; ή μηπως σε κολακευει το δικο του ενδιαφερον, χωρις να τον επιθυμεις καν;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by James6 View Post
    Κανείς λάθος ο Εθισμος είναι ασθένεια και συμβάλουν πολλοί παράγοντες για αυτό,δεν είναι επιλογή
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που διαλέγει ως καριέρα την εξάρτηση απο ουσίες

    Όπως ο ψυχωτικός χρειάζεται αγωγή έτσι και ο εθισμένος χρειάζεται ανάρρωση είναι υποτροπιάζουσα ασθένεια κι αν δεν σε πείθουν αυτά που λέω τότε ψάξε για τα 12βηματικα προγράμματα αναρρώσεις που έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά αναπηρίας
    Κάτι κεθεα και 18ανω είναι στον πάτο της λίστας όσον αφορά την επιτυχία
    Φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν το κατέχεις το θέμα όποτε άσε να μιλήσουν αυτοί που αναρρώνουν από τις εξαρτήσεις
    Όλοι έχουν άποψη για τον εθισμό οι γιατροί οι ψυχολόγοι οι παπάδες ο χασάπης ο μπακάλης και οι Κατίνες της γειτονιάς αλλά κανείς τους δεν έχει βοηθήσει ποτέ ούτε έναν εξαρτημένο
    Τα φιλία μου
    ο εθισμενος, ειναι ασθενης, η χρηση ομως ειναι επιλογη. δεν ειναι ασθενεια.
    δεν μπορει να συγκριθει με τον ψυχωτικο, για τον απλουστατο λογο οτι ο ψυχωτικος δεν μπορει να κανει τιποτε για να απαλλαγει απο την ψυχωση και κυριως δεν ειχε καμια ευθυνη που επαθε ψυχωση.. μπορει μονο να παιρνει την αγωγη του για να μην υποτροπιαζει.
    ο εθισμενος, αφενος ξεκινησε την χρηση οταν δεν ηταν εθισμενος (λογω προβληματων φυσικα, αλλα παντως με την βουληση του), κι αφετερου, μπορει ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΟΥ να κοψει.
    υπαρχουν εθισμενοι που δεν εχουν ξαναπεσει στα ναρκωτικα.
    ψυχωτικοι που με την βουληση τους να εχουν απαλλαγει απο την ασθενεια δεν υπαρχουν, γιατι δεν εχει να κανει με ευθυνες δικες τους και δικη τους βουληση αυτη η ασθενεια...
    με το να εξισωνεις τον εθισμο με γονιδιακες και χρονιες ασθενειες, το μονο που κανεις ειναι να απενοχοποιεις την μονιμη χρηση..
    δεν ισχυει. υπαρχει πραγματικη απεξαρτηση και μερικοι την πετυχαινουν με θεληση και σωστη βοηθεια..

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο εθισμενος, ειναι ασθενης, η χρηση ομως ειναι επιλογη. δεν ειναι ασθενεια.
    δεν μπορει να συγκριθει με τον ψυχωτικο, για τον απλουστατο λογο οτι ο ψυχωτικος δεν μπορει να κανει τιποτε για να απαλλαγει απο την ψυχωση και κυριως δεν ειχε καμια ευθυνη που επαθε ψυχωση.. μπορει μονο να παιρνει την αγωγη του για να μην υποτροπιαζει.
    ο εθισμενος, αφενος ξεκινησε την χρηση οταν δεν ηταν εθισμενος (λογω προβληματων φυσικα, αλλα παντως με την βουληση του), κι αφετερου, μπορει ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΟΥ να κοψει.
    υπαρχουν εθισμενοι που δεν εχουν ξαναπεσει στα ναρκωτικα.
    ψυχωτικοι που με την βουληση τους να εχουν απαλλαγει απο την ασθενεια δεν υπαρχουν, γιατι δεν εχει να κανει με ευθυνες δικες τους και δικη τους βουληση αυτη η ασθενεια...
    με το να εξισωνεις τον εθισμο με γονιδιακες και χρονιες ασθενειες, το μονο που κανεις ειναι να απενοχοποιεις την μονιμη χρηση..
    δεν ισχυει. υπαρχει πραγματικη απεξαρτηση και μερικοι την πετυχαινουν με θεληση και σωστη βοηθεια..


    Τα 12βηματικα προγράμματα ονομάζουν τον εθισμό ασθένεια και μάλιστα με χαρακτηριστικά δυο από αυτά είναι η εμμονική και καταναγκαστική χρήση εσυ αυτό το θεωρείς επιλογή;
    Δεύτερον ναι ο Εθισμος έχει να κάνει και με γονίδιά και με περιβάλλον αρκεί να ψάξεις στο διαδύκτιο και θα δεις τις σχετικές έρευνες όσον αφορά τους ψυχωτικούς δεν είναι όλες οι ψυχώσεις αθεράπευτες
    Επίσης πίστεψε εν έτη 2023 αναρρώνουν πολλοί από τον εθισμό άλλο που εσυ έχεις μαύρα μεσάνυχτα πει του θέματος οι χρήστες δεν ξεκινάνε την χρήση τυχαία το πρόβλημα δεν είναι τα ναρκωτικά αλλά ο χρήστης το ουι η ηρωινη είναι εθιστική δεν σημαίνει ουι όλοι κολλάνε με αυτήν

    Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που γράφεις εδώ μέσα ενώ κανείς διακρίσεις θεωρείς ότι οι ψυχωτικοί δεν έχουν καμία ευθύνη και από την άλλη κατακρίνεις τους χρήστες και όσους έχουν διαταραχές προσωπικότητας εγώ λέω να σταματήσεις να γράφεις σε θέματα αλλονών και να μας πεις τα δικά σου θέματα γιατί φαίνεται ξεκάθαρα ουι δεν στέκεις

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by James6 View Post
    Τα 12βηματικα προγράμματα ονομάζουν τον εθισμό ασθένεια και μάλιστα με χαρακτηριστικά δυο από αυτά είναι η εμμονική και καταναγκαστική χρήση εσυ αυτό το θεωρείς επιλογή;
    Δεύτερον ναι ο Εθισμος έχει να κάνει και με γονίδιά και με περιβάλλον αρκεί να ψάξεις στο διαδύκτιο και θα δεις τις σχετικές έρευνες όσον αφορά τους ψυχωτικούς δεν είναι όλες οι ψυχώσεις αθεράπευτες
    Επίσης πίστεψε εν έτη 2023 αναρρώνουν πολλοί από τον εθισμό άλλο που εσυ έχεις μαύρα μεσάνυχτα πει του θέματος οι χρήστες δεν ξεκινάνε την χρήση τυχαία το πρόβλημα δεν είναι τα ναρκωτικά αλλά ο χρήστης το ουι η ηρωινη είναι εθιστική δεν σημαίνει ουι όλοι κολλάνε με αυτήν

    Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που γράφεις εδώ μέσα ενώ κανείς διακρίσεις θεωρείς ότι οι ψυχωτικοί δεν έχουν καμία ευθύνη και από την άλλη κατακρίνεις τους χρήστες και όσους έχουν διαταραχές προσωπικότητας εγώ λέω να σταματήσεις να γράφεις σε θέματα αλλονών και να μας πεις τα δικά σου θέματα γιατί φαίνεται ξεκάθαρα ουι δεν στέκεις
    οχι, ονομαζω την απεξαρτηση επιλογη, οχι τον εθισμο. το οτι υπαρχει λογος που γινεται και δεν ειναι τυχαιο, το ειπα ηδη. απαντας χωρις να εχεις διαβασει καν τι ειπε ο αλλος.
    ωστοσο παραμενει επιλογη το ξεκινημα της χρησης. η ψυχωση δεν ξεκιναει σαν επιλογη ΠΟΤΕ και κακως τα συγκρινεις.

    το ειπα ηδη οτι υπαρχουν ανθρωποι που σταματανε μονιμα την χρηση. ποιο μερος δεν διαβασες; για βρες μια στατιστικη, τι ποσοστο εθισμενων σταματαει την χρηση μονιμα με την θεληση του (και με βοηθεια) και τι ποσοστο ψυχωτικων απαλλασσονται μονιμα απο την ασθενεια τους , να δουμε αν υπαρχει καμια συγκριση σε αυτα τα δυο...

    γιατι; εσυ σε αντιθεση με μενα βρισκεις οτι οι ψυχωτικοι εχουν καποια ευθυνη;;;;
    δεν ξεκινησα εγω την συγκριση μεταξη ψυχωτικων και εθισμενων. απο την στιγμη που συζηταμε για την συγκριση αυτη, φυσικα και θα γινει διακριση, γιατι δεν ειναι το ιδιο, ουτε στην φυση της ασθενειας, ουτε στο θεμα του αν υπαρχει ΘΕΜΑ ΒΟΥΛΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΘΕΙ.
    εγω γραφω σε οτι θεματα θελω κι οποτε θελω και δεν θα παρω αδεια απο εσενα.
    αν εχεις να πεις κατι σε συγκεκριμενες συζητησεις, πες το. το περι ποιος μιλαει και για τι, δεν σε αφορα. οποιος θελει μιλαει εδω. αν δεν σ αρεσει, προβλημα σου. δεν θα στο λυσω εγω παντως..

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Μην τα αλλάζεις τώρα εσυ ανέφερες τον εθισμό και την ψύχωση στην ίδια δημοσίευση
    Δεν έχουν σχέση η μια ασθένεια με την άλλη αλλά και οι δυο προκαλούνται χωρίς επιλογή
    Η χρήση ουσιών είναι ένα από τα συμπτώματα της οριακής διαταραχής χωρίς αυτό να σημαίνει ουι όλοι οι χρήστες είναι οριακοι
    Για υο μόνο πράγμα που έχουν ευθύνη οι χρήστες είναι στο να αναρρώσουν δεν έχουν ευθύνη ούτε για την ασθένεια ούτε για υο γεγονός που δεν μπορούν να σταματήσουν μόνοι τους
    Ναι καλά κανείς και γράφεις σε οποίο θέμα θέλεις αυτό που θέλω να πω είναι ότι σίγουρα έχεις στείλει πολύ κόσμο στον αγύριστο με τις φαντασιακες γνώσεις σου
    Εγώ από την άλλη σαν πρώην χρήστης σκληρών ναρκωτικών και πλέον σε ανάρρωση από όλες τις ουσίες και το αλκοόλ άσε να ξέρω κάτι παραπάνω αντί να ακούσεις την εμπειρία από κάποιον που υο έχει ζήσει επιμένεις στις ανόητες πεποιθήσεις σου
    Και για να έχουμε καλό ρώτησα ρε κοπέλια που έχεις και άποψη για απάντησε μου
    Έχεις θεραπεύσει ποτέ κανέναν χρήστη εσυ; Έχει θεραπεύσει κανένας ψυχίατρος η ψυχολόγος κανέναν χρήστη;
    Η κοινωνία και η ψυχιατρική έχουν άποψη για τον εθισμό αλλά μένουν εκεί στην άποψη στην πράξη τίποτα
    Εγώ αφιερώνω την ζωή μου στο να βοηθάω χρήστες όποτε το μάθημα άντε στις φιλενάδες σου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by James6 View Post
    Μην τα αλλάζεις τώρα εσυ ανέφερες τον εθισμό και την ψύχωση στην ίδια δημοσίευση
    Δεν έχουν σχέση η μια ασθένεια με την άλλη αλλά και οι δυο προκαλούνται χωρίς επιλογή
    Η χρήση ουσιών είναι ένα από τα συμπτώματα της οριακής διαταραχής χωρίς αυτό να σημαίνει ουι όλοι οι χρήστες είναι οριακοι
    Για υο μόνο πράγμα που έχουν ευθύνη οι χρήστες είναι στο να αναρρώσουν δεν έχουν ευθύνη ούτε για την ασθένεια ούτε για υο γεγονός που δεν μπορούν να σταματήσουν μόνοι τους
    Ναι καλά κανείς και γράφεις σε οποίο θέμα θέλεις αυτό που θέλω να πω είναι ότι σίγουρα έχεις στείλει πολύ κόσμο στον αγύριστο με τις φαντασιακες γνώσεις σου
    Εγώ από την άλλη σαν πρώην χρήστης σκληρών ναρκωτικών και πλέον σε ανάρρωση από όλες τις ουσίες και το αλκοόλ άσε να ξέρω κάτι παραπάνω αντί να ακούσεις την εμπειρία από κάποιον που υο έχει ζήσει επιμένεις στις ανόητες πεποιθήσεις σου
    Και για να έχουμε καλό ρώτησα ρε κοπέλια που έχεις και άποψη για απάντησε μου
    Έχεις θεραπεύσει ποτέ κανέναν χρήστη εσυ; Έχει θεραπεύσει κανένας ψυχίατρος η ψυχολόγος κανέναν χρήστη;
    Η κοινωνία και η ψυχιατρική έχουν άποψη για τον εθισμό αλλά μένουν εκεί στην άποψη στην πράξη τίποτα
    Εγώ αφιερώνω την ζωή μου στο να βοηθάω χρήστες όποτε το μάθημα άντε στις φιλενάδες σου
    οχι βεβαια. ο χακα την ανεφερε την συγκριση ψυχωσης και εθισμου και απαντησα. αλλα εσυ αλοιθωριζεις, δεν διαβαζεις..

    η ασθενεια του εθισμου, δεν προκαλειται απο επιλογη. η χρηση ομως, προκαλειται απο επιλογη...
    ενας δυνητικα εθισμενος σε σκληρα ναρκωτικα, δεν σημαινει οτι θα πεσει στα ναρρκωτικα οπωσδηποτε, και να μην πεσει, ο ψυχισμος του θα εχει το προβλημα που θα τον οδηγουσε στην χρηση, αλλα δεν σημαινει οτι θα το κανει οπωσδηποτε.
    για τον ιδιο λογο μπορει και αν απεξαρτηθει ΜΕ ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ. δεν σημαινει τοι θα αλλαξει προσωπικοτητα, θα διαχειριστει ομως αυτα που τον οδηγουν στην χρηση.

    το ξερω οτι η χρηση ειναι συμπτωμα καποιων αλλων ασθενειων ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, το εγραψα και πιο πανω.

    ειπα εγω πουθενα οτι εχουν ευθυνη να σταματησουν μονοι τους;;;; παντα λεω ΜΕ ΒΟΥΛΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ. η ευθυνη τους ειναι στην ΒΟΥΛΗΣΗ και στην προσπαθεια. στην ψυχωση οση βουληση και να εχεις, δεν περναει απ το χερι σου να απαλλαγεις.

    στον αγυριστο, εχω στειλει μονο μερικους παπαρες εδω μεσα, κανενα κανονικο μελος...

    γιατι ρε πρωην χρηστη, σου ειπα εγω ποτε να μην μιλησεις και χτυπιεσαι σαν χταποδι; ή ειπα πουθενα οτι εχω εμπειρια στην χρηση ναρκωτικων; απο που σου προεκυψαν αυτα; μιλα οσο θελεις. στο απαγορευσε κανεις; εσυ μπηκες να μας λες ποιος θα γραφει και τι θα γραφει.
    και δεν παιζει....

    κι επειδη εσυ εχεις ασχοληθει με την χρηση και την απεξαρτηση, δεν θα λεει κανενας αλλος την γνωμη του; και θα μας κανεις τον κριτη ποιος πρεπει να μιλαει και ποιος οχι;
    μαθημα εδω, δεν κανει κανεις. την γνωμη μας λεμε.
    μαθηματα κανε στους ομοιοπαθεις σου...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Οι ομοιοπαθείς μου δεν χρειάζονται μαθήματα μόνο οι αδαείς σαν του λόγου σου
    Κοιτά αμα δεν έχεις πρόβλημα να ρεζιλεύεσε με αυτά που γράφεις και κοιμάσαι ήσυχη δίνοντας συμβουλές τις πλάκας σε ανθρώπους που πονάνε εντάξει πάω πάσο
    Επίσης σου ξανά λέω κοίταξε τα θέματα σου με υο που είπα ουι είμαι πρώην χρήστης αμέσως κατάκρινες αλλά κάτι ξέρεις που δεν γράφεις εδώ για την μάπα σου αλλά φαίνεται ξεκάθαρα τι είσαι
    Δεν είσαι αμαθής είσαι ημιμαθής
    Έχω δει κι αλλά ποστ σου στις διαταραχές προσωπικότητας υο ότι δεν κατάφερες να διαχειριστείς χρήστες οριακούς η νάρκισσους φταις μόνο εσυ επειδή είσαι αδύναμη και είπες να
    Μπεις εδώ να βγάλεις το άχτι σου αμα είναι να σε κεράσουμε τσάι

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    20
    Πρέπει να έχεις φάει πολύ χειρισμό από χρήστες και οριακούς για να σκίζεσαι έτσι αλλά στο ξανά λέω δεν φταίνε αυτοί εσυ φταις που έχεις αδύναμη προσωπικότητα και είσαι επιρρεπής σε χειραγωγήσεις

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτική σχέση ως συνέχεια φιλικής;
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 03-10-2021, 14:31
  2. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 14:52
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 16:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •