Το θέμα της ημέρας - Page 195
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 195 of 196 FirstFirst ... 95145185193194195196 LastLast
Results 2,911 to 2,925 of 2930
  1. #2911
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Το ήθος των ιερέων ακολουθεί φυσιολογικά το ήθος του συνόλου του ελληνικού λαού, διότι κι αυτοί από την ίδια κοινωνία βγαίνουν. Όπως σήμερα δεν μπορείς εύκολα να βρεις στην Ελλάδα έντιμο γιατρό, έντιμο πολιτικό, έντιμο έμπορο, έντιμο πολίτη γενικά, έτσι και ο παπάς από την ίδια κοινωνία βγαίνει, δεν είναι σε γυάλα.
    ´Οταν αποφασίσουμε να φτιάξουμε το ήθος μας σαν λαός, τότε μόνο θα έχουμε και τους πολιτικούς και τους γιατρούς και τους ιερείς τους ανάλογους.
    Μέχρι τότε μη ζητάτε πολλά πράγματα ούτε από την εκκλησία, ούτε από το κράτος, ούτε από τα νοσοκομεία, ούτε από πουθενά!
    Για μένα θα πρέπει να γίνει κάποιος φορέας συνδιαχείρησης που θα ελέγχεται και θα φροντίζει να υπάρχουν έσοδα για συγκεκριμένους κοινωνικούς σκοπούς. Και αυτό όμως προϋποθέτει διαχείρηση με εντιμότητα και πολίτες που να έχουν κάποιο ελ´αχιστο βαθμό κοινωνικής συνείδησης. Μέχρι να γίνει αυτό καλλίτερα θα ήταν να υπάρχει η εκκλησιαστική περιουσία(όση υπάρχει) και τα ιδρύματά της και τα συσσίτιά της που τουλάχιστον ανακουφίζουν κάποιους εντελώς άπορους.
    Mιλας σωστα Κασσανδρα , καλα τα γραφεις , οντως οι ιερεις θαχουν την ποιοτητα / ηθος που εχει ολος ο λαος , αυτο δεν τους καθιστα καταλληλους για να δινουν συμβουλες, η να καθοδηγουν ανθρωπους , ο καθενας πορευεται κατα το δοκουν ...........................................δεν εχουν καμμια σχεση οι ιερεις με την πιστη ........ μπορεις να πιστευεις , και να μην πατας το ποδι σου στην εκκλησια , ο Θεος , η το ανωτατο αυτο ον , ειναι παντου , δεν ειναι καλα και ντε στην εκκλησια , οπως διατεινονται οι εκπροσωποι της εκκλησιας ...........
    τα Ευαγγελια ειναι γραμμενα απο ανθρωπους , και περιεχουν ανακριβειες , ασχετα αν ειναι η Βιβλος το πιο πολυδιαβασμενο βιβλιο, περιεχει σοφιες συνπυκνωμενες .......
    δεν μπορουμε ομως στην εποχη των η/υ , να μιλαμε για εντολες που δοθηκαν γραμμενες σε πετρες , ουτε για την Ερυθρα που ανοιξε στα δυο , ουτε για πρωτοπλαστους , ουτε , ουτε , ουτε , δεν τα χαβει κανεις νοημων αυτα , μονο οι φανατισμενοι και οι δογματικοι........
    ναι , υπαρχει ενα ανωτατο κατι , που ειναι ασυλληπτο για τον ανθρωπινο νου , αλλα ειναι γελοιο να κανουν οι εκπροσωποι της εκκλησιας το ον αυτο φοβητρο ..........

  2. #2912
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mιλας σωστα Κασσανδρα , καλα τα γραφεις , οντως οι ιερεις θαχουν την ποιοτητα / ηθος που εχει ολος ο λαος , αυτο δεν τους καθιστα καταλληλους για να δινουν συμβουλες, η να καθοδηγουν ανθρωπους , ο καθενας πορευεται κατα το δοκουν ...........................................δεν εχουν καμμια σχεση οι ιερεις με την πιστη ........ μπορεις να πιστευεις , και να μην πατας το ποδι σου στην εκκλησια , ο Θεος , η το ανωτατο αυτο ον , ειναι παντου , δεν ειναι καλα και ντε στην εκκλησια , οπως διατεινονται οι εκπροσωποι της εκκλησιας ...........
    τα Ευαγγελια ειναι γραμμενα απο ανθρωπους , και περιεχουν ανακριβειες , ασχετα αν ειναι η Βιβλος το πιο πολυδιαβασμενο βιβλιο, περιεχει σοφιες συνπυκνωμενες .......
    δεν μπορουμε ομως στην εποχη των η/υ , να μιλαμε για εντολες που δοθηκαν γραμμενες σε πετρες , ουτε για την Ερυθρα που ανοιξε στα δυο , ουτε για πρωτοπλαστους , ουτε , ουτε , ουτε , δεν τα χαβει κανεις νοημων αυτα , μονο οι φανατισμενοι και οι δογματικοι........
    ναι , υπαρχει ενα ανωτατο κατι , που ειναι ασυλληπτο για τον ανθρωπινο νου , αλλα ειναι γελοιο να κανουν οι εκπροσωποι της εκκλησιας το ον αυτο φοβητρο ..........
    ΑΑΑΑΑΚΡΙΒΩΩΩΩΣ.
    οπως και ειναι λογικο και αναμενομενο, και οι ιερεις απλοι ανθρωποι ειναι, εξισου τιμιοι η ατιμοι με τον υπολοιπο λαο.
    Η διαφορα ειναι οτι παριστάνουν τους ηθικους και πνευματικους ταγούς αντι να κοιταξουν να συμμαζεψουν τα ΑΣΥΜΜΑΖΕΥΤΑ του οικου τους....

  3. #2913
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Οταν καποιος απελπιστει και ψαχνει ελπιδα απ οπουδηποτε, φυσικα μπορει να ψαξει οτι ακουει και κυκλοφορει.
    Το προβλημα ειναι οτι τα ψαχνουν άνθρωποι με παθησεις που εχουν μια χαρα θεραπειες και τις παρατάνε και ασχολουνται με οτι δουν εδω κι εκει αναποδεικτα και με καταστροφικα αποτελεσματα.
    Είναι συντηρητισμός το να υποτιμάς τη νοημοσύνη κι αυτών που πάσχουν και ξέρουν πολύ καλά ότι ούτε μια «χαρά» είναι τα χάπια/χημικές τοξίνες... που αναγκάζονται να καταπίνουν, αλλά ότι αντιθέτως η όποια ενημέρωση σημαίνει και συνειδητοποίηση... κι όχι για να τα διακόψουν αυτόματα, αλλά για να δουν τι άλλο μπορούν να κάνουν ακόμα... αλλά και για να μειώσουν/εξουδετερώσουν τις ανεπιθύμητες και καταστροφικές παρενέργειές τους. Το σταματάω όμως εδώ, γιατί θα πλακωθούμε πάλι...
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #2914
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σιγα μην δηλωνουν τις χρηματικες δωρεες...
    εδω πηγαν να κλεψουν καταφωρα (βατοπεδι κλπ) και θα δηλωσουν χρηματα που δεν τα βλεπει κανεις? χαζους ψαχνετε...
    Εγώ πάντως που μέχρι πριν λίγα χρόνια έδινα στην ενορία μου δέκα ευρώ κάθε τόσο (τώρα δεν μας περισσεύουν πια) μου έδινε η επίτροπος απόδειξη διάτρητη που φορολογείται και την έβαζα και στην εφορία, στην δήλωσή μου. Δεν ξέρω αλλού τί γίνεται, αλλά όπως είπα και πιο πάνω είναι και θέμα γενικά εντιμότητας των ανθρώπων, των Ελλήνων πολιτών.
    Εργαλεία φορολόγησης υπάρχουν πάντως, αρκεί να υπάρχει ενδιαφέρον και από τους πολίτες, από τους ενορίτες στην προκειμένη περίπτωση. ´Όταν όμως επικρατεί αδιαφορία εκεί βρίσκουν έδαφος οι πονηροί. Θα μπορούσε κάλλιστα να υπάρχει και κάποιος τρόπος να ελέγχονται τα έσοδα από τα κεριά για παράδειγμα. Αλλά κατά πόσο η πολιτεία ενδιαφέρεται να συνεργαστεί με την Εκκλησία γι αυτά τα θέματα;
    Κάνει κι εκείνη τα στραβά μάτια προκειμένου να μην πολυσκοτίζεται για την κοινωνική ευθύνη που επισύρει η διαχείρηση των πόρων της Εκκλησίας και η διαχείρηση των συσσιτίων και των ιδρυμάτων της. Διότι το μόνο που ενδιαφέρει τους πολιτικούς και τους βουλευτές αυτή τη στιγμή είναι η καρέκλα και τα λεφτά. Σιγά μην κάτσουν να ασχοληθούν σοβαρά με αυτά τα θέματα! Εδώ υπάρχει προχειρότητα και ξεπέταγμα στα άκρως βασικά των αρμοδιοτήτων τους, με αυτά θα ασχοληθούν;

  5. #2915
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΑΑΑΑΑΚΡΙΒΩΩΩΩΣ.
    οπως και ειναι λογικο και αναμενομενο, και οι ιερεις απλοι ανθρωποι ειναι, εξισου τιμιοι η ατιμοι με τον υπολοιπο λαο.
    Η διαφορα ειναι οτι παριστάνουν τους ηθικους και πνευματικους ταγούς αντι να κοιταξουν να συμμαζεψουν τα ΑΣΥΜΜΑΖΕΥΤΑ του οικου τους....
    Συμφωνώ απολύτως Remedy!

  6. #2916
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Εγώ πάντως που μέχρι πριν λίγα χρόνια έδινα στην ενορία μου δέκα ευρώ κάθε τόσο (τώρα δεν μας περισσεύουν πια) μου έδινε η επίτροπος απόδειξη διάτρητη...
    Γειά σου Κασσάνδρα
    Πρόσφατα συγγενής μου στη κηδεία του πατέρα της, εκτός από τα άλλα έξοδα... έδωσε για παπά, ψάλτες, εκκλησία, νεοκόρο κ.λπ. κοντά στο χιλιάρικο και το ίδιο σχεδόν ποσό για το μνημόσυνο, χωρίς απόδειξη σε φακελάκι. Άσε αυτά στο δίσκο που ο γυιός της δίπλα της έλεγε "ρε μάνα τι στοχοποίηση είν' αυτή;"
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #2917
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Γειά σου Κασσάνδρα
    Πρόσφατα συγγενής μου στη κηδεία του πατέρα της, εκτός από τα άλλα έξοδα... έδωσε για παπά, ψάλτες, εκκλησία, νεοκόρο κ.λπ. κοντά στο χιλιάρικο και το ίδιο σχεδόν ποσό για το μνημόσυνο, χωρίς απόδειξη σε φακελάκι. Άσε αυτά στο δίσκο που ο γυιός της δίπλα της έλεγε "ρε μάνα τι στοχοποίηση είν' αυτή;"
    Συγγνώμη Μαρκέλα, αλλά κι εγώ δυστυχώς κήδεψα την μητέρα μου πριν 6 χρόνια. Όλα τα χρήματα που δώσαμε για την κηδεία τα δώσαμε μόνο στο γραφείο τελετών, δεν δώσαμε τίποτα ξεχωριστά στην εκκλησία, στους ψάλτες, στον νεωκόρο κλπ.
    Τώρα, αν κάποιος θέλει να έχει σε μια κηδεία χορωδία ψαλτών ή μπάντα για παράδειγμα, τότε ναι, οι άνθρωποι αυτοί θα πληρωθούν ξεχωριστά για να παραβρεθούν εκεί. Όπως κάποιοι για παράδειγμα θέλουν να φέρουν τον Μητροπολίτη για να ψάλει. Τότε η ενορία είναι υποχρεωμένη να καταβάλει στην Μητρόπολη κάποια χρήματα απ΄ότι ξέρω.
    Επίσης, να πω κάτι. Συνήθως, οι άνθρωποι που δεν εκκλησιάζονται τακτικά και δεν έχουν σχέση με την εκκλησία δίνουν και τα περισσότερα λεφτά σε ιερείς. Για παράδειγμα, όταν κάνουν ένα ευχέλαιο στο σπίτι ή ένα τρισάγιο σε έναν τάφο, βγάζουν και δίνουν εικοσάρικα και πενηντάρικα στους ιερείς και τους ψάλτες, ενώ κανονικά δεν πρέπει καθόλου! ΄Αντε να δώσεις 5 ευρώ στον ψάλτη που μπήκε στον κόπο να πάει, αν πάει ψάλτης μαζί με τον ιερέα. Κανονικά τίποτα δεν δίνουμε και ας του κακοφανεί όσο θέλει του παπά. Γιατί έτσι τους κάνουμε επίορκους και φιλάργυρους.
    Εγώ που έκανα πέρυσι ένα ετήσιο μνημόσυνο της μαμάς μου δεν έδωσα απολύτως τίποτα, ούτε κανείς μου ζήτησε. Και τώρα, αυτό το Σάββατο που κλείνουν τα 6 χρόνια και θα ζητήσω να ψάλλουν κανονικό μνημόσυνο, θα πάω τα κόλλυβά μου, θα πάω το πρόσφορο με λίγο νάμα και δεν θα δώσω καθόλου λεφτά βέβαια!
    Χρήματα και προσφορές έδιναν παλιά, τότε που οι ιερείς δεν πληρώνονταν μισθό, τώρα δεν υπάρχει λόγος.

  8. #2918
    Το 40ήμερο μνημόσυνο της γιαγιάς μου που το ανέλαβα να το κάνω εγώ έδωσα συνολικά 400 ευρώ και αυτά τα συμπεριλάμβαναν:Το γραφείο τελετών για τον στολισμένο δίσκο με τα κόλυβα, τα τσουρεκάκια και τα σακκουλάκια για τα κόλλυβα, τον στολισμό με ανθοστήλες που ήθελα, τους καφέδες και τα συναφή (παξιμαδάκια και κονιάκ) και την χορωδία ψαλτών που ήθελα καθότι ασχολούμαι με την βυζαντινή μουσική και ψέλνω κι εγώ και ήθελα από μόνη μου αυτό το παραπάνω. Αλλά όλα αυτά με 400 ευρώ. Πώς έφτασε ο συγγενής σου στο χιλιάρικο αναρρωτιέμαι...
    Υπάρχουν βέβαια και γραφεία τελετών που ζητάνε ό,τι θέλουν (γιατί αυτοί αναλαμβάνουν και τα μνημόσυνα). Καλό θα ήταν ο συγγενής σου να ζητήσει αναλυτικά αυτά που πλήρωσε το γραφείο τελετών και αποδείξεις. Είναι υποχρεωμένοι να του δώσουν αποδείξεις και από την εκκλησία αυτά που πλήρωσαν.

  9. #2919
    Στου παππού μου το 40ήμερο μνημόσυνο, επειδή είχαμε και την γιαγιά μου τότε στο νοσοκομείο, δεν ξοδέψαμε ούτε ένα ευρώ. Φτιάξαμε εμείς τον δίσκο με τα κόλλυβα, πήγαμε στην εκκλησία, έψαλαν κανονικά το μνημόσυνο και μετά προσφέραμε καφέ στους συγγενείς στο σπίτι μας.

  10. #2920
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Στου παππού μου το 40ήμερο μνημόσυνο, επειδή είχαμε και την γιαγιά μου τότε στο νοσοκομείο, δεν ξοδέψαμε ούτε ένα ευρώ. Φτιάξαμε εμείς τον δίσκο με τα κόλλυβα, πήγαμε στην εκκλησία, έψαλαν κανονικά το μνημόσυνο και μετά προσφέραμε καφέ στους συγγενείς στο σπίτι μας.
    Σ’ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, θα τις μεταφέρω. Η αλήθεια είναι ότι εμείς φταίμε που τους κακομαθαίνουμε παπάδες κ.λπ. αλλά κι όταν της είπα ότι ρε συ πολλά δίνεις... μου είπε για παράδειγμα ότι η νεωκόρος κάνει ολόκληρη φασαρία όταν το φακελάκι δεν έχει το 60αρι μέσα!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #2921
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Σ’ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, θα τις μεταφέρω. Η αλήθεια είναι ότι εμείς φταίμε που τους κακομαθαίνουμε παπάδες κ.λπ. αλλά κι όταν της είπα ότι ρε συ πολλά δίνεις... μου είπε για παράδειγμα ότι η νεωκόρος κάνει ολόκληρη φασαρία όταν το φακελάκι δεν έχει το 60αρι μέσα!
    Η νεωκόρος ζητάει φακελάκι με 60άρι;;; Σα να λέμε ότι πάς σε νοσοκομείο και σου απαιτεί φακελάκι η καθαρίστρια. Γιατί ουσιαστικά η νεωκόρος είναι η καθαρίστρια του ναού και πληρώνεται κανονικό μισθό από τον ναό.
    Η μητέρα μιας φίλης μου ήταν νεωκόρος (έχει συγχωρεθεί εδώ και χρόνια) και ουδέποτε τόλμησε ποτέ να ζητήσει κάτι η καημένη. Είχε έρθει από την Κύπρο το 74 με την εισβολή των Τούρκων, χήρα με 8 παιδιά, τον άντρα της τον σκότωσαν οι Τούρκοι. Την προσέλαβαν στην ενορία μας νεωκόρο και κατάφερε να τα μεγαλώσει φτωχικά σε ένα χαμόσπιτο.

  12. #2922
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι μενα σε βαφτισια που εγινα νονος , μου ζητησαν ταριφα , οι αλητες ........... οχι οτι θελεις , αλλα θελουμε τοσα για τον ταδε , τιοσα για τον δεινα ............. τον καταγγελεις η οχι ? και να τον καταγγειλεις , αυτοι ειναι κρατος εν κρατει ....... και εχουν γνωμη σε ζητηματα που δεν τους πεφτει λογος ..........

    που να πρωτοαναφερθω , στις απιστευτες δηλωσεις του αρχιεπσκοπου Αμβροσιου Καλαβρυτων ' να σαπισει το χερι του Φιλη που υπογραφει διαταγματα αντιχριστιανικα και οποιος τρωει κρεας Μ.Παρασκευη , να του κατσει στο στομαχι ' ( ! ) , η τις ρατσιστικες δηλωσεις του απιστευτου Ανθιμου Θεσσαλονικης ? κατι τετοιοι αμαυρωνουν την εικονα της εκκλησιας , που κατακλυζεται απο σκανδαλα ....... και μετα απορουν γιατι οι νεοι απομακρυνονται απο την εκκλησια ...... ετσι που την καναν , καλυτερα να το κλεισουν το μαγαζι ..........

  13. #2923
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Πολυ σωστη τοποθετηση Μακ. Εχουν αρχισει να αλλαζουν τα πραγματα ομως, ο κοσμος εχει ξυπνησει τουλαχιστον σε αυτο το κομματι(γιατι σε άλλα......)
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #2924
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ο οδηγός, ο οποίος έχασε τη ζωή του όταν εμβόλισε δύο περιπολικά που προσπάθησαν να ανακόψουν την πορεία του ΙΧ του, ήταν 49 ετών, κάτοικος Φαρσάλων και σύμφωνα με το LamiaReport.gr αντιμετώπιζε σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα. Μάλιστα στο παρελθόν είχε νοσηλευτεί σε διάφορα ψυχιατρικά ιδρύματα, ενώ το τελευταίο διάστημα είχε εκδηλώσει και πάλι δυσάρεστα συμπτώματα, δείγμα ότι και πάλι κάτι δεν πήγαινε καλά. Να σημειωθεί επίσης πως ο οδηγός όταν ανασύρθηκε νεκρός από το αυτοκίνητό του ήταν γυμνός από την μέση και κάτω.
    Το αυτοκίνητο ήταν της οικογένειας και είναι άγνωστο τι προσπαθούσε να κάνει ο 49χρονος με τη φυγή του προς Αθήνα.

    Σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουν έρθει στο φως της δημοσιότητας η απίστευτη καταδίωξη ξεκίνησε στις 7:30 περίπου όταν ο οδηγός ενός άσπρου Opel Astra παραβίασε στον Βόλο τα διόδια της Πελασγίας. Στη συνέχεια, πάντα οδηγώντας στο αντίθετο ρεύμα, πέρασε της Αγίας Τριάδας και συνέχιζε την κάθοδο του. Η Τροχαία σταμάτησε την κυκλοφορία των οχημάτων προκειμένου να μην σημειωθεί κάποιο ατύχημα, ενώ περιπολικά καταδίωκαν το Opel Astra. Ωστόσο ο οδηγός, όσες φορές τον πλησίασαν τα περιπολικά τα χτυπούσε και από μπροστά και από πίσω, ενώ πετούσε και αντικείμενα – έγγραφα κατά πάσα πιθανότητα – από το παράθυρό του.
    Τελικά η καταδίωξη σταμάτησε στα διόδια της Τραγάνας στις 8:40, όταν το ΙΧ του 48χρονου έπεσε με δύναμη σε περιπολικά που είχαν δημιουργήσει μπλόκο στο δρόμο. Από τη σύγκρουση τραυματίστηκε ένας 43χρονος οδηγός φορτηγού που ήταν πεζός στο σημείο.

    Ουσιαστικά η πορεία του είχε διάρκεια 1,5 ώρα και ο 49χρονος κατάφερε να οδηγήσει μία απόσταση 165 χλμ στο αντίθετο ρεύμα της εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας.

    Το αυτοκίνητο ήταν της οικογένειας και είναι άγνωστο τι προσπαθούσε να κάνει με τη φυγή του προς Αθήνα.

    Ο οδηγός όταν ανασύρθηκε νεκρός από το αυτοκίνητό του γυμνός από την μέση και κάτω.

    Έπασχε από διπολική διαταραχή

    Η ασθένεια της διπολικής διαταραχής κρύβεται πίσω από την τραγική ιστορία του 49χρονου άντρα.
    Άνθρωποι του συγγενικού του περιβάλλοντος κάνουν λόγο για έναν εξαίρετο άνθρωπο, εργοθεραπευτής στο επάγγελμα που εργαζόταν στο νοσοκομείο του Βόλου.

    «Η μητέρα δεν μπορεί να μιλήσει, θρηνεί το παιδί της. Ο Γιώργος ήταν ένα εξαιρετικό παιδί. Ήταν ένας φυσιολογικότατος άνθρωπος, και εργαζόταν ως εργοθεραπευτής στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο της Λάρισσας. Είχε πάρει τρίμηνη μετακίνηση στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας στο Βόλο. Δυστυχώς έπασχε από διπολική διαταραχή και έπρεπε να ακολουθεί μια συγκεκριμένη φαρμακευτική αγωγή την οποία όμως πολλές φορές δεν τηρούσε. Όταν δεν έπαιρνε τα φάρμακά του, άλλαζε η συμπεριφορά του. Ήταν από πολύ καλή οικογένεια, είχε έναν ακόμα αδερφό, ωστόσο η προσοχή όλων ήταν πάνω στο Γιώργο γιατί τον λάτρευαν όλοι. Είχε καρδιά μικρού παιδιού κι όλοι οι συνάδελφοί του, μόνο καλά λόγια έχουν να πουν για τον Γιώργο» λέει συγγενικό πρόσωπο του 49χρονου στο protothema.gr.

    http://www.alphafreepress.gr/%CF%84%...E%CE%B7%CF%82/

    Με σόκαρε αυτή η είδηση. Αναρωτιέμαι...δεν υπήρχε άλλος τρόπος να τον σταματήσουν χωρίς να σκοτωθεί;

  15. #2925
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Με σόκαρε αυτή η είδηση. Αναρωτιέμαι...δεν υπήρχε άλλος τρόπος να τον σταματήσουν χωρίς να σκοτωθεί;
    Αν εγινε οντως ετσι οπως περιγραφεται στο αρθρο, εκαναν ο,τι πιο ειρηνικο μπορουσαν. Μπλοκαραν το δρομο για να αναγκαστει να σταματησει πριν σκοτωσει ή και σκοτωθει. Εκεινος επελεξε να μη σταματησει..
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Similar Threads

  1. το μάντρα της ημέρας μου
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-09-2011, 13:54
  2. ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-2011, 00:02
  3. Οι σκέψεις της ημέρας
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 17-06-2011, 19:06
  4. κεντρα ημερας επιχορηγουμενα απο υπουργειο υγειας
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 24-09-2010, 20:47
  5. ο πενταλογος της ημερας
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 14-02-2010, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •