επιστροφή στο παρελθόν? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 187
  1. #76
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Εννοώ οτι "τεχνικά" υπήρξα καλύτερα με άλλους άντρες, αλλά έκανε τα πάντα για να περνώ τέλεια. Και ήμουν τόσο ερωτευμένη που "ολοκλήρωνα" πριν καν με αγγίξει, πολλές φορές..Γιατί θεοφανία μου, τί σκέφτεσαι?
    κοίτα...το να ολοκληρώσει μια νεαρή κοπέλα πριν την αγγίξει κάποιος, σόρι αλλά πρώτη φορά το ακούω...:)
    Δεν σκέφτομαι κάτι περίεργο, παρά μόνο πως ένας άνθρωπος 58 χρονών δεν θα ειναι τόσο ενεργός όσο ένας πχ, 38 που τον γνωρισες..

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ρε συ, σαν πολύ δεν επηρεάζεσαι από τις απόψεις των άλλων. Δική σου έιναι η ζωή δεν θ΄αποφασίσουμε εμείς. Ναι οκ πέρασαν 20 χρόνια και? Θα είναι σαν να γνωρίζεστε από την αρχή! Ζήστο και όπου βγει! Μη χολοσκάς και μην το παρασκέφτεσαι. Τα μακαρόνια πρέπει να είναι al dente όχι λαπάς! ;)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    συμφωνώ με την gypsy. Με μια μικρή επισήμανση. Τον άντρα σου τον έχεις διαγράψει τελείως; Σε διάσταση είστε από ότι κατάλαβα, δεν εχετε χωρίσει.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    τωρα σορρυ θα πεταξω την ψυχαναλυτικη εκδοχη της ημερας.

    Που λες, ο ανθρωπος οταν επιθυμει κατι που δεν εχει, οταν εχει δλδ το συναισθημα της επιθυμιας, ειναι ευτυχισμενος, καθως βρισκεται σε μια εξαψη, αναμονη, ονειροποληση κτλ κτλ. Αυτο και μονο κανει την επιθυμια (και οχι την αποκτηση αυτου που επιθυμουμε) απο μονη της θεμιτη ωστε να συντηρειται. Και πως συντηρειται; Οταν φυσικα αναβαλλουμε η ματαιωνουμε την αποκτηση αυτου που θελουμε, οταν εχουμε εναν ακατορθωτο στοχο, οπως εναν πλατωνικο ερωτα κτλ. Το αλλο παραξενο της υποθεσης ειναι οτι θα ημασταν ευτυχισμενοι αν αποκτουσαμε αυτο που δεν εχουμε και επιθυμουμε. Αν το αποκτησουμε ομως, αυτοματα, δεν ειναι πια αυτο που δεν εχουμε, αλλα αυτο που εχουμε αρα εχουμε κατι διαφορετικο και δε μπορουμε ποτε να αποκτησουμε αυτο που επιθυμουμε, γιατι η επιθυμια παει με την ελλειψη!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by julias View Post
    με προβλημάτισες πάντως Remedy για το σεξουαλικό κομμάτι. Πώς σκέφτηκες από αυτά που είπα οτι μπορεί να μην ενδιαφέρεται για ερωτικές σχέσεις?
    το προφανες ειναι η ηλικια του βεβαια, αλλα δεν ειναι το κυριαρχο.
    οταν ενας ανδρας, οταν ειναι νεος, στα καλυτερα του, τιθασευει τοσο τις επιθυμιες του λογω των κοινωνικων επιταγων, ωστε να απαρνιεται την γυναικα της ζωης του (υποτιθεται) που την θελει τρελλα, ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ!!! ουτε κουτση, ουτε στραβη ησουν, απλα προτιμησε μια πιο βατη λυση
    ενας ανδρας χωρις μεγαλη επιτυχια στις γυναικες απο μικρος, που ειχε ανεκαθεν δουλεια και καριερα σαν νουμερο 1 αναγκη
    πιστευεις οτι τωρα στα 60 του με μειωμενη επιθυμια, θα εβαζε μπουρλοτο στα κοινωνικα του πρεπει για να ζησει εναν ξαναζεσταμενο ερωτα με μια γυναικα απ το παρελθον του?
    εγω νομιζω, αν δεν πολυσκεφτοταν τα γκομενικα του στα 35, τωρα δεν θα τα σκεφτεται καθολου.

    κι ολα αυτα, χωρις καν να ξερουμε αν μπορει να ανταποκριθει οργανικα σε σεξουαλικες σχεσεις..

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Εγώ θέλω αυτόν. Δεν με εξιτάρει η έλλειψη του. Τον άντρα μου δεν τον έχω διαγράψει γιατί επιμένει να τα ξαναβρούμε, αλλά θέλω πρώτα να ξεκαθαρίσω μέσα μου τα πράγματα, να ηρεμήσω, απλά μπλέχτηκα...

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Εγώ θέλω αυτόν. Δεν με εξιτάρει η έλλειψη του. Τον άντρα μου δεν τον έχω διαγράψει γιατί επιμένει να τα ξαναβρούμε, αλλά θέλω πρώτα να ξεκαθαρίσω μέσα μου τα πράγματα, να ηρεμήσω, απλά μπλέχτηκα...
    ε παρτον!
    αληθεια, απ οτι ειπες ειναι παντρεμενος.
    απο που συναγεται οτι θα χαλουσε τον γαμο του?

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Remedy, Υπήρχε τότε σοβαρός λόγος που απομακρύνθηκε, δεν μπορώ να τον αναφέρω τώρα, αρκετά σοβαρός, συνυφασμένος πάντως και με τις κοινωνικές επιταγές. Έπίσης, έχεις δει ανθρώπους να τα τινάζουν όλα στον αέρα, για να ζήσουν κάτι έντονο. Έτσι κι αλλιώς, τώρα ταιράζω στο προφίλ του. Είμαι καθηγήτρια πανεπιστημίου!!!(που για μένα βέβαια είναι ένα απλό επάγγελμα...)

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Remedy, δεν ξέρω καν αν θα χαλούσε το γάμο του ή αν τον έχει ήδη χαλάσει. Και εγώ πολλές φορές έχω σκεφτεί οτι μπορεί να μην ενδιαφέρεται για τα γκομενικά αλλά μετά βλέπω πώς με κοιτάει... και σκέφτομαι επίσης ότι ένας άντρας χορτάτος ίσως στα 58 του να μην είχε κανένα ενδιαφέρον. Κάποιος όμως που έχει απωθημένα δεν θα θέλει να το ζήσει?

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Remedy, δεν ξέρω καν αν θα χαλούσε το γάμο του ή αν τον έχει ήδη χαλάσει. Και εγώ πολλές φορές έχω σκεφτεί οτι μπορεί να μην ενδιαφέρεται για τα γκομενικά αλλά μετά βλέπω πώς με κοιτάει... και σκέφτομαι επίσης ότι ένας άντρας χορτάτος ίσως στα 58 του να μην είχε κανένα ενδιαφέρον. Κάποιος όμως που έχει απωθημένα δεν θα θέλει να το ζήσει?
    ξερω κι εγω κοπελια?
    εξαρταται απ τον "καποιον"
    ο συγκεκριμενος καποιος, εκανε πολλα ξενερωτα στα νιατα του, τωρα στα γεραματα λες να τον επιασε η καψα?

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ωραία τα λέει η Ρέμεντυ πάντως αλλά επιμένω ότι η απόφαση είναι δική σου.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Remedy, Υπήρχε τότε σοβαρός λόγος που απομακρύνθηκε, δεν μπορώ να τον αναφέρω τώρα, αρκετά σοβαρός, συνυφασμένος πάντως και με τις κοινωνικές επιταγές. Έπίσης, έχεις δει ανθρώπους να τα τινάζουν όλα στον αέρα, για να ζήσουν κάτι έντονο. Έτσι κι αλλιώς, τώρα ταιράζω στο προφίλ του. Είμαι καθηγήτρια πανεπιστημίου!!!(που για μένα βέβαια είναι ένα απλό επάγγελμα...)
    εγω ειχα καταλαβει, οτι σου εκανε προταση γαμου οταν ησουν πολυ μικρη και επειδη δεν ανταποκριθηκες, προχωρησε αμεσα στην επομενη για να κοιταξει και την καριερα του.
    δεν ισχυει αυτο?
    εγω, αυτα που λες, τα εχω δει, αλλα απο ανθρωπους που ζουν τα παθη τους. ο τυπος που συζηταμε δεν μου φαινεται τεοιου ειδους..

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Νομίζω οτι πρέπει να πω όλη την ιστορία. Όταν γνώρισα τον Κώστα(είπα και το όνομα), ήταν σε διάσταση στο γάμο του και είχε ένα αγοράκι 2 ετών. Εγώ το ήξερα αυτό από την αρχή. Δεν με πείραζε. Όταν μου είπε να παντρευτούμε, η μητέρα μου του τηλεφωνούσε και του έλεγε οτι θα τον ρεζιλέψει στην τηλεόραση, θα μιλάει για έναν μεγάλο που άφησε την οικογένεια του για μια μικρή. Του τηλεφωνούσε κάθε μέρα και το έκλεινε. Μου έλεγε συνέχεια οτι χωρίζω οικογένεια , αν και αυτός είχε ήδη χωρίσει. Ήμουν μικρή. Δεν το μπορούσα. Ούτε αυτός. Όταν χωρίσαμε ξαναγύρισε στη γυναίκα του...Αυτή είναι η αλήθεια....

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Και είναι αλήθεια Remedy, οτι και εγώ δεν νομίζω οτι είναι άνθρωπος που ζει τα παθη του, αν και θα το ήθελε πολύ...

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    γαμώ την καταπίεση!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επιστροφη στη φυση!
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 23-09-2011, 07:16
  2. Δεν ξέρω αν πρέπει να την τοποθετήσω στο παρελθόν ή στο μέλλον...
    By chrisro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 24-03-2011, 19:46
  3. Replies: 45
    Last Post: 05-02-2010, 17:16
  4. Η επιστροφή
    By Emptyness in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 05-10-2008, 07:04
  5. ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ
    By ico in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-07-2008, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •