ΣΧΕΣΕΙΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: ΣΧΕΣΕΙΣ

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by chaos_ View Post
    Γεια σας. Θα αναφέρω ένα προβληματισμό μου σχετικά με τις σχέσεις των 2 φύλλων. Δε μπορώ να εξηγήσω το γιατί όμως διαπιστώνω ότι ενώ η τάση των ανθρώπων είναι να περνάει καλά στη σχέση του (ειδικά στην εποχή μας) εντούτοις μόνο αυτό δεν γίνεται. Πιστεύετε ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το χρήμα? Αγάπη και αφοσίωση υπάρχουν? Ή μήπως υπάρχει ιδιοτέλεια κ μόνο? Τι λέτε εσείς?
    Δε νομίζω να παίζει τόσο μεγάλο ρόλο το χρήμα.Ίσως να παίζει τον κύριο ρόλο για κάποια που ψάχνεται να παντρευτεί,αλλά τώρα με την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα ποιος νέος παντρεύεται?Έχω πολλούς γνωστούς εποχικά εργαζόμενους,άνεργους και άεργους και και αρκετοί από αυτούς έχουν σχέσεις και περνάνε και πολύ καλά.Εννοείται φυσικά ότι τα έξοδα τους,πχ βενζίνη,διακοπές τα καλύπτουν άλλοι,όμως αυτό δεν τους εμποδίζει να ζούνε μια ψιλονορμαλ ζωή με την σχέση τους και τους φίλους τους.Απλώς είναι να πετυχαίνεις και τα κατάλληλα άτομα στη ζωή σου γιατί πράγματι υπάρχουν και πολλές κοπέλες που δεν έχουν το χρήμα σαν πρώτη προτεραιότητα και δεν ενοχλούνται αν ο άλλος είναι άνεργος ή παίρνει χαρτζιλίκι.Μη σου πω δηλαδή ότι αρκετές σκέφτονται ότι εφόσον είναι άνεργοι και οι δύο,θα περνάνε και περισσότερες ώρες μαζί,θα ταξιδεύουν όποτε θέλουν κλπ.Ανάλογα το πού θα πέσεις είναι η κατάσταση.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Μη σου πω δηλαδή ότι αρκετές σκέφτονται ότι εφόσον είναι άνεργοι και οι δύο,θα περνάνε και περισσότερες ώρες μαζί,θα ταξιδεύουν όποτε θέλουν κλπ.Ανάλογα το πού θα πέσεις είναι η κατάσταση.
    πραγματικά με έκανες και γέλασα μ αυτό!! χαχαχα! λες ε?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    ακριβως οπως τα λες ειναι παολο.. ολοι εχουν βολευτει με την κριση κ τα λεφτα του μπαμπα κ το παιζουν προβληματισμενοι για το μελλον τους

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by kalopisti View Post
    ακριβως οπως τα λες ειναι παολο.. ολοι εχουν βολευτει με την κριση κ τα λεφτα του μπαμπα κ το παιζουν προβληματισμενοι για το μελλον τους
    μην κατηγορείς αυτή τη γενιά γιατί αν αυτη η γενιά παρασιτεί, αυτό είναι ευθύνη της προηγούμενης.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    μην κατηγορείς αυτή τη γενιά γιατί αν αυτη η γενιά παρασιτεί, αυτό είναι ευθύνη της προηγούμενης.
    συμφωνω οτι η γενια μας παρασιτει εξ'αιτιας της προηγουμενης.. η επομενη γενια τι θα εχει να πει για τη δικη μας ομως??

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by kalopisti View Post
    συμφωνω οτι η γενια μας παρασιτει εξ'αιτιας της προηγουμενης.. η επομενη γενια τι θα εχει να πει για τη δικη μας ομως??
    Άντε να ξεσηκωθούμε τότε! Εγώ πιστευω ότι χρειάζονται νέες ιδεολογίες.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    φιλη gypsy..νομιζω οτι μεσω αυτου του φορουμ, η καλυτερη ιδεολογια που μπορουμε να περασουμε ειναι αυτη της αυτοεκτιμησης.. γιατι πιστευω βαθυτατα οτι λογω της γενιας των γονιων μας (αυτη του λεγομενου "πολυτεχνειου") η οποια κυριολεκτικα εχει σαρωσει τα παντα, οι επομενες απλα δεν πιστευουμε στη δικη μας αξια κ ανεχομαστε υποτακτικα το μελλον που μας εχουν ετοιμασει με το ετσι θελω... αυτο νιωθω κ γι'αυτο χαλιεμαι οταν βλεπω τοση υποταγη απο νεους ανθρωπους..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by kalopisti View Post
    φιλη gypsy..νομιζω οτι μεσω αυτου του φορουμ, η καλυτερη ιδεολογια που μπορουμε να περασουμε ειναι αυτη της αυτοεκτιμησης.. γιατι πιστευω βαθυτατα οτι λογω της γενιας των γονιων μας (αυτη του λεγομενου "πολυτεχνειου") η οποια κυριολεκτικα εχει σαρωσει τα παντα, οι επομενες απλα δεν πιστευουμε στη δικη μας αξια κ ανεχομαστε υποτακτικα το μελλον που μας εχουν ετοιμασει με το ετσι θελω... αυτο νιωθω κ γι'αυτο χαλιεμαι οταν βλεπω τοση υποταγη απο νεους ανθρωπους..
    σωστο point
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by kalopisti View Post
    ακριβως οπως τα λες ειναι παολο.. ολοι εχουν βολευτει με την κριση κ τα λεφτα του μπαμπα κ το παιζουν προβληματισμενοι για το μελλον τους
    Ένα μεγάλο ποσοστό σίγουρα είναι βολεμένοι στα λεφτά του μπαμπά και τους βλέπεις κάθε πρωί και βράδυ αραχτούς στις καφετέριες με τους φραπέδες και το τάβλι.Πολλοί από αυτούς ούτε καν ψάχνουν για δουλειά με την γνωστή δικαιολογία 'δεν υπάρχουν δουλειές',άλλοι σπουδάζουν μέχρι τα 30,άστα να πάνε.Μεγάλη ευθύνη φυσικά έχουν και οι γονεις τους που πολλοί από αυτούς μεγάλωσαν με την δημοσιουπαλληλική νοοτροπία των προηγούμενων 2 δεκαετιών και την μετέδωσαν και στα παιδιά τους.

    Ας γινόταν όμως καμια στάση πληρωμών και συντάξεων και να δω τί θα έκαναν όλοι αυτοί οι καλομαθημένοι τεμπέληδες.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Από τη λιγοστή εμπειρία που έχω τείνω να πιστεύω πως αυτό οφείλεται στην εγγενή ροπή των γυναικών να ελκύονται από τους άντρες που τελικά τις πληγώνουν, όπως έχουν αποδείξει και οι έρευνες. Από τους φουσκωμένους διάνους με άλλα λόγια που πουλάνε μούρη, τις παραμυθιάζουν ασύστολα και τις παρέχουν μια ψευδαίσθηση ασφαλείας με τις φθηνές επιδείξεις ανδρισμού και παλικαρισμού. Αυτός ο τύπος άντρα αποτελεί το alpha male, ενώ οι πιο τίμιοι και καλόπιστοι διόλου τυχαία μένουν στο ράφι. Επομένως, αποδίδεται προ πάντων στη γυναίκα που άλλωστε έχει τον τελευταίο λόγο στη σύναψη μιας σχέσης.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εγώ έχω παρατηρήσει και το έχω ακούσει και από άλλους ότι τελευταία παίζει πολύ το ακόλουθο στυλάκι... σε πλησιάζω, δηλώνω τρελλά ερωτευμένος σου τάζω λαγούς με πετραχείλια (τύπου σ' αγαπάω, σε λατρεύω, θα ήθελα παιδιά από 'σένα, εμπιστεύσουε σε παρακαλώ... μπλα.... μπλα....) και μόλις εσύ το βλήτο αρχίζεις να λες "ρε, μπας και βρήκα επιτέλους έναν άντρα της προκοπής" την κάνει με ελαφριά πηδηματάκια και με πάσα ανευθηνότητα.... μου έχει συμβεί δυο φορές μέχρι τώρα, τώρα τελευταία.... και είμαι σίγουρη ότι συμβαίνει σε ουκ ολίγες δύσμοιρες σαν εμένα.... πιο έντιμο θα το έβρισκα να μου έλεγε από την αρχή ότι θέλει μόνο σεξ και τίποτα άλλο.... άσχετα με το αν θα ενέδιδα ή όχι...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Εγώ έχω παρατηρήσει και το έχω ακούσει και από άλλους ότι τελευταία παίζει πολύ το ακόλουθο στυλάκι... σε πλησιάζω, δηλώνω τρελλά ερωτευμένος σου τάζω λαγούς με πετραχείλια (τύπου σ' αγαπάω, σε λατρεύω, θα ήθελα παιδιά από 'σένα, εμπιστεύσουε σε παρακαλώ... μπλα.... μπλα....) και μόλις εσύ το βλήτο αρχίζεις να λες "ρε, μπας και βρήκα επιτέλους έναν άντρα της προκοπής" την κάνει με ελαφριά πηδηματάκια και με πάσα ανευθηνότητα.... μου έχει συμβεί δυο φορές μέχρι τώρα, τώρα τελευταία.... και είμαι σίγουρη ότι συμβαίνει σε ουκ ολίγες δύσμοιρες σαν εμένα.... πιο έντιμο θα το έβρισκα να μου έλεγε από την αρχή ότι θέλει μόνο σεξ και τίποτα άλλο.... άσχετα με το αν θα ενέδιδα ή όχι...
    δεν στο λέει γιατί ξέρει ότι δεν θα του κάτσεις βρε!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχέσεις
    By Ικαρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 25-10-2012, 20:19
  2. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  4. ΣΧΕΣΕΙΣ......
    By Foolish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2007, 01:20
  5. σχέσεις
    By carrie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 14-05-2007, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •