με έβρισε τι σημαίνει όταν φτάνεις σε τέτοιο σημείο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    με έβρισε τι σημαίνει όταν φτάνεις σε τέτοιο σημείο?

    χτες τον εκραζα το βραδυ γτ με αφησε όλη μέρα μόνη γτ ηταν με τους φιλους του, του είπα πως καιρος να κάνω και αλλες συναναστροφες γτ εσυ εχεις απειρα πραγματα να κανεις κ εγω δεν εχω τπτ εκτος απο το να ειμαι μαζι σου και να μου λεει οχι μαζι μ θα βγαινεις κλπ, οτι κάνω οτι θελει εκεινος και εκεινος οτι θελουν οι φιλοι του, πρεπει να τρεχω οπου ειναι αυτοι αλλιως μενω μονη σπιτι..σημειωτεον δεν φωναζω η βριζω ποτε..ε πανω στα νευρα του λεω εκμεταλευεσαι το γεγονος οτι δεν εχω κανεναν εκτος απο σενα ..κ εκει μου λεει χωριζουμε *******, ******* , ειμαι μαλακας γτ σαγαπησα βαραγε πορτες τοιχους χαμος..στο τελος πηγε στο μπαλκονι ηπιε ενα μπαφο κ αρχισε να κλαιει..
    τι γινεται οταν φτανεις με ενα ελαφρυ τσακωμό σε τετοιο σημείο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    θελει και ρωτημα?????????????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ οσο κ να σαγαπαει καποιος αμα δεν σε σεβεται και δεν εχει ξεχωρισει πως πρεπει να μιλαει στους φιλους του και πως στην κοπελα του για μενα ειναι χαμενο κορμι απο την εννοια πως δεν του μαθανε να σεβεται τις γυναικες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    .................................................. ..
    Last edited by γιώτα2; 10-10-2011 at 18:29.

  5. #5
    Εχεις σκεφθει το ενδεχομενο να εχει μαθει καποια πραγματα για σενα αλλα επειδη σ αγαπαει να κανει τον ''ξανθο'' κ του βγηκε ολη η πιεση που ασκει στον εαυτο του ολο αυτον τον καιρο? Ισως συμβαινει αυτο..ισως να του πατησες ευαισθητο σημειο για τους φιλους του κ την σχεση μαζι σου κλπ κλπ κλπ.... Παντως μια συζητηση σε ηρεμο υφος ειναι παντα η καλυτερη λυση σ αυτους τους καυγαδες κ φυσικα να του πεις οτι δεν πρεπει να σε βριζει γιατι σε πειραζει!!
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    χτες τον εκραζα το βραδυ γτ με αφησε όλη μέρα μόνη γτ ηταν με τους φιλους του, του είπα πως καιρος να κάνω και αλλες συναναστροφες γτ εσυ εχεις απειρα πραγματα να κανεις κ εγω δεν εχω τπτ εκτος απο το να ειμαι μαζι σου και να μου λεει οχι μαζι μ θα βγαινεις κλπ, οτι κάνω οτι θελει εκεινος και εκεινος οτι θελουν οι φιλοι του, πρεπει να τρεχω οπου ειναι αυτοι αλλιως μενω μονη σπιτι..σημειωτεον δεν φωναζω η βριζω ποτε..ε πανω στα νευρα του λεω εκμεταλευεσαι το γεγονος οτι δεν εχω κανεναν εκτος απο σενα ..κ εκει μου λεει χωριζουμε *******, ******* , ειμαι μαλακας γτ σαγαπησα βαραγε πορτες τοιχους χαμος..στο τελος πηγε στο μπαλκονι ηπιε ενα μπαφο κ αρχισε να κλαιει..
    τι γινεται οταν φτανεις με ενα ελαφρυ τσακωμό σε τετοιο σημείο?
    αν θυμαμαι καλα απο αλλα θεματα σου, βγαινεις κι εσυ μονη σου και μαλιστα οχι με φιλες, αλλα με αλλους γκομενους με τους οποιους απατας τον τυπο χωρις να το ξερει.
    επομενως δεν ισχυει οτι εσυ καθεσαι μονο και τον περιμενεις.. ετσι δεν ειναι?

    αρα, αυτο που προκαλεσε την εκρηξη του, ηταν απο την αρχη ανακριβες.
    και το ειπες εσυ.

    δευτερον:
    εκανες πολυ λαθος χειρισμο.
    αντι να ξεκινησεις μια γκρινια του τυπου "που εισαι ολη μερα και ειμαι μονη γιατι εγω δεν εχω κανεναν " και να του σπας τα @@, μπορουσες πολυ ηρεμα να του πεις, "θα βγαινω κι εγω με τις φιλες μου, οπως κι εσυ με τους φιλους σου" .δεν θα δεχοσουν το επιχειρημα "ας ερχοσουν μαζι μας". γιατι το "θα βγω κι εγω με τις φιλες μου" σημαινει οτι οπως επιλεγει κι αυτος με ποιους βγαινει, μπορεις να επιλεγεις κι εσυ και δεν δεχεσαι το πλαστο διλλημα: "η με τους φιλους τους δικους μου η μονη σου, στο σπιτι"
    ολα αυτα ομως ηρεμα και αποφασιστικα, οχι σαν την κακομοιρα που επειδη την εχουν κλεισμενη σπιτι αρχιζει την γκρινια.

    τωρα βεβαια φτασατε σε ασχημα σημεια με τιον καυγα.
    περιμενε να ηρεμησετε κι αν τον δεις μετανιωμενο για τον χωρισμο και διετεθιμενο να συνεχισετε, ξεκαθαριστε αυτα τα θεματα.
    Last edited by Remedy; 10-10-2011 at 20:32.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα η γκρινια που εχουμε εμεις οι γυναικες πρεπει να αντανακλα βρισιμο στυλ ''*******'' κ ''*******''?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    χτες τον εκραζα το βραδυ γτ με αφησε όλη μέρα μόνη γτ ηταν με τους φιλους του, του είπα πως καιρος να κάνω και αλλες συναναστροφες γτ εσυ εχεις απειρα πραγματα να κανεις κ εγω δεν εχω τπτ εκτος απο το να ειμαι μαζι σου και να μου λεει οχι μαζι μ θα βγαινεις κλπ, οτι κάνω οτι θελει εκεινος και εκεινος οτι θελουν οι φιλοι του, πρεπει να τρεχω οπου ειναι αυτοι αλλιως μενω μονη σπιτι..σημειωτεον δεν φωναζω η βριζω ποτε..ε πανω στα νευρα του λεω εκμεταλευεσαι το γεγονος οτι δεν εχω κανεναν εκτος απο σενα ..κ εκει μου λεει χωριζουμε *******, ******* , ειμαι μαλακας γτ σαγαπησα βαραγε πορτες τοιχους χαμος..στο τελος πηγε στο μπαλκονι ηπιε ενα μπαφο κ αρχισε να κλαιει..
    τι γινεται οταν φτανεις με ενα ελαφρυ τσακωμό σε τετοιο σημείο?
    για να φτάσει να κλαιει, σημαίνει πως το μετανιωσε.
    Εγω αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής: εσύ νιώθεις καλά με τον εαυτό σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ναι αλλα η γκρινια που εχουμε εμεις οι γυναικες πρεπει να αντανακλα βρισιμο στυλ ''*******'' κ ''*******''?
    και βεβαια οχι!
    σε αυτο ηταν εντελως λαθος.
    αν βεβαια το εχει κανει κι αυτη καποτε να τον βρισει, τοτε ειναι απλα, ενα λαθος που συνηθιζεται στην σχεση τους..
    εγω μιλουσα καθαρα για το γεγονος οτι τον επρηζε με γκρινια για κατι που πολυ απλα μπορουσε να το κανει με μια λιτη ανακοινωση.
    οχι το να τον κρατησει σπιτι με το ζορι φυσικα, αλλα το να βγει κι αυτη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Συμβαίνουν αυτά στις σχέσεις....λέω εγώ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τσακωμοι συμβαινουν ναι αλλα οχι να σε πει και *******!!!!!!!! οι αντρες μονο για την μανουλα τους να πεις κατι και πεφτουν να σε φανε! οι ιδιοι ομως βριζουν αβερτα!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    τσακωμοι συμβαινουν ναι αλλα οχι να σε πει και *******!!!!!!!! οι αντρες μονο για την μανουλα τους να πεις κατι και πεφτουν να σε φανε! οι ιδιοι ομως βριζουν αβερτα!
    οχι ολοι..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι αλλά έγινε πολύ εύκολα στην ουσία με το παραμικρό, εγώ πιστεύω πως όταν φτάνεις στο σημείο να χάνεται ο σεβασμός πάει κ οπως είπε η μπρόκεν δεν σεβεται τη γυναικα η δεν εχει μαθει..βλέπω ας πουμε πως μιλάνε αυτός κ ο αδερφός του στη μάνα τους με τον χειρότερο τρόπο..δηλαδή πως περιμένω να μιλήσει σε μένα σε μία διένεξη..
    πιεσμένη δεν ξερει τπτ γιαυτο που εχω κάνει ούτε υποπτεύεται αν μαθει κάτι θα με σκοτώσει στην κυριολεξία..
    πάντως σίγουρα μετάνιωσε εφόσον εκλαιγε και ντα3ει μου ζητάγε κ χτες συγνώμη συνέχεια χωρίς να αναφέρω κάτι γιαυτό. Πάντως πάγωσα λίγο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι ολοι..
    οι εξαιρεση επιβεβαιωνει τον κανονα εννοειται! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    ναι αλλά έγινε πολύ εύκολα στην ουσία με το παραμικρό, εγώ πιστεύω πως όταν φτάνεις στο σημείο να χάνεται ο σεβασμός πάει κ οπως είπε η μπρόκεν δεν σεβεται τη γυναικα η δεν εχει μαθει..βλέπω ας πουμε πως μιλάνε αυτός κ ο αδερφός του στη μάνα τους με τον χειρότερο τρόπο..δηλαδή πως περιμένω να μιλήσει σε μένα σε μία διένεξη..
    πιεσμένη δεν ξερει τπτ γιαυτο που εχω κάνει ούτε υποπτεύεται αν μαθει κάτι θα με σκοτώσει στην κυριολεξία..
    πάντως σίγουρα μετάνιωσε εφόσον εκλαιγε και ντα3ει μου ζητάγε κ χτες συγνώμη συνέχεια χωρίς να αναφέρω κάτι γιαυτό. Πάντως πάγωσα λίγο
    να σ πω το θεμα της μιας κολητης μ που μοιαζει λιγο σε αυτη τη περιπτωση με το δικο σου, ο δικος της εχει 2 αδερφια, το αγορι ειναι στα 32 δν εβγαλε το γυμνασιο και δουλευε οταν τον πιεζανε μονο, σε καφετεριες κ η μικρη η αδερφη του ειναι 21 και αραβωνιασμενη απο περυσι χωρις κ αυτη να χει βγαλει γυμνασιο. μ λεει η κολιτη μ πως οταν τρωνε ολοι μαζι παρακολουθει τον μεγαλο αδερφο να τρωει σαν μωρο......τον βλεπει και ειναι σαν ενα μεγαλο μωρο λεει. οταν τρωει κ οταν μιλαει.

    αυτος λοιπον, ειχε μια κοπελα και την εβριζε για αρχη. μετα αρχισε να την χαστουκιζει και μετα να την δερνει. το λεει και το περηφανευεται κιολας. οχι οταν ειμαι εγω μπροστα γτ ξερεις τι γινεται...........

    οι γονεις του ειναι τραλαρι τραλαρο δν του ειπανε ποτε τι ειναι σωστο και τι δεν ειναι, δεν του ειπαν οταν ειπε στα 13 του πως θελει να σταματησει το σχολειο γτ βαριεται, δν ειπαν στην αδερφη του πως δεν πρεπει κ κεινη να σταματησει το σχολειο για να αραβωνιαστει οπως ειπε πως θελει στα 15 της. ο αντρας της τωρα την χτυπαει κ αυτος. ετσι μαθανε μερικοι...... αρχιζει απο βρισιδι ομως. αρχικα για σοβαρο λογο μετα για αστειο μετα για το τπτ.......
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 30-11-2012, 17:55
  2. Replies: 54
    Last Post: 26-01-2010, 19:45
  3. Εσύ θα μπορούσες να αγαπήσεις κάποιον που σε μισεί; Πόσο θα άντεχες κάτι τέτοιο;
    By magda-ps. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 11-11-2007, 02:23
  4. Σημειο καμπης, ζητουνται συμβουλες...
    By Krateros in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-2005, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •