Θέλω να πεθάνω - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 130
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    7
    Παιρνω κι εγω παρομοια κατασταση. Εγω ειμαι 17 ετων. Για αλλους η ζωη μου μπορει να χαρακτηριζεται καλη αλλα για μενα ειναι εντελως αντιθετα.ΒΑΡΕΘΗΚΑ. Δεν αντεχω ολοι να με περιφρωνουν, δεν αντεχω να εχω αυτο τον τροπαλο χαρακτηρα που εχω και δεν αντεχω να ειμαι τοσο μονος μου... Οσους φιλους και να χα τους εχασα. Για οτι συμβει καλο ή κακο θεωρω υπαιτειο των εαυτο μου. Βαρεθηκα να φοβαμαι την ζωη με το παραμικρο να μην εχω και εχω τον χαρακτηρα και την ζωη οπως εχουν οι αλλοι εφηβοι της ηλικιας μου, να νιωθω και εγω ωραια.Ωρες - ωρες σκεφτομαι πως δεν επρεπε να υπαρχουν ανθρωποι σαν και εμενα. Μου απεμεινα μονο η αγαπη των γονιων μου.Θα ηθελα κι εγω να εχω πραγματικους φιλους οπως ολοι οι αλλοι , να μοιραζομασται τα απλα καθημερινα πραγματα. Οτι κανω, οτι πω, οπου και αν παω νομιζω πως αφηνω ερηπεια πισω μου. Ναι το ξερω πωσ θα επρεπε να ημουν πιο δυνατος ψυχικα και να εχω περισσοτερο θαρρος και γενναιοτητα ψυχικα γιατι ειμαι σε μια ηλικια που κρινεται η ζωη μου, αλλα πραγματικα κανω προσπαθειες αλλα οτι δεν αντεχω και τα παρατω.Αν μπορειτε πειτε μου καιμια συμβουλη μπας και μπορεσω να το συνηδητοποιησω πως πρεπει να βρω κουραγιο για να συνεχησω την ζωη μου και ναμην νιωθω τοσο σκουπιδι.......

  2. #107
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6
    Φιλε σε καταλαβαινω,,,και γω δεν εχω πολλους φιλους,μαλλον δεν μου αρεσει να χω φιλους διοτι ολοι μου οι συμμαθητες ειναι μπαγλαμαδες κια μονο βλακειες κανουν...Βλεπεις ειμαι 15 και οι μονοι φιλοι που πραγματικα εχω ειναι ατομα που ειναι 30 χρονων και ειναι σοβαρα ατομα και με κανουν να νιωθω οτι ανοικω καπου.Παντα ηθελα να βγαινω εξω και να γνωριζω νεους ανθρωπους,ακομα και αν χρειαστει να παριστανω καποιον.
    Ελπιζω να σε βοηθησα.

  3. #108
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Salonica
    Posts
    8
    mystic σε παρακαλω μην κανεις καμια βλακεια κ παθεις κατι..σε διαβαζα κ βρισκω κομματι του εαυτου μου...ελα να αλληλουποστηριχτουμε κ οι δυο μας!!

  4. #109
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1
    Αισθάνομαι τόσο μόνος, δε θέλω να ζω...

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    82
    τι επαθες αδερφε?
    καμια φορα με πιανει και μενα και ολουσ
    Never believe the ever of drunk and everything of lovers

  6. #111
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by demhs View Post
    Αισθάνομαι τόσο μόνος, δε θέλω να ζω...
    Aν ήξερες πόση μόνη αισθάνομαι εγώ αυτή τη στιγμή!!!!! Και πόσες φορές το τελευταίο διάστημα δε μου εχει περάσει η σκέψη αυτή ....δε θέλω να ζώ , δε θέλω να ζώ.
    Και οπως μέσα μου ΘΕΛΩ ,οπως θέλεις και σύ και ο καθένας μας. Απλά κάποιες φορές μας παίρνει απο κάτω και κεί πρέπει να βρούμε τρόπους να το ξεπεράσουμε.Δύσκολο ,μα οχι ακατόρθωτο .....εγώ σε λίγες ωρες θα ετοιμαστώ, και θα πάω θέατρο....θα πάρω μαζί μου ενα ατομο που πρέπει να εκτιμώ και να αγαπώ γιατί το αξίζει ,ειναι πάντα δίπλα μου σε οτι περνάω.....ΕΜΕΝΑ.

  7. #112
    Quote Originally Posted by elpi View Post
    ...θα πάρω μαζί μου ενα ατομο που πρέπει να εκτιμώ και να αγαπώ γιατί το αξίζει ,ειναι πάντα δίπλα μου σε οτι περνάω.....ΕΜΕΝΑ.
    ...................με ξύπνησες. Κλαίω. Να σαι καλά.

  8. #113
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Σαν αυτο τον μηνα, περιποθ 2 χρονια πισω δλδη , μια κοπελα γυρο στα 28 , βγηκε απο το σπιτι της, πηγε μια βολτα στις βρομικες συνηκιε του Πειραια, βρηκε μια πολυκτοικια με ανοιχτη την πορτα, μπηκε στο ασνσερ, εφτασεστην ταρατσα του 7ου οροφου κι επεσε!! δυστυχως δεν ειχε καποιον να μηλησει, δεν ηταν καποιος εκει να της πει μια κουβεντα!!
    Δυστυχως δεν ηταν μονο συνειδητη η αποφαση της , αλλα κι υποσυνειδητη, αποτελεσμα , να μην πεσει απο τον πρωτο οροφο, να μην παρει ναρκωτικα! να μην φαει 10 ντεπον! δεν το λεω για να κοροιδεψω κανεναν , απεναντιας εφτυχως που οι πιο πολλοι κανουν αποπηρες που συγουρα δεν θα πετυχουν ,οχι γτ. ειναι απατεωνες ,το θελουν απλα στο πισω μερος του λυαλου τους στο υποσυνειδητο τους δεν θελουν να παιθανουν! κι καλα κανουν! απο αυτους που το κανουν ειναι ευτυχως λιγοι αυτοι που το θελουν πολυ! που το εχουν αποφασησει δλδη συνειδητα κι στο υποσηνειδητο τους!
    Το θεμα ειναι οτι αφησε πισω μια μανα να κλαιει ακομα! να λιονει στις τυψεις!! φιλες κι φιλους (λιγους, πολυ λιγους αλλα αληθινους! που κι αυτοι τους τρων οι τυψεις!! γτ. ισως , ισως μια κουβεντα τους , μια πιο ζεστη παρεα τους; να την εκανε να το ξανα σκεφτει λιγο!) ,βλεπετε απο οτι μαθαμε απο καποιους, το ειχε παρει πολυ αποφασηστικα! αφου εψαχνε γυρο στις 2 ωρες να βρει πολυκατοικια ανοιχτη μες στο βραδυ! κι στο κρυο!
    Αμα θελετε, οποια απο εσας εχει αποφαησει να κανει το ιδιο μπορω να σας φερω σε επαφη με την μανα της, με την κολητη της! να καταλαβαιτε ποσο πονο θα αφηνατε πισω σας αμα κανατε κατι τετοιο!
    Ευχομαι να μην ξανα σκεφτει κανενας να "φυγει" μην κανετε την χαρη σε κανενα!!! ,ακομα κι το που μεθαμε κι οδηγαμε μηχανη!! ακομα κι που δεν προσεχουμε τον δρομο! δλδη να την παθουμε απο ατυχημα απροσεξιας ακομα κι αυτο για εμενα ειναι μεγαλη βλακεια!!
    Ξερω οτι προσωπικα δεν ειναι ωραιο να κανω μαθηματα ζωης, ειμαι ο τελευταιος, αφου εχω πεσει σε κωμα απο υπερβολικη δωση! αφου εχω κανει βλακειες! ,ομως πωτες δεν το εκανα αποφασηστικα να αυτοκτονησω! παντα κι εμενα το υποσηνειδητομου ηθελε να ζησω! ακομα κι τωρα που εχω τοσο δυσκολα πραματα μεσα στο κεφαλιμου! σκεφτομε αλλους που ειναι αναπηρους, που δεν εχουν χερια ποδια!! κι ομως ζουν!! αλλους που ζουν στο δρομο, που εχουν χασει τα παντα κι ομως καθε πρωι που ξυπναν γελαν ! χερονται που ειναι αλλη μια μερα ζωντανοι!! θα ειναι μεγαλη αχαρηστια προς ολους αυτους λοιπον να παω να βαλκω τελος στην ζωη μου! που μπορει να εχω χασει κι εγω παρα πολλα! κι υλικα κι ανθρωπους αλλα ακομα εχω τοσα πολλα!! ειναι λοιπον σαν προσβολη να αυτοκτονησω! το βλεπω κι σαν χαρη σε καποιους! που δεν θα τους την κανω!!! οχι τοσο ευκολα!! δεν θα "φυγω" ετσι εγω προσωπικα!!!!

  9. #114
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    3
    Νιώθω ακριβώς το ίδιο συναίσθημα...από το καλοκαίρι που χώρισα από μια σχέση που είχα η ζωή μου έχει πάρει την κάτω βόλτα. Εξαρτώμαι υπερβολικά από τις σχέσεις και η τελευταία με τσάκισε...ήμουν 98 κιλά και έτρωγα αρκετό bulling γι' αυτό και τώρα είμαι 68. Δεν έχω πειστεί αν έχει νόημα η ζωή μου και πιο είναι αυτό απλά δεν έχω τα κότσια να την τερματίσω...Πλέον δεν μπορώ να φάω και φλερτάρω με τη νευρική ανορεξία. Κάθε μέρα προσεύχομαι στο θεό να μη ξυπνήσω το πρωί και όταν ξυπνάω καταριέμαι...παίρνω κανα ηρεμιστικό και ξανακοιμάμαι.

  10. #115
    favvel
    Guest
    σε παρόμοια κατάσταση είμαι κι εγώ..κι εγώ παρακαλάω το Θεό να πεθάνω στον ύπνο μου αλλά τόσα χρόνια δε με ακούει..
    και για μένα η ζωή δεν νόημα..απλά κάνω υπομονή..
    κι εμένα με επηρέασε πάρα πολύ μια σχέση..πήρα 20 κιλά..και δεν έχω καταφέρει να τα χάσω όλα ακόμα..
    γιατί έγραψες στην κατηγορία "διαταραχές προσωπικότητας"?
    δεν μπορώ να γράψω πολλά γιατί ο υπολογιστής μου είναι λίγο προβληματικός..
    για να καταλάβεις είμαι τόσο χύμα και έχω τη ζωή μου για πέταμα που διάλεξα ένα επάγγελμα που θεωρώ ότι δεν κάνω για αυτό..αισθάνομαι άσχετη αλλά σε όλα έτσι είμαι..δεν ξέρω τι μου αρέσει και τι μου ταιριάζει ακόμα και έχουν περάσει 10 χρόνια που τελείωσα το σχολείο..γενικά είμαι μια άσχετη επί παντός επιστητού..

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Γιώργο Πάνου ποτέ μέχρι τώρα δε μιλήσαμε αλλά μετά από αυτό το μυνημα όντως πρέπει να στο πω είναι μια χάρη που δεν πρέπει να τους την κάνεις εγώ ήδη τους έχω μείνει αξέχαστος κ πίστεψε με είναι πανεύκολο αρκεί να χαμογελάσ πάντα κάνει τους άλλους να ανησυχούν καλό δρόμο στο ταξίδι της ζωής σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Όσο για τα κορίτσια όλες ζείτε μέχρι να νιώσετε κάποιον να σας αγαπάει μετά ξεκινάει η ζωή σας μέχρι τότε κοιμάστε όρθιες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #118
    favvel
    Guest
    χαχααα έλις καλά λες κοιμόμαστε όρθιες!!ο έρωτας δίνει ζωή αλλά μυαλό δε δίνει..
    εγώ θέλω και λίγο μυαλό παραπάνω..εν τω μεταξύ είναι σπάνιο το να ερωτευτείς..εμένα μου έχει συμβεί 2 φορές και είμαι 27μισο..πόσες πιθανότητες έχω να ξαναερωτευτώ?όσο μεγαλώνουμε τόσο γερνάμε..και γερνάει και το συναίσθημα μαζί..
    ο giorgos panou το έγραψε αυτό το 2013 δεν ξέρω αν το είδες..

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αμα θελουμε ναμαστε ρεαλιστες , δεν υπαρχει κανενας καλος λογος για να ζησεις , αλλα ουτε και καλος λογος για να πεθανεις ..................απλα σκεψου ποσους θα στεναχωρησεις με την πραξη σου αυτη , ειναι εγωιστικο να μην σε νοιαζει τι πονο θα προκαλεσεις στους αλλους .........

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    σε παρόμοια κατάσταση είμαι κι εγώ..κι εγώ παρακαλάω το Θεό να πεθάνω στον ύπνο μου αλλά τόσα χρόνια δε με ακούει..
    ού..

    Δεν ακουει τετοιες προσευχες ο Θεος , δεν συμφωνει μαλλον ...........

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •