Ας κανουμε κατι δημιουργικο. Ιδεες?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Ας κανουμε κατι δημιουργικο. Ιδεες?

    Σκεφτομουν μιας και ζουμε στην εποχη του ιντερνετ και μπορουμε να αλληλεπιδρουμε μεταξυ μας , οπως και να συνεργαζομαστε για διαφορα projects , να καναμε κατι δημιουργικο ως ομαδα.

    Αλλα δεν εχω καποια ιδεα τι θα μπορουσε να ειναι αυτο.

    Εαν μπορει να σκεφτει καποιος κατι καλο πανω σε αυτο , ας ποσταρει και να δουμε κατα ποσο ειναι εφικτο να δημιουργηθει δικτυακα κατι τετοιο.

    Δεν ξερω μπορει να ειναι και ανοητη η ιδεα , αλλα ισως βγει κατι καλο

    Ευχαριστω
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    οχι ειναι ωραια ιδεα κατα την γνωμη μου, απλως κ γω δεν ξερω τι θα μπορουσε να ειναι αυτο που θα ασχοληθουμε....ισως το να γραψουμε ομαδικα καποιο αρθρο σχετικα με τα βιωματα μας...η επειδη εγω ασχολουμαι κ με την μουσικη κ κατι καλλιτεχνικο θα μπορουσε να ειναι μια καλη ιδεα. Δεν ξερω ομως κατα ποσο συμφωνειτε κ σεις!
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη μια καλλιτεχνια στην αλλη εγω μια γνωστη που τραγουδαει κ εγω ειμαι ζωγραφος....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απο τη μια καλλιτεχνια στην αλλη εγω μια γνωστη που τραγουδαει κ εγω ειμαι ζωγραφος....
    αληθεια;; κ γω με πιανο κ τραγουδι ασχολουμαι!
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ ισως εαν φτιαχναμε ενα σαιτ με .... χομπυ και αρθογραφουσαμε ολοι , αναλογα με τα χομπυ και τις γνωσεις του καθενος , το οποιο θα ηταν δυναμικο και θα σχολιαζαν το αποτελεσμα της δουλειας μας αλλοι χρηστες ωστε να διορθωνονται και να εμπλουτιζονται τα αρθρα.

    Θα μπορουσε να ειναι ενα ξερο φορουμ ή ενα blog με κατηγοριες.

    Τεχνικα κατι τετοιο ειναι εφικτο , αλλου νομιζω εγκειται η δυσκολια οπως τα "κακως κειμενα" που κυκλοφορουν στο ιντερνετ .... μποτς, τρολς , διαφημιστικες εταιρειες κλπ.

    Οσον αφορα τα βιωματα μας και τα ... ψυχολογικα μας ας τα αφησουμε απ' εξω πιστευω και οτιδηποτε εχει σχεση με ... ιατρικες επιστημες.

    Η αλλη δυσκολια ειναι σε ποιον θα ανηκει οτι δημιουργησουμε ή ποιος θα πληρωνει το λογαριασμο εαν στηθει κατι τετοιο , γιατι αυτα κοστιζουν πολλες φορες.

    Δεν θα ηθελα την δουλεια μου να την καταχραστει καποιος και εαν γινει ας πουμε επιτυχια απο επισκεψεις , να δω να εμφανιζονται διαφημισεις παντου και να τα κονομησει ο διαχειριστης του σαιτ.

    Σκεφτομαι δλδ κατι κοινοφελες που θα ειναι αδυνατο να καταχραστει καποιος ωστε να βγαλει χρηματα απο αυτο , και φυσικα ειναι και ο λογαριασμος που θα πληρωνει αν και το δευτερο δεν ειναι τοσο σημαντικο ... δεν μιλαμε για τρελλα ποσα.

    Ισως κατι με καταληξη .org που ειναι για μη κερδοσκοπικους σκοπους ( πρεπει να το ψαξω λιγο) ή ισως μια δωρεαν υπηρεσια που να δινει την απαραιτητη παραμετροποιηση που χρειαζομαστε , ισως μια wiki .... ξερω γω , ολα θελουν μελετη.

    Και φυσικα εκτος τον ποιον πανω προβληματων , να συζητησουμε και την αρχικη ιδεα πχ εριξα εγω στο τραπεζι κατι που να εχει σχεση με λογης -λογης χομπυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κινηματογραφο και μουσικη θα μπορουσα να αναλαβω εγω. αν και δε βρισκω νοημα στο να στηθει αλλο ενα site αν δεν φερει κερδη τουλαχιστον για να συντηρειται. στο παρελθον ημουν στο administration team σε rock-metal forum αλλα εκλεισε ακριβως για τον ιδιο λογο. το διαδικτυο ειναι ωκεανος πληροφορισης, αμα δε προσφερεις κατι καινουργιο, δεν υπαρχει λογος υπαρξης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω λεω κηπ να προσφερεις ιντερνετικη βοηθεια με τις γνωσεις σου επ αμοιβης.
    Με το που θα αρχισεις θα σου χρωσταω γυρω στα 10 χιλιαρικα.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εγω λεω κηπ να προσφερεις ιντερνετικη βοηθεια με τις γνωσεις σου επ αμοιβης.
    Με το που θα αρχισεις θα σου χρωσταω γυρω στα 10 χιλιαρικα.
    χαχαχ!!και γω καπου εκει θα χρωσταω!!μην σου πω και παραπανω! δεν εχω καμια σχεση με υπολογιστες κλπ, δεν ξερω την τυφλα μου που λενε:Ρ
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Να κερδισουμε το τζοκερ, και μετα θα σου πω χιλια δυο πραγματα!

Similar Threads

  1. Ο άντρας μου δεν πλένεται! Τί κάνουμε?
    By marirena in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 21-03-2022, 20:08
  2. Αν κάτι τελείωσε, έρχεται κάτι καλύτερο?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 30-07-2013, 14:48
  3. να τα βρουμε ρε παιδια κατι να κανουμε
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-06-2013, 01:07
  4. Τί κάνουμε τώρα;
    By Alobar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 29-11-2009, 22:13
  5. Ψυχωση ή κατι αλλο ? και τι κανουμε ?
    By georgef in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2009, 12:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •