Einai straight?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Einai straight?

  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    49

    Einai straight?

    An kapoios kanei cyber sex me gay atoma mporei na einai straight kai na to kanei afto se fasi anazitisis i na einai ena eidos bitsiou?O sygkekrimenos antras den exei kanei pote kati live me allon antra kai afto pou tou aresei einai na blepei ta prokatarktika me tous gay kai oxi tin kyriws praksi kai na aftoikanopoieitai blepontas ton allon na aytoikanopoieitai.
    An kapoios exei antistoixi empeiria sas parakalw as me boithisei...

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Δεν νομιζω ότι θα μπορούσε κανείς να σου δώσει μια σίγουρη απάντηση. Όλα είναι πιθανά. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και βιώνει την δική του πραγματικότητα. Ο ένας θα μπορούσε να φέρεται έτσι όπως περιγράφεις, γιατί όντως είναι ομοφυλόφιλος, κάποιος άλλος θα μπορούσε να φέρεται έτσι και να είναι ετεροφυλόφιλος και κάποιος άλλος αμφι.

    Αυτό που έχει σημασία είναι να αναγνωρίσεις όλα τα συναισθήματα που γεννιούνται μέσα σου από αυτή τη συμπεριφορά του ανθρώπου με τον οποίο σχετίζεσαι (ή θέλεις να σχετιστείς)
    Από κει και πέρα, χρειάζεται να αποφασίσεις, τι είναι αυτό που θέλεις από αυτή τη σχέση, τι επιθυμείς, τι αντέχεις, τι μπορείς να ανεχτείς.

    ΥΓ. Σε παρακαλώ θερμά να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.
    1. γιατί τα greeklish είναι εξαιρετικά δυσανάγνωστα
    και
    2. διότι πρέπει να έχουμε στο νου μας και τους μελλοντικούς επισκέπτες του φόρουμ που θα θελήσουν να κάνουν μια αναζήτηση για να βρουν μια απάντηση στο θέμα που τους απασχολεί.
    Με τα greeklish, η διαδικασία της αναζήτησης καθίσταται σχεδόν αδύνατη.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    49
    Κατ\'αρχας ευχαριστω για την απαντηση.
    Ειμαι καινουρια στο site και δεν ηξερα για τη δυσκολια με τα greeklish.Στο εξης θα γραφω στα ελληνικα.
    Η αληθεια ειναι οτι καπως ετσι σκεφτομαι κι εγω για το θεμα και γι αυτο προσωπικα εχω κανει υποχωρησεις και εχω δεχτει την κατασταση.Βεβαια με διαβεβαιωνει οτι το εχει κοψει πλεον,ομως δεν ξερω αν κατι τετοιο κοβεται.Οι φιλες μου επιμενουν οτι μια τετοια συμπεριφορα υποδηλωνει ομοφυλοφιλικες τασεις οι οποιες δεν κοβονται. Γι αυτο εθεσα εδω το ερωτημα,μηπως καποιος(αντρας κυριως) εχει περασει απο αντιστοιχη φαση, ωστε να μπορει να μου πει αν οντως μπορει να σταματησει καποιος μια τετοια συνηθεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by sardelitsa
    An kapoios kanei cyber sex me gay atoma mporei na einai straight kai na to kanei afto se fasi anazitisis i na einai ena eidos bitsiou?O sygkekrimenos antras den exei kanei pote kati live me allon antra kai afto pou tou aresei einai na blepei ta prokatarktika me tous gay kai oxi tin kyriws praksi kai na aftoikanopoieitai blepontas ton allon na aytoikanopoieitai.
    An kapoios exei antistoixi empeiria sas parakalw as me boithisei...
    Αγαπητή φίλη ...κατ αρχάς καλώς ήρθες στην διαδικτυακή μας παρέα.Έτσι όπως παρουσιάζεις τη συμπεριφορά του φίλου σου....περισσότερο ακούγεται σαν κάποιας μορφής ηδονοβλεψία (έστω προς ομοφυλοφιλικές επαφές) παρά σαν ξεκαθαρισμένος αμφί- ή ομοφυλόφιλος.Κι αν ας πούμε κάπου στην εφηβεία μπορεί να παρουσιαστούν τέτοιες λανθάνουσες τάσεις χωρίς να έχουν περαιτέρω συνέπειες στην σεξουαλική ταυτότητα του ατόμου....όταν κάτι τέτοιο εκδηλώνεται αργότερα σίγουρα χρειάζεται κάποιος ειδικός να εκτιμήσει την κατάσταση ,ειδικά όταν αυτή δημιουργεί προβλήματα στο ίδιο το άτομο και τις σχέσεις του.

    Καλύτερα λοιπόν να αναζητήσεις πληροφορίες γι αυτό το θέμα απο κάποιον ειδικό...κι ίσως το ακόμα καλύτερο θα ήταν να κάνετε μαζί την επίσκεψη αυτή στον ειδικεύμενο επιστήμονα ....ώστε να σας βοηθήσει να αντλείτε και οι δυο απ την σχέση σας ακόμα μεγαλύτερη ικανοποίηση.Π.χ....μπορεί ο φίλος σου γενικά να θεωρεί σαν κάτι διεγερτικό την αυτοικανοποίηση....οπότε να χρειάζεται απλώς να εντάξετε στα προκαταρκτικά παιχνίδια και αυτήν.Σύζητησε μαζί του...και ακόμα καλύτερα συζητήστε το θέμα με κάποιον ψυχολόγο ή σεξολόγο.Το πρόβλημα δεν είναι μόνο του φίλου σου...αλλά και δικό σου απ τη στιγμή που σε απασχολεί.Πιστεύω ότι με σωστή πληροφόρηση....αυτό που τώρα σε προβληματίζει....ίσως γίνει μια αρχή για μια πιο απολαυστική σχέση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6
    Eπαθα ακριβως μα ακριβως το ιδιο. Εψαξα μετα απο υποψιες τον υπολογιστη και ανακαλυψα λογαριασμο με 112 επαφες τον οποιο χρησιμοποιουσε για cyber sex με gay και τραβελια. Αρχικα ελεγε δεν ειναι τιποτα και μετα απο λιγη ερευνα ανακαλυψα οτι μαζι τους εκανε cyber sex και οτι σε συνομιλιες μαζι τους ελεγε οτι γουσταρει ανδρες και αλλα τετοια σεξουαλικα πιο συγκεκριμενα.
    Οταν τον πιεσα παντως το μονο που ειπε ειναι οτι το τι υπαρχει μεσα στο κεφαλι του ειναι προσωπικη του υποθεση και δεν με αφορα, δεν μου πεφτει λογος.
    Χωρισαμε βεβαια, αλλα ολο αυτο συνεβη μολις εμαθα οτι εχω καρκινο και τον ειχα επι ενα μηνα να με βοηθαει κατα τη διαρκεια της ημερας και καθε βραδυ να μιλαει με αυτους...

    Ειδα οτι η συμβουλη σας ειναι να απευθυνθουν σε ειδικο. Τα πραγματα δεν ειναι λιγο πιο απλα?
    Δηλαδη για παραδειγμα εμεις τα καναμε ολα απο τα πιο απλα μεχρι τα πιο ιδιαιτερα. Πχ με ειχε βαλει σε σκεψεις οτι οταν του μιλουσα και του ανεφερα σκεψεις με αυτον και ανδρα ολοκληρωνε αμεσως, η οτι του αρεσε να ασχολουμε με τα πισω σημεια, η να βλεπουμε ταινειεσ με τραβελια.

    Υπαρχει δλδ περιπτωση να ειναι ενας συσιολογικος straight?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by dimitraki View Post
    Eπαθα ακριβως μα ακριβως το ιδιο. Εψαξα μετα απο υποψιες τον υπολογιστη και ανακαλυψα λογαριασμο με 112 επαφες τον οποιο χρησιμοποιουσε για cyber sex με gay και τραβελια. Αρχικα ελεγε δεν ειναι τιποτα και μετα απο λιγη ερευνα ανακαλυψα οτι μαζι τους εκανε cyber sex και οτι σε συνομιλιες μαζι τους ελεγε οτι γουσταρει ανδρες και αλλα τετοια σεξουαλικα πιο συγκεκριμενα.
    Οταν τον πιεσα παντως το μονο που ειπε ειναι οτι το τι υπαρχει μεσα στο κεφαλι του ειναι προσωπικη του υποθεση και δεν με αφορα, δεν μου πεφτει λογος.
    Χωρισαμε βεβαια, αλλα ολο αυτο συνεβη μολις εμαθα οτι εχω καρκινο και τον ειχα επι ενα μηνα να με βοηθαει κατα τη διαρκεια της ημερας και καθε βραυ να μιλαει με αυτους... δεν το εχω ξεπερασει ακομα..
    πλάκα κάνεις!να το ξεπεράσεις γιατί δε φταις εσύ για το πρόβλημα του άλλου...έχει θέμα ο άνθρωπος.Κοίτα να είσαι εσύ καλά με την υγεία σου κι όλα τα υπόλοιπα περιττεύουν.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by sardelitsa View Post
    An kapoios kanei cyber sex me gay atoma mporei na einai straight kai na to kanei afto se fasi anazitisis i na einai ena eidos bitsiou?O sygkekrimenos antras den exei kanei pote kati live me allon antra kai afto pou tou aresei einai na blepei ta prokatarktika me tous gay kai oxi tin kyriws praksi kai na aftoikanopoieitai blepontas ton allon na aytoikanopoieitai.
    An kapoios exei antistoixi empeiria sas parakalw as me boithisei...
    σαρδελίτσα δηλαδή αν βγει κάποιος τώρα εδώ και σου πει, ναι ναι στρειτ είναι, απλά πειραματίζεται και άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου και τέτοια, εσύ μετά θα μπορείς να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο?αφού σε χαλάει αυτό..και πάντα θα έχεις την αμφιβολία..τι συζητάμε τώρα?την απάντηση μέσα σου την ξέρεις και το ένστικτο δεν κάνει λάθος σε αυτά.Δεν μπορείς να ξέρεις τι κρύβει το μυαλό ενός ανθρώπου, αλλά από τη στιγμή που αποκαλυφθεί κάτι τέτοιο, στο οποίο εσύ δεν είσαι σύμφωνη και πιθανόν ξενερώνεις, μετά δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το σώσεις.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  8. #8
    Quote Originally Posted by void View Post
    σαρδελίτσα δηλαδή αν βγει κάποιος τώρα εδώ και σου πει, ναι ναι στρειτ είναι, απλά πειραματίζεται και άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου και τέτοια, εσύ μετά θα μπορείς να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο?αφού σε χαλάει αυτό..και πάντα θα έχεις την αμφιβολία..τι συζητάμε τώρα?την απάντηση μέσα σου την ξέρεις και το ένστικτο δεν κάνει λάθος σε αυτά.Δεν μπορείς να ξέρεις τι κρύβει το μυαλό ενός ανθρώπου, αλλά από τη στιγμή που αποκαλυφθεί κάτι τέτοιο, στο οποίο εσύ δεν είσαι σύμφωνη και πιθανόν ξενερώνεις, μετά δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το σώσεις.
    λίγο δύσκολο να απαντήσει η σαρδελίτσα, καθώς αυτό το θέμα το άνοιξε πριν πέντε χρόνια....:)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    τι να γίνεται τώρα άραγε η σαρδελίτσα?:-)))έπαθα τέτοια φρίκη με την καρανωμαλία του γκόμενου της dimitraki και της σαρδελίτσας (ειδικά με τον γκόμενο της dimitraki) που παρέλειψα να δω πότε μπήκε το ποστ.:-))))))
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    exoyn perasei tosa xronia mia skepai moy hrthe.....mporei koyfh alla ego to skefthka k tha to po lete na einai to idio agori?

  11. #11
    Ο καθένας μπορεί να κάνει στη σεξουαλική ζωή του ότι θέλει, αρκεί να μην είναι παιδόφιλος ή βιαστής.
    Από κει και πέρα όμως προκύπτει το εξής θέμα: ΄γιατί να μην είναι ειλικρινής?
    Έχουν μπει κατά καιρούς μέλη εδώ, (γυναίκες) που έχουν ανακαλύψει παρομοιες ιστορίες, πολλές από αυτές παντρεμένες.
    Δηλαδή αποφασίζεις να δέσεις τη ζωή σου με κάποιον, παντρεύεσαι, κάνεις παιδιά και μετά ανακαλύπτεις πως τα χει και το Βαγγέλη το βαρκάρη.
    Φρίκη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αμα το κανεις γυναικα αυτο ειναι πιο λαιτ?εγω ας πουμε εχω σχεση και κατα τη διαρκεια της επαιζα με μια που την παρουσιασα σαν φιλη....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    αμα το κανεις γυναικα αυτο ειναι πιο λαιτ?εγω ας πουμε εχω σχεση και κατα τη διαρκεια της επαιζα με μια που την παρουσιασα σαν φιλη....
    βασικά είναι αυτό που λέει η θεοφανία..ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ.Όπως εσύ έχεις δικαίωμα να πειραματίζεσαι σεξουαλικά, έτσι και αυτός με τον οποίο σχετίζεσαι δικαιούται να γνωρίζει ούτως ώστε σε περίπτωση που δεν τον εκφράζει να φύγει.Δεν κρατάς κρυφό κάτι τέτοιο, φυσικά από τη στιγμή που σέβεσαι και αγαπάς τον άλλον.Αν τον έχεις γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνη προφανώς δεν τον υπολογίζεις οπότε δεν του λες τίποτα..

    Επίσης, εσύ στη σχέση σου δεν είσαι ικανοποιημένη σε βασικά θέματα όπως έχουμε πει και σε άλλα ποστς.Μην το προσωποποιείς.Εδώ ο γκόμενος της άλλης έκανε συλλογή από τραβέλια σου λέει κι αυτή δεν ήξερε τίποτα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ειναι πιο λαιτ αφου δεν υπαρχει επαφη...αλλα ενας αντρας που ναι ερωτευμενος μπορει να το παιρνε κ κατακαρδα οπως η φιλη μας..ειναι να μην σου τυχει...
    κ ας μην ξεχναμε οτι οι ομοφυλλοφιλοι απο την φυση των συνηθειων τους κουβαλανε κ πολλα αφροδισια...οποτε ειναι κ πολυ επικινδυνο να σου βγει πουσ... ο γκομενος..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Νομίζω dimitraki ότι η προ 5ετίας απάντηση του NikosD είναι επαρκής. Εξάλλου το όλο θέμα είναι κατά πόσον ήταν ικανοποιητική (σε όλα τα επίπεδα) η μεταξύ σας σχέση.
    Και συμφωνώ με όσους λένε για την ειλικρίνεια, είναι πράγματι σημαντική... παρόλα αυτά ο καθένας δικαιούται και προσωπικές σκέψεις-στιγμές.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •