οξυ ψυχωσικο επεισοδιο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1

    οξυ ψυχωσικο επεισοδιο!

    γεια σας κ παλι!το οξυ ψυχωσικο μου επεισοδιο 3εκινα καπως ετσι..ειδα παραισ8ησεις..ειδα τον κοσμο να γυρναει κ να με κοιταει παρα3ενα..να κλεινουν ολοι την μυτη τους σαν να τους μυριζε κατι.ολοι κοιταζαν εμενα..μετα οταν κατεβηκα απτον λεοφορειο..ειδα παλι μια παραισ8ηαη...νομιζα οτι 8α πε8αινα..ενιω8α χαλια λες κ μου εβγαιναν τα εντερα μου..νομιζα οτι ετρεχαν αιματα απο ολο μου το σωμα..δν μπορουσα να περπατησω κανονικα..πηγα στο σπιτι τησ κοπελα μου..κ παλι ενιω8α χαλια..ενιω8α να μ μικραινει το κεφαλι..μετα απο καποιες ωρες γυρισα στο σπιτι μου με ταξι..ενας 8εος 3ερει πως τιν παλεψα και γυρισα..παλι τα ιδια...χαλια..η ιδια κατασταση..προσπα8ησα να κοιμη8ω αλλα δν μπορεσα..μου εδωσε η μανα μ ενα βιβλιο να διαβασω..εκει τα ειδα ολα..ταυτιστηκα με το βιβλιο.ειμαστε αυτο που σκεφτομαστε ετσι λεγοταν..εκει επα8α το πιο μεγαλο σοκ στιν ζωη μου..νομιζα οτι ο 8εος μου εστελνε μηνυματα..ε3ω μυριζε σταχτες.ενιω8α φωτιες μεσα μου..δν η8ελα να δω κανεναν κ φωναζα πολυ δυνατα..φυγετε απο δω περα...μετα ειδα κ αλλες παραισ8ησεις..εβλεπα γυαιλισμενα ματακια..εκει χεστηκα πανω μου.δν μπορουσα να κανω τπτ..ημουν πολυ μπερδεμενος...αυτη ηταν η δραματικη μ εμπειρια..ο γιατρος μ ειπε οτι επα8α ο3υ ψυχωσικο επεισοδιο...ολα ηταν στο μυαλο μου..αλλα ολα ηταν τοσο ζωντανα..8α μου μεινει για παντα αυτο που περασα:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    γεια σου slayer ! σε ευχαριστουμε που μοιραστηκες την εμπειρια σου.. λυπαμαι πραγματικα για ο,τι σου συνεβη κ προσπαθω οσο μπορω βεβαια να κατανοησω ποσο τρομακτικο κ ασχημο παιζει να ειναι... ομως σημασια εχει οτι τωρα οι παραισθησεις σου εχουν φυγει κ εισαι πολυ καλυτερα απ ο,τι τοτε, οποτε δωσε βαση στο τωρα κ μην αναλογιζεσαι συνεχως το παρελθον...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    δν σκεφτομαι το παρελ8ον..απλα το μονο που 8ελω να γινει ειναι να γινω οπως παλια..να βρ το γελιο μου...να νιω8ω χαρουμενος!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πιστεψε με ολοι κατα βαθος αυτο θελουμε κ γι αυτο παλευουμε συνεχως κ αγωνιζομαστε... καποιες μαχες θα τις κερδισουμε, καποιες θα τις χασουμε, that 's life, η τελικη εκβαση ομως κ το μελλον αβεβαιο.. :p
    Σου ευχομαι ολοψυχα να νιωσεις κ παλι δυνατος κ χαρουμενος ! Το αξιζεις !
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    μακαρι να γινω καλα γτ το 8ελω πολυ...με κουρασε ολη αυτη η κατασταση..εσυ τι φαρμακα περνεις και σε τι κατασταση εισαι τωρα?:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κι εγω το ευχομαι να γινεις καλα κ συντομα μαλιστα !
    Εγω τωρα μπορω να πω οτι ειμαι σε νορμοθυμικη διαθεση κ εχω μπει σε ενα ρυθμο κ προγραμμα στη ζωη μου, γενικοτερα ειμαι πολυ καλυτερα απ ο,τι πριν αρκετο καιρο.. παιρνω abilify, lamictal, ladose κ tavor..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    πολλα περνεις...εγω περνω ζυπρεχα 10mg και abilify 10 mg και 8ελω να τα μειωσω και αλλο..εσυ που στηριζεις οτι αισ8ανομαι ετσι..στα φαρμακα η στο επεισοδιο??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι ρε γαμωτο κ δεν λεει να μου τα μειωσει... αλλα δεν με πολυπειραζει κιολας να σου πω, μιας κ λειτουργω μια χαρα ετσι... δλδ αμα δεν επαιρνα καθολου δεν θελω να φανταστω σε τι κατασταση μπορει να ημουνα...
    θα σου μειωνει το ζυπρεξα κ θα μεινεις με abilify, θα το δεις !
    δεν ξερω να σου πω με ακριβεια αμα η διαθεση σου αυτη οφειλεται στα φαρμακα η στην ασθενεια, ο γιατρος σου τι σου εχει πει επ αυτου ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    αχ σλειερ ολα αυτα που περιγραφεις τα ειχα και εγω!ειδικα στο λεωφορειο τρελαινομουνα!νομιζα οτι μυριζε καμενο παντου εβλεπα μια γυναικα να μου λεει να αυτοκτονησω και τετοια συν τις φωνες που ακουγα!
    εσυ ακους φωνες;
    τωρα πως εισαι εχεις καθολου συναισθηματα;
    εγω πιστευω πως οταν μειωθει το ζυπρεξα θα γινεις πολυ καλυτερα!:)

  10. #10
    κα8ε ποτε πας στον γιατρο σου??ναι το 3ερω οτι 8α μεινω με το αbilify.o γιατρος μου ειπε οτι οφειλεται κ στα 2 κ στα φαρμακα κ στο επεισοδιο..δλδ εισαι καλα με τοσα φαρμακα??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και γω παιρνω πολλα τωρα δυστυχως και εχω σοβαρα προβληματα μνημης!
    εσεις σε αυτο το θεμα πως τα πατε;

  12. #12
    οχι ευτυχως εσωτερικη σηψη δν ακουω φωνες...οχι δν νιω8ω πολλα..μηδεν συναισ8ηματα..μακαρι να γινω καλα..εσυ εσωτερικη σηψη πως εισαι καλα?κ τι φαρμακα περνεις??:D

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εγω παιρνω αλοπεριντιν λαμικταλ ακινετον ντοστινεξ και επαιρνα και ινβεγκα αλλα το εκοψα μονη μου!αν και θα της πω να μου το ξαναβαλει γιατι ειχα παλι οπτικες ψευδαισθησεις:(
    εχω υπαρξει και καλυτερα!νιωθω κενη και αχρηστη:(

  14. #14
    ρε εσωτερικη σηψη..μην τα κοβεις απο μονη σου ειναι οτι χειροτερο!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ναι το συνειδητοποιησα! τα ειχα κοψει ολα εκτος του λαμικταλ το καλοκαιρι και επαθα μια βαρβατη υποτροπη και μου ξαναειπαν για νοσηλεια και για ενεσεις οποτε συμβιβαστηκα να τα παιρνω!:(
    την ωρα σου πως την περνας;
    κανεις καθολου δραστηριοτητες;γιατι εγω εχω λιωσει κυριολεκτικα:( δεν κανω τιποτα για να αλλαξω την κατασταση!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχωσικό επισόδειο
    By panoslnk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 11-08-2011, 03:19
  2. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  3. ψυχωσικο επεισοδιο
    By killing_joke in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 08:37
  4. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57
  5. Ψυχωσικό σύνδρομο.Τι είναι?
    By Perla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 05-09-2006, 00:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •