Σας αρέσει η χροιά της φωνής σας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269

    Σας αρέσει η χροιά της φωνής σας?

    Ενω άλλοι μου έχουν πει οτι έχω ωραία και χαλαρωτική φωνή εμένα δεν μου αρέσει καθόλου...Είναι σαν να ακούς ενα 15 χρονο να μιλάει :( Οταν ακούω τον εαυτό μου να μιλάω ειμαι οκ ικανοποιημένη αλλα μαγνητοφωνημένη σκέφτομαι Fuck φαίνεται όλη η ανασφάλεια και η ντροπαλότητα στην φωνή μου! Νομίζω οτι απο την φωνή κάποιου μπορείς να καταλάβεις πολλά για τον χαρακτήρα του. Εχω παρατηρήσει οτι ας πουμε αν ντρέπομαι ή δεν νιώθω άνετα η φωνή μου γίνεται πιο ψιλή και μετα βίας βγαίνει. Οταν διάβασα κείμενα στην τάξη ένιωθα περίεργα και αυτό φαινόταν στην φωνή μου. Και το κυριότερο οταν η φωνή σου ακούγεται πολυ ψιλή, παιδική, οι άλλοι δεν σε παίρνουν στα σοβαρά οταν μιλάς..Συνήθως οταν μιλάω ή με διακόπτουν ή δεν με ακούν καν. :/ Το παρήγορο είναι οτι επειδη η φωνή μας παραμορφώνεται οταν την ακούμε μεσα απο το κεφάλι μας και οχι οταν την ακούμε μαγνητοφωνημένη και οτι στους περισσότερους δεν τους αρέσει η φωνή τους οταν την ακούν μαγνητοφωνημένη ολα αυτα μπορεί απλα να είναι ενα αποκύημα της φαντασίας μας!

    Περιμένω τις απαντήσεις σας και για τις δικές σας φωνές!
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εμενα αν κ μου εχουν πει οτι εχω γλυκια κ συμπαθητικη φωνη, πολλες φορες μου τη σπαει... δλδ εκνευριζομαι κ δεν ξερω πως ακουγομαι κ μ αυτο τρωω φρικες κ δεν ξερω τι αντικτυπο εχει αυτο... εχω προσεξει πως δεν ειναι σε ολες τις περιπτωσεις η φωνη μου ιδια, αυτο πιστευω στους περισσοτερους συμβαινει, αναλογως των περιστασεων... οταν πχ εχω κανει ενα πακετο τσιγαρα μετα ακουγομαι σαν νταλικιερης λολ... αμα ειμαι σε ευαισθητη φαση μιλαω πολυ γλυκα κ ακουγομαι σαν 12 χρονων (μου το χουν πει αυτο) κ οταν ειμαι μες στα νευρα ωρυομαι κ κλεινει ο λαιμος μου... α, οταν την ηχογραφω στο κινητο κ μετα το βαζω να το ακουσω μου φαινομαι πολυ αστεια !!!
    παντως υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πολυ εκνευριστικες φωνες, βεβαια δεν φταινε αυτοι, αλλα μου τη σπανε τι να κανουμε, δεν θα τους κρινουμε κ απο κει !! (ειχα μια καθηγητρια στο γυμνασιο που ειχε πολυ μα πολυ σπαστικη φωνη, καλα αυτη γενικως ηταν σπαστικη λολ !!!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Εμενα αν κ μου εχουν πει οτι εχω γλυκια κ συμπαθητικη φωνη, πολλες φορες μου τη σπαει... δλδ εκνευριζομαι κ δεν ξερω πως ακουγομαι κ μ αυτο τρωω φρικες κ δεν ξερω τι αντικτυπο εχει αυτο... εχω προσεξει πως δεν ειναι σε ολες τις περιπτωσεις η φωνη μου ιδια, αυτο πιστευω στους περισσοτερους συμβαινει, αναλογως των περιστασεων... οταν πχ εχω κανει ενα πακετο τσιγαρα μετα ακουγομαι σαν νταλικιερης λολ... αμα ειμαι σε ευαισθητη φαση μιλαω πολυ γλυκα κ ακουγομαι σαν 12 χρονων (μου το χουν πει αυτο) κ οταν ειμαι μες στα νευρα ωρυομαι κ κλεινει ο λαιμος μου... α, οταν την ηχογραφω στο κινητο κ μετα το βαζω να το ακουσω μου φαινομαι πολυ αστεια !!!
    παντως υπαρχουν ανθρωποι που εχουν πολυ εκνευριστικες φωνες, βεβαια δεν φταινε αυτοι, αλλα μου τη σπανε τι να κανουμε, δεν θα τους κρινουμε κ απο κει !! (ειχα μια καθηγητρια στο γυμνασιο που ειχε πολυ μα πολυ σπαστικη φωνη, καλα αυτη γενικως ηταν σπαστικη λολ !!!)
    Νομίζω πως πρέπει να εμπιστευτούμε αυτό που μας λένε οι άλλοι γιατί εμείς μάλλον είμαστε προκατελλημένοι όπως και οι περισσότεροι άνθρωποι με την φωνή τους :) Το βρίσκω πολυ ενδιαφέρον όμως το οτι η φωνή αλλάζει σε διάφορες συναισθηματικές καταστάσεις..Το είχα διαβάσει αυτο για τον michael jackson, οτι έχει 2 φωνές, μια για οταν ντρέπεται και μια κανονική! Αυτο που λες με τις εκνευριστικές φωνές, νομίζω οτι όταν κάποιος σε εκνευρίζει γενικώς αρχίζει και σε εκνευρίζει μεχρι και η φωνή του εντέλη..που ίσως υπο κανονικές συνθήκες να μην σε εκνεύριζε ;)
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι, αλλαζει σε διαφορες συναισθηματικες καταστασεις κ περιστασεις... αλλιως ειναι η φωνη σου οταν εισαι χαρουμενος, αλλιως οταν εισαι στενοχωρημενος, αγχωμενος, τρομαγμενος, εξοργισμενος κτλ κτλ.. αυτο για τον michael jackson δεν το ηξερα..
    ναι, αν καποιος γενικα σου τη σπαει ολα σου τη σπανε τα χαρακτηριστικα του !!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Εγω δεν μπορω να την αντιληφθω. :/
    Οσες φορες με μαγνητοφονησαν με καταλαβα απο τον τροπο με τον οποιο μιλαω οτι ειμαι εγω.
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    Εγω δεν μπορω να την αντιληφθω. :/
    Οσες φορες με μαγνητοφονησαν με καταλαβα απο τον τροπο με τον οποιο μιλαω οτι ειμαι εγω.
    Κοιτα και μενα αναμεσα σε αυτο που ακουω και σε αυτο που πραγματικα ειναι υπαρχει μεγάααλη διαφορα. Σε ολους ετσι ειναι :)
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

Similar Threads

  1. νυφικα..ποιο σασ αρεσει????
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 02-05-2012, 02:14
  2. Δουλειά που να σου αρέσει.
    By s83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-02-2011, 20:51
  3. ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ !
    By πανος12345 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 28-10-2009, 09:03
  4. Δε μ'αρέσει να δουλεύω με ερωτευμένους...
    By anwnimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-2008, 23:49
  5. Μ αρέσει να πηδάω μυαλά......
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 17-05-2008, 14:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •