Τον κερατωσα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 119
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Τα ξεφτιλίκια της φίλης σου δεν μου αρέσουν. Κατά τα άλλα, εσένα σου απάντησα επειδή με ανέφερες πριν.

    Αναφορικά με το υστερόγραφο, ο καθένας εικάζω έχει τη δική του γνώμη.
    Με ανέφερες πρώτος και με είπες ψευδομαρτυρα. Το αν σου αρέσουν τα "ξεφτιλίκια" είναι δικό σου θέμα.
    Εγώ όφειλα να πω ότι λέει αλήθεια. Αυτά...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #92
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Την έχετε πει χυδαία την χαρακτήρισατε Κατίνα και ψυχικά άρρωστη. Ο άλλος ζήτησε κ ευχαριστώ λες κ του ξεσκεπασαν κανέναν από τον οποίο κυνδυνευε, είπατε ότι μέχρι και οι διαχειριστές έχουν πρόβλημα μαζί της(ειλικρινά αυτό πως το ξέρετε κάνετε παρέακι με τους διαχειριστές;) ποιος ξέρει τι γίνεται εδώ μέσα τελικά. Δεν την ξέρω την μαριλου αλλά δε θυμάμαι να έχει δείξει άσχημη συμπεριφορά ίσα ίσα τα σχόλια της ήταν πάντα πολύ συμπονετικα προς αυτόυς που έβαζαν θέματα... Τι να πω....

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Νομίζω θα ήταν καλό να τελειώσει το θέμα εδώ. Ήδη έχασε το νόημά του. Έχω παρατηρήσει εδώ και κάμποσο καιρό κάποια μέλη να φεύγουν ή να πληγώνονται άσχημα κτλ από μέλη τα οποία δεν έχουν σκοπό να παρηγορήσουν αλλά να μειώσουν.

    Έχω διαβάσει κάμποσα μηνύματα και θα συμφωνήσω ότι δεν έχω δει μέχρι στιγμής άσχημη συμπεριφορά ή να είναι απότομη κτλ από την marilou. Όσον αφορά για τον λογαριασμό από τη στιγμή που έχει έναν μόνο και στο ότι οι διαχειριστές είναι οκ με αυτό δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί.

    Επίσης Be_brave νομίζω έκανες ένα λάθος στο να βρίσεις χωρίς λόγο από τη στιγμή που δεν σε έχει βρίσει και κανονικά με βάση τους κανόνες όπως είχες πει θα έπρεπε να φας και εσύ ban αλλά αυτό θα το αποφασίσουν οι υπεύθυνοι.

    Anyway δεν την ξέρω και ούτε παίρνω το μέρος κανενός απλά σχολιάζω με βάση αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής. Τέλος αξίζει να αναφερθεί ότι κάποια μέλη καλό θα ήταν να προσέχουν με την συμπεριφορά τους και να μην παίρνουν πολύ αέρα. Αν έχετε προβλήματα, δεν σας φταίνε οι άλλοι οπότε προσοχή. Αν θέλετε να βοηθήσετε άνθρωπο που υποφέρει καλώς, κάντε το με σωστό τρόπο και όχι με άσχημη συμπεριφορά. Αν δεν μπορείτε τότε μην μπαίνετε καν στο κόπο.

    Κρίμα που αντί να βοηθάνε ο ένας τον άλλον, το φόρουμ έχει καναντήσει σαν ζώνη πολέμου....

    Αυτά και χρόνια πολλά.

  4. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Το μήνυμα μου που είπα ότι η Μαριλου αναφέρεται σε μένα και λέει αλήθεια, σβήστηκε εντελώς σαν να μην υπήρχε ποτέ και όχι απλά σαν να τροποποιηθηκε.
    Όπως και του άλλου που πετάχτηκε σαν τη τσουτσου για να με ονομάσει ψευδομαρτυρα.

    Έχουμε μαγικό φόρουμ τελικά. Πράγματα εξαφανιζονται ως δια μαγείας. Μπορεί και αυτό που γράφω τώρα να εξαφανιστεί, ποτέ δεν ξέρεις.....
    Εγώ έκανα τη διαγραφή.
    Ξεκίνησα να πρασινίζω μηνύματα, ήταν όμως τόσο πολλά τα πρασινισμένα, που στο τέλος εφάρμοσα τη γρήγορη λύση των μαζικών διαγραφών, ώστε να μην χρειάζεται ο εκάστοτε αναγνώστης, να σερφάρει επί ώρα, επί σελίδες, βλέποντας διαρκώς το μήνυμα περί διαγραφής από την ομάδα διαχείρισης.
    Άλλωστε, είτε πρασινισμένα, είτε τελείως διαγραμμένα, η ουσία είναι η ίδια...

  5. #95
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by mindcrime
    Οχι όταν οι διαχειριστές λαμβάνουν γνώση και το επιτρέπουν. Τέλος δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις σε ένα φόρουμ πχ αυτοκινήτων με ένα φόρουμ ψυχολογίας για ευνόητους λόγους, αν δεν τους καταλαβαίνεις τους ευνόητους λόγους δεν μπορώ να τους εξηγήσω λυπάμαι.

    Quote Originally Posted by Be_brave
    Αυτό δεν αναιρεί την κακόβουλη πρόθεση. Πέρα από πρακτικό ζήτημα, είναι και θέμα ηθικής και ισότητας των μελών. Γι' αυτό και οι λόγοι αυτοί που αναφέρεις θα πρέπει να γνωστοποιούνται πιστεύω, εάν πράγματι πρέπει να γίνει μια τόσο μεγάλη εξαίρεση. Και φυσικά από τη στιγμή που σου επιτρέπεται να συμμετάσχεις ξανά, και ενώ γνωρίζεις ότι είσαι η εξαίρεση του κανόνα, πρέπει να έχεις άψογη συμπεριφορά. Συμπεριφορά που δεν είδαμε, γιατί το ποιος ξεκίνησε τη διαμάχη είναι προφανές (διεγράφησαν τα μηνύματα βλέπω).

    Και οι δύο δίκιο έχετε. Όμως, mindcrime, στον μεγάλο όγκο των μηνυμάτων και στον μεγάλο όγκο των μελών που διαγράφονται, θέλουν να επανέλθουν κ.ο.κ, είναι αδύνατο να κρατάμε τεφτέρι, οπότε καταλήγουμε στον κανόνα πως ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ.... Πολλές φορές έχουμε δεχτεί αλεπάλληλα, εμμονικά έως και απειλητικά μηνύματα για να δεχτούμε μια επιστροφή.
    Οι εξαιρέσεις που έχουν γίνει σε αυτόν τον κανόνα είναι -εκτιμώ- όχι περισσότερες από 4-5, σε μερικές εκατοντάδες τέτοιων μηνυμάτων.
    Η πράξη όμως μας διέψευσε και ενίσχυσε την πεποίθηση πως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΞΑΝΑ, ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Την έχετε πει χυδαία την χαρακτήρισατε Κατίνα και ψυχικά άρρωστη. Ο άλλος ζήτησε κ ευχαριστώ λες κ του ξεσκεπασαν κανέναν από τον οποίο κυνδυνευε, είπατε ότι μέχρι και οι διαχειριστές έχουν πρόβλημα μαζί της(ειλικρινά αυτό πως το ξέρετε κάνετε παρέακι με τους διαχειριστές;) ποιος ξέρει τι γίνεται εδώ μέσα τελικά. Δεν την ξέρω την μαριλου αλλά δε θυμάμαι να έχει δείξει άσχημη συμπεριφορά ίσα ίσα τα σχόλια της ήταν πάντα πολύ συμπονετικα προς αυτόυς που έβαζαν θέματα... Τι να πω....
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Νομίζω θα ήταν καλό να τελειώσει το θέμα εδώ. Ήδη έχασε το νόημά του. Έχω παρατηρήσει εδώ και κάμποσο καιρό κάποια μέλη να φεύγουν ή να πληγώνονται άσχημα κτλ από μέλη τα οποία δεν έχουν σκοπό να παρηγορήσουν αλλά να μειώσουν.

    Έχω διαβάσει κάμποσα μηνύματα και θα συμφωνήσω ότι δεν έχω δει μέχρι στιγμής άσχημη συμπεριφορά ή να είναι απότομη κτλ από την marilou. Όσον αφορά για τον λογαριασμό από τη στιγμή που έχει έναν μόνο και στο ότι οι διαχειριστές είναι οκ με αυτό δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί.

    Επίσης Be_brave νομίζω έκανες ένα λάθος στο να βρίσεις χωρίς λόγο από τη στιγμή που δεν σε έχει βρίσει και κανονικά με βάση τους κανόνες όπως είχες πει θα έπρεπε να φας και εσύ ban αλλά αυτό θα το αποφασίσουν οι υπεύθυνοι.

    Anyway δεν την ξέρω και ούτε παίρνω το μέρος κανενός απλά σχολιάζω με βάση αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής. Τέλος αξίζει να αναφερθεί ότι κάποια μέλη καλό θα ήταν να προσέχουν με την συμπεριφορά τους και να μην παίρνουν πολύ αέρα. Αν έχετε προβλήματα, δεν σας φταίνε οι άλλοι οπότε προσοχή. Αν θέλετε να βοηθήσετε άνθρωπο που υποφέρει καλώς, κάντε το με σωστό τρόπο και όχι με άσχημη συμπεριφορά. Αν δεν μπορείτε τότε μην μπαίνετε καν στο κόπο.

    Κρίμα που αντί να βοηθάνε ο ένας τον άλλον, το φόρουμ έχει καναντήσει σαν ζώνη πολέμου....

    Αυτά και χρόνια πολλά.
    Ευχαριστω πολυ παιδια ,δεν εχει τυχει να μιλησουμε αλλα οπως ειπατε ο τροπος γραφης του καθε μελους εδω μεσα αντικατροπτιζει το τι ειναι ...
    Σιγουρα υπαρχουν και ασχημες στιγμες αλλα και παλι δεν αναιρει το τι πραγματικα ειναι εδω μεσα ο καθενας μας .

    Ηρεμια !
    Drangon πραγματικα ποσο συμφωνη με βρισκεις σε αυτο που ειπες, αντι να βοηθαμε ο ενας τον αλλον και να διωχνουμε μακρυα αρρωστημενες συμπεριφορες καποιοι θελουν να τις διατηρουν υποτιμοντας την νοημοσυνη ολων εδω μεσα .

    Μια αγνοηση λοιπον και ολα αλλαζουν και αφηνεις τον κοσμο να αποφασισει αν καποιοες λεει ψεματα ,αερολογιες ,γινεται εμμονικος ή οτι αλλο ασχημο και κακοβουλο κυκλοφορει εδω μεσα!
    Ειπαμε εμεις που ειμαστε του γιατρου ας δειξουμε περισσοτερο ωριμοτητα μπας και ληξει επιτελους ολο αυτο!

    Καλη συνεχεια παιδια!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Εγώ έκανα τη διαγραφή.
    Ξεκίνησα να πρασινίζω μηνύματα, ήταν όμως τόσο πολλά τα πρασινισμένα, που στο τέλος εφάρμοσα τη γρήγορη λύση των μαζικών διαγραφών, ώστε να μην χρειάζεται ο εκάστοτε αναγνώστης, να σερφάρει επί ώρα, επί σελίδες, βλέποντας διαρκώς το μήνυμα περί διαγραφής από την ομάδα διαχείρισης.
    Άλλωστε, είτε πρασινισμένα, είτε τελείως διαγραμμένα, η ουσία είναι η ίδια...
    Ναι δεν αμφιβάλλω ότι εσείς κάνατε την διαφραφη. Απλά εγώ δεν προσβαλα κανέναν και ούτε έβγαλα δημόσια πράγματα που έχουν ειπωθεί ιδιωτικά. Είπα ότι η Μαριλου λέει αλήθεια, γιατί λέει αλήθεια και επειδή ανέφερε εμένα. Και εσείς σαν διαχείριση ξέρετε πολύ καλά ότι λέει αλήθεια. ΆΣΧΕΤΟ ότι αυτά δεν αφορούν τα άλλα μέλη του φόρουμ οπότε γι αυτό δεν αξίζει να συζητηθούν εδώ.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι δεν αμφιβάλλω ότι εσείς κάνατε την διαφραφη. Απλά εγώ δεν προσβαλα κανέναν και ούτε έβγαλα δημόσια πράγματα που έχουν ειπωθεί ιδιωτικά. Είπα ότι η Μαριλου λέει αλήθεια, γιατί λέει αλήθεια και επειδή ανέφερε εμένα. Και εσείς σαν διαχείριση ξέρετε πολύ καλά ότι λέει αλήθεια. ΆΣΧΕΤΟ ότι αυτά δεν αφορούν τα άλλα μέλη του φόρουμ οπότε γι αυτό δεν αξίζει να συζητηθούν εδώ.
    Να πουμε και εδω δημοσια αυτο που ειπαμε και ιδιωτικα εδω και καιρο και επιτελους εμεις ηρεμησαμε αλλα αλλοι συνεχιζουν ακομα να προκαλουν?

    Τι λες ?Να στειλουμε εκει που αξιζει τον καθενα να ειναι ?
    Αν και εχει παει ηδη?

    Ειπαμε εμεις πλεον εχουμε βρει τα πατηματα μας ,ειμαστε καλα με αυτους που θελουμε οποτε παμε παρακατω..

    Τι λες ?Να το δουνε και δημοσια γραμμενο μπας και επιτελους ηρεμησουμε ?

    Αντε καλο μου γιατι πραγματικα κουρασε πολυ δεν συμφωνεις ?Αξιζει?Ειπαμε ουτε λεπτο πλεον παραπανω ..

    Το ξεχυλωσαμε πια ,ποσο ακομα ?

    Τελειωσε ,ειπωθηκαν ,ξαναειπωθηκαν τα καταλαβαμε ,εμεις του γιατρου ας δουλέψουμε και εδω αυτα που κουβαλαμε,ψυχολογικα εχουμε σε φορουμ ψυχολογιας ειματε και οπως βλεπεις ειμαστε πολλοι ,ας βοηθησουμε ο ενας τον αλλο να γινουμε καλα !

    Μην ξαναμππουμε σε αυτο θεμα εφοσον εχει ξεφυγει του αρχικου δεν εχει νοημα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να πουμε και εδω δημοσια αυτο που ειπαμε και ιδιωτικα εδω και καιρο και επιτελους εμεις ηρεμησαμε αλλα αλλοι συνεχιζουν ακομα να προκαλουν?

    Τι λες ?Να στειλουμε εκει που αξιζει τον καθενα να ειναι ?
    Αν και εχει παει ηδη?

    Ειπαμε εμεις πλεον εχουμε βρει τα πατηματα μας ,ειμαστε καλα με αυτους που θελουμε οποτε παμε παρακατω..

    Τι λες ?Να το δουνε και δημοσια γραμμενο μπας και επιτελους ηρεμησουμε ?

    Αντε καλο μου γιατι πραγματικα κουρασε πολυ δεν συμφωνεις ?Αξιζει?Ειπαμε ουτε λεπτο πλεον παραπανω ..

    Το ξεχυλωσαμε πια ,ποσο ακομα ?

    Τελειωσε ,ειπωθηκαν ,ξαναειπωθηκαν τα καταλαβαμε ,εμεις του γιατρου ας δουλέψουμε και εδω αυτα που κουβαλαμε,ψυχολογικα εχουμε σε φορουμ ψυχολογιας ειματε και οπως βλεπεις ειμαστε πολλοι ,ας βοηθησουμε ο ενας τον αλλο να γινουμε καλα !

    Μην ξαναμππουμε σε αυτο θεμα εφοσον εχει ξεφυγει του αρχικου δεν εχει νοημα ...
    Μπα δεν αξίζει άλλο να ασχοληθούμε. Όσο να ναι έχουμε και ζωή, με αυτή θα ασχοληθούμε. Και φυσικά όσο γίνεται θα βοηθάμε και εδώ. Τώρα σε όποιον δεν αρέσει, ας κάνει πως ζητάει διαγραφή από την διαχείριση και ας μείνει εδώ να κοιτάει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα. Ότι ήταν να γίνει έγινε και πάμε παρακάτω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μπα δεν αξίζει άλλο να ασχοληθούμε. Όσο να ναι έχουμε και ζωή, με αυτή θα ασχοληθούμε. Και φυσικά όσο γίνεται θα βοηθάμε και εδώ. Τώρα σε όποιον δεν αρέσει, ας κάνει πως ζητάει διαγραφή από την διαχείριση και ας μείνει εδώ να κοιτάει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο με αυτό το θέμα. Ότι ήταν να γίνει έγινε και πάμε παρακάτω.
    Αντε ψυχη μου ,ηρεμια πλεον αυτο θελουμε ολοι μας και αυτο που ευχηθηκαμε για την καινουργια χρονια ας το κανουμε επιτελους ,κανει δεν κανει διαγραφη ,ουτε αυτο μας απασχολει πλέον ,υπαρχει ειπαμε το μαγικο κουμπακι οπου δεν σε βλεπω δεν με βλεπεις και για να χαλαρωσουμε, υποφέρω και υποφερεις,τι δουλεια εχουμε σε θεμα που γραφονται τετοιο χαρακτηρισμοι ακομα για υπαρκτα μελη σε φορουμ ψυχολογιας ,ειλικρινα τι αλλο θα δω .....οποτε ΤΕΛΟΣ !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #101
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    αυτά δεν αφορούν τα άλλα μέλη του φόρουμ οπότε γι αυτό δεν αξίζει να συζητηθούν εδώ.
    Αλεξία, με αυτή σου τη φράση, έχεις πει όλα όσα δεν χρειάζεται να πω εγώ. Ας κάνει ο καθένας τις αναγωγές τους.

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι δεν αμφιβάλλω ότι εσείς κάνατε την διαφραφη. Απλά εγώ δεν προσβαλα κανέναν και ούτε έβγαλα δημόσια πράγματα που έχουν ειπωθεί ιδιωτικά. Είπα ότι η Μαριλου λέει αλήθεια, γιατί λέει αλήθεια και επειδή ανέφερε εμένα. Και εσείς σαν διαχείριση ξέρετε πολύ καλά ότι λέει αλήθεια. ΆΣΧΕΤΟ ότι αυτά δεν αφορούν τα άλλα μέλη του φόρουμ οπότε γι αυτό δεν αξίζει να συζητηθούν εδώ.
    αλεξια, το περιστατικο που αφορουσε εσενα, δεν αφορουσε μονο εσενα αλλα και ενα μελος που δεν μιλησε ποτε κι ουτε ειχε κανεις το δικαιωμα να μιλαει για τα προσωπικα του, και για σχεσεις και κουβεντες που ειχατε ολοι μεταξυ σας και δεν συζητηθηκαν ποτε δημοσιως στο φορουμ...
    τις σχεσεις και τις διεκδικησεις αυτες, τις ειχατε πριβε και οι 3 σας και πριβε οφειλετε να τις συζητατε, να τις επαληθευετε η να τις διαψευδετε.
    με το ετσι θελω η μαριλουντιντί εξεθεσε προσωπικα δεδομενα ΤΟΥ, χωρις την αδεια του, χωρις την αδεια της διαχειρισης, χωρις την συμμετοχη του κι εσυ δεν μιλησες μονο για σενα οπως νομιζεις, αλλα και για εκεινον.
    σωστα λοιπον σου τα εσβησαν.
    ουτε η μαριλου ειχε δικαιωμα να αναφερει προσωπικα του δεδομενα δημοσιως, ουτε εσυ.
    Last edited by Remedy; 05-01-2021 at 14:31.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλεξια, το περιστατικο που αφορουσε εσενα, δεν αφορουσε μονο εσενα αλλα και ενα μελος που δεν μιλησε ποτε κι ουτε ειχε κανεις το δικαιωμα να μιλαει για τα προσωπικα του, και για σχεσεις και κουβεντες που ειχατε ολοι μεταξυ σας και δεν συζητηθηκαν ποτε δημοσιως στο φορουμ...
    τις σχεσεις και τις διεκδικησεις αυτες, τις ειχατε πριβε και οι 3 σας και πριβε οφειλετε να τις συζητατε, να τις επαληθευετε η να τις διαψευδετε.
    με το ετσι θελω η μαριλου εξεθεσε προσωπικα δεδομενα ΤΟΥ, χωρις την αδεια του, χωρις την αδεια της διαχειρισης, χωρις την συμμετοχη του κι εσυ δεν μιλησε για σενα οπως νομιζεις, αλλα και για εκεινον.
    σωστα λοιπον σου τα εσβησαν.
    ουτε η μαριλου ειχε δικαιωμα να αναφερει προσωπικα του δεδομενα δημοσιως, ουτε εσυ.
    Προσωπικά του δεδομένα εγώ? Δεν νομίζω....
    Αλλά επίσης δεν νομίζω να του έχουν βάλει φιμωτρο. Οπότε αν ήταν τόσο σωστός ας μίλαγε λοιπόν...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Και οι δύο δίκιο έχετε. Όμως, mindcrime, στον μεγάλο όγκο των μηνυμάτων και στον μεγάλο όγκο των μελών που διαγράφονται, θέλουν να επανέλθουν κ.ο.κ, είναι αδύνατο να κρατάμε τεφτέρι, οπότε καταλήγουμε στον κανόνα πως ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ.... Πολλές φορές έχουμε δεχτεί αλεπάλληλα, εμμονικά έως και απειλητικά μηνύματα για να δεχτούμε μια επιστροφή.
    Οι εξαιρέσεις που έχουν γίνει σε αυτόν τον κανόνα είναι -εκτιμώ- όχι περισσότερες από 4-5, σε μερικές εκατοντάδες τέτοιων μηνυμάτων.
    Η πράξη όμως μας διέψευσε και ενίσχυσε την πεποίθηση πως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΞΑΝΑ, ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ.
    σωστη η πεποιθηση σας, αλλα πιο σημαντικη κι απο την παραβιαση του διπλου προφιλ, της εξαπατησης των μελων για την ταυτοτητα καποιου δλδ, ειναι η συμπεριφορα του οταν ξαναμπαινει με κρυφο προφιλ.
    αν η μαριλουντιντί δεν δημοσιευε προσωπικα δεδομενα μελων, κανεις δεν θα ειχε προβλημα μαζι της.
    εννοω, οτι θα μπορουσε να το κανει και με το παλιο της προφιλ.
    απλα ηθελε να το κανει αλωβητη (οπως φανταζοταν).
    τωρα, πιστευω οτι η φθορα που εχει υποστει απο ολο αυτο που εστησε, ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την ενοχληση που προκαλεσε στο αλλο μελος.. αλλα αυτο ειναι δικο της θεμα.
    το θεμα του φορουμ ειναι να μην συνεχιστει και να μην επαναληφθει το τσιρκο..
    Last edited by Remedy; 05-01-2021 at 14:35.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Προσωπικά του δεδομένα εγώ? Δεν νομίζω....
    Αλλά επίσης δεν νομίζω να του έχουν βάλει φιμωτρο. Οπότε αν ήταν τόσο σωστός ας μίλαγε λοιπόν...
    πως δεν νομιζεις;;;; η μαριλου τα εγραψε κι εσυ επιβεβαιωσες οσα απο αυτα αφορουσαν κι εσενα. μονο που αφορουν κι εκεινον. επομενως εκθετεις προσωπικα του δεδομενα ... δεν αφορα μονο εσενα η σχεση σου με ενα ατομο. αφορα και το ατομο.

    μα τι ειναι αυτα που λες;;;για ποιον λογο θα επρεπε να δωσει εξηγησεις δημοσιως για την προσωπικη του ζωη, σε αγνωστους ενος φορουμ;;;; με ποια λογικη;
    επειδη η καθε μαριλουντιντί αποφασισε να την εκθεσει;;;
    δεν ειναι δικαιωμα της να μιλαει δημοσιως για τα προσωπικα των μελων. απορω τι δεν καταλαβαινεις...

    κι αν πραγματι δεν καταλαβαινεις,να σου αντιστρεψω την λογικη σου.
    αν ηταν σωστη, αυτα ας τα συζητουσε με οοοοοοποιους ηθελε , με οποιους αλλους, οχι μονο με σας, ΙΔΙΩΤΙΚΑ, οπως ιδιωτικα τα ζησατε και ιδιωτικα τα συζητησατε.
    δεν εχει κανενα δικαιωμα να τα συζηταει δημοσια χωρις την εγκριση οσων εμπλεκονται.
    κι εσυ το ιδιο.

    εαν ειχαν συζητηθει δημοσια, καλα θα κανατε να παιρνατε θεση. αλλα δεν συζητηθηκαν ποτε.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •