ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 186
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 186 of 258 FirstFirst ... 86136176184185186187188196236 ... LastLast
Results 2,776 to 2,790 of 3862
  1. #2776
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κοίτα εγώ δύσκολα θα γινόμουν θυμα αλλα ξερεις και τι λένε καμια φορά το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται. Δεν θα αυτοκτονούσα για αυτό το λόγο απλώς θα ένιωθα άβολα τη στιγμή που θα γινόταν όλη αυτή η φάση.
    Απολύτως κατανοητό.

  2. #2777
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Κοίτα εγώ δύσκολα θα γινόμουν θυμα αλλα ξερεις και τι λένε καμια φορά το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται. Δεν θα αυτοκτονούσα για αυτό το λόγο απλώς θα ένιωθα άβολα τη στιγμή που θα γινόταν όλη αυτή η φάση.
    Φυσικά δεν το συζητώ ότι σε τέτοια θέματα ποτέ δεν ξέρεις αλλά αυτό σου λέω, λαβε τα μέτρα σου οποια είναι αυτά και επειδή ακριβώς δεν φαινεσαι τύπος που μπορούν να σε "φάνε" μην σε σταματήσει αυτή η σκέψη αν σου τύχει μια περίπτωση .

    Τώρα όλοι που έχουμε οικογένειες πίσω μας και κάτι άλλο τέτοιου περιεχομένου να βγει στην φορά όλοι το ίδιο θα αισθανόμασταν mind.
    Στις ηθικές αξίες δεν υπάρχει διαφορετικότητα ,άβολα όλοι νοιωθουμε ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #2778
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Mind κοίτα, δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι οι συγκεκριμένες γυναίκες δεν είναι και τόσο σπάνιες...
    Βέβαια, είμαι έξω από το χορό, αλλά αυτή την εντύπωση έχω....
    Θα σου πω εγώ το γιατι επειδή σκέφτεσαι σαν γυναίκα τι τέλειο να υπάρχει κάποιος που να μην φέρνει αντιρρήσεις σε οτι λεω και να μου κανει ο,τι θέλω γιατι αυτό θέλει να κάνει επειδή θέλει να με ευχαριστεί. Και όντως αυτό θα γινόταν οχι επειδή είμαι ρομπότ απλώς επειδή αυτό θα μου έβγαζε αν το έβγαζε. Και όμως ενώ φαντάζει τελειο; ιδανικό; οι γυναίκες δεν το θελουν, δηλαδή δεν μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους σε μια διαφορετική θέση από αυτό που νιώθουν ή θελουν ίσως και το φοβουνται

  4. #2779
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα σου πω εγώ το γιατι επειδή σκέφτεσαι σαν γυναίκα τι τέλειο να υπάρχει κάποιος που να μην φέρνει αντιρρήσεις σε οτι λεω και να μου κανει ο,τι θέλω γιατι αυτό θέλει να κάνει επειδή θέλει να με ευχαριστεί. Και όντως αυτό θα γινόταν οχι επειδή είμαι ρομπότ απλώς επειδή αυτό θα μου έβγαζε αν το έβγαζε. Και όμως ενώ φαντάζει τελειο; ιδανικό; οι γυναίκες δεν το θελουν, δηλαδή δεν μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους σε μια διαφορετική θέση από αυτό που νιώθουν ή θελουν ίσως και το φοβουνται
    Ίσως να έχεις δίκιο και απλά να το φοβούνται/φοβόμαστε επειδή νιώθουμε "έξω από τα νερά μας"?
    Πάντως ακατόρθωτο δεν είναι (από όσο έχω ακούσει) και ούτε έχει κανείς το δικαίωμα να κρίνει ή να εκβιάζει...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #2780
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα σου πω εγώ το γιατι επειδή σκέφτεσαι σαν γυναίκα τι τέλειο να υπάρχει κάποιος που να μην φέρνει αντιρρήσεις σε οτι λεω και να μου κανει ο,τι θέλω γιατι αυτό θέλει να κάνει επειδή θέλει να με ευχαριστεί. Και όντως αυτό θα γινόταν οχι επειδή είμαι ρομπότ απλώς επειδή αυτό θα μου έβγαζε αν το έβγαζε. Και όμως ενώ φαντάζει τελειο; ιδανικό; οι γυναίκες δεν το θελουν, δηλαδή δεν μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους σε μια διαφορετική θέση από αυτό που νιώθουν ή θελουν ίσως και το φοβουνται
    συζητας δυο διαφορετικα πραγματα. το ενα ειναι το ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να βρεις παρτενερ γι αυτα που ψαχνεις, και το αλλο αν καποια που θα βρεις, σε εκβιασει κλπ.
    πως να σε εκβιασει βρε μαιντ; ο προεδρος της αμερικης εισαι; αν δεν εισαι, ποιον νοιαζει τι κανεις στο κρεβατι σου; κι εκτος αυτου, αν οι γονεις σου ειναι 70+ ουτε θα καταλαβουν τι θα ακουσουν.
    δλδ θα παει μια και θα τους πει" κ. σωτηρη, ξερετε ο γιος σας ειναι σαμπ"
    "τι ειν ο γιος μου;;;;"
    "τιν τουτο παιδακι μου, χτυπησε πουθενα;"
    αντε να πηγαινες με ανδρες, να το καταλαβω οτι μπορει να ειναι προκατειλλημενοι και να τους στεναχωρουσε. τωρα, το τι κανεις με μια γυναικα, ειναι ψιλα γραμματα για εναν γονεα..
    απο εκει και περα, για να σε εκβιασουν πρεπει να σε βιντεοσκοπησουν κιολας. αλλιως, αυτη θα λεει ο μαιντ ειναι ετσι κι ετσι, κι εσυ θα λες, η πατσαβουριδου θελει να μου φαει λεφτα και λεει οτι της κατεβει. ποιον θα πιστεψουν;

    οσο για το "φοβουνται", εκτος απο τον φοβο που υποθετεις εσυ, υπαρχουν και οι προτιμησεις. προφανως κατα πλειοψηφια οι προτιμησεις των γυναικων, δεν ειναι αυτες που θα θελες. αυτο δεν σημαινει οτι φοβουνται. απλα δεν τους αρεσει.
    θα υπαρχουν ομως και αλλες. ψαξε περισσοτερο.

  6. #2781
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οι επιθυμίες μου θα μείνουν επιθυμίες και οι αμαρτίες μου αιώνιες τιμωρίες

  7. #2782
    Elenia781
    Guest

    μερα που ειναι!


  8. #2783
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Αχ αυτές οι μανάδες
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #2784
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Αχ αυτές οι μανάδες

    Αιώνια ερωτευμένες
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #2785
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αιώνια ερωτευμένες
    Ναι ρε φίλε! Τι έρωτας είναι αυτός!!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #2786
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ναι ρε φίλε! Τι έρωτας είναι αυτός!!
    Οποια τον ζει μονο τοτε τον καταλαβαινει

    Να φανταστω παλι δεν σου ηρθε ειδοποίηση

    Ενα θα σου πω καλοδεχουμενη ξηρα τροφη και νερο πηγενε να δεις τι ζουμε !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #2787
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οποια τον ζει μονο τοτε τον καταλαβαινει

    Να φανταστω παλι δεν σου ηρθε ειδοποίηση

    Ενα θα σου πω καλοδεχουμενη ξηρα τροφη και νερο πηγενε να δεις τι ζουμε !!!
    Εγω πρώτη τον κορόιδευα τον συγκεκριμένο έρωτα. Μέχρι να τον δοκιμάσω. Τώρα δεν τον αλλάζω με τίποτα...

    Πω πω τυχεροί είστε! Ζηλεύω!
    Εδω πάλι...μονο χιονόνερο. Κάτι είναι κι αυτό....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #2788
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω πρώτη τον κορόιδευα τον συγκεκριμένο έρωτα. Μέχρι να τον δοκιμάσω. Τώρα δεν τον αλλάζω με τίποτα...

    Πω πω τυχεροί είστε! Ζηλεύω!
    Εδω πάλι...μονο χιονόνερο. Κάτι είναι κι αυτό....
    Τι ζηλευεις καλο μου ,τοσο χρονών εγινα τοσο χιονι δεν εχω ξαναδει και ακομα ριχνει ,μας θαβουν χωρις να το καταλαβουμε στην κυριολεξια ....
    Ουτε σε μια εβδομαδα δεν θα βγουμε στην κυριολεξια αν συνεχισει ετσι .....

    Ναι ρε συ και εγω δεν το πιστευα ,οχι οτι την κορη δεν την λατρευεις αλλα αυτο το δεσιμο με τον γιο ειναι ανεξήγητο ,απο την πρωτη ματια που λενε !
    Γι αυτο πλεον το εργο στα αγορια μας ειναι πιο δυσκολο οσο αφορα την υγιή εξελιξει αυτου του ερωτα ούτως ωστε μην εχουμε αργοτερα τους αντρες που δεν θα θελαμε να εχουμε ποτε για συζύγους (κοινός ενα αρρωστημενο μαμακια )
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #2789
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι ζηλευεις καλο μου ,τοσο χρονών εγινα τοσο χιονι δεν εχω ξαναδει και ακομα ριχνει ,μας θαβουν χωρις να το καταλαβουμε στην κυριολεξια ....
    Ουτε σε μια εβδομαδα δεν θα βγουμε στην κυριολεξια αν συνεχισει ετσι .....

    Ναι ρε συ και εγω δεν το πιστευα ,οχι οτι την κορη δεν την λατρευεις αλλα αυτο το δεσιμο με τον γιο ειναι ανεξήγητο ,απο την πρωτη ματια που λενε !
    Γι αυτο πλεον το εργο στα αγορια μας ειναι πιο δυσκολο οσο αφορα την υγιή εξελιξει αυτου του ερωτα ούτως ωστε μην εχουμε αργοτερα τους αντρες που δεν θα θελαμε να εχουμε ποτε για συζύγους (κοινός ενα αρρωστημενο μαμακια )
    Μα πώς τον "κάνεις πέρα" αυτόν όταν έρχεται και "σου γλυφεται"??? Αδύνατον πραγματικά. Είναι ο έρωτας ο ίδιος!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #2790
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μα πώς τον "κάνεις πέρα" αυτόν όταν έρχεται και "σου γλυφεται"??? Αδύνατον πραγματικά. Είναι ο έρωτας ο ίδιος!
    Μικρος ειναι ακομα γι αυτο, αργοτερα θα δεις το θεμα αγκαλιας θα παρει τον δρομο απο μονο του .
    Η συναισθηματικη εξάρτηση ειναι το δυσκολο και αυτο βασιζεται καθαρα στο τι προσωπικοτητα του χτιζεις.
    Οσο πιο δυνατο ,ανεξαρτητο τον κανεις τοσο πιο δυνατο αντρακι γινεται .Αφεινε τον να παιρνει πρωτοβουλειες και ας σε ρωταει ,αρχικα οσο ειναι μικρος με προφαση οτι εχεις δουλίτσα και δεν προλαβαίνεις και μετέπειτα στην σχολικη περιοδο του το περνας οτι ειναι καθαρα προσωπικη του υποθεση και εισαι εκει μονο σαν παρατηρητης ..

    Εχει πολυ ωραια βιβλια παρε και διαβασε γι αυτες τις ηλικιακες μεταβασεις οσο αφορα την συναισθηματικη αποκόλληση τους γιατι η σωματικη εκ των πραγματων ερχεται απο μονη της ..

    Εμενα πλεονμε ειναι 1.80 και να θελει αγκαλια δεν χωραει ,αλλα οταν την εχει αναγκη στα υγιεί πλαισια την δειχνει η συμπεριφορα του και οχι η κινηση του

    Εσυ προς το παρον δαγκωνε πατουσιτσες και λιωνε με τις αγκαλιτσες του γιατι ετσι πρεπει και γιατι μετα θα τα ψαχνεις αυτα ,γι αυτο σε ζηλευω ,εχεις πολυ μελλον για την αλλη φαση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •