Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179

    Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?

    Γεια σας ξανά απο εμένα...Ελπίζω να είστε όλοι καλά..
    Ειχα γράψει πριν λίγο καιρό για μια σχέση μου..με έναν φοιτητή η οποία συνεχίστηκε για λίγο καιρο ακόμα αλλα την τελείωσα εδώ και αρκετές μέρες...

    Μου γεννήθηκε η εξής απορία,μιας και μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω πως υπάρχουν τοσο χλιαροί άνθρωποι.Εκτός αν κάνω εγώ λάθος!

    Το ατομο αυτο ειναι 25 ετων,και να σας θυμισω πως απο την αρχη ενω υποτιθεται πως με ειχε ξεχωρισει πριν 3 χρονια θα πρεπε εφοσον με κερδισε και ειμασταν μαζι να εκανε σα τρελος...αυτος ηταν απομακρος..μαζεμενος..κλειδ ωμενος..και μου ελεγε πως θελει χρονο να ανοιχτει και να δωσει...αλλα και για να αρχισει να νοιαζεται τον αλλο.
    Εγω λεω ας δωσω χρονο αφου ειναι ετσι..περασαν κοντα 2 μηνες και δεν εβλεπα καποιον ενθουσιασμο...δεν ετρεξε ποτε να με αγκαλιασει ή να με τραβηξει πανω του με δυναμη..ολα αργα και χλιαρα..ακομα και στο σεξ δεν ηταν φλογερος!κρατουσε πολυ λιγο η επαφη και πολλες φορες δε με εγδυνε καν.
    Παλιοτερα ηξερα πως ειχε μια σχεση απο αποσταση...κατα τη διαρκεια της οποιας αυτος πηγαινε με αλλες και μαλιστα με φλερταρε και εμενα ενω ηταν με αυτη.Αλλα δε με φλερταρε για σεξ..μου μιλουσε μεχρι το πρωι..οταν με εβλεπε εξω ερχοταν να μου μιλησει και τετοια...εδειχνε οτι ηταν τσιμπημενος.
    Πηγαινε αθηνα να δει τη κοπελα του και κλεινοταν στο δωματιο για να μου μιλησει στο μσν και η κοπελα του εκλαιγε..οταν τα ειδα αυτα τον εκραξα πολυ ασχημα...και ειχα 3 χρονια να του μιλησω..αλλα επεστρεψε φετος χωρισμενος και εδειχνε πως ειχε καταλαβει τα λαθη του και πως ηταν μικρος και ανωριμος τοτε..οτι δε τον γεμιζε και η σχεση..οτι υπηρχε και η αποσταση κλπ.
    Λεω ενταξει ολοι αξιζουμε μια δευτερη ευκαιρια..
    αλλα και που με εμενα ηταν καλα δε το βλεπα!!!!ας πουμε οταν βγαιναμε εξω μετα με συνοδευε μεχρι ενα σημειο στο σπιτι μου αλλα δε με αφηνε και πολυ κοντα και εγω φοβομουν..το εκανε κατέξακολουθηση!και απο οτι καταλαβα βαριοταν να με παει και εξαλλου δεν με νοιαζοταν ακομα τοσο πολυ..εφοσον δεν ειχε δεθει οπως ελεγε..αλλες φορες ελεγε οτι επειδη με εβλεπε και εμενα απομακρη δεν ηθελε να κανει πολλα..
    Αλλες φορες μου λεγε πως δεν εχει φαει ακυρο απο γυναικες..εκτος απο αυτες που δεν τους εδινε σημασια..πως τις εγραφε..και οτι ολοι οι φιλοι του τον παραδεχοταν που σε οποια την επεφτε την ειχε.Απο την αλλη ομως δεν ειχε τη δυναμη να με ακουσει να λεω για εναν αλλο αντρα τι ωραιος που ειναι.
    Ζουσα λοιπον μια χλιαρη κατασταση!εν τω μεταξυ αυτος ζηλευε πολυ...με ποιους μιλουσα στο facebook με ποιους εβγαινα..να μη πιω και κανω κατι κλπ.
    Στο τελος του ειπα οτι δε με γεμιζει και οτι θελω να χωρισουμε και ενα βραδυ με βρηκε εξω και μου επεστρεψε ενα βραχιολακι που του ειχα χαρισει κατι που το βρηκα τελειως παιδικο.

    Τελικα τι γνωμη σχηματιζετε?Οτι ειναι ψυχρος?ανωριμος?ειχε ψηλα τον αμανε?τσιγγουνης συναισθηματικα?μονοχνωτος?

    δε ξερω αν σας βοηθησα με αυτα που εγραψα...
    περιμενω τη γνωμη σας..ετσι..γιατι δε μου χει ξανατυχει κατι αντιστοιχο!
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Είναι όλα αυτά μαζί κι ακόμα περισσότερα κατά την ταπεινή μου γνώμη... παράτα τον.. δεν αξίζει το κόπο....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ανώριμος. Δν ξέρει πώς να φερθεί. Νινί ακόμα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Είναι όλα αυτά μαζί κι ακόμα περισσότερα κατά την ταπεινή μου γνώμη... παράτα τον.. δεν αξίζει το κόπο....

    και πολυ περισσοτερα......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    παιδες ευχαριστω αλλα τον εχω ξαποστειλει ηδη
    απλά μπηκα σε σκεψεις..και τις μοιραστηκα μαζι σας
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    { ενα βραδυ με βρηκε εξω και μου επεστρεψε ενα βραχιολακι που του ειχα χαρισει κατι που το βρηκα τελειως παιδικο.}
    Νομιζω εδωσες την απαντηση μονη σου , ηταν μαλλον ενα ατομο συναισθηματικα ανωριμο με παιδικη συμπεριφορα μαλλον. Μην ψαχνεις να βαλεις καποια αλλη ταμπελα . Παει τελειωσε , να σαι καλα να ξανερωτευτεις !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    Να συμπληρωσω κατι...

    Με αυτον μ,ιλουσαμε ολο τον Αυγουστο μεσω ιντερνετ γτ ηταν Αθηνα ακομα.Σε καποια φαση μου ελεγε ποσο πληγωμενος ειναι (μαμακιες)
    γιατί λεει με μια κοπελα που πηγε να κανει κατι αποδειχτηκε οτι ηθελε τον πρωην γτ παρολο που ηταν μαζι την ειχε πετυχει στη θαλασσα με εκεινον
    και με μια αλλη του εδειξε ενδιαφερον-την ερωτευτηκε λεει-και ηθελε να της δωσει τα παντα αλλα ειχε σχεση..

    Χτες βραδυ λοιπον μπηκα στο προφιλ αυτηνης που λεει οτι ηταν ερωτευμενος (μια βδομαδα στορυ ηταν)
    και ειδα οτι ενω ηταν μαζι ειχε πατησει "like" σε μια φωτογραφια της..
    Εγινα εξαλλη και ενιωσα απιστευτα ασχημα γιατι περα απο το γεγονος οτι με εχει πρηξει να μη κανω like οπου να ναι γτ λεει δινω δικαιωματα
    ενιωσα πως ησουν τη γουσταρει ακομα.
    Και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ηταν καπως απεναντι μου φοβαμαι οτι τελικα ισως δε με γουσταρε.
    Απο την αλλη βεβαια οι φιλες μου λενε πως δεν ειδανε κατι τετοιο..απλα εβλεπε και εκεινος πως δε τον ηθελα εγω και επειδη ειναι εγωιστης και μακακας ητανε μαζι μου χωρις να δινει.
    Μου χε μιλησει ομως για αυτη με ενθουσιαμο..εμενα ποτε δε μου ειπε "ειμαι ερωτευτευμενος"
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κλασικη περιπτωση αντρα που τις βαζει ολες σε ενα καζανι επειδη μια τον πληγωσε-κερατωσε κλπ κλπ.........αχ δεν τους μπορω τους κομπλεξικους με τα απωθημενα!!!! αν δεν υπαρχει αμοιβαιοτητα ειδηκα στους 1ους 2 μηνες που πρεπει να ναι μελι-γαλα, τοτε πουφ!

    εκτος αν ''το παιζει'' για να σε κανει να τσιμπησεις περισσοτερο..
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    Μπα μπροκεν αυτος πληγωνε αποτι εχω καταλαβει...δε μπορουσε τις δεσμευσεις ελεγε...
    Δε ξερω αν το επαιζε ετσι για να κολλησω σιγουρα απο εμενα δεν ελαβε οτι τον γουσταρα γιατι δεν μου εβγαζε το αντρικο..αλλα αυτο το εφηβικο που πια με κουραζει..με αδειαζει
    αντι να με γεμιζει.μου λεγε πως καθε βραδυ κοιμοταν και φοβοταν πως θα του πω χωριζουμε,η ξερω γω καποιες φορες βγαιναμε εξω και με εσπρωχνε καπως να με αγκαλιασει αλλα εγω δε πηγαινα γτ προηγουμενως με ειχε ξενερωσει με κατι..και με ρωτουσε "με θες καθολου?"
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    Να συμπληρωσω κατι...

    Με αυτον μ,ιλουσαμε ολο τον Αυγουστο μεσω ιντερνετ γτ ηταν Αθηνα ακομα.Σε καποια φαση μου ελεγε ποσο πληγωμενος ειναι (μαμακιες)
    γιατί λεει με μια κοπελα που πηγε να κανει κατι αποδειχτηκε οτι ηθελε τον πρωην γτ παρολο που ηταν μαζι την ειχε πετυχει στη θαλασσα με εκεινον
    και με μια αλλη του εδειξε ενδιαφερον-την ερωτευτηκε λεει-και ηθελε να της δωσει τα παντα αλλα ειχε σχεση..

    Χτες βραδυ λοιπον μπηκα στο προφιλ αυτηνης που λεει οτι ηταν ερωτευμενος (μια βδομαδα στορυ ηταν)
    και ειδα οτι ενω ηταν μαζι ειχε πατησει "like" σε μια φωτογραφια της..
    Εγινα εξαλλη και ενιωσα απιστευτα ασχημα γιατι περα απο το γεγονος οτι με εχει πρηξει να μη κανω like οπου να ναι γτ λεει δινω δικαιωματα
    ενιωσα πως ησουν τη γουσταρει ακομα.
    Και σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ηταν καπως απεναντι μου φοβαμαι οτι τελικα ισως δε με γουσταρε.
    Απο την αλλη βεβαια οι φιλες μου λενε πως δεν ειδανε κατι τετοιο..απλα εβλεπε και εκεινος πως δε τον ηθελα εγω και επειδη ειναι εγωιστης και μακακας ητανε μαζι μου χωρις να δινει.
    Μου χε μιλησει ομως για αυτη με ενθουσιαμο..εμενα ποτε δε μου ειπε "ειμαι ερωτευτευμενος"
    τι σε νοιαζει αν την γουσταρει ακομα, αφου εσυ δεν τον θελεις και τον χωρισες?
    κι αφου τον χωρισες εσυ επειδη δεν σε ενδιεφερε, γιατι ψαχνεις τα προφιλ των φιλων του? τι σημασια εχουν για εσενα?

    οσο για το like, τι σου κανει εντυπωση? εσυ δεν ελεγες οτι και οταν φλερταρε εσενα ηταν με την προηγουμενη σε σχεση? νομιζεις οτι οι ανδρες που φλερταρουν δεξια- αριστερα, το κανουν μονο με τις αλλες αλλα οχι με σενα? λαθος.. το κανουν με ολες.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    Γιατι εφοσον ηταν μαζι μου...και ηταν ψυχρος προσπαθω να καταλβω τι παιζει..γουσταρε αλλη..εβλεπε πως δε τον γουσταρα εγω....τελοπς παντων να ξερω...
    Γιατι πιστευω μου λεγε ψεματα και ηθελα να δω τι παιχτηκε..δε μαρεσουν τα ψεματα και η κοροιδια...
    Μου κανει εντυπωση το like γτ εμενα με ειχε πρηξει με το φεις...να μη κανω like σε κανενα φιλο του..να μη το ενα να μη το αλλο..
    να μη βγω και πιω..να μη με ακουμπανε αλλοι..και εκεινος εδινε δικαιωματα...και το like προδιδει πως τα λεγανε πισω απο τη πλατη μου.
    Σαφως ο αντρας που ξενοκοιταει το κανει με ολες...απλα ελεγα μηπως ηταν ανωριμος γιατι ηταν μικροτερος τοτε...
    Ηταν 3 χρονια πριν.Και γενικα τα αγορια σε αυτες της ηλικιες 21-22-23 κανουν πολλες μαμακιες..
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    Νομιζω οτι το νοημα ειναι οτι δεν αξιζε..
    Απλα με αυτο που εκανε..με εκανε να νιωσω πως δεν γουσταρε εμενα...
    εκτος αν ηταν και μια εκδικηση γτ συμπτωματικα τη μερα που εκανε λαικ σε αυτη..του λεγα να βρει μια μικρη γτ εγω θελω αλλα πραγματα
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    ...απλα ελεγα μηπως ηταν ανωριμος γιατι ηταν μικροτερος τοτε...
    Ηταν 3 χρονια πριν.Και γενικα τα αγορια σε αυτες της ηλικιες 21-22-23 κανουν πολλες μαμακιες..
    θα εκπλαγεις οταν συνειδητοποιησεις μεχρι ποια ηλικια κανουν μαμακιες τα "αγορια"....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    ναι ξερω...
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    κλασικη περιπτωση αντρα που τις βαζει ολες σε ενα καζανι επειδη μια τον πληγωσε-κερατωσε κλπ κλπ.........αχ δεν τους μπορω τους κομπλεξικους με τα απωθημενα!!!! αν δεν υπαρχει αμοιβαιοτητα ειδηκα στους 1ους 2 μηνες που πρεπει να ναι μελι-γαλα, τοτε πουφ!

    εκτος αν ''το παιζει'' για να σε κανει να τσιμπησεις περισσοτερο..
    i like!!!!!!!!!
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 20:36
  2. Τι γινεται οταν ο αντρας σου δεν σε ικανοποιει ερωτικα?
    By poupoulaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 08-10-2011, 01:00
  3. Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
    By kwstas1981 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 13-09-2011, 00:32
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •