Πως μαζευονται τα κομμάτια? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    4 χρόνια μαζί και ναι είναι πολλά για να περιμένει κάποιος....αλλά δεν περίμενε μόνο αυτός γιατί μας τύγχαιναν και τους δύο διάφορα στο ενδιάμεσο (όχι τσακωμοί).

    Τελεσίγραφο όχι δεν μου έδωσε, απεναντίας ο ίδιος μου έλεγε κάνε ακόμη λίγο υπομονή και θα βρούμε την άκρη. Περίμενα να περάσει λίγο το πένθος του και μετά να μιλήσω γι'αυτό το θέμα μαζί του γιατί είχα πάρει ήδη τις δικές μου αποφάσεις να τα παρατήσω όλα και να πάω εκεί....είχα ήδη κλείσει και εισητήριο για να του κάνω έκπληξη στα γενέθλια του για να το συζητήσουμε και από κοντά.....μόνο που εξαφανίστηκε πριν το κάνω (λες να το κατάλαβε και να την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια? χεχε)

    Τόσο απλά δεν το δέχτηκα αλλά όταν σε αγνοούν και άτομα που είναι κοντά του, χωρίς να σου λένε τίποτα όχι πως είναι αυτοί υπόχρεοι να το κάνουν αφού ο ίδιος δεν το κάνει....τι άλλο να κάνω? Δεν μ'αρεσει να μπλέκω άλλα άτομα στα προβλήματα τα δικά μου που δεν φταίνε σε τίποτα...Εκανα μια τελευταία προσπάθεια να επικοινωνήσω μαζί του μέσω του δικού του ανθρώπου που μου απάντησε πριν. Ελπίζω να απαντήσει κάποτε αν και δεν το βλέπω να συμβαίνει...

    Για την αυτοεκτίμηση μάλλον έχεις δίκαιο και ίσως να μου την μετέδωσαν οι δικοί μου χωρίς να το καταλάβουν. Δεν τους μισώ και ας έχεις δίκαιο στα περισσότερα. Εξάλλου δεν ήμουν κανένα μωρό, όσο λάθος εχουν αυτοί άλλο τόσο εχω και γω μονο που δεν το εβλεπα..

    Σ' ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σου, ήδη από χθες που κάθησα και εγραψα ότι εγραψα αρχισα να ηρεμώ και να βλέπω τα πραγματα διαφορετικά.

    @pig Σ' ευχαριστώ αν και δεν κατάλαβα αυτά περί του φπ... μόνο που δεν με ενδιαφέρει η ηλιθιότητα των άλλων...μου φτάνει η δική μου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    ποτε ειναι τα γενεθλια του? εγω λεω να του την κανεις την εκπληξη! ;-)

    κοιτα..εσυ ξερεις καλυτερα το τι παιζοταν στη σχεση,αλλα καμια φορα, επειδη εχουμε χαμηλη αυτοεκτιμηση (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα σε αυτους) τεινουμε να παρεξηγουμε πιστευοντας πραγματα που δεν ισχυουν.. απο την αλλη, αν πιστευεις οτι δεν αξιζει τον κοπο κ πιστευεις οτι θα σε πληγωσει,χεστον..

    χαιρομαι που αρχισες να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα blackcat!! :-)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    τα γενέθλια πέρασαν Καλοπιστη μου και για να πω την αλήθεια δεν χρησιμοποίησα το εισητήριο....φοβήθηκα μην ανακαλύψω κάτι που θα με διαλύσει μόνη μου εκεί ή να έχει αλλάξει και διεύθυνση και να μην ξέρω τι να κάνω και που να πάω...
    τώρα το τι παίζει δεν ξέρω...αν δεν άξιζε τον κόπο δεν θα το παλευαμε 4 χρόνια από απόσταση και δεν ήταν εύκολο...δεν μπορώ να μπω όμως και στο μυαλό του γιατί εξαφανίστηκε χωρίς μια εξήγηση...οποιοσδήποτε και να είναι ο λόγος πιστεύω ότι δεν το άξιζα αυτό ούτε αυτό που περνάω λόγο της εξαφάνησης...

    ...οπότε καιρός ν' ανοίξω το παράθυρο μου που είναι κλειστό εδώ και ένα μήνα, να μπει λίγο φως και να κάνω καμιά δουλειά πριν με κυριεύσουν τα αρνητικά αισθήματα πάλι!!! ναστε καλά!!!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    Δεν την παλεύω μου φαίνεται και δεν γλυτώνω τον ειδικό......τίποτα δεν έκανα πάλι, ούτε παραθυρα άνοιξα, ούτε καμιά δουλειά έκανα..... κάθομαι και κοιτάζω τον τοίχο εδώ και ώρες....δεν ξέρω καν αν σκέφτομαι κάτι....

    ...μόνο με τη σκέψη ότι αύριο θα πάω δουλειά...τρέμω και με ποιάνει ασφυξία...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    καλημερα!..ενταξει.. μην κανεις κ ετσι για τον ειδικο! χαχα.. σαν να λες δεν τη γλιτωνω την κρεμαλα!! ..πολυς κοσμος κανει ψυχοθεραπεια στις μερες μας κ ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να δεις κ να μαθεις τον εαυτο σου μεσω αυτης.. απλα διαλεξε καποιον να σε εμπνεει για να σε βοηθησει!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    μα δεν είναι για τον ειδικό που κάνω έτσι χαχαχα έτσι κ' αλλιώς η κρεμάλα δεν γλυτώνει από μένα!

    μ' εκνευρίζω γίατι άλλα σκέφτομαι και πάντα καταλίγω να κάνω τίποτα στο τέλος!

    Από σήμερα αντί σε μένα θα τα ρίχνω στη κρίση που υπάρχει στην Ελλάδα κ' ερχεται και σιγά σιγά κ' εδώ, ετσι γι' αλλαγή...(πλάκα κάνω)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    blackcat εισαι πολυ αυστηρη με τον εαυτο σου.. ειναι λογικο να μπλοκαρεις κ αλλα να σκεφτεσαι κ αλλα να κανεις.. βαλε σε μια σειρα τις σκεψεις σου κ για αρχη ανοιξε το παραθυρι σου!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    Τις περισσότερες φορές είμαι αυστηρή με τον εαυτό μου αλλά καιρός ν' αρχίσω να ξυπνάω σιγά σιγά και να ξεμπλοκαριστώ...

    Τον δικό μου τον βρήκα, δεν μίλησα ακόμη μαζί του αλλά μόλις μ' ενημέρωσαν ότι τελικά το είναι καλά που μου έλεγαν μόνο αυτό δεν συνέβαινε και ότι δεν μου έλεγαν τίποτα για να μην στεναχωρηθώ...είχε πάθει έμφραγμα και είναι στο νοσοκομείο εδώ και ένα μήνα...

    το κεφάλι μου πάει να σπάσει...πως είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό και να μην σου λένε κάτι τέτοιο για να μην στεναχωρηθείς...λες και η αγωνία που πέρασα να ήταν καλύτερη από το να ήμουν εκεί δίπλα του σε τετοια στιγμή...τουλάχιστον είναι καλά τώρα και θα βγει από το νοσοκομείο σε λίγες μέρες.

    όσο για τα υπόλοιπα..αν μη τι άλλο μέσα από αυτό είδα όλα αυτά που άφησα τόσα χρόνια να με κρατάνε από το να ζήσω τη ζωή που θέλω εγώ και όχι αυτή που θέλαν άλλοι...

    Τον ειδικό δεν τον ακυρώνω, θα πάω γιατί έχω πολύ δρόμο ακόμη για να με βρω αλλά θα συνέλθω που θα πάει...

    Σας ευχαριστώ και πάλι...

  9. #24
    Quote Originally Posted by blackcat View Post
    Τις περισσότερες φορές είμαι αυστηρή με τον εαυτό μου αλλά καιρός ν' αρχίσω να ξυπνάω σιγά σιγά και να ξεμπλοκαριστώ...

    Τον δικό μου τον βρήκα, δεν μίλησα ακόμη μαζί του αλλά μόλις μ' ενημέρωσαν ότι τελικά το είναι καλά που μου έλεγαν μόνο αυτό δεν συνέβαινε και ότι δεν μου έλεγαν τίποτα για να μην στεναχωρηθώ...είχε πάθει έμφραγμα και είναι στο νοσοκομείο εδώ και ένα μήνα...

    το κεφάλι μου πάει να σπάσει...πως είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό και να μην σου λένε κάτι τέτοιο για να μην στεναχωρηθείς...λες και η αγωνία που πέρασα να ήταν καλύτερη από το να ήμουν εκεί δίπλα του σε τετοια στιγμή...τουλάχιστον είναι καλά τώρα και θα βγει από το νοσοκομείο σε λίγες μέρες.

    όσο για τα υπόλοιπα..αν μη τι άλλο μέσα από αυτό είδα όλα αυτά που άφησα τόσα χρόνια να με κρατάνε από το να ζήσω τη ζωή που θέλω εγώ και όχι αυτή που θέλαν άλλοι...

    Τον ειδικό δεν τον ακυρώνω, θα πάω γιατί έχω πολύ δρόμο ακόμη για να με βρω αλλά θα συνέλθω που θα πάει...

    Σας ευχαριστώ και πάλι...
    ..πάρε αεροπλάνο και φύγε.
    Απορώ πως δεν το έχεις κάνει ακόμη. Εγώ θα έφευγα απο την πρώτη στιγμή που εξαφανίστηκε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •