Εμεις κ ο εθισμενος κολλητος μας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερες μυσπ!!
    χαιρομαι που σε ξαναδιαβαζω να ασχολεισαι (με οτιδηποτε) χωρις να συζητας τον πρωην, και ειδικα που πηγες τοσο μεγαλο ταξιδακι!!!
    σημαινει οτι περναει μια χαρα ο καιρος της απομακρυνσης σου απο την πρωην σχεση και ολα πανε καλα :)

    τα παραπανω που διαβασα ομως με παραξενευουν πολυ.
    δεν σε προβληματιζει το παραλογο της απαιτησης του να μενει η κοπελα σε μια δουλεια που δεν πληρωνεται ενω δεν εχει να ζησει???
    δεν καταλαβαινω πως βρεθηκατε και οι δυο σας να απολογειστε σε αυτον τον τυπο που οχι μονο δεν την πληρωνει αλλα και απαιτει να την εχει ομηρο!!!!
    πραγματικα βγαινω εξω απο τα ρουχα μου με τετοιες παραλογες απαιτησεις απαραδεκτων εργοδοτων, γιατι στο παρελθον τις εζησα στο πετσι μου.
    γιατι καθεστε και του δικαιολογειστε που φυγατε????
    αυτος οφειλει εξηγησεις και χιλιες συγνωμες που δεν πληρωνει την φιλη σου!!!!
    γιατι κανετε το παραλογο, λογικο και ψαχνεις και τροπο να τον καλμαρεις????
    και τελικα, για ποιον λογο δεν θελεις να τον αποχωριστεις?

    τι εχει να σου προσφερει ενας εξαρτημενος απο ουσιες που δεν σκεφτεται να απεξαρτηθει?
    τι ειδους προσκοληση ειναι αυτη σε εναν εξαρτημενο ανθρωπο με απαραδεκτη συμπεριφορα?

    τελος, δεν μπορεις να προσφερεις καμια βοηθεια σε χρηστη ουσιων αν δεν αποφασισει μονος του να απεξαρτηθει.
    σου δηλωσε ποτε τετοια επιθυμια?
    Καλησπερα Ρεμεντυ κ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον θα προσπαθησω να απαντησω σε ολα που ρωτας οντως οι ερωτησεις σου ειναι πολυ λογικες κ αναμενομενο να αναρωτιεσαι,Καταρχας τον ανθρωπο αυτον τον γνωρισα σε πολυ ασχημη περιοδο στην ζωη μου μετα απο οτι εγινε με τον πρωην μου ο Γ μας συμπεριφερθηκε με καλωσυνη κ ακουσε το προβλημα μου κ μας εκανε παρεα ζησαμε τρομερες στιγμες που δεν τολμουσα να ονειρευτω πριν,Αναφερω βεβαια οτι ολα ηταν σε φιλικο επιπεδο κ δεν συνεβει κατι αλλο αναμεσα μας ομως ηταν κατι το ονειρεμενο κ ημασταν διαρκως μαζι εμεις με την κολλητη μου κ εκεινος,Περιττο να σου πω οτι δεθηκα συναισθηματικα με τον ανθρωπο αυτον κ ηθελα να ειμαστε διαρκως παρεα ενω κ εκεινος απαιτουσε να τον βαζουμε πανω απο ολα,η κολλητη μου παραμελησε αλλους φιλους της για παρτη του,Μας ελεγε οτι παιρνει ναρκωτικα κ ολα κ σκεφτοματαν πως να τον βοηθησουμε,ο ιδιος δεν παραδεχεται οτι ειναι εθισμενος ομως μια δυο φορες εχει πει οτι θελει να απεξαρτηθει παροτι ουτε προσπαθει ουτε το επανελαβε επειτα,Επειδη ειναι εθισμενος στο φουλ ορισμενες φορες κανει σκηνη ψαχνει παντου για χρηματα για να παρει την δοση του ακομα κ στο πατωμα ψαχνει να βρει φουντα διατηρει παραλληλες σχεσεις με γυναικες που τον εκμεταλλευονται για να περασουν καλα δεν ενδιαφερονται για αυτον πραγματικα κ του δινουν πενταροδεκαρες κ ενιοτε κ τροφιμα μιας κ δεν εχει ουτε να φαει καν,Προσωπικα ενδιαφερομαι για αυτον κ τον λυπαμαι τρομερα δεν εχω θυμωσει με την συμπεριφορα του ομως στενοχωριεμαι πραγματικα

  2. #32
    Γεια σου, εγω απο οτι καταλαβα, περαστικες εισασταν απο τα μερη του, η φιλη σου πιο ανετη αλλα και σε αναζητηση εργασιας. Κανατε λοιπον ενα παρεακι. Ειχε μεσα πονο, μοιρασμα εμπειριων και ο ανθρωπος αυτος σε ευαλωτη ηδη θεση οντας εξαρτημενος απο ουσιες για να ζει ηταν αυτος που ηταν.

    Το ζητημα ειναι μυσπ, γιατι το εχεις δει τοσο προσωπικα να τον σωσεις, γιατι υποφερεις που θυμωσε ( ναι θυμωσε γιατι περναγε καλα με το παρεακι σας και δεν ηθελε να νιωσει παραμεληση ) και τι περιμενεις ακριβως ?

    Για παραδειγμα θα εκλεινες εισητηριο να πας να τον βρεις μονη σου, να του κανεις μια κουβεντα για την απεξαρτηση ? Θα του δηλωνες πως θα αφοσιωθεις διπλα του εαν και εκεινος θελει να απεξαρτηθει στον αγωνα του ?

    Εαν εκεινος εχει μαθει να προσδιοριζει τον εαυτο του μεσω ουσιων και ουσιαστικα νιωθει μονος και ερημος, οσο καλο προαιρετα και να πας εσυ, αν βγαλει επιθετικοτητα μη σου κανει εντυπωση.

    Στον επιλογο, εαν θελησεις να μιλησεις μαζι του για να του εξηγησεις την δικη σου θεση, επειδη αυτο θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα με τον εαυτο σου, ναι κανε το αλλά να εισαι για παν ενδεχομενο ετοιμη να ακουσεις ασχημα λογια.

    Μια παραμελημενη ψυχη δεν κανει διακρισεις, ψαχνει κρατηματα. Χανει κρατηματα βριζει κρατηματα. Και παει λεγοντας.

    Μακαρι να μην ισχυσει τιποτα απο οσα σου λεω αλλά εγω ετσι το βλεπω το ζητημα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    μυσπ, εχεις δωσει και χρηματα σε αυτον τον ανθρωπο?

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    P's safehouse!
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερες μυσπ!!
    χαιρομαι που σε ξαναδιαβαζω να ασχολεισαι (με οτιδηποτε) χωρις να συζητας τον πρωην, και ειδικα που πηγες τοσο μεγαλο ταξιδακι!!!
    σημαινει οτι περναει μια χαρα ο καιρος της απομακρυνσης σου απο την πρωην σχεση και ολα πανε καλα :)

    τα παραπανω που διαβασα ομως με παραξενευουν πολυ.
    δεν σε προβληματιζει το παραλογο της απαιτησης του να μενει η κοπελα σε μια δουλεια που δεν πληρωνεται ενω δεν εχει να ζησει???
    δεν καταλαβαινω πως βρεθηκατε και οι δυο σας να απολογειστε σε αυτον τον τυπο που οχι μονο δεν την πληρωνει αλλα και απαιτει να την εχει ομηρο!!!!
    πραγματικα βγαινω εξω απο τα ρουχα μου με τετοιες παραλογες απαιτησεις απαραδεκτων εργοδοτων, γιατι στο παρελθον τις εζησα στο πετσι μου.
    γιατι καθεστε και του δικαιολογειστε που φυγατε????
    αυτος οφειλει εξηγησεις και χιλιες συγνωμες που δεν πληρωνει την φιλη σου!!!!
    γιατι κανετε το παραλογο, λογικο και ψαχνεις και τροπο να τον καλμαρεις????
    και τελικα, για ποιον λογο δεν θελεις να τον αποχωριστεις?

    τι εχει να σου προσφερει ενας εξαρτημενος απο ουσιες που δεν σκεφτεται να απεξαρτηθει?
    τι ειδους προσκοληση ειναι αυτη σε εναν εξαρτημενο ανθρωπο με απαραδεκτη συμπεριφορα?

    τελος, δεν μπορεις να προσφερεις καμια βοηθεια σε χρηστη ουσιων αν δεν αποφασισει μονος του να απεξαρτηθει.
    σου δηλωσε ποτε τετοια επιθυμια?
    Θα συμφωνησω με αυτα...
    Ειπωθηκε πιο πριν οτι οι εθισμενοι ειναι ιδιαιτερα χειριστικοι και οτι θα καταφερουν να περασει το δικο τους ακομα κ αν ειναι παραλογο,με οποιονδηποτε τροπο.
    Απο προσωπικη εμπειρια,το να ενημερωνεται η οικογενεια ειναι σωστο,αλλα το θεμα ειναι ΠΩΣ το αντιμετωπιζει η οικογενεια απο μονη της?

    Ενας ανθρωπος εθισμενος,πρεπει να φτασει απο μονος του σε ενα σημειο να καταλαβει το προβλημα του και να πει "δεν παει αλλο,θελω βοηθεια".
    Ειναι δυσκολο εως απιθανο να τον πεισει καποιος που δεν ειναι στο στενο του κυκλο να το ζει καθημερινα κ να εχει επιπτωσεις και πανω σε αυτο το προσωπο.
    Ειστε ηδη σε αποσταση,απ οτι καταλαβα δεν τον γνωριζεις και τόσο καλα,καταλαβαινω οτι θελεις να βοηθησεις αλλα αυτο θα ηταν πιο ευκολο αν βρισκοσουν κοντα και καθημερινα στη ζωη του.

    Αν δεν εχει συζητησει μαζι σου οτι εχει προβλημα και δεν εχει εκδηλωσει την επιθυμια να απεξαρτηθει,μπορει απλα να γυρισει εναντιον σου καποια προσπαθεια. Ηδη εχεις ξεκινησει στραβα, εχεις βαλει τον εαυτο σου σε θεση απολογιας... κατι που προφανως του δινει την αισθηση της "ανταμοιβης" και θα συνεχισει να γινεται χειριστικος.

    Αναρωτησου τι σου ειναι αυτος ο ανθρωπος και θελεις να τον βοηθησεις,σιγουρεψου οτι θελεις να το κανεις και ξεκινα σωστα... καλωντας μια γραμμη βοηθειας,οπου ανθρωποι που ειναι εξειδικευμενοι σε αυτα,θα σου πουν πολλα περισσοτερα απο μας !

  5. #35
    [QUOTE=μυσπ;605460]Καλησπερα κ ευχαριστω για την αμεση απαντηση δεν μας μιλαει επειδη σηκωθηκαμε κ φυγαμε κ παραιτηθηκε κ απο την δουλεια η κολλητη μου θυμωσε παρα πολυ κ μας μιλησε πολυ ασκημα,σχεδον καθημερινα κανει χρηση κ φουντα κ κρακ τα ελαχιστα λεφτα που βρισκει τα δινει εκει,θελω γνωμη σας κ για τα δυο κ για την απεξαρτηση κ για το αν ειναι εφικτο να τα ξαναβρουμε παροτι καθολου ευκολο ετσι οπως μας μιλησε[/QUO
    Εχω την εντυπωση οτι κρακ δεν κυκλοφορει στις πιατσες ναρκωτικων στην Ελλαδα κυκλοφορουν αλλου ειδους ουσιες.Αν οντως παιρνει αυτες τις ουσιες καλο ειναι να κανεις κινηση προς την απεξαρτηση στο οκανα αλλα απ οσο γνωριζω δεν υπαρχει ειδικο κεντρο απεξαρτησης απο το κρακ μιας και δεν κυκλοφορει εδω

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γεια σου, εγω απο οτι καταλαβα, περαστικες εισασταν απο τα μερη του, η φιλη σου πιο ανετη αλλα και σε αναζητηση εργασιας. Κανατε λοιπον ενα παρεακι. Ειχε μεσα πονο, μοιρασμα εμπειριων και ο ανθρωπος αυτος σε ευαλωτη ηδη θεση οντας εξαρτημενος απο ουσιες για να ζει ηταν αυτος που ηταν.

    Το ζητημα ειναι μυσπ, γιατι το εχεις δει τοσο προσωπικα να τον σωσεις, γιατι υποφερεις που θυμωσε ( ναι θυμωσε γιατι περναγε καλα με το παρεακι σας και δεν ηθελε να νιωσει παραμεληση ) και τι περιμενεις ακριβως ?

    Για παραδειγμα θα εκλεινες εισητηριο να πας να τον βρεις μονη σου, να του κανεις μια κουβεντα για την απεξαρτηση ? Θα του δηλωνες πως θα αφοσιωθεις διπλα του εαν και εκεινος θελει να απεξαρτηθει στον αγωνα του ?

    Εαν εκεινος εχει μαθει να προσδιοριζει τον εαυτο του μεσω ουσιων και ουσιαστικα νιωθει μονος και ερημος, οσο καλο προαιρετα και να πας εσυ, αν βγαλει επιθετικοτητα μη σου κανει εντυπωση.

    Στον επιλογο, εαν θελησεις να μιλησεις μαζι του για να του εξηγησεις την δικη σου θεση, επειδη αυτο θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα με τον εαυτο σου, ναι κανε το αλλά να εισαι για παν ενδεχομενο ετοιμη να ακουσεις ασχημα λογια.

    Μια παραμελημενη ψυχη δεν κανει διακρισεις, ψαχνει κρατηματα. Χανει κρατηματα βριζει κρατηματα. Και παει λεγοντας.

    Μακαρι να μην ισχυσει τιποτα απο οσα σου λεω αλλά εγω ετσι το βλεπω το ζητημα.
    Καλησπερα αγαπητο μελος πιστευω εχεις αρκετο δικιο σε οσα λες εδωπερα,Ο Γ ειναι ολομοναχος εκτος απο τις οποιες περιστασιακες του σχεσεις οι οποιες δεν νοιαζονται για αυτον κ τον θελουν αποκλειστικα για κρεβατι ο πατερας του εγκατελειψε το σπιτι το οποιο ειναι υποθηκευμενο κ θα το κατασχει η τραπεζα κ η μητερα του εχει πεθανει Ολη η παρεα μαζι του ηταν ενα απιστευτο μοιρασμα εμπειριων κ πονεμενων καταστασεων ομως παρολα τα προβληματα του ο Γ γνωριζει ακομα να χαμογελαει πραγμα που μου εδωσε μεγαλη δυναμη να αντιμετωπισω τα δικα μου ζητηματα,Κυριολεκτικα μιλουσαμε για τα παντα ειδαμε απο κοντα κ ναρκωτικα ακομα κ βαπορακι μας εμαθε την νυκτα απο καθε αποψη,Τωρα δεν εχω δυνατοτητα να επιστρεφω εκει σιγουρα καποτε μιας κ εχουμε κ αλλη παρεα εκει ομως δεν γνωριζω εαν ο Γ θα ηθελε να με δει,Αυτο που πραγματικα θα ηθελα ειναι να εχω μια επικοινωνια με τον Γ κ καποτε να τον βλεπω κ απο κοντα για να δω κ εαν ειναι ανοικτος σε βοηθεια εν καιρω παροτι γνωριζω οτι δεν ειναι ευκολο,Του εστειλα μηνυμα πριν μερες κ δεν μου απανταει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μυσπ, εχεις δωσει και χρηματα σε αυτον τον ανθρωπο?
    Ρεμεντυ εχουμε δωσει λεφτα στον Γ μην φανταστεις καποιο τρελο ποσο ομως ο ιδιος οντας αφραγκος μας επεστρεψε ελαχιστα πισω Επισης πολλες φορες του καναμε το τραπεζι επειδη δεν διαθετει ουτε να φαει καν Εγω διαθετω ενα εισοδημα κ η κολλητη μου κατι λιγα που εστελναν οι γονεις της Επισης να πω οτι του λεγαμε ψεματα για τα χρηματα οτι δεν εχουμε οσα εχουμε για να μην εχει βλεψεις οτι θα του δινουμε για την δοση του

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by skye View Post
    Θα συμφωνησω με αυτα...
    Ειπωθηκε πιο πριν οτι οι εθισμενοι ειναι ιδιαιτερα χειριστικοι και οτι θα καταφερουν να περασει το δικο τους ακομα κ αν ειναι παραλογο,με οποιονδηποτε τροπο.
    Απο προσωπικη εμπειρια,το να ενημερωνεται η οικογενεια ειναι σωστο,αλλα το θεμα ειναι ΠΩΣ το αντιμετωπιζει η οικογενεια απο μονη της?

    Ενας ανθρωπος εθισμενος,πρεπει να φτασει απο μονος του σε ενα σημειο να καταλαβει το προβλημα του και να πει "δεν παει αλλο,θελω βοηθεια".
    Ειναι δυσκολο εως απιθανο να τον πεισει καποιος που δεν ειναι στο στενο του κυκλο να το ζει καθημερινα κ να εχει επιπτωσεις και πανω σε αυτο το προσωπο.
    Ειστε ηδη σε αποσταση,απ οτι καταλαβα δεν τον γνωριζεις και τόσο καλα,καταλαβαινω οτι θελεις να βοηθησεις αλλα αυτο θα ηταν πιο ευκολο αν βρισκοσουν κοντα και καθημερινα στη ζωη του.

    Αν δεν εχει συζητησει μαζι σου οτι εχει προβλημα και δεν εχει εκδηλωσει την επιθυμια να απεξαρτηθει,μπορει απλα να γυρισει εναντιον σου καποια προσπαθεια. Ηδη εχεις ξεκινησει στραβα, εχεις βαλει τον εαυτο σου σε θεση απολογιας... κατι που προφανως του δινει την αισθηση της "ανταμοιβης" και θα συνεχισει να γινεται χειριστικος.

    Αναρωτησου τι σου ειναι αυτος ο ανθρωπος και θελεις να τον βοηθησεις,σιγουρεψου οτι θελεις να το κανεις και ξεκινα σωστα... καλωντας μια γραμμη βοηθειας,οπου ανθρωποι που ειναι εξειδικευμενοι σε αυτα,θα σου πουν πολλα περισσοτερα απο μας !
    Αγαπητο μελος ευχαριστω για την απαντηση,πιστεψε με τον ανθρωπο αυτον τον εχουμε γνωρισει πολυ καλα διοτι κουβεντιαζαμε μαζι του τα παντα μας εδειξε κ ναρκωτικα κ μας πηρε μαζι του οταν τα αγοραζει απο το βαπορακι το ζητημα τωρα ειναι οτι δεν θελει την παραμικρη επικοινωνια μαζι μας,Μας εξεφρασε την επιιθυμια να απεξαρτηθει ορισμενες φορες ομως δεν εκανε καποια προσπαθεια

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    [QUOTE=mgilleas;605973]
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα κ ευχαριστω για την αμεση απαντηση δεν μας μιλαει επειδη σηκωθηκαμε κ φυγαμε κ παραιτηθηκε κ απο την δουλεια η κολλητη μου θυμωσε παρα πολυ κ μας μιλησε πολυ ασκημα,σχεδον καθημερινα κανει χρηση κ φουντα κ κρακ τα ελαχιστα λεφτα που βρισκει τα δινει εκει,θελω γνωμη σας κ για τα δυο κ για την απεξαρτηση κ για το αν ειναι εφικτο να τα ξαναβρουμε παροτι καθολου ευκολο ετσι οπως μας μιλησε[/QUO
    Εχω την εντυπωση οτι κρακ δεν κυκλοφορει στις πιατσες ναρκωτικων στην Ελλαδα κυκλοφορουν αλλου ειδους ουσιες.Αν οντως παιρνει αυτες τις ουσιες καλο ειναι να κανεις κινηση προς την απεξαρτηση στο οκανα αλλα απ οσο γνωριζω δεν υπαρχει ειδικο κεντρο απεξαρτησης απο το κρακ μιας και δεν κυκλοφορει εδω
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση η κολλητη μου μου ειπε οτι προκειται για κρακ εκεινος θεωρει οτι παιρνει κοκαινη ειλικρινα δεν γνωριζω τι ακριβως ειναι παντως γνωριζω οτι αρκετα ειναι νοθευμενα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αποκλείεται να παίρνει κρακ. Εγώ που είμαι περιστασιακός χρήστης κόκας δεν έχω ακούσει ποτέ να παίζει κρακ. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η εμμονή με τον άνθρωπο σώνει και καλά να κάνει απεξάρτηση, λες και σας ζήτησε την βοήθεια σας στο να απεξαρτηθεί. Τον ρωτάς αν θέλει να κάνει απεξάρτηση; Σου είπε κανείς πως αυτό που νιώθει όταν πίνει κόκα μπορεί να το βρει σε μια κανονική ζωή; Εγώ είμαι διπολικός και κάνω περιστασιακή χρήση όταν νιώσω πάρα πολύ άσχημα για να μου βγάλει υπομανία και να ανεβώ. Με ποιο δικαίωμα ο οποιοσδήποτε θα ορίσει το τι πρέπει να κάνω στη ζωή μου και το τι πρέπει να κόψω στη ζωή μου; Ήρθε ποτέ ο άνθρωπος να σου πει έχω πρόβλημα και θέλω να την κόψω; Πέρα από αυτό εντάξει εσύ για τον α ή β λόγο λες να την κόψει, έχεις αναρωτηθεί τους κινδύνους που εγκυμονούν; Το ξέρεις πως από την κατάθλιψη που θα πάθει μπορεί να τσιτώσει και να αυτοκτονήσει; Εντάξει του δίνατε κάποια λεφτά και αυτός τα έπινε, πολύ πιθανόν να καταστραφεί εντελώς και να καταλήξει στον δρόμο, το θέμα όμως είναι εσείς γιατί σώνει και καλά επεμβαίνετε στη ζωή του λες και είναι υποχρεωμένος να το υποστεί.

    Σόρρυ που σου τα λέω έτσι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια εμμονή να κάνει κάποιος κάτι το οποίο δεν θέλει να κάνει ειδικά όταν δεν σας ζήτησε καμία βοήθεια στο να απεξαρτηθεί.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ρεμεντυ εχουμε δωσει λεφτα στον Γ μην φανταστεις καποιο τρελο ποσο ομως ο ιδιος οντας αφραγκος μας επεστρεψε ελαχιστα πισω Επισης πολλες φορες του καναμε το τραπεζι επειδη δεν διαθετει ουτε να φαει καν Εγω διαθετω ενα εισοδημα κ η κολλητη μου κατι λιγα που εστελναν οι γονεις της Επισης να πω οτι του λεγαμε ψεματα για τα χρηματα οτι δεν εχουμε οσα εχουμε για να μην εχει βλεψεις οτι θα του δινουμε για την δοση του
    μυσπ , θα σου μιλησω ξεκαθαρα.
    ενας χρηστης ουσιων που ειναι και αφραγκος, οταν του δινεις λεφτα, σε βλεπει σαν πορτοφολι και τελος.-

    εσυ απ οτι βλεπω, για τους δικους σου λογους που μας ειναι και γνωστοι εδω που τα λεμε, εχεις επενδυσει συναισθηματικα σε αυτην την γνωριμια, πηρες και χαρα, απορω και μαυτα που λες στο αλλο μηνυμα οτι ειχατε την ευκαιρια να δειτε ναρκωτικα και βαπορακι απο κοντα!!!!!
    τι νομιζεις οτι ειναι τα ναρκωτικα? λουναπαρκ?
    κι επιπλεον, βριζει την φιλη σου που δεν εμεινε ζεμενη στο αρμα της καταστροφης, να του δουλευει χωρις λεφτα και να ψωμολυσσαει μαζι του!!! αντι να της δωσει τα λεφτα της!

    στο λεω με μεγαλη βεβαιοτητα, οτι ο ανθρωπος αυτος, προσπαθουσε να σε εκμεταλλευτει. και την φιλη σου επισης.
    αν το αμφισβητεις, προσπαθησε να κανεις παρεα μαζι του χωρις να τον χαρτζηλικωνεις και να τον τραπεζωνεις και να του δουλευετε δωρεαν για να βγαζει την δοση του, και θα δεις αν ηταν ποτε του, φιλος σου...

    οι φιλοι δεν ανταλασσουν λεφτα με παρεα, μυσπ. τοσο απλα...

  12. #42
    Θα σου προτεινα να γινεις ενεργο μελος εθελοντισμου σε ατομα σε απεξαρτηση αν νιωθεις οτι ετσι προσφερεις κοινωνικα και νιωθεις καλα με την μυσπ.

    Ειλικρινα. Ετσι μεμονωμενα δεν μπορεις να σωσεις μια ψυχη που δεν θελει να σωθει.

    Εγω εχω σκεφτει παρα πολυ σοβαρα τις ομαδες εθελοντισμου αλλα πρωτα πρεπει να μπορω να επιβιωσω και η ιδια. Αν σου βγαινει πηγαια το να βοηθας τουλαχιστον να μπεις σε σωστο περιβαλλον, με ορια, κανονες και ασφαλεια.

    Οχι ετσι στη τυχη, εισαι ψυχοπονιαρα στο τελος να βρεθεις και γδαρμενη.
    Στα γραφω με οση ρεαλιστικη καλοσυνη διαθετω.
    Με συγχωρεις εαν καπου σε θιγω αλλά ετσι σκεφτομαι και ετσι γραφω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    P's safehouse!
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Αγαπητο μελος ευχαριστω για την απαντηση,πιστεψε με τον ανθρωπο αυτον τον εχουμε γνωρισει πολυ καλα διοτι κουβεντιαζαμε μαζι του τα παντα μας εδειξε κ ναρκωτικα κ μας πηρε μαζι του οταν τα αγοραζει απο το βαπορακι το ζητημα τωρα ειναι οτι δεν θελει την παραμικρη επικοινωνια μαζι μας,Μας εξεφρασε την επιιθυμια να απεξαρτηθει ορισμενες φορες ομως δεν εκανε καποια προσπαθεια
    Θεωρεις οτι τον γνωριζεις επειδη σου εδειξε ναρκωτικα,σε πηγε στο βαπορακι..κλπ
    Καταννοεις οτι αν ειναι τοσο καλος φιλος, δε θα το εκανε αυτο ειδικα σε ατομα που δεν εχουν σχεση με ναρκωτικα?
    Δεν τον ξερεις κ οτι νομιζεις οτι ξερεις ειναι η πλευρα του υπο την επηρρεια ουσιων..
    Συμφωνω με οσα ειπε η Remedy πιο πανω και το αλλο που ειπωθηκε οτι εχεις μια εμμονη να τον κανεις να απεξαρτηθει. Εδω δεν καταφεραμε καποιοι να βοηθησουμε τους ανθρωπους που ειχαμε σχεση μαζι τους,πως θα τον βοηθησεις εσυ,οταν απο ολα τα λεγομενα σου σε ειδε σαν σπονσορα??
    Θα σ'τα πω χυμα αλλα ανοιξε λιγο τα ματια σου γιατι αυτο ειδε σε σας. Και αν ηθελες να τον κανεις να καταλαβει οτι εχει προβλημα,μηπως να απεφευγες κι εσυ την επαφη με το βαπορακι κλπ,δειχνοντας του οτι δε συμφωνεις με αυτα?
    Εχω μπερδευτει με το τι σου ειναι αυτος ο ανθρωπος..αν εχεις αισθηματα για κεινον..

    Φυγε κοπελα μου μακρια απο αυτα και κοιτα να βοηθησεις κανεναν ανθρωπο που πραγματικα το θελει και αν φυσικα κι εκεινος ζητησει τη βοηθεια σου,να του τη δωσεις..αλλα ετσι δεν θα καταφερεις τπτ..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αποκλείεται να παίρνει κρακ. Εγώ που είμαι περιστασιακός χρήστης κόκας δεν έχω ακούσει ποτέ να παίζει κρακ. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η εμμονή με τον άνθρωπο σώνει και καλά να κάνει απεξάρτηση, λες και σας ζήτησε την βοήθεια σας στο να απεξαρτηθεί. Τον ρωτάς αν θέλει να κάνει απεξάρτηση; Σου είπε κανείς πως αυτό που νιώθει όταν πίνει κόκα μπορεί να το βρει σε μια κανονική ζωή; Εγώ είμαι διπολικός και κάνω περιστασιακή χρήση όταν νιώσω πάρα πολύ άσχημα για να μου βγάλει υπομανία και να ανεβώ. Με ποιο δικαίωμα ο οποιοσδήποτε θα ορίσει το τι πρέπει να κάνω στη ζωή μου και το τι πρέπει να κόψω στη ζωή μου; Ήρθε ποτέ ο άνθρωπος να σου πει έχω πρόβλημα και θέλω να την κόψω; Πέρα από αυτό εντάξει εσύ για τον α ή β λόγο λες να την κόψει, έχεις αναρωτηθεί τους κινδύνους που εγκυμονούν; Το ξέρεις πως από την κατάθλιψη που θα πάθει μπορεί να τσιτώσει και να αυτοκτονήσει; Εντάξει του δίνατε κάποια λεφτά και αυτός τα έπινε, πολύ πιθανόν να καταστραφεί εντελώς και να καταλήξει στον δρόμο, το θέμα όμως είναι εσείς γιατί σώνει και καλά επεμβαίνετε στη ζωή του λες και είναι υποχρεωμένος να το υποστεί.

    Σόρρυ που σου τα λέω έτσι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια εμμονή να κάνει κάποιος κάτι το οποίο δεν θέλει να κάνει ειδικά όταν δεν σας ζήτησε καμία βοήθεια στο να απεξαρτηθεί.
    Καλησπερα φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση ο Γ αυτο που εχω πει κ καπου αλλου ειναι οτι μας εχει πει ορισμενες φορες οτι θελει να απεξαρτηθει κ να στρωσει την ζωη του ομως δεν βρισκει το κουραγιο να το κανει,Σαφως κ ειναι δυσκολη η απεξαρτηση γιαυτο θεωρω οτι δεν βρισκει δυναμη να το κανει,κ η κολλητη μου ειναι διπολικη οπως εσυ κ καταλαβαινει πως νιωθεις κ εγω εχω περασει καταθλιψη κ ειναι πολυ δυσκολα ολα αυτα,Οπως πρεπει να βρισκουμε το κουραγιο να τα καταφερνουμε στον πραγματικο κοσμο χωρις να παιρνουμε ουσιες,Εννοειται κ ειναι δικαιωμα του καθενος το τι θα κανει,Εγω νοιαζομαι πολυ τον ανθρωπο αυτον που ηδη δεν μας μιλαει μακαρι να αποκατασταθει η επικοινωνια αναμεσα μας κ εν καιρω να τον βοηθησουμε

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μυσπ , θα σου μιλησω ξεκαθαρα.
    ενας χρηστης ουσιων που ειναι και αφραγκος, οταν του δινεις λεφτα, σε βλεπει σαν πορτοφολι και τελος.-

    εσυ απ οτι βλεπω, για τους δικους σου λογους που μας ειναι και γνωστοι εδω που τα λεμε, εχεις επενδυσει συναισθηματικα σε αυτην την γνωριμια, πηρες και χαρα, απορω και μαυτα που λες στο αλλο μηνυμα οτι ειχατε την ευκαιρια να δειτε ναρκωτικα και βαπορακι απο κοντα!!!!!
    τι νομιζεις οτι ειναι τα ναρκωτικα? λουναπαρκ?
    κι επιπλεον, βριζει την φιλη σου που δεν εμεινε ζεμενη στο αρμα της καταστροφης, να του δουλευει χωρις λεφτα και να ψωμολυσσαει μαζι του!!! αντι να της δωσει τα λεφτα της!

    στο λεω με μεγαλη βεβαιοτητα, οτι ο ανθρωπος αυτος, προσπαθουσε να σε εκμεταλλευτει. και την φιλη σου επισης.
    αν το αμφισβητεις, προσπαθησε να κανεις παρεα μαζι του χωρις να τον χαρτζηλικωνεις και να τον τραπεζωνεις και να του δουλευετε δωρεαν για να βγαζει την δοση του, και θα δεις αν ηταν ποτε του, φιλος σου...

    οι φιλοι δεν ανταλασσουν λεφτα με παρεα, μυσπ. τοσο απλα...
    Ευχαριστω για τα μηνυματα σου Ρεμεντυ κ το ενδιαφερον δεν γνωριζω εαν ειναι αληθεια αυτο που λες εν μερει ισως ευσταθει διοτι κ εκεινος μας προσεφερε πραγματα χαρισε κατι πανακριβο στην κολλητη μου κ καθε φορα που ειχε φαγητο το μοιραζονταν μαζι μας παροτι γνωριζε οτι αυριο δεν θα ειχε τιποτα αντι να το κρατησει αποκλειστικα για παρτη του,πιστευω εχει γινει χειριστικος κ παραλογος λογω των ναρκωτικων ουσιων θεωρουσε οτι η δουλεια θα καλυτερευε κ ετρεφε ψευδαισθησεις οτι μπορει να συντηρησει κ την κολλητη μου μεχρι να γινει αυτο,Καμμια φορα μας ελεγε πραγματα που δεν εχουν συνοχη οταν πινει εχει κ απωλεια μνημης,Επισης να τονισω οτι δεν ειναι μεγαλο το ποσον που του δανειζαμε οσον αφορα το φαγητο που μαγειρευαμε που ετρωγε κ αυτος το καναμε κ για εμας εννοειται,Αυτος παιρνει μεγαλυτερα ποσα κ τροφιμα απο τις γυναικες που εχει σχεσεις κ απο αυτες τα ζηταει καθαρα,Σιγουρα ευθυνεται σε αρκετα ομως εχει κ αρκετα ελαφρυντικα στενοχωριεμαι για αυτον θελω πολυ να επικοινωνουμε αρκει να το θελει κ ο ιδιος αλλιως ειμαι ανθρωπος που γνωριζει να σεβεται

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ο κολλητός έχει μανία με τα μπούστα
    By penlix in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 06-08-2014, 20:05
  2. Είμαι εθισμένος στο σεξ...
    By minaspap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 20-12-2013, 01:52
  3. ο κολλητός του αγοριού μου.
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 27-04-2012, 20:30
  4. εθισμένος στην πορνογραφία
    By diver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 29-08-2011, 13:39
  5. Ο κολλητος του φιλου μου.....
    By darksea96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-05-2008, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •