Δεν έχω όρεξη για φαγητό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    thanasisGR
    Guest

    Δεν έχω όρεξη για φαγητό

    γεια σας ξαφνικά εδώ και 3 μέρες δεν έχω καθόλου όρεξη να φάω.. βεβαια τσιμπάω λίγο για να μην μείνει άδειο το στομάχι μου.. όταν τρώω έστω και λίγο νιώθω ένα φούσκωμα έχω τάση για εμετό και με πιάνει ταχυκαρδία.. έχω και κάτι ενόχλησης στα πλευρά μου σαν τραβήγματα.. και μερικές φορες χτυπάει σαν σουβλιά.. και κόβετε η ανάσα μου.. δεν είχα ποτε κάποιο πρόβλημα με το στομάχι μου αυτό ξεκίνησε έτσι απότομα... και κρατάει πολλές ώρες αυτό το φούσκωμα μπορεί δηλαδή έως και 2-3 ώρες να κράτηση.. και ρέβομε συνεχεια μήπως ξεφουσκώσω αλλα τίποτα.. και νερό με το ζόρι πίνω.. λέτε να έχει νεύρα το στομάχι μου και να μου κάνει όλα αυτά τα τρελα?? περπατάω και νιώθω ένα βάρος στην καρδια και έχω δυσκολία στην αναπνοή.. δηλαδή ανασαίνω βαριά.. τι μπορεί να είναι αυτό?? το έχει κανεις άλλος??

    να αναφέρω κιόλας ότι αυτές τις μέρες νιώθω μια διάθεση κατάθλιψης/μελαγχολίας δεν έχω όρεξη για τίποτα πραγματικά.. νιώθω σαν να είμαι άρρωστος πονάω μέσα μου.. μου έχει κόλληση εμμονη ιδέα αυτό.. δεν ξέρω τι έχω.... νιώθω όλη την μέρα να πιέζομαι και από ψυχοσωματικά είμαι στο full...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Matrix
    Posts
    329
    Δεν φοβάμαι να πεθάνω, ούτε το αν θα πάω στη κόλαση με ενδιαφέρει, θα είναι παράδεισος εκεί.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Θαναση ασε εγω το εχω αυτο εδω και 2 μηνες καθε μερα! Ειμαι κλεισμενη μεσα με εχει πιασει μια καταθλιψη ξερω κι εγω τι...Εμεινα 40 κιλα :P ! Την τριτη τελειωνει το μαρτυριο μου γτ παω για γαστροσκοπηση επιτελους!!!!!!! Ρε μιλαμε τρωω και νιωθω ενα βαρος για 2-3 ωρες και γενικα μια ενοχληση..ρεψιματα φουλ!..stress χωρις λογο..ασε!!! Πιστευω πως ολα ειναι απο αγχος και στεναχωριες και τετοια!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μηπως ειναι παρενεργεια απο κανενα φαρμακο;

  5. #5
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    μηπως ειναι παρενεργεια απο κανενα φαρμακο;
    oxi, den pino farmaka

  6. #6
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Θαναση ασε εγω το εχω αυτο εδω και 2 μηνες καθε μερα! Ειμαι κλεισμενη μεσα με εχει πιασει μια καταθλιψη ξερω κι εγω τι...Εμεινα 40 κιλα :P ! Την τριτη τελειωνει το μαρτυριο μου γτ παω για γαστροσκοπηση επιτελους!!!!!!! Ρε μιλαμε τρωω και νιωθω ενα βαρος για 2-3 ωρες και γενικα μια ενοχληση..ρεψιματα φουλ!..stress χωρις λογο..ασε!!! Πιστευω πως ολα ειναι απο αγχος και στεναχωριες και τετοια!
    mpa siga min paw na kanw ''γαστροσκοπηση'' :p

    twra ama sinexish polu auto tha dw ti tha kanw..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    ego eftsasa se shmeio pou den mporw allo!!! den MPORW ALLO!!! kai afou aganakthsa lew as to kanw na teleiwnw!! esu den exeis tpt einai pl arxh ..3 meres..siga!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    καρολ εισαι 40 κιλα ????? προσεξε το ρε συ αυτο, κανε κατι με το αγχος, μην χασεις αλλα, ξερεις τι κινδυνοι υπαρχουν.. προσπαθησε να τρως εστω κ με το ζορι... μην πας παρακατω, μετα θα γινει επικινδυνο... ετσι την πατησα κι εγω κ ειχα φτασει 35... προσεχε πολυ...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    thanasisGR
    Guest
    egw thelo na rotiso twra kai kati allo sxetika me auth tin es8ish varous stin kardia kai piso stin plath san plakoma/sfiximo/varos ola mazi ena pragma.. kai me auto to fouskoma sto stomaxi... ti mpori na epatha twra ksafnika?? mou hr8e ksafnika mia emonh idea oti tha pathw efragma.. nio8o pragmatika san arostos.. exw ena varos sta podia.. nio8o merikes fores olo to soma mou varh.. olh mera exw autes tis enoxlishs den antexo allo... pff

    eixa paei sto nosokomio prin 2 mines ekana kai kardiografima/tryplex an kai tote eixa alla sumtomata oxi auta pou grafw twra... eixa ena tremoulo sto kefali san muikh spasmoi tou auxena... eipane oti einai psuxiatriko to provlima klp... kai mou kanane mia iremistikh enesh.. an kai den me epiase ekinei tin mera.. alla tin epomenh :p

    twra afou exw kanei tosa tryplex stin kardia klp.. yparxh logos na anisixo??? fovame min epatha kati ksafnika.. :(

    h ola auta einai psixosomatika??? den antexo allo me auth tin es8ish pou exw... kai idika apo auto to pragma pou me plakoni sto sth8os anaseno varia..

    to exei kaneis allos sigekrimena thelo na ma8o an ofilete sto stress auto to varos stin kardia... arxisa na psaxno sto internet eida oti auta einai simadia efragmatos.. exw trela8ei.... :(

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    θαναση πολλα ψυχοσωματικα μπορουν να προκυψουν απο το εντονο στρες... εχεις προσπαθησει με το αγχος να κανεις κατι??
    πολυ κακως που ψαχνεις στο ιντερνετ, μεγα λαθος, διαβαζεις συμπτωματα κ νομιζεις οτι εχεις τα παντα.. προσπαθησε να μην τα ψαχνεις τοσο στο ιντερνετ κ να μην δινεις τοση σημασια στις διαφορες ενοχλησεις που κατα καιρους εχεις.. παιζει να ναι σωματοποιημενο αγχος κ οσο τα ψαχνεις κ τα σκεφτεσαι επιδεινωνεται η κατασταση.. προσπαθησε να κανεις ευχαριστες σκεψεις να ξεχνιεσαι κ δραστηριοτητες που σε εκφραζουν κ σε ευχαριστουν !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    κ εγω νομιζω αγχος ειναι και τα ρεψιματα ειναι αγχος γτ το χα κ εγω αλλα ειχα κ καουρες αναγουλες ξινιλες και πνιξιμο στο λαιμο, δεν πιστευω να δειξει τπτ η γαστροσκοπηση εκτος αν κανεις εμετους τοτε μπορει να χει οισοφαγιτιδα λειτουργικα ειναι αυτα απτο αγχος..οταν αποκλυσεις την περιπτωση να χεις κατι παθολογικο δες ψυχιατρο δυσκολα περνανε αυτα διαφορετικα οχι οτι δεν γινεται αλλα δυσκολα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    θαναση ισως παιζει κ το ενδεχομενο για γοπ (γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση) ισως κανω κ λαθος σου χει πει κατι τετοιο ο γιατρος σου?? παντως συμφωνω με ελιρεν απεκλεισε πρωτα οτιδηποτε παθολογικο κ μετα πανε στον παραγοντα "αγχος" κ προσπαθησε να το μετριασεις για να υποχωρησουν κ τα συμπτωματα που πειργραφεις..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Τα ίδια και εγω με τη καρολ καρολ είσαι εδω το ξεπεράσες βοηθεια φουσκωμα τρελο και μυστική δυσπεψια κομποι όλα δε μπορω να φάω να βγω χαλί μαύρο εκανα γαστροσκοπησηια ήπια γαστριτιδα λέει οκ σπαστικη κολιτιδα συνδρομο ευερεθιστου εντερου μου το απο κάλεσαν τι ειναι αυτο ;; Περνω και librax tpt xalia Kai to xw ena xrono skeftomai τα χειρότερα για αποφραξεις γαστροπαρεση και τρελενομαι !! Υπάρχει καποιος που να το ξεπέρασε να μου πειι έκανε ;;;;

Similar Threads

  1. ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-2011, 00:02
  2. δεν εχω ορεξη για τιποτα...
    By stavroula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 42
    Last Post: 04-07-2011, 13:37
  3. Δεν υπάρχει όρεξη για τίποτα...
    By xaris21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 48
    Last Post: 08-09-2010, 13:57
  4. Έρωτας και φαγητό
    By Illusion in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 01-09-2009, 21:19
  5. μια ζωη στη μαχη με το φαγητο
    By marina in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2006, 10:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •