Ζωή σε απόγνωση.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15

    Ζωή σε απόγνωση.....

    Καλησπέρα σε όλους,
    Νέος στο forum (41χρονών) ψάχνω κι εγώ να βρώ την ευτυχία....Παντρεμένος με παιδί 9 χρονών σε ένα γάμο που δεν μπορώ να χαρακτηρίσω λόγω της κατάστασης που βρίσκομαι.(Σύγχυση,πανικός) ..Λοιπόν έκανα παράλληλη σχέση(Ανηθικό θα πείτε απο μέρους μου....Εξαπάτησα τον άνθρωπο που έκανα οικογένεια και όλους τους ανθρώπους της γύρω απο αυτήν) για 4 χρόνια περίπου και όπως καταλαβαίνετε δεν ήταν εύκολα για μένα.Στην αρχή όλα πολύ καλά και τα ψέμματα πολλά τουλάχιστον στην σύζυγο.Ωραίες στιγμές με το πρόσωπο,ηρεμία στην σχέση,ενδιαφέρον,κατανόηση ,φτασαμε και στην αγάπη.Φυσικά ήξερε το πρόσωπο για την κατάσταση μου..Συνέχισα με το πρόσωπο σχεδόν πολυ καλά αφού καταλαβαίνε και δεν είχε απαιτήσεις.(Υπήρχαν βέβαια και εξαιρέσεις).Κάποια στιγμή απο δικό μου λάθος φανερώθηκε και στην σύζυγο η σχέση μου αυτή.Κόλαση!!!!!Έφυγα αφού με έδιωξε απο το σπίτι και έβρισκα τρόπους για να βλέπω το παιδί μου.Το πρόσωπο κοντά μου στα δύσκολα αλλά κάποιες στιγμές ένοιωθα για αυτήν οτι την εκμεταλευόμουνα και δεν ήταν λίγες οι φορές που την προέτρεπα να φύγει,αφού εγώ δεν μπορούσα να πάρω την απόφαση να φύγω απο το σπίτι,μέχρι που προχτές μου ανακοίνωσε οτι φεύγει.....
    Έτσι απλά αφού εγώ ήμουν καθηλωμένος και αναποφάσιστος στο μια φεύγω και έφευγα και μια γυρνούσα και πηγαίναμε διακοπές με το παιδί.Χαμένος είμαι με όλα τα συμπτώματα που φέρνει ο χωρισμός....Είμαι σπίτι ακόμα με βαριά καρδιά.Οι νύχτες μου είναι άσχημες αφού μου δήλωσε το πρόσωπο ότι δεν έχει κάτι άλλο να μου δώσει ακόμα κι αν χώριζα.Μισή ζωή είναι πολύ δύσκολο και το καταλαβαίνω τι περνούσε για μένα.Νομίζω οτι είμαι στον πάτο.Ανακοίνωσα στη σύζυγο οτι δεν νοιώθω τίποτα για αυτήν και θέλω να προχωρήσω.Η αντίδραση της έντονη όπως και τις άλλες φορές με κατηγορίες,κρίσεις και πάντα να μου υπενθυμίζει για το παρελθόν μου και την παράνομη σχέση μου....Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον...Κλαίω σχεδόν καθημερινά με ένα κόμπο στο λαιμό να με πνίγει....Δίκαιο ή άδικο η αλήθεια είναι οτι πονάω....Βοηθάτε άν θέλετε...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μιμι μου το σεναριο χωριζω την γυναικα μου και ζω ευτυχισμενα με το αισθημα μου υπαρχει μονο στις ταινιες..ειδες ποσο διαφορετικη ειναι η πραγματικοτητα?δεν θα σε κρινω αλλα τα ηθελες ολα και σε τιμη ευκαιριας!και την οικογενεια και το προσωπο..
    ολα στην ζωη ειναι και εσυ πληγωσες καποιους και καποιος πληγωσε κ εσενα..το θεμα ειναι σε βαθος χρονου οταν ξεκαθαρισεις μεσα σου η μαλλον οταν ηρεμησεις θα πιστευεις οτι αξιζε ολη αυτη η καταστροφη?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    μιμι μου το σεναριο χωριζω την γυναικα μου και ζω ευτυχισμενα με το αισθημα μου υπαρχει μονο στις ταινιες..ειδες ποσο διαφορετικη ειναι η πραγματικοτητα?δεν θα σε κρινω αλλα τα ηθελες ολα και σε τιμη ευκαιριας!και την οικογενεια και το προσωπο..
    ολα στην ζωη ειναι και εσυ πληγωσες καποιους και καποιος πληγωσε κ εσενα..το θεμα ειναι σε βαθος χρονου οταν ξεκαθαρισεις μεσα σου η μαλλον οταν ηρεμησεις θα πιστευεις οτι αξιζε ολη αυτη η καταστροφη?



    ...Κάποιες φορές το σκέφτομαι αν αξιζει να τα καταστρέψω όλα ή οχι.Βολεμένος και το παραδέχομαι και ήμουνα και χαρακτηρίστηκα απο την συζυγο....Μόνο που να πάρει σκέφτομαι την άλλη παρα πολύ.Ίσως η αποριψη,ίσως ότι δεν έχει κάτι άλλο να μου δώσει...Σ'ευχαριστώ πάντως...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ποσο καιρο εχεις που χωρισες απο το προσωπο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    ποσο καιρο εχεις που χωρισες απο το προσωπο?


    Αυτή το αποφάσισε και μου το ανακοίνωσε...Την προηγούμενη Δευτέρα.Έκτοτε βρεθηκαμε 2 φόρες ζητωντας να μου εξηγησει το γιατί...
    Το έκανε με τα ματια της να κλαινε...και τα δικα μου....Την Παρασκευη ξεκαθάρισε να την ξεχασω.....απο τότε εχουμε να δώσουμε σημεία ζωης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    thats life πάνω κάτω......ότι κάνεις -καλό ή κακό- με κάποιο τρόπο -soon or later- το παίρνεις πίσω....κάπου εδώ....μαζεύεις τα κομμάτια σου (ίσως πάρει καιρό) και συνεχίζεις τη ζωή σου....κάθε χωρισμός χαρακτηρίζεται σαν μικρός θάνατος.....έτσι τον βιώνεις αρχικά...μετά θα δεις πως είναι απλά μία καινούργια αρχή.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by erianna View Post
    thats life πάνω κάτω......ότι κάνεις -καλό ή κακό- με κάποιο τρόπο -soon or later- το παίρνεις πίσω....κάπου εδώ....μαζεύεις τα κομμάτια σου (ίσως πάρει καιρό) και συνεχίζεις τη ζωή σου....κάθε χωρισμός χαρακτηρίζεται σαν μικρός θάνατος.....έτσι τον βιώνεις αρχικά...μετά θα δεις πως είναι απλά μία καινούργια αρχή.....
    οταν υπαρχουν και παιδακια απο πισω πρεπει να μαζεψεις και τα κομματια που σπερνεις..!
    δεν ειναι μονος..εχει και ενα παιδακι το οποιο φανταζομαι εχει πληγωθει πολυ!και ξαναρωταω χωρις καμια διαθεση κριτικης..αξιζε ολο αυτο??

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    οταν υπαρχουν και παιδακια απο πισω πρεπει να μαζεψεις και τα κομματια που σπερνεις..!
    δεν ειναι μονος..εχει και ενα παιδακι το οποιο φανταζομαι εχει πληγωθει πολυ!και ξαναρωταω χωρις καμια διαθεση κριτικης..αξιζε ολο αυτο??
    Το να μου καταλογισεις καλοπροαιρετα οτι δεν σκεφτηκα το παιδι μαλλον δεν ειναι ετσι.Για αυτο δεν εφευγα τοσο καιρο.Το παιδι σκεφτομουνα και πως και αν εγω μπορω να αλλαξω και να μην φτασω εδω που ειμαι τωρα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    οταν υπαρχουν και παιδακια απο πισω πρεπει να μαζεψεις και τα κομματια που σπερνεις..!
    δεν ειναι μονος..εχει και ενα παιδακι το οποιο φανταζομαι εχει πληγωθει πολυ!και ξαναρωταω χωρις καμια διαθεση κριτικης..αξιζε ολο αυτο??
    Το να μου καταλογισεις καλοπροαιρετα οτι δεν σκεφτηκα το παιδι μαλλον δεν ειναι ετσι.Για αυτο δεν εφευγα τοσο καιρο.Το παιδι σκεφτομουνα και πως και αν εγω μπορω να αλλαξω και να μην φτασω εδω που ειμαι τωρα.Η αγαπη ειναι τυφλη και γω τυφλωθηκα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Mimis View Post
    Το να μου καταλογισεις καλοπροαιρετα οτι δεν σκεφτηκα το παιδι μαλλον δεν ειναι ετσι.Για αυτο δεν εφευγα τοσο καιρο.Το παιδι σκεφτομουνα και πως και αν εγω μπορω να αλλαξω και να μην φτασω εδω που ειμαι τωρα.
    οκ....σε παρέσυρε το πάθος σου....το έζησες....τέλειωσε.....αυτά τα data υπάρχουν..το παιδί σου είναι σε ηλικία που καταλαβαίνει...?έχει επίγνωση της κατάστασης?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by erianna View Post
    οκ....σε παρέσυρε το πάθος σου....το έζησες....τέλειωσε.....αυτά τα data υπάρχουν..το παιδί σου είναι σε ηλικία που καταλαβαίνει...?έχει επίγνωση της κατάστασης?
    Ναι.φροντισε η μαμα του να του πει διαφορα και για μενα επισης οτι τους παραταω και δεν τους αγαπαω.Δεν τη κατηγορω αλλα θα επρεπε να ημουν παρων και εγω.Του μιλαω και εγω οτι δεν ειναι ετσι.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Mimis View Post
    Ναι.φροντισε η μαμα του να του πει διαφορα και για μενα επισης οτι τους παραταω και δεν τους αγαπαω.Δεν τη κατηγορω αλλα θα επρεπε να ημουν παρων και εγω.Του μιλαω και εγω οτι δεν ειναι ετσι.
    σε αυτη την περιπτωση εκεινη ειναι τραγικη οχι εσυ..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Και να που σήμερα αρχισα να συναντώ διάφορους γνωστούς και φίλους απο το παρελθόν.Ξαφνικά πεταγόταν μπροστά μου και ένοιωθα αρκετά καλά αλλα όταν τελείωνε η στεναχωρια και η σκεψη μου στο "πρόσωπο" μεγάλη.Η σύζυγος μετά απο παρότρυνση δική μου στο να κάτσουμε και να συζητήσουμε και να βρούμε ποιά πραγματα μας ενώνουν και ποιά μας χωρίζουν για να δούμε τι θα κάνουμε δεν ανταποκρίθηκε μέχρι τωρα λεγοντας απλά οτι δεν έχουμε χρόνο.....Θέλω να κάνω θετικές σκέψεις,να αναπνέω ελεύθερα,να,να,να αλλα κάθε βράδυ επιστρέφοντας σπίτι απο την δουλειά πνίγομαι.....Κοιμούνται με το παιδί και γω μόνος βουλιάζω στις σκέψεις μου δίχως να εχω την δύναμη να πάρω μια απόφαση....Θέλω να δω το 'Πρόσωπο" να δω τι σκέφτεται,τι έχει στο μυαλό της.Μου ΄πε τελευταία φορα να την ξεχάσω,έχει πνιγεί απο μένα και θέλει να αναπνεύσει και επειδή ωοιώθω το ίδιο πνιξιμο την αφήνω χωρίς ενοχλησεις....Φοβάμαι μην την χάσω....Αχ.......Ξερό μου κεφάλι......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Σαν άντρας σε καταλαβαίνω, το μόνο εύκολο είναι να την πατήσουμε με γυναίκα, πολλές φορές σκέφτομαι κ εγώ αν είμαι έτοιμος για γάμο, μπορώ να έιμαι με εναν άνθρωπο όλη μου τη ζωή με τόσους πειρασμούς εκει έξω? Δεν ξέρω είναι η απάντηση.. Κουράγιο φίλε και ότι είναι να γίνει θα γίνει

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Σαν άντρας σε καταλαβαίνω, το μόνο εύκολο είναι να την πατήσουμε με γυναίκα, πολλές φορές σκέφτομαι κ εγώ αν είμαι έτοιμος για γάμο, μπορώ να έιμαι με εναν άνθρωπο όλη μου τη ζωή με τόσους πειρασμούς εκει έξω? Δεν ξέρω είναι η απάντηση.. Κουράγιο φίλε και ότι είναι να γίνει θα γίνει


    Η ευχή σου επιθυμία μου...Άλλα μάλλον πρέπει να καταλήξω κάπου.Ειμαι σε συγχηση καμμια βδομάδα τώρα..Κι ο πονος δεν λέει να περασει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 07-11-2012, 22:35
  2. Απόγνωση...
    By aggelik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 117
    Last Post: 20-10-2011, 14:42
  3. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 13-08-2011, 23:21
  4. απογνωση
    By mathaios in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2011, 18:41
  5. απογνωση
    By giorgosm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-03-2011, 11:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •