Πάτησα σκουριασμενο καρφί - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 89
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Φανταζομαι θα το συζητησες με τον αντρα σου η καποιο προσωπο που σ αγαπαει.ουτε αυτοι θελουν να παθεις κατι.εμπιστεψου τη γνωμη τους.αυτες οι σκεψεις ειναι πηγαδι διχως πατο κ οι σκεψεις δημιουργουν συναψεις στον εγκεφαλο.διαβασε αν θες γι αυτο το θεμα των συναψεων.θα γεμισει το μυαλο σου δυσλειτουργικες σκεψεις.κι επισης οταν κατι το σκεφτομαστε συνεχεια κ το συζηταμε συνεχεια μεταφερεται στην μακροχρονια μνημη κ μενει εκει.προσπαθησε να σκεφτεσαι ωραια πραγματα.διαβασε ισως κατι που θα σου προκαλει το ενδιαφερον να φευγει το μυαλο σου απο αυτες τις σκεψεις.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Θέλω, αλλά έχω άγχος και το μυαλό μου γυρνάει πάλι εκεί... Λέω αν κόλλησα κάτι, τι νόημα έχουν όλα τα υπόλοιπα?

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Οχι μη λες ετσι.παντα εχει νοημα οταν υπαρχουν ανθρωποι που μας αγαπανε κ τους αγαπαμε εχει νοημα γιατι αυτοι ομορφαινουν τη ζωη μας.ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να χωρησεις αυτη τη σκεψη απ τις αλλες.οποτε το σκεφτεσαι να λες πααααλι αυτο το ψεμα.η αααα αυτη η παραλογη σκεψη παλι.μην το αφηνεις να σε πησει οτι ειναι αληθεια.δεν ειναι αληθεια εισαι μια χαρα δε θα παθεις τιποτα.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Λοιπόν όντως η ψυχαναγκαστικη διαταραχή κάνει συνέχεια κύκλους. Πιάνεις το ένα, αφήνεις το άλλο. Σήμερα γυρνώντας σπίτι πάτησα ένα λιωμένο κορομηλο, το φερα σπίτι με το παπούτσι, πάω να το κλωτσησω να το βγάλω από την εξώπορτα νομίζοντας πως είναι ξέραμενη λάσπη, λιώνει κ αφήνει κάτι πορτοκαλί ζουμιά. Μετά να σκέφτομαι κορομηλο ήταν αυτό το κομματάκι ή τίποτα άλλο? Αυτά τα ζουμιά ήταν κοκκινωπα σαν αίμα? Δλδ.καπου εκεί κατάλαβα την παράνοια του πράγματος. Αλλά αυτό με έκανε κιόλας να αρχίσω να φοβάμαι πιο πολύ ότι χάνω το μυαλό μου. Αν κάθε φορά σκέφτομαι έτσι με το παραμικρό που συμβαίνει στην καθημερινότητα θα τρελαθώ, δε θα την παλέψω. Πρέπει να μιλησω με τον γιατρό μου, μην αρχίσει κ γιγάντωνεται όλο αυτό...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Και το σίριαλ συνεχίζεται με νέο περιστατικό. Χθες στον αδερφό μου η νύφη μου κόπηκε στο ξύρισμα στο πόδι κ καθαρισε το αίμα με το δάχτυλο της με σάλιο. Μετά κ με μωρομαντηλο. Έπιασε το τηλεκοντρόλ του αιρκοντισιον κ το κλείσε. Αμέσως μετά το πήρα εγώ να το ανοίξω κ είδα ότι στο σημείο που το έπιασε είχα μια μικρή κόκκινη πληγή από παρανυχιδα που είχε ματώσει λίγες ώρες πριν. Έχω φρικάρει τελείως!!!! Δεν ξέρω αν είχαν κάτι, είναι επιπόλαιος ο άδερφος μου κ γενικά κ οι δύο κουκουρουκου σε τέτοια θέματα. Θα τρελαθώ δεν το γλυτωνω

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    θα στο πω οσο πιο απλα γινεται λουλου...ψυχιατρο θες οχι φορουμ..φιλικα παντα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Λες να μην πηγαίνω ήδη? Σωτηρία και γιατρειά δε βρήκα ακόμα.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Γιατί τρελαίνεστε μς τα αφροδισια; κάνετε σα να είναι το τέλος του κόσμου. Τσιλ ρε παιδια δεν ειναι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αμα εειχες παθει κτι απο το σκουριασμιενο καρφι , τωρα θαχα ησουνε νοσοκομειο .......

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Πριν το καρφί προηγήθηκε κάτι που τσιμπηθηκα στην παραλία κ δεν ξέρω ακόμα τι μπορεί να ήταν, μετά έγινε αυτό με την άλλη που κόπηκε κ πιθανόν ακούμπησε η πληγή από την παρανυχιδα μου στο αίμα της, και γενικά πάντα κάτι γίνεται κ πάντα κάτι θα βρίσκω να με φοβίζει. Είναι φαύλος κύκλος κ δεν ξέρω τι να κάνω για να το σταματήσω όλο αυτό. Δε μπορώ να μπω σε γυάλα. Προφανώς τέτοια καθημερινά περιστατικά συμβαίνουν σε όλους, αλλά οι άλλοι δεν τα δίνουν σημασία. Εγώ γιατί όλο φοβάμαι ότι κάτι θα πάθω?? Αυτό δε μπορώ να καταλάβω. Θέλω να τελειώνω με όλο αυτό κ δεν ξέρω πως. Κάνω ψυχοθεραπεία σε ψυχίατρο, παίρνω ένα λαντοζ τη μέρα, αλλά οι κακές σκέψεις εξακολουθούν να με βασανίζουν. Κι εκεί που ηρεμώ από την μία, έρχεται μια καινούργια να με ταράξει...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο ψυχίατρος τι σου λέει;Έχει βρει από που ξεκινήσαν όλα αυτά ή επικεντρώνεστε στο να μη τα σκέφτεσαι;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Προσπαθούμε να το βρούμε. Ακόμα δεν τα καταφέραμε.. Δεν ξέρω, με έχει πιάσει φόβος μήπως δε μπορέσω να τα καταφέρω όχι να ξεφορτωθώ την ιψδ, αυτό ίσως δε γίνει ποτέ, αλλά έστω να μπορώ να ελέγχω καλύτερα τις σκέψεις μου κ να μην παθαίνω πανικό όπως τώρα.

  13. #58
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Προσπαθούμε να το βρούμε. Ακόμα δεν τα καταφέραμε.. Δεν ξέρω, με έχει πιάσει φόβος μήπως δε μπορέσω να τα καταφέρω όχι να ξεφορτωθώ την ιψδ, αυτό ίσως δε γίνει ποτέ, αλλά έστω να μπορώ να ελέγχω καλύτερα τις σκέψεις μου κ να μην παθαίνω πανικό όπως τώρα.
    Να γιατρευτουμε από την ιδψ δεν γίνεται. Εμένα οι ειδικοί μου είπαν δεν υπάρχει πλήρη ίαση. Υπάρχει διαχειριση. Στην καλύτερη των περιπτώσεων (δηλ με ψυχοθεραπεία και φάρμακα) να βελτιωθεί ο ασθενής ατο 70-80%.
    Είναι καλό ποσοστό αν αναλογιστείς που βρισκόμαστε τώρα....
    Θέλει να βρεις τα από πίσω.... τι υπάρχει πίσω από αυτή τη φοβία....

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Δε μπορώ να το βρω χρόνια τώρα... Δε μπορώ να το καταλάβω τι μπορεί να φταίει

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Ρε παιδιά θα σκάσω. Το σκέφτομαι συνέχεια. Γίνετε να κολλησεις κάτι αν ο άλλος ακούμπησε ένα αντικείμενο (στην προκειμένη το τηλεκοντρόλ του αιρκοντισιον) με δάχτυλο που σκούπισε επιπόλαια το αίμα από πάνω του, δλδ.να έμειναν (ίσως) ίχνη αίματος που δε φαίνονται με γυμνό μάτι, κι εσύ να έχεις μια πληγή από παρανυχιδα που έχει ματώσει ώρες πριν κ τώρα απλά είναι κοκκινη χωρίς να έχει αιμα? Γράφω λεπτομέρειες για να δώσω να καταλάβετε ακριβώς πως ήταν. Δλδ.να ακούμπησε η πληγή στο τηλεκοντρόλ που απλά κάποιος έπιασε πιο πριν αλλά χωρίς να άφησε αίμα επάνω.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Δυατυχώς την πάτησα...
    By ΣΟΦ1987 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 07-10-2018, 20:29
  2. την πατησα για ακομη μια φορα
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-2017, 20:56
  3. Μήπως έχω ΣΚΠ??? Τη πάτησα με το Ιντερνετ!!!
    By eric_cartman in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 03-02-2014, 01:11
  4. Την πάτησα άσχημα με τον ψυχολόγο μου
    By STORM LORD in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2012, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •