ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 174
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 174 of 258 FirstFirst ... 74124164172173174175176184224 ... LastLast
Results 2,596 to 2,610 of 3862
  1. #2596
    Παιδιά καλησπέρα. Πώς μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα σε χρήστη;

  2. #2597
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Πώς μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα σε χρήστη;
    Πρέπει να φτάσεις τα 50 ποστ για να έχεις δικαίωμα να στείλεις πμ

  3. #2598
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Πρέπει να φτάσεις τα 50 ποστ για να έχεις δικαίωμα να στείλεις πμ
    Σ' ευχαριστώ πολύ!

  4. #2599
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σου πω εγω ποιος ηταν ο αληθινος λογος που ελεγες ο αλεκος ο αλεκος ο αλεκος και ο αλεκος 500 φορες στην αρχη ακουγες τους φωστηρες ψυχολογους που ειχες μισθωσει και σου ελεγαν ολη την ωρα να παριστανεις οτι συμφωνεις μαζι μου και να με κοροιδευεις μεχρι να κανω αυτο που νομιζες οτι θα εκανα για να μου διξεις μετα ποιος εισαι πραγματικα και στη συνεχεια αντι να πετυχεις το σκοπο σου με εκανες νουμερο ενα αφου σημειωσαν ρεκορ πολησεων οτι ειχε σχεση με εμενα και τωρα εχεις λυσαξει γιατι δε ξερεις πως να ανατρεψεις το ολο κλιμα που εχει δημιουργηθει και νομιζει οτι αυτο θα το πετυχεις με εκβιασμους νομιζοντας οτι ετσι θα σε αποδεχτω ως σωτηρα και τα εχεις βαλει με το ποντικι που χρησιμοποιω γιατι δε ξερεις τι να κανεις για να μαζεψεις τη γκαφα που εκανες αφου στη πραγματικοτητα αυτο που σε ενδιαφερει ειναι οι ομοιοι σου οχι εγω αφου οσο νομιζες οτι θα γινουμε το ιδιο μου το επαιζες καλος γιατι νομιζες οτι θα σου πουν οι ψυχολογοι πως θα με κανεις οτι θες και τωρα επειδη ξερεις οτι δε θα με φτασεις ΠΟΤΕ εχεις λυσαξει ο αλεκος το ενα ο αλεκος το αλλο ο αλεκος εκεινο ο αλεκος το παραλο και αφου λες συνεχως οτι δε σ αρεσει ο χαρακτηρας μου ας ελεγες καλυτερα οτι εψαχνες ........... να σου κανει υποκλισεις οπως σου λενε οι μεμντορες σου οσο και να τρωγεσε δε θα με φτασεις ποτε γιατι ξερεις οτι ο πλανητης αυτος που ειναι ψευτικος ειναι το μονο πραγμα που σε ευνοει ενω ο δικος μου πλανητης ειναι αληθινος και δε θα τελειωσει ποτε και αφου οπως λες ξερεις τι ειμαι εγω τοτε κοψε τις ........... και βρες ενα καλυτερο απο μενα να σου κανει υπολισεις

  5. #2600
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Διάβασα την ιστορία της Μαριλού και ειλικρινά δεν φανταζόμουνα ποτέ πως ένας χώρος που χρησιμοποιείται ως επί των πλείστων από άτομα που δεν έχουν την καλύτερη ψυχολογία, θα χρησιμοποιούταν ως μέσο πεσίματος. Μάλλον κοιμάμαι όρθιος....

  6. #2601
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Καλημερα καλη εβδομαδα !

    Και ομως υπαρχουν, ευτυχως ελαχιστοι οπως υπαρχουν και πολλοι κυριοι με Κ κεφαλαιο που μιλαμε εδω και μηνες για παρα πολλα και δεν εχει παιχτει καθολου τετοιο σκηνικο ..
    Μαλλον σε αυτους ανηκεις και οχι στους κοιμισμένους.

    Ας μεινει η ιστορια μου εμπειρικα λοιπον ,εφοσον δεν υπαρχει ονοματεπωνυμο (νικ ολοι εχουμε ,αλλα ουτε αυτο υπαρχει)και το δικο μου παθημα να γινει μαθημα για νεα μελη ,αλλωστε αυτο ειναι το νοημα ,μεσα απο προσωπικές εμπειριες να βγαινουν συμπερασματα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #2602
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Παιδακια ξημερωνει

  8. #2603
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Σκεφτομαι να ανοιξω ενα σοβαρο blog, μιας και μου αρεσει να γραφω και να μαθαινω νεα πραγματα. Δεν εχω αποφασισει ακομα τι περιεχομενο θα εχει, εχω αρκετα χομπι ... μαλλον θα βαλω κατηγοριες και θα γραφω με αυτα που ασχολουμε εκεινη την περιοδο. Κατεβασα και κατι μαθηματα για συμβουλες, αλλα εστιαζουν στο marketing και πως να βγαλεις χρηματα.

    Δεν λεω καλα τα χρηματα, αλλα δεν το βλεπω ... εγω για χαβαλε, επικοινωνια και για αυξηση γνωσεων με αυτα που ασχολουμε θα το κανω, γιατι οτι γραφεις μενει, ψαχνεσαι περισσοτερο και παιρνεις και τυχαιες συμβουλες που μπορει να ειναι πολυτιμες και να ανοιγουν νεους δρομους. Ισως χρειαστει λιγο μαρκετινγκ για να μαζευτει ενα μικρο παρεακι με τα ιδια ενδιαφεροντα, δεν ξερω.

    Πραττοντας και κανοντας θα το ξεκινησω μαλλον σε καμμια εβδομαδα, αν και ακομα εχω ασαφη εικονα στο μυαλο μου.
    Είναι θέμα χαρακτήρα φίλε. Αν το εχεις να μαζεύεις κόσμο γύρω σου και να σαι δημοφιλης, ένα ας πούμε μέτριου επιπεδου μπλοκ θα γινει ιδιαίτερα δημοφιλές κι ισως καποτε να βγαζεις και χρήματα. Αν εισαι άτομο που το θεωρουν ανιαρο, δεν το σέβονται, το αποφεύγουν ή ψάχνουν τροπο να το επιπλήξουν, θα πρέπει να ιδρώσεις πάρα πολύ για να πετύχεις αποδοχή του μπλοκ όσο πολύ καλο κι αν το εφτιαξες, για να μην σου πω πως καποιοι απλα θα παίρνουν πραγματα απο το μπλοκ σου και θα τα παρουσιάζουν ως δικά τους.
    Αυτή είναι η σκατοκοινωνία στην οποια ζούμε κι αυτος είναι ο τροπος που χειρίζεται κάποιον.
    Πάντως απο εμενα εχεις τις καλυτερες μου ευχες κάθε σου εγχείρημα να βγει σε επιτυχία διότι ξέρω ότι θα σε ανεβάσει κυρίως ψυχολογικα μια επιτυχία.
    Μιλάω κι απ τη δική μου εμπειρία κατ αναλογία, γι αυτό κι ο κυριως απαισιοδοξος τονος με τον οποίο σου μιλώ.

  9. #2604
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σήμερα πήγα δουλειά και οκ έφυγα νωρίς σήμερα (τσαγκαροδευτέρα και μου το χρωστάγανε) και είπα μέσα μου ρε γαμώτο θέλω να αράξω στην παραλία τι να κάνω, πάω στο τμήμα και πάω στο σκοπό και του λέω κοίταξε να δεις, μένω Γλυφάδα, έχω χαρτί λόγω εργασίας 24/7 για όλη την Ελλάδα και θέλω να πάω να αράξω στην παραλία να κάνω καμια άσκηση στην άμμο, γίνεται ή θα με γράψουνε; Μου λέει να πας και να κάνεις ό,τι θέλεις, εκτός από μπάνιο αρκεί να έχεις το χαρτί που μου έδειξες και την ταυτότητα για να μην ταλαιπωρηθείς άδικα. Αν τυχόν μου λέει τύχει και σε πλησιάσει αστυνομικός μίλησε του ευγενικά ό,τι και να σου πει όπως και να σου το πει γιατί ζούμε σε μία κατάσταση τεταμένη. Του λέω ευγενικά δεν σας μιλάω; μου λέει μια χαρά μου μιλάτε, απλώς η καταστάση τον τελευταίο καιρό είναι λίγο ότι και να γίνει μην ρίξεις λάδι στη φωτιά, δεν θα κερδίσεις κάτι με αυτό. Μετά από αυτή τη συζήτηση πήγα στην πολυπόθητη παραλία έκανα το τρεξιματάκι μου και τις ασκησούλες μου και ούτε λίγο ούτε πολύ οι μισοί κάτοικοι της Γλυφάδας τελικά στην παραλία την βγάζουν!

  10. #2605
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σήμερα πήγα δουλειά και οκ έφυγα νωρίς σήμερα (τσαγκαροδευτέρα και μου το χρωστάγανε) και είπα μέσα μου ρε γαμώτο θέλω να αράξω στην παραλία τι να κάνω, πάω στο τμήμα και πάω στο σκοπό και του λέω κοίταξε να δεις, μένω Γλυφάδα, έχω χαρτί λόγω εργασίας 24/7 για όλη την Ελλάδα και θέλω να πάω να αράξω στην παραλία να κάνω καμια άσκηση στην άμμο, γίνεται ή θα με γράψουνε; Μου λέει να πας και να κάνεις ό,τι θέλεις, εκτός από μπάνιο αρκεί να έχεις το χαρτί που μου έδειξες και την ταυτότητα για να μην ταλαιπωρηθείς άδικα. Αν τυχόν μου λέει τύχει και σε πλησιάσει αστυνομικός μίλησε του ευγενικά ό,τι και να σου πει όπως και να σου το πει γιατί ζούμε σε μία κατάσταση τεταμένη. Του λέω ευγενικά δεν σας μιλάω; μου λέει μια χαρά μου μιλάτε, απλώς η καταστάση τον τελευταίο καιρό είναι λίγο ότι και να γίνει μην ρίξεις λάδι στη φωτιά, δεν θα κερδίσεις κάτι με αυτό. Μετά από αυτή τη συζήτηση πήγα στην πολυπόθητη παραλία έκανα το τρεξιματάκι μου και τις ασκησούλες μου και ούτε λίγο ούτε πολύ οι μισοί κάτοικοι της Γλυφάδας τελικά στην παραλία την βγάζουν!
    Καλά αυτό είναι γνωστό. Και άμα έρθεις και λίγο πιο 'δω, προς Αθήνα, θα δεις ότι κάθε μέρα είναι γεμάτες οι παραλίες.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #2606
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλά αυτό είναι γνωστό. Και άμα έρθεις και λίγο πιο 'δω, προς Αθήνα, θα δεις ότι κάθε μέρα είναι γεμάτες οι παραλίες.
    Eγώ νόμιζα πως απαγορεύεται, να πηγαίνεις σε πλατείες, άλση και παραλίες. Δεν το ήξερα πως είναι ελεύθερη η παραλία. Τώρα θα πηγαίνω και θα αράζω εκεί κανα δίωρο την ημέρα να μην κλείνομαι μέσα...

  12. #2607
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Eγώ νόμιζα πως απαγορεύεται, να πηγαίνεις σε πλατείες, άλση και παραλίες. Δεν το ήξερα πως είναι ελεύθερη η παραλία. Τώρα θα πηγαίνω και θα αράζω εκεί κανα δίωρο την ημέρα να μην κλείνομαι μέσα...
    Και για πλατείες ούτε συζήτηση. Κάθε μέρα πάμε εμείς που έχουμε παιδιά. Οι παιδικές χαρές είναι κλειστές. Οι πλατείες όχι. Μη με ρωτάς όμως ποια είναι η διαφορά, δεν ξέρω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #2608
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    μάλλον οτι οι παιδικές χαρές ανήκουν σε κάποια συλλογικότητα, ενώ οι πλατείες είναι δημόσιοι χώροι.
    αχ θάλασσα.

  14. #2609
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by user View Post
    μάλλον οτι οι παιδικές χαρές ανήκουν σε κάποια συλλογικότητα, ενώ οι πλατείες είναι δημόσιοι χώροι.
    αχ θάλασσα.
    Τι να πω... Πάντως πλατεία και παραλία πάω σχεδόν κάθε μέρα. Γεμάτα κόσμο είναι πάντα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #2610
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Είναι θέμα χαρακτήρα φίλε. Αν το εχεις να μαζεύεις κόσμο γύρω σου και να σαι δημοφιλης, ένα ας πούμε μέτριου επιπεδου μπλοκ θα γινει ιδιαίτερα δημοφιλές κι ισως καποτε να βγαζεις και χρήματα. Αν εισαι άτομο που το θεωρουν ανιαρο, δεν το σέβονται, το αποφεύγουν ή ψάχνουν τροπο να το επιπλήξουν, θα πρέπει να ιδρώσεις πάρα πολύ για να πετύχεις αποδοχή του μπλοκ όσο πολύ καλο κι αν το εφτιαξες, για να μην σου πω πως καποιοι απλα θα παίρνουν πραγματα απο το μπλοκ σου και θα τα παρουσιάζουν ως δικά τους.
    Αυτή είναι η σκατοκοινωνία στην οποια ζούμε κι αυτος είναι ο τροπος που χειρίζεται κάποιον.
    Πάντως απο εμενα εχεις τις καλυτερες μου ευχες κάθε σου εγχείρημα να βγει σε επιτυχία διότι ξέρω ότι θα σε ανεβάσει κυρίως ψυχολογικα μια επιτυχία.
    Μιλάω κι απ τη δική μου εμπειρία κατ αναλογία, γι αυτό κι ο κυριως απαισιοδοξος τονος με τον οποίο σου μιλώ.
    Ειμαι εσωστρεφης σε πολυ μεγαλο βαθμο, αλλα θα ηθελα να ανταλλασω αποψεις τουλαχιστον διαδικτυακα και να επεκτεινω λιγο τις γνωριμιες μου. Φοβαμαι βεβαια τη φθορα, γιατι περα απο τα θετικα ... κυκλοφορουν πολλα αρνητικα εκει εξω, που μπορει να σε κανουν να χασεις την ηρεμια σου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •