Ειμαι σε απογνωση!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12

    Ειμαι σε απογνωση!!!!

    Γεια σας ειμαι 17 και θελω ενα χρονο ακομα να τελιωσω απο τη φυλακη.Ναι φυλακη τετιο συναισθημα νιωθω οταν ακουω τη λεξη σχολειο,πιστευω οτι με εχει καταστραψει τοσα χρονια.Φετος τα κλασσικα καθομαι στο πρωτο θρανιο με ενα παιδι το οποιο δεν ξερω και απο πισω μου η ψευτομαγκες.Δυο φορες που πεταξανε χαρτακια και ειτανε αρκετες να φτασει η ψυχολογια μου στο ναδιρ,δεν θελω να πηγαινω σχολειο δεν θελω να νιωσω τα ιδια αισθηματα με τις προηγουμενες χρονιες,δεν εχω το κουραγιο πλεον.Φυσικα δεν υπαρχει κανενα στηριγμα απο πουθενα αλλα αυτο που με ποναει περισσοτερο ειναι οι πανελληνιες παω στο φροντιστηριο και νομιζω οτι δεν τα καταφερνω νομιζω οτι αμα κατσω να διαβασω δεν θα κανω τιποτα.Αλλα αυτο το προβλημα με το σχολειο με εχει ριξει στα ταρταρα με στεναχωρει τοσο πολυ που δεν θελω τιποτα.Μεχρι και στο ποδοσφαιρο που ειναι το ονειρο μου εχω πεσει,καθημερινα παιζω Joker,λαχεια κτλπ μπας και κερδισω καποια χρηματα και κανω ιδιεταιρα ματαια ομως ματαια ολες η προσπαθειες μου.Καθε φορα που προσπαθω να σηκωθω ξαναπεφτω,δεν θελω να μεινω ασπουδαστος να καθομαι σπιτι να κλαιω τη μοιρα μου αλλα ετσι οπως το παω εκει θα καταληξω.Επισης εχω καποια φλερτ απο κοριτσια του σχολειου αλλα αυτο ειναι το τελευταιο πραγμα που με νοιαζει τωρα......
    Last edited by grigor; 22-09-2011 at 20:47.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    132
    Στη περιπτωσή σου νομίζω τα κορίτσια θα σε βοηθήσουν πολύ, δωσε μεγαλήτερο βάρος εκεί και θα σηκωθείς μια και καλή!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    Σε νιώθω! Έτσι ακριβώς βλέπω κ εγώ το σχολείο, σαν φυλακή κ θέλω να φύγω.. Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω (σαν κ εμένα). Κ δεν πρέπει να αφήνεις τους άλλους να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη. Ηρέμησε. Δεν είναι καλό να σε επηρεάζει στα μαθήματα αυτό. Έχεις ένα στόχο, προσπάθησε να τον πετύχεις κ μην δώσεις την ευκαιρία σε κανέναν να σου σταθεί εμπόδιο σ' αυτό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Μια απο τ ιδια κ εγω.. Δημητρη συμφωνω μαζι σου
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια σας καταλαβαινω ολους απολυτα... ειναι δυσκολα τα σχολικα χρονια, ειδικα η τριτη λυκειου... να χεις την πιεση των πανελλαδικων κ αυτο το μονιμο αγχος κ δυσφορια που επιφερει, να εχεις 12 ωρες τη βδομαδα φροντιστηριο, διαβασμα συνεχεια, στερηση εξοδων κτλ κτλ... εγω δεινοπαθησα στην τριτη λυκειου, αλλα μετα που εβγαλα τα μορια κ περασα στη σχολη μου ηρεμησα... βεβαια τα αγχωτικα δεν τα χω ξεπερασει.. παιδια θελω να πω υπομονη, ενας χρονος εμεινε, τωρα ο,τι κανετε, ο καιρος θα περασει πολυ γρηγορα, ξερω πως ειναι η αισθηση σαν φυλακη να σε πνιγει κ πως λειτουργει το συστημα στοχευμενα καταρρακωνοντας σε ψυχολογικα... μετα τα πραγματα ως φοιτητες ειναι πολυ πιο απλα κ ευχαριστα... οπως ανοιγονται κ περισσοτερες προοπτικες να γνωρισεις καινουργια κ ενδιαφεροντα ατομα... μην παραιτειστε κ προπαντων οχι αγχος απο τωρα.. σε ενα χρονο απο τωρα θα ειστε σε τελειως αλλο mood.. φτανει να παλεψετε.. καλη δυναμη στον αγωνα σας παιδια !!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. ΑΠΟΓΝΩΣΗ..
    By provlimatismeni in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-2011, 13:30
  2. είμαι σε απόγνωση
    By puma_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 11-02-2008, 05:58
  3. Σε απογνωση..
    By konman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 105
    Last Post: 07-01-2008, 22:10
  4. απόγνωση
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 20-08-2007, 13:11
  5. ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 06-08-2007, 19:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •