Είμαι gay - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 132

Thread: Είμαι gay

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Ο άνθρωπος τό έχει αναφέρει κάπου ότι έχει μεγαλώσει σέ ιδρύμα.
    Παρατημένος τελείως από μητέρα καί πατέρα.
    Οπότε τά τραύματα είναι πολύ σοβαρά εδώ πέρα εξ αρχής. Είχε πρότυπα αλλά δεν ξέρω ποια... λογικά πολύ άσχημα πρότυπα.

    Δουλειά θά γινόταν εδώ Με χρόνια ψυχοθεραπεία κάτι που δεν δέχεται γιατί γενικά αποτι είδα στα ποστ απορρίπτει τήν επιστήμη.


    Είσαι μικρός πάντως υπάρχει ελπίδα νά αλλάξεις σκεπτικό και να έχεις μία καλύτερη ζωή.
    Γιατί όταν έχεις τέτοιο σκεπτικό διώχνεις τούς πάντες από γύρω σου.
    Λές ότι νιώθεις μόνος Στον πλανήτη.
    Καί κανείς δεν ασχολείται μαζί σου.

    Πώς νά ασχοληθεί κάποιος μαζί σου όταν προσβάλεις σε υπερτατο βαθμό τους πάντες καί παρακαλάς νά εξαφανιστούν κάποιοι επειδή απλά δεν είναι σάν καί εσένα;

    Ο κόσμος μας θά είναι καλύτερος όταν σταματήσουν να υπάρχουν αυτές οι απόψεις που οδηγούν καί σέ συγκεκριμένες μή αποδέκτες συμπεριφορές.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ο άνθρωπος τό έχει αναφέρει κάπου ότι έχει μεγαλώσει σέ ιδρύμα.
    Παρατημένος τελείως από μητέρα καί πατέρα.
    Οπότε τά τραύματα είναι πολύ σοβαρά εδώ πέρα εξ αρχής. Είχε πρότυπα αλλά δεν ξέρω ποια... λογικά πολύ άσχημα πρότυπα.

    Δουλειά θά γινόταν εδώ Με χρόνια ψυχοθεραπεία κάτι που δεν δέχεται γιατί γενικά αποτι είδα στα ποστ απορρίπτει τήν επιστήμη.


    Είσαι μικρός πάντως υπάρχει ελπίδα νά αλλάξεις σκεπτικό και να έχεις μία καλύτερη ζωή.
    Γιατί όταν έχεις τέτοιο σκεπτικό διώχνεις τούς πάντες από γύρω σου.
    Λές ότι νιώθεις μόνος Στον πλανήτη.
    Καί κανείς δεν ασχολείται μαζί σου.

    Πώς νά ασχοληθεί κάποιος μαζί σου όταν προσβάλεις σε υπερτατο βαθμό τους πάντες καί παρακαλάς νά εξαφανιστούν κάποιοι επειδή απλά δεν είναι σάν καί εσένα;

    Ο κόσμος μας θά είναι καλύτερος όταν σταματήσουν να υπάρχουν αυτές οι απόψεις που οδηγούν καί σέ συγκεκριμένες μή αποδέκτες συμπεριφορές.
    αυτό εξηγεί πολλά. Γιατί για μενα πίσω από τη μίσος και την οργή ειναι ο πόνος. Είναι το τραύμα. Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να επουλώσει αυτό το τραύμα και να μην πνιγεί στο μίσος του.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Τέρη, έχεις δύο επιλογές: α) αλλάζεις κοσμοθεωρία και ελαττώνεις τη σκληρότητά σου για τους άλλους
    β) Πας στο Αφγανιστάν εθελοντής στους Ταλιμπάν που προελαύνουν και αρπάζεις την ευκαιρία να σκοτώσεις "ανώμαλους". Εκεί, όμως, μάλλον αμάχους και γυναίκες με μπούργκα θα βρεις, παρά σεξουαλικά ενεργούς ομοφυλόφιλους.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Τέρη, έχεις δύο επιλογές: α) αλλάζεις κοσμοθεωρία και ελαττώνεις τη σκληρότητά σου για τους άλλους
    β) Πας στο Αφγανιστάν εθελοντής στους Ταλιμπάν που προελαύνουν και αρπάζεις την ευκαιρία να σκοτώσεις "ανώμαλους". Εκεί, όμως, μάλλον αμάχους και γυναίκες με μπούργκα θα βρεις, παρά σεξουαλικά ενεργούς ομοφυλόφιλους.
    Όταν το τραύμα ουρλιάζει και η ψυχή πονάει το να αλλάξεις κοσμοθεωρία είναι το δύσκολο. Το εύκολο είναι να καταστρέψεις δυστυχώς.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Προσπερνώντας το σκουπιδαριό που μεσολάβησε,

    είναι δύσκολο να πω ότι είμαι γκει. Δεν φοβάμαι τόσο ακραίες συμπεριφορές φοβάμαι μήπως περιθωριοποιηθώ ή σκέφτονται άσχημα για πράγματα. Με το αγόρι μου ούτε χειραψιά δεν κάνουμε πάντα έξω. Ο φίλος που έχασα (στρ8) θα με φίλαγε στο δρόμο στο μάγουλο και δεν θα ντρεπόταν. Εγώ ντρεπόμουν που με φίλαγε γιατί ένιωθα πως μας κοίταζαν.

    Μια φορά βοηθούσα έναν φίλο να γυρίσει σπίτι. Είχε λιποθυμήσει στο δρόμο, έμενε κοντά οπότε τον πήρα αγκαζέ και πηγαίναμε. Οριακα στεκόταν στα πόδια του. Ένας παπάρας μας προσπερνάει και φωνάζει πουστράκια. Εκείνη τη στιγμή τα είδα όλα κόκκινα. Σαν ννα ξανάκουσα τα παιδιά στο σχολείο που μου έλεγαν κάτι αντίστοιχο και λέω όχι δεν θα σκύψω πάλι το κεφάλι. Και σταματάω τον κοιτάω, ο φίλος μου ούτε καν καταλάβαινε και του λέω ζήτα συγγνώμη. Αυτός με έφτυσε στο πρόσωπο. Δεν ξέρω τι έπαθα, σαν να μην με έλεγχα εγώ αλλά του όρμιξα. Αυτός πρέπει να μου ριξε κανά δυο και εγώ τον σακάτεψα, παραπατώντας το βαλε στα πόδια. Από τη μια ένιωσα άσχημα, η βία είναι ενάντια στις αρχές μου. Αλλά κάτι μέσα μου πήρε τον έλεγχο. Από την άλλη σκέφτηκα θα το σκεφτεί πολύ αυτός πριν ξαναβρίσει κάποιον έτσι στο δρόμο.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Προσπερνώντας το σκουπιδαριό που μεσολάβησε,

    είναι δύσκολο να πω ότι είμαι γκει. Δεν φοβάμαι τόσο ακραίες συμπεριφορές φοβάμαι μήπως περιθωριοποιηθώ ή σκέφτονται άσχημα για πράγματα. Με το αγόρι μου ούτε χειραψιά δεν κάνουμε πάντα έξω. Ο φίλος που έχασα (στρ8) θα με φίλαγε στο δρόμο στο μάγουλο και δεν θα ντρεπόταν. Εγώ ντρεπόμουν που με φίλαγε γιατί ένιωθα πως μας κοίταζαν.
    Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό που πρέπει να φοβούνται οι άντρες ακόμα και να φιλήσουν στο μάγουλο ή να αγκαλιάσουν έναν άλλο άντρα. Δηλαδή, θεωρείται σημάδι αδυναμίας ακόμα κι αυτό? Κι εγώ δεν ένιωθα άνετα να φιλήσω στο μάγουλο έναν φίλο μου όταν γυρνούσα μετά από μήνες από το εξωτερικό. Δηλαδή, ο άντρας μπορεί να φιλάει και να αγκαλιάζει φίλες του, ή να θωπεύει τη γκόμενά του, αλλά απαγορεύεται να αγγίζει τους φίλους του? Tragic. Και έχω δει ότι στο εξωτερικό, Βρετανία ή ακόμα και Τουρκία, είναι κοινωνικά πιο αποδεκτές κινήσεις τρυφερότητας μεταξύ αντρών που είναι φίλοι μεταξύ τους. Εδώ τίποτα...

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό που πρέπει να φοβούνται οι άντρες ακόμα και να φιλήσουν στο μάγουλο ή να αγκαλιάσουν έναν άλλο άντρα. Δηλαδή, θεωρείται σημάδι αδυναμίας ακόμα κι αυτό? Κι εγώ δεν ένιωθα άνετα να φιλήσω στο μάγουλο έναν φίλο μου όταν γυρνούσα μετά από μήνες από το εξωτερικό. Δηλαδή, ο άντρας μπορεί να φιλάει και να αγκαλιάζει φίλες του, ή να θωπεύει τη γκόμενά του, αλλά απαγορεύεται να αγγίζει τους φίλους του? Tragic. Και έχω δει ότι στο εξωτερικό, Βρετανία ή ακόμα και Τουρκία, είναι κοινωνικά πιο αποδεκτές κινήσεις τρυφερότητας μεταξύ αντρών που είναι φίλοι μεταξύ τους. Εδώ τίποτα...
    Δυστυχώς έτσι είναι. Λες και ξέρω γω το να φιλάς ή να αγκαλιάζεις έναν φίλο σου επειδή χάρηκες που τον είδες ή σου έλειψε είναι κακό. Εδώ νομίζουν δεν ξέρω, αν αγκαλιάσεις έναν φίλο σου ότι θες να τον πηδήξεις ξερω γω.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Καλησπέρα Noctis,
    μπορώ να πω ότι ταυτίζομαι και σε νιώθω για όλα αυτά που είπες. Πράγματι είμαστε σε δύσκολη εποχή όπου ο καθένας ή μάλλον οι περισσότεροι πολύ εύκολα βάζουν ταμπέλες.

    Όσον αφορά για το ότι δεν μπορείς να πεις στους ανθρώπους που έχεις, πολύ απλά δεν θα το πεις. Θα το καταλάβεις όταν νιώσεις ότι μπορείς να εμπιστευτείς απόλυτα έναν φίλο που μπορεί να σε καταλαβαίνει, να μην σε παρεξηγεί και κρίνει.

    Έχω περάσει και εγώ πολλά παρόμοια. Είχα κάποτε έναν "φίλο" όπου τον αγαπούσα σαν αδερφό και ήμουν εκεί σε όλα και όποτε χρειαζόταν βοήθεια ακόμα και συναισθηματική στήριξη... έλα όμως που δεν το εκτίμησε... Για να μην πολυλογώ αυτός και άλλοι με έχουν βάλει ταμπέλα επειδή γιατί να τα κάνω αυτά και αν ήμουν τίποτα ομοφυλόφιλος.. Τι πίκρα ένιωσα δεν λέγεται.. Περισσότερο στεναχωρέθηκα στο ότι οι άντρες δεν μπορούν να εκφραστούν όπως πολύ μάλιστα είπες και εσύ.. να θέλω να αγκαλιάσω κάποιον επειδή μου έλειψε; Επειδή έχω καιρό να δω κάποιον; Αμέσως ταμπέλα σε όλα..

    Πάντως είσαι τυχερός που έχεις κάποιον άνθρωπο δίπλα σου που να σε αγαπάει πραγματικά και να είναι εκεί σε δύσκολες στιγμές.. μπράβο σου και μην τον αφήσεις.. Σου εύχομαι μια μέρα να βρεις έστω έναν φίλο που να σε αγκαλιάζειμε όλη την ψυχή και να σε καταλαβαίνει χωρίς να κρίνει..

    Κρίμα....για αυτούς που δεν έχουν έστω έναν φίλο....

    Θα σου πω πάντως να αγνοήσεις αυτούς που σε μειώνουν και οποιοδήποτε άνθρωπο που δεν αξίζει..

    Αυτά..

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Dragonheart

    Προσπαθώ να νιώσω πως θα το παρουν. Ειδικα για εναν φιλο μου νιωθω θα του το πω και θα μου πει σωπα ρε μαλακα δεν το χα καταλαβει και θα γελαει.. πιστευω οτι ξερεει και με ποιον τα εχω αλλα φοβαμαι οτι μπορει να κανω λαθος.. το να εχεις συντροφο ειναι πολυ σημαντικο σιγουρα..

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Dragonheart

    Προσπαθώ να νιώσω πως θα το παρουν. Ειδικα για εναν φιλο μου νιωθω θα του το πω και θα μου πει σωπα ρε μαλακα δεν το χα καταλαβει και θα γελαει.. πιστευω οτι ξερεει και με ποιον τα εχω αλλα φοβαμαι οτι μπορει να κανω λαθος.. το να εχεις συντροφο ειναι πολυ σημαντικο σιγουρα..
    Σε καταλαβαίνω. Κοίτα.. η μόνη λύση για να φύγεις από την λούπα των σκέψεων αυτών είναι να του το πεις και από κει θα καταλάβεις πραγματικά πως σκέφτεται και νιώθει ο άλλος. Τώρα εάν γελάσει και κοροϊδέψει τότε πάει να πει ότι δεν ήταν ποτέ πραγματικός φίλος.

    Ο φίλος σου γνωρίζει τον σύντροφο με τον οποίο είσαι μαζί;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Σε καταλαβαίνω. Κοίτα.. η μόνη λύση για να φύγεις από την λούπα των σκέψεων αυτών είναι να του το πεις και από κει θα καταλάβεις πραγματικά πως σκέφτεται και νιώθει ο άλλος. Τώρα εάν γελάσει και κοροϊδέψει τότε πάει να πει ότι δεν ήταν ποτέ πραγματικός φίλος.

    Ο φίλος σου γνωρίζει τον σύντροφο με τον οποίο είσαι μαζί;
    ακομα φοβαμαι αλλα θα του το πω μαλλον. ναι τον γνωριζει, του εχει κανει και σφραγισμα :P

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    ακομα φοβαμαι αλλα θα του το πω μαλλον. ναι τον γνωριζει, του εχει κανει και σφραγισμα :P
    Είναι από αυτούς που έχουν αρνητική άποψη; Αν ναι τότε ίσως να πρέπει να το σκεφτείς λίγο παραπάνω για να μην πληγωθείς.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Είναι από αυτούς που έχουν αρνητική άποψη; Αν ναι τότε ίσως να πρέπει να το σκεφτείς λίγο παραπάνω για να μην πληγωθείς.
    νομιζει οτι υπαρχει καποιο γκει κυκλωμα που προωθει γκει. εμενα με θεωρει απλα φυτουκλα ασεξουαλ πιστευω (εκτος αν το χει κτλβει). αλλα δν εχει δειξει οτι εχει κτλβει.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    νομιζει οτι υπαρχει καποιο γκει κυκλωμα που προωθει γκει. εμενα με θεωρει απλα φυτουκλα ασεξουαλ πιστευω (εκτος αν το χει κτλβει). αλλα δν εχει δειξει οτι εχει κτλβει.
    Κατάλαβα.. Πες τον και το βλέπεις πως θα πάει και αν θελήσεις να πεις τα νέα τα λες.

    Ελπίζω να σου δείξει κατανόηση..

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Ίσως φταίει που έχω ασχοληθεί πολλά χρόνια με κλασική μουσική και είμαι λίγο δύσκολος.
    Noctis, όπως λέμε Phantom der Nacht ή όπως λέμε Nox Arcana; :P

    Θέλεις να πεις πιο πολλά για την ενασχόλησή σου με τη μουσική; Φεύγουμε βέβαια έτσι στον εφαπτόμενο χώρο αλλά μπορείς να γράψεις εκεί. Θα σε περιμένω παρέα με τον τανυστή του Riemann :D. Εγώ βέβαια δεν έχω το χρόνο που έχεις εσύ, αλλά κάποια στιγμή (...) θα περάσω να δω.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •