ακουσια νοσηλεια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 341
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οι δικοι μου δδεν καταλαβαν τιποτα τα ιδια με πριν..απλα τους ντρεπομαιι.τσακωμοι και κλαματα και παραπονα
    παει αυτο..
    φορουμ αν θελω να γραψω κατι παρομοιο καποια στιγμη..
    παει κι αυτο..
    φιλοι..
    παει κι αυτο..

    μαλλον γεννιομαστε για να ειμαστε μονοι μας

    εχω πλανταξει στο κλαμα αποψε
    δεν εχω κλεισει ματι
    δεν τρωω τιποτα
    τι μου συμβαινει?
    γιατι τα περναω ολα αυτα?
    με πιανει το παραπονο συγγνωμη..
    Ακου να σου πω το να διαβάσεις πως καποιος θελει να κανει κακο στον εαυτό του, είναι μπρος γκρέμος και πίσω ρέμα.Δηλαδή είτε γίνεσαι αυτοκλητος σωτήρας είτε σεβεσαι την επιθυμία καποιου. Δεν υπάρχει περίπτωση όμως να μην βρεθεί ούτε ένας να ενημερώσει την ΔΗΕ όταν καποιος γράφει απειλες για τη ζωή του. Τωρα το αν αυτό θα σε κάνει να διαγράψεις το λογαριασμό σου ή όχι εσύ το γνωρίζεις αυτό. Φαντάσου πως ξέρω κάποια η οποία από την μία ισχυρίζεται πως αν ποτε μου έκαναν εισαγγελική θα σας χαιρετούσα και από την άλλη η ίδια έκανε εισαγγελική σε κάποιον γιατί απειλούσε τη ζωή του σε γκρουπ του ΦΒ που είσαι μέλος.Δεν υπάρχει περιπτωση να γράψεις απειλη για τη ζωή σου στο διαδικτυο και να περάσει στο ντούκου. Ξέρεις είναι το στάνταρ οτι θα συμβεί.Εγώ ότι και να κάνεις θα σου πω πως έχεις δικιο. Αυτό που θα έκανα στη θέση σου όμως τώρα από εβδομάδα θα πηγαινα παλι στο ψυχίατρο και θα του έλεγα πως τα πράγματα στο σπίτι μου δεν είναι ρόδινα και πως δεν νιώθω ευχάριστα μήπως χρειαζόταν να έκανα κάτι ή να μου έδινε κάποιο φάρμακο επιπλέον. Πάντως θα πήγαινα αυτό είναι το μόνο σίγουρο ακόμα και αν τον είδα την προηγούμενη εβδομάδα. Πάντως έχεις και μία αδερφή που είναι για σένα η καλύτερη παρέα

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αυτο λεω πως αν ξανανοιωσω ετσι δε μπορω να το πω εδω μεσα κι αυτο με ποναει..
    η αδεφη μου ειναι 12 χρονια μικροτερη.. τι να της πω. εχει πολλα δικα της κι αυτη. στην ηλικια της δε γινεται να φερθει οπως θα ηθελα εγω στα 30φευγα μου. εγω πρεπει να κατεβω στα μετρα της και να την ακουσω

    και ποσες φορες εχουμε διαβασει ατομα που ειτε κανουν κακο στον εαυτο τους ειτε θελουν να δωσουν τελος?!
    εκεινους γιατι δεν τους εδωσαν?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by boo View Post
    αυτο λεω πως αν ξανανοιωσω ετσι δε μπορω να το πω εδω μεσα κι αυτο με ποναει..
    η αδεφη μου ειναι 12 χρονια μικροτερη.. τι να της πω. εχει πολλα δικα της κι αυτη. στην ηλικια της δε γινεται να φερθει οπως θα ηθελα εγω στα 30φευγα μου. εγω πρεπει να κατεβω στα μετρα της και να την ακουσω

    και ποσες φορες εχουμε διαβασει ατομα που ειτε κανουν κακο στον εαυτο τους ειτε θελουν να δωσουν τελος?!
    εκεινους γιατι δεν τους εδωσαν?
    μαλλον, γιατι δεν το ειπαν πουθενα.
    και πολλοι απο αυτους πεθαναν, γιατι κανεις δεν ασχοληθηκε.

    εσυ, δεν θεωρεις οτι σωθηκες απο κατι οταν σε πηγαν για θεραπεια;
    μονο η ντροπη που εκτεθηκες σου εμεινε; δεν εγινε τπτ θετικο;
    γιατι, στο πρωτο μηνυμα σου, σχηματισα την εντυπωση οτι σου εκαναν καλο, απο αποψη υγειας.
    δεν ειναι ετσι;

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Boo δεν το ξερεις αν τους έχουν δώσει ή όχι και εγώ αν δεν μου έλεγε το ατομο που εκανε την εισαγγελική πως την έκανε δεν θα το μαθαινα ποτέ.Η αδερφή σου δεν είναι καμια πιτσιρικα ολοκληρη γυναικα ειναι, μπορεί να μην έχει την ίδια ωριμοτητα με σενα αλλα μπορει σιγουρα να σε ακουσει. Και boo μου αυτος που πρεπει να γνωριζει παντα τις σκεψεις σου πρωτος απο ολους και καλυτερα απο ολους ειναι ο γιατρος σου. Ολοι οι υπολοιποι θα μπουνε σε δυσκολη θέση, στη θεση του να ενημερωσω ή όχι; Για εμένα που πηγαινα παλιά σε συναντησεις διπολικών που κανανε και άκουγα ιστοριες απο ατομα που έχουν φάει τουλαχιστον 30 εισαγγελικες ειναι τρομερά δυσκολη η επιλογή γιατι σου λεω μου εχουν πει ιστοριες που σου σηκωνεται η τριχα για αυτο και σε ρωτησα πως εκανες τοσο μεγαλο βημα και μπηκες με τη θεληση σου αν και οι ιστοριες που ακουγα ηταν για αλλα ιδρυματα και οχι για αυτα που μπηκες εσυ

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τι καλο βγηκε οτι εκατσα μακρυα απο το σπιτι κι ενιωσα καλυτερα?απο καποια αποψη ενοιωσα οτι δεν ειχα σκοτουρες και δεν ειχα τα οικογενειακα προβληματα.ενοιωσα καλυτερα αλλα με 19 χαπια τη μερα..βγηκα γλυτωσα απο εκει μεσα αλλα βγηκα εξω στα σκατα παλι
    δε θελω να πω πως ειμαι τωρα
    θα ζητησω απο το γιατρο να μου βαλει ενα ακομα φαρμακο
    μπηκα μεσα παλιοτερα 2 φορες γιατι ενοιωθω οτι χρειαζομουν βοηθεια οτι δεν θα τα καταφερνα μονη μου.την επομενη μερα το πρωι θα πηγαινα στο γιατρο ηταν κανονισμενο αλλα βλεπεις αποφασιζουν αλλοι..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ποσα χρονια θα περασουν ωσπου θα καλμαρω καπως αν γινει αυτο? γιατι πρεπι να το υποστω αυτο? χειροτερα παω μερα με τη μερα.εχω πολυ ασχημα συναισθηματα για οτι εγινε και πνιγομαι.ειμαι αλλος ανθρωπος
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μισος
    οργη
    στεναχωρια
    απογοητευση
    τελμα
    προδωσια
    μοναξια
    φοβος
    νευρα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ποσα χρονια θα περασουν ωσπου θα καλμαρω καπως αν γινει αυτο? γιατι πρεπι να το υποστω αυτο? χειροτερα παω μερα με τη μερα.εχω πολυ ασχημα συναισθηματα για οτι εγινε και πνιγομαι.ειμαι αλλος ανθρωπος
    Το ξερω πως εισαι εκνευρισμένη και πως σε πνιγει το δικιο σου, γιατί είναι εξοργιστικό να αποφασίζουν άλλοι για σένα. Σε νιώθω... Θα περάσει boo μου σε όλους περνάει στο τέλος απλώς θέλει το χρόνο του.Τι φαρμακα παιρνεις τωρα;

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αληθεια αυτος ο γιατρος που σε ηξερε απο πριν τι σου ειπε οταν σε ειδε; Δεν μπορουσε να σε αφήσει να πας σπίτι σου; Το ξέρω πως ειχες εισαγγελική απλώς επειδή σε ήξερε εκ των προτέρων

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    παιρνω
    30mg aloperidin
    75mg clopixol
    240mg dipiperon
    200mg lamictal
    6mg akineton
    xanax επι ανησυχιας

    στην αστυνομια μιλησα με αλλο γιατρο.οταν μπηκα ηρθε και με ειδε ο δικος μου καποιες φορες απο την επομενη μερα εκει μεσα.
    το φαρμακο που ζηταγα να μου βαλει στο νοσοκομειο ειναι το ιδιο που θα βαζαμε αν εμενα εξω
    θα θελα να του ζητησω ενα αντικαταθλιπτικο αλλα φοβαμαει μη με ξανακλεισει μεσα αλλα θελω να πιστευω οτι δε θα γινει κατι τετοιο
    δε μπορουσε να με διωξει γιατι στην εισαγγελικη ο νομος λεει οτι πρπει να μεινεις μεσα 25 μερες τουλαχιστον αυτο ηξερα απο παλαιοτερη νοσηλεια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    παιρνω
    30mg aloperidin
    75mg clopixol
    240mg dipiperon
    200mg lamictal
    6mg akineton
    xanax επι ανησυχιας

    στην αστυνομια μιλησα με αλλο γιατρο.οταν μπηκα ηρθε και με ειδε ο δικος μου καποιες φορες απο την επομενη μερα εκει μεσα.
    το φαρμακο που ζηταγα να μου βαλει στο νοσοκομειο ειναι το ιδιο που θα βαζαμε αν εμενα εξω
    θα θελα να του ζητησω ενα αντικαταθλιπτικο αλλα φοβαμαει μη με ξανακλεισει μεσα αλλα θελω να πιστευω οτι δε θα γινει κατι τετοιο
    Δεν ειναι χαζός να σε ξανακλεισει μέσα ξέρει πως μετά θα χάσει την εμπιστοσυνη σου απεναντι του, ουτως ή άλλως ξέρει πως αν θελει καποιος αντικαταθλιπτικά αγοράζει απο φαρμακείο και χωρίς συνταγή, απλώς θα σου πει την άποψη του και μπορεί και να σου γράψει.

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μισος
    οργη
    στεναχωρια
    απογοητευση
    τελμα
    προδωσια
    μοναξια
    φοβος
    νευρα
    Το περίεργο boo θα ήταν να μην τα αισθάνεσαι όλα αυτά μετά από αυτό που πέρασες. Ήταν μία πολύ ζόρικη εμπειρία. Με τον χρόνο, μακροπρόθεσμα, μπορεί να το αξιολογήσεις αλλιώς όλο αυτό. Για αυτό λέω να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις.

    Ρωτάς πως μπορείς να ξαναεμπιστευτείς το φόρουμ. Με τον καιρό. Η εμπιστοσύνη χτίζεται σιγά σιγά. Όσο καλύτερα αισθάνεσαι κι όσο βλέπεις κι εσύ πιο καθαρά τι δίνεις και τι παίρνεις εδώ μέσα και με τι προθέσεις κινούνται οι γύρω σου, νομίζω τόσο θα απαλύνονται τα άσχημα συναισθήματα και θα αλλάζει η οπτική σου για όλο αυτό. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τι σου βαλε αληθεια; το clopixol ?

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε νομιζω οτι θα μου φυγουν αυτα τα συναισθηματα

    το dipiperon βαλαμε γιατι ειναι το μονο που με πιανει στα οπτικα
    το ειχα παρει και στο παρελθον εγω του το ανεφερα να το ξαναβαλουμε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δε νομιζω οτι θα μου φυγουν αυτα τα συναισθηματα
    Είναι νωρίς boo, θα δεις, θα νοιώσεις καλύτερα.

    Επικεντρώσου στο από εδώ και πέρα όσο γίνεται.
    Τώρα τον βλέπεις τακτικά τον γιατρό; Με αυτή την αγωγή σου έχουν φύγει οι παρακολουθήσεις κι όλα αυτά;

Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Similar Threads

  1. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  2. Ακούσια εισαγωγή
    By amitas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2018, 18:00
  3. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29
  4. ΝΟΣΗΛΕΙΑ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2014, 18:48
  5. νοσηλεια????
    By ferro in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 30-04-2009, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •