ΓΑΔ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΙΔΕΟΛΗΨΙΑ - Page 53
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 53 of 54 FirstFirst ... 34351525354 LastLast
Results 781 to 795 of 805
  1. #781
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    θα παρω ενα ντεπον κι εχει ο θεος!

  2. #782
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλα το ντεπον δεν θα σου κανει κ τιποτα..κανει να το παιρνεις με αντικαταθλιπτικο..αλλα δεν γινεται να παιρνεις ντεπον καθε μερα..
    γαιτι δεν κανεις απλα υπομονη να πιασει το φαρμακο??δεν εχεις μαθει να κανεις υπομονη?
    ξερεις ποση υπομονη χρειαζεται για καποια πραματα..καποια πραματα θελουν κοπο κ χρονο...
    γιατι τα θελεις ολα ετοιμα?

  3. #783
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Εχω τρια χρονια που ταλαιπωρουμαι με πονοκεφαλους και εκανα απιστευτη υπομονή. Το αντικαταθλιπτικό δεν νομιζω να με βιηθησει στην ημικρανία μου. Μου προκαλεσε υπερενταση και με εκανε χειροτερα

  4. #784
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Σε ευχαριστω ανξιους πραγματικα για τις απαντησεις.... μπορει να σου στειλω μηνυμα να μου συστησεις το γιατρο που πας για την ημικρανια σου . Αθηνα ειπες ειναι σωστα? Εγω μενω επαρχια αλλα βολεύει σχετικά η Αθηνα

  5. #785
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοριτσι μου καλο, το αντικαταθλιπτικο μας κανει χειροτερα μεχρι να μας πιασει..ειναι κανονας!κ μαλιστα ολοι χαιρομαστε οταν γινεται αυτο γιατι σημαινει οτι ξεκιναει να χτιζει..
    διαβασε λιγο στο νετ για τα αντικαταθλιπτικα...σου κλεινει υποδεοχεις τωρα για να χτισει σεροτονινη, οταν περασουν 40 μερες θα απελευθερωσει ο,τι εχει χτισει κ θα νιωσεις ηρεμη κ χωρις πονοκεφαλους..
    η γιατρος δεν σε ενημερωσε καθολου για το πως λειτουργει?πως ειχες την προσδοκια να σε πιασει εμεσως?δεν ειναι παυσιπονο το αντικαταθλιπτικο.
    επισης εγω νε παω σε εναν γιατρο, οποτε χριεαστει παω στο κεντρο κεφαλαλγιας του γεν κρατικου ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ κ εκει με βλεπουν διαφοροι γιατροι..δεν με παρακολουθει μονο ενας..
    κ εκει δινουν αντικαταθλιπτικο ή αντιεπιληπτικο..δεν κανουν κατι διαφορετικο...
    εγω παιρνω τριπτανες (maxalt)το οποιο ειναι αγγειοδιασταλτικο, οταν με πιασαει ημικρανια αλλα απαγορευεται να παρει καποιος παραπανω απο 3 χαπια τον μηνα.
    ειναι πυροσβεστικο κ οχι θεραπεια...οταν με πιανει κριση παιρνω ενα τετοιο κ σταματαει σε μιση ωρα...

  6. #786
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αυτο ισχυει με το αντικαταθλιπτικο στν αρχη σε κανει χειροτερα εχω αλλαξει 3 αντικαταθλιπτικα και ξερω κανει κανα μηνα να σε πιασει..αλλα εγω ημουν ατυχος δν με πιαναν ουτε μετα απο μηνα..και τωρα κοβω το cybalta..anxious να σε ρωτησω εσυ που τα ξες σε ποσο καιρο θα φυγει τελειως απο τν οργανισμο μ?απο σημερα με ειπε ο γιατρος να μην το ξαναπαρω..

  7. #787
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και ενα αλλο η ουσια θα φυγει απο τν οργανισμο αλλα ο εγκεφαλος σε ποσο καιρο θα επανελθει στο φυσιολογικα του δλδ οπως ηταν πριν παρω χαπια? Μηπως ξερεις?

  8. #788
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    κοριτσι μου καλο, το αντικαταθλιπτικο μας κανει χειροτερα μεχρι να μας πιασει..ειναι κανονας!κ μαλιστα ολοι χαιρομαστε οταν γινεται αυτο γιατι σημαινει οτι ξεκιναει να χτιζει..
    διαβασε λιγο στο νετ για τα αντικαταθλιπτικα...σου κλεινει υποδεοχεις τωρα για να χτισει σεροτονινη, οταν περασουν 40 μερες θα απελευθερωσει ο,τι εχει χτισει κ θα νιωσεις ηρεμη κ χωρις πονοκεφαλους..
    η γιατρος δεν σε ενημερωσε καθολου για το πως λειτουργει?πως ειχες την προσδοκια να σε πιασει εμεσως?δεν ειναι παυσιπονο το αντικαταθλιπτικο.
    επισης εγω νε παω σε εναν γιατρο, οποτε χριεαστει παω στο κεντρο κεφαλαλγιας του γεν κρατικου ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ κ εκει με βλεπουν διαφοροι γιατροι..δεν με παρακολουθει μονο ενας..
    κ εκει δινουν αντικαταθλιπτικο ή αντιεπιληπτικο..δεν κανουν κατι διαφορετικο...
    εγω παιρνω τριπτανες (maxalt)το οποιο ειναι αγγειοδιασταλτικο, οταν με πιασαει ημικρανια αλλα απαγορευεται να παρει καποιος παραπανω απο 3 χαπια τον μηνα.
    ειναι πυροσβεστικο κ οχι θεραπεια...οταν με πιανει κριση παιρνω ενα τετοιο κ σταματαει σε μιση ωρα...

    Μπορει και να εχεις δικιο αλλα επειδη εχω πολυ ευαισθητο στομαχι , δεν μπορω να το αντεξω στο συγκεκριμενο. Πήρα και φάρμακο προστασίας στομάχου και συνεχίζουν οι επιπλοκές!!!! Θα μιλησω με τη γιατρο μηπως το αντικαταστήσουμε με καποιο αλλο .

  9. #789
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δεν ξερω demi παντως η γνωμη μ ειναι μην μπλεξεις με χαπια εγω πρωσοπικα δν ειχα καλη εμπειρια..τωρα αλλους τους βοηθανε οπως η anxious..τωρα εσυ ξερεις..εγω ειμαι κ ατυχος γονιδιακα με ειπε ο γιατρος δν με πιανουν τα αντικαταθλιπτικα κ αυτο σε συμβαινει λεει σε 1 στους 10..εγω ειμαι στο 1 δυστηχως

  10. #790
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να σου πω την αληθεια παιζει ρολο το καθε φαρμακο , ποσο θελει για να φυγει εντελως απο τον οργανισμο....αναλογα στο νετ..ρωτα γιατρο ή ψαξε να βρεις για την ουσια στο νετ.

  11. #791
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τον ρωτησα με λεει καμια βδομαδα κανει..αντε να δουμε τωρα πως θα ειμαι περνω και ω 3 απο σημερα..ο γιατρος συμφωνησε ευτυχως με λεει μπορεις να τα κοψεις δν εισαι σοβαρη περιπτωση με λεει..κανε μια δοκιμη με λεει να σου φυγει κ η ιδεα με λεει να δεις πως εισαι χωρις παλεψε το λεει κανα μηνα κ βλεπουμε...μετα μ λεει οτι συμπτωμα θα εχεις θα ειναι καθαρα απο τν ασθενεια κ οχι απο τα χαπια...ε θα δω πως θα ειμαι μετα λεει αμα δουμε δν γινεται θα τα ξαναπαρεις αλλα αυτη φορα λεει θα ξες οτι προσπαθησες χωρις χαπια..εμενα μ φενεται μ αφησε να δω οτι δν μπορω σου λεει ας τον αφησω να δει οτι.δν μπορει για να τ καταλαβει κ μονος τ...δν ξερω κατι τετοιο υποψιαζομαι.θα δειξει τ να πω...

  12. #792
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ουτε κ αυτο σε ικανοποιει??οοοοοοο τι να πω πια!! ρε πουλακι μου!!! ελεος!!!
    κ αυτο περιεργο το βλεπεις?μας δεν πσιτευεις ουτε στα φαρμακα αλλα ουτε κ σε σενα..αυτο το εχεις καταλαβει?
    κανε καμια ψυχοθεραπεια..αληθεια κανεις?

  13. #793
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Jahaaja μπορει να εχω παρανοικη διαταταχη ξερω γω..οχι δν κανω γτ δν εχω λεφτα να δινω καθε βδομαδα

  14. #794
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε μα για ολα αμφιβαλλεις..κατσε κει περα κ κανε κατι τελος παντων ο.τι κ αν ειναι αυτο κ σταματα να αμφιβαλλεις..οκ! ολα καλα θα πανε ειτε ετσι, ειτε αλλιως..

  15. #795
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Εγω παιδια στα φαρμακα πιστευω! Στους γιατρους οχι! Τι να πω? Καπου ενα μελος ο Σταυρος ειχε γραψει για ενα αλλο αντικαταθλιπτικο που δεν εχει συμπτωματα αγχους κλπ αλλά δεν μπορω να το βρω! Σάββατο μιλάω με γιατρο και θα δείξει αν δεν πάω σε κανένα νοσοκομείο απο τον αφόρητο πόνο!

Page 53 of 54 FirstFirst ... 34351525354 LastLast

Similar Threads

  1. ιδεοληψια....
    By anxious4ever in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-11-2016, 13:15
  2. Ιδεοληψια μου
    By μυσπ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-04-2013, 01:15
  3. ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΔΕΟΛΗΨΙΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-07-2009, 14:02
  4. ιδεοληψια
    By MARIMARIANNA in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-2009, 17:01
  5. Ιδεοληψια
    By mixalakis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-2008, 18:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •