Μηπως ειμαι λαθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    21

    Μηπως ειμαι λαθος

    Θα μου πάρει καιρό να καταλάβω …..δεν εχει καμια σημασια τωρα πια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    ʼν κατάλαβα καλά....φίλε Στράτο ..αναφέρεσαι σε μια γνωριμία που έγινε μέσα στο ίντερνετ αλλά μάλλον δεν προχώρησε.Μια ερωτική σχέση...ακόμα και σε επίπεδο απλού φλέρτ δεν παγιώνεται με έναν έμμεσο τρόπο επικοινωνίας όπως είναι αυτός που προσφέρει το ίντερνετ.Μπορεί να τα \"βρίσκετε\" στα θέματα που συζητάτε...αλλά αυτό δεν δείχνει τίποτα άλλο απο μια ιντερνετική φιλία (που δεν είναι ταυτόσιμη με την πραγματική φιλία).Το ίντερνετ είναι άλλη μια ευκαιρία να γνωρίσει κανείς άλλους ανθρώπους....όχι όμως να υποκαταστήσει σχέσεις ή τρόπους σχέσεων.Στο νέτ ο ρόλος μας είναι (στην καλύτερη περίπτωση) αυτός του καλού συνομιλητή,συμμετέχουμε σε έναν διάλογο που διεξάγεται σε έναν ψηφιακό κόσμο.ʼν μέσω αυτού του ρόλου....πάμε να γευτούμε και άλλους....τότε το πρόβλημα είναι δικό μας .Αναζήτησε τις αλληλεπιδράσεις που οδηγούν σε σχέσεις έξω απ το ίντερνετ....εδώ μετα βίας αυτό που μπορεί να γίνει είναι η απλή γνωριμία.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    21
    Ισως να έχεις δίκιο .. αλλά το ερώτημα παραμένει...Τι κάνεις?
    Μην ξεχνάς ότι όλοι μας έχουμε τα ιδιαίτερα προβλήματα μας τα οποία μερικές φορές είναι κατασταλτικοί παράγοντες για «νορμάλ» γνωριμίες… και μην ξεχνάς ότι ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα ότι θα μου συμβεί….

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •