υποχονδριαση-Χρονιες κρισεις πανικου-συνεχεις εξετασεις σε νοσοκομεια....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40

    Thumbs down υποχονδριαση-Χρονιες κρισεις πανικου-συνεχεις εξετασεις σε νοσοκομεια....

    παιδια,ειμαι καινουρια εδω,δεν εχω πολλα κουραγια να γραψω πολλα,οι περισσοτεροι με καταλαβαινετε πως νιωθω...εχω χασει τον υπνο μου εδω και μια βδομαδα,τα νευρα μου εχουν τεντωθει οσο δεν παει...πασχω απο κρισεις πανικου εδω και χρονια,με πιανουν πλεον πιο σπανια αλλα οταν ερχεται το ''τερας'' ποιος ειδε το Θεο και δεν τον φοβηθηκε....
    Περισυ το καλοκαιρι εκανα μαγνητικη εγκεφαλου και τουρκικου εφιππιου αφου ημουν πεπισμενη οτι εχω κατι τραγικο..
    ολα καθαρα,παρα μονο μια κυστη στον αδενα της υποφυσης τον οποιο παρακολουθω.
    πριν 2 μερες ξαναεκανα μαγνητικη τουρκικου εφιππιου,η κυστουλα ολοιδια οι γιατροι με διαβεβαιωνουν οτι δεν ειναι τιποτα,κτλ κτλ κτλ
    ΕΛΑ ΟΜΩς ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ,ΑΥΤΟΣ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ,ΑΦΤΟΣ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ,ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ.....ΛΟΓΩ αγχους εδω και μια εβδομαδα για τη μαγνητικη την οποι εκανα,με εχει πιασει ενα πραγμα στη μυτη σαν πιεση,παει να σκασει το κεφαλι μου..ερχεται και φευγει.ερχεται το βραδυ,περνω ζαναξ,ερχεται στη δουλεια πανικοβαλομαι..μετα μια μερα καθολου μετα παλι το ιδιο
    Οταν ειμαι ανασκελα νομιζω χειροτερευει οταν ειμαι μπρουμητα νομιζω καλυτερεβει...
    οχι πονοκεφαλος ,αλλα πιεση στη μυτη και βουιτο σα να με πιεζουν εκει περα

    κρανιακο νευρο εγκλωβισμενο????? ψυχολογικο???????ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ?ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    να σημειωσω οτι στην μαγνητικη τουρκικου εφιπιου συμπεριλαβανε και μερικα γενικα φιλμς εγκεφαλου παλι,ολοκαθαρα...θα φαινοταν αν ηταν κατι ετσι?και απο περισι τον αυγουστο τι να εχει αλλαξει σωστα??????
    παιδια,εχει νιωσει κανεις αυτο με τη μυτη??????????
    Last edited by red; 24-09-2011 at 20:31.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    το έχω νιώσει, αλλά εγώ έχω χρόνια ιγμορίτιδα, που είχε φανεί όταν έκανα μαγνητική πριν καμιά 3ετία.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    emena i magnitiki perisi ton avgousto den edeixe tipota omws...mipws prepei na kanw ki alli??? (afti pou ekana prin dyo meres ,eixe kai merika films genikou egkefalou.tha edeixne an itan kati?????? )

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Red εμένα έτσι άρχισε...Πόνος στη μύτη και δέκατα μέχρι 37,8.Ξεκινάει στη μυτη,πιάνει τα αυτιά και ολο το κεφάλι.Πλέον τα δεκατα έχουν μειωθεί αλλα το πρόβλημα συνεχίζεται...Δεν έχω ιγμοριτιδα αλλά έχω αλλεργική ρινίτιδα μετά από πάμπολες εξετάσεις.Δεν ξέρω αν προέρχεται από αυτό.Έκανα μαγνητικη,θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    p.s.Το μαγνήσιο βοηθάει.Εμένα με βοήθησε πολύ.Άρχισα να παίρνω απλά αντι-στρες μαγνήσιο και 4 μέρες μετά έκανα εξετάσεις και έδειξε ότι ήταν 1.8 και τα όρια ήταν 1,7-2,50.Έπαιρνα ήδη μαγνήσιο και ηταν τόσο.Άυριο έχω ραντεβού με τη νευρολόγο,θα της πάω τη μαγνητική και την εξέταση του μαγνησίου,οπότε θα σου πω.Από ό,τι έχω ακούσει φαίνεται να είναι πόνοκέφαλοι μυικης τάσης.ίσως για αυτό το μαγνήσιο να βοηθάει.Ψαξε το λίγο πάντως.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    ki an einai sklirinsi i kati tetoio?tha to deixne i magnitiki????prin ena xrono omws isws na min eixa.,....DE FEVGEI POTE,PAIDIA KONTEVW NA TRELATHW TWRA NIWTHW EXEI EPEKTATHEI KAI KATW AP TO MATI MOU............synexes gargalima ekei kai piesi -sfiximo sti raxi tis mitis .......DEN ANTEXW ALLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    τωρα προσεξα οτι στη μαγνητικη επισης λεει ''ελεγχθηκε το εγκεφαλικο παρεγχυμα και δεν παρατηρηθηκαν παθολογικα στοιχεια''

    σημαινει πως τσεκαραν και εγκεφαλο γενικα??????????
    ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΩ
    ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΣΚΛΗΡΙΝΣΗ,ΦΑΙΝΕΤΑΙ?>>>>

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    199
    Αν εκανες μαγνητικη εγκεφαλου και ολα ηταν ενταξει,τοτε ηρεμισε.Στη μαγνητικη θα φαινοταν η Σκληρυνση.Αφου έκανες και ολα ηταν ενταξει,τοτε ηρεμισε.Δεν εχεις τιποτα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα. Γιατί όταν κάνουμε εξετάσεις και μας διαβεβαιώσουν ότι είναι όλα καλά, εμείς εκεί επιμένουμε ότι σίγουρα έχουμε κάτι και δεν ησυχάζουμε με τίποτα. Αυτό από μόνο του είναι αρρώστια τελικά και μάλιστα πολύ βασανιστική.

  10. #10
    i gnomi mou einai oti apla einai i idea sou.ayto sou dimiourgi agxos (o fobos)kai pirodoti kriseis panikou.oso to skeftese toso megalonis ena problima kai xanis ti realistiki tou diastasi.
    pame pali apo tin arxi exeis kani egefalografima kai de eidan oi giatroi tipota.orea.ayto simeni de iparxei tipota.apla o fobo sou ta dimiourgei.na kanis oses fores exetaseis thes an se kani na niothis kala.kai tha deis pos de exeis tipota.
    allo thema.pasxis apo kriseis panikou exeis kani kati gi ayto?enoo exeis paei se eidiko?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by kostas87 View Post
    i gnomi mou einai oti apla einai i idea sou.ayto sou dimiourgi agxos (o fobos)kai pirodoti kriseis panikou.oso to skeftese toso megalonis ena problima kai xanis ti realistiki tou diastasi.
    pame pali apo tin arxi exeis kani egefalografima kai de eidan oi giatroi tipota.orea.ayto simeni de iparxei tipota.apla o fobo sou ta dimiourgei.na kanis oses fores exetaseis thes an se kani na niothis kala.kai tha deis pos de exeis tipota.
    allo thema.pasxis apo kriseis panikou exeis kani kati gi ayto?enoo exeis paei se eidiko?

    παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,μου δινετε κουραγιο.Κωστα οχι ηλεκτρεγκεφαλογραφημα,αλλ� � Μαγνητικη τομογραφια εγκεφαλου εχω κανει,περισι το καλοκαιρι,2010.Επισης εκανα και μαγνητικη υποφυσης (τουρκικου εφιππιου).Τωρα πριν 3 μερες επανελαβα την μαγνητικη υποφυσης γιατι εχω κυστη εκει(ειναι σαν τους οζους του θυροειδη ) και την παρακολουθω.Διαβασα ομως στο χαρτι οτι ελεγξαν και το λοιπο εγκεφαλικο παρεγχυμα,και ειδα στα φιλμς οτι ειχε μεσα αρκετα γενικου εγκεφαλου,οποτε τα συνεδυασαν απ οτι καταλαβα για μια πιο ολοκληρωμενη δουλεια.

    Παιδια,η μυτη μου..με πιεζει,θα τρελαθω,δεν κοιμαμαι το βραδυ εδω και μια βδομαδα.
    Δε γινεται να ειναι νευρικης φυσης αυτο...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?????????????????????????????????

    Ναντινα ,τι εγινε ολα οκ με την εξεταση σου?ειμαι σιγουρη πωσ ναι!
    Last edited by red; 26-09-2011 at 17:22.

  12. #12
    nomizo oti d epostares to keimeno sou olo

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις,μου δινετε κουραγιο.Κωστα οχι ηλεκτρεγκεφαλογραφημα,ma Μαγνητικη τομογραφια εγκεφαλου εχω κανει,περισι το καλοκαιρι,2010.Επισης εκανα και μαγνητικη υποφυσης (τουρκικου εφιππιου).Τωρα πριν 3 μερες επανελαβα την μαγνητικη υποφυσης γιατι εχω κυστη εκει(ειναι σαν τους οζους του θυροειδη ) και την παρακολουθω.Διαβασα ομως στο χαρτι οτι ελεγξαν και το λοιπο εγκεφαλικο παρεγχυμα,και ειδα στα φιλμς οτι ειχε μεσα αρκετα γενικου εγκεφαλου,οποτε τα συνεδυασαν απ οτι καταλαβα για μια πιο ολοκληρωμενη δουλεια.

    Παιδια,η μυτη μου..με πιεζει,θα τρελαθω,δεν κοιμαμαι το βραδυ εδω και μια βδομαδα.
    Δε γινεται να ειναι νευρικης φυσης αυτο...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?????????????????????????????????

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    40
    twra entaxei???????????TREMEI KAI KATW AP TO ARISTERO MOY MATI........................................

  15. #15
    katarxin prospathise na iremiseis.prepi na antimetopiseis tin katastasi psixrema kai apotelesmatika.tis magnitikes gia pio logo tis ekanes?de sou dosan kapoio porisma oi giatroi?ti pithanotata tha einai?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  2. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By asimenia22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 21-01-2011, 21:52
  3. πολυ αγχος και συνεχεις κρισεις πανικου
    By nontas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-2010, 22:58
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By frida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 29-10-2009, 10:50
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •