ο πατερας αρχισε παλι να με χτυπαει - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    καταλαβαίνω... δεν χρειάζεται να πεις περισσότερα... Πες μου μόνο, υπήρξε βιασμός;
    Νομίζω πως όχι, εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι κι απόλυτα σίγουρη γιατί έχω κενό μνήμης για κάποιο διάστημα οπότε δεν ξέρω τι συνέβη κατά τη διάρκεια του.
    Πάντως ακόμα και να μην υπήρξε, εμένα με έχει τραυματίσει ανεπανόρθωτα, είτε το καταλάβετε είτε με βρείτε υπερβολική, εγώ πάντως έτσι νιώθω. Από τότε δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Μόνο τον πρώην μου μπόρεσα και γι' αυτό ακόμα έφτυσα αίμα...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω πως όχι, εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι κι απόλυτα σίγουρη γιατί έχω κενό μνήμης για κάποιο διάστημα οπότε δεν ξέρω τι συνέβη κατά τη διάρκεια του.
    Πάντως ακόμα και να μην υπήρξε, εμένα με έχει τραυματίσει ανεπανόρθωτα, είτε το καταλάβετε είτε με βρείτε υπερβολική, εγώ πάντως έτσι νιώθω. Από τότε δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Μόνο τον πρώην μου μπόρεσα και γι' αυτό ακόμα έφτυσα αίμα...
    με τον ψυχολογο μίλησες; Πρέπει να έρθεις αντιμέτωπη μ' αυτό και να το εξουδετερώσεις... Πες ότι είναι ένας κακός δαίμονας και πρέπει να τον σκοτώσεις...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    με τον ψυχολογο μίλησες; Πρέπει να έρθεις αντιμέτωπη μ' αυτό και να το εξουδετερώσεις... Πες ότι είναι ένας κακός δαίμονας και πρέπει να τον σκοτώσεις...
    Ναι, έχω μιλήσει σχετικά, προσπαθώ πολλά χρόνια να το ξεχάσω/ξεπεράσω αλλά δεν τα κατάφερα παρά τη θεραπεία...γι' αυτό κι οι αυτοκτονικές τάσεις γιατί δεν αντέχω άλλο και γιατί ξέρω ότι ποτέ δεν θα έχω αυτά που χρειάζομαι απαραίτητα στη ζωή μου για να είμαι ευτυχισμένη, οικογένεια και παιδιά δηλαδή...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, έχω μιλήσει σχετικά, προσπαθώ πολλά χρόνια να το ξεχάσω/ξεπεράσω αλλά δεν τα κατάφερα παρά τη θεραπεία...γι' αυτό κι οι αυτοκτονικές τάσεις γιατί δεν αντέχω άλλο και γιατί ξέρω ότι ποτέ δεν θα έχω αυτά που χρειάζομαι απαραίτητα στη ζωή μου για να είμαι ευτυχισμένη, οικογένεια και παιδιά δηλαδή...
    πόσο χρονών είσαι κυκνάκι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    πόσο χρονών είσαι κυκνάκι;
    33...εσύ;

    Ουφ..."το μήνυμα σας είναι πολύ μικρό". Οκ, τώρα δεν είναι. Γιατί μας ταλαιπωρείτε μ' αυτόν τον περιορισμό;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    33...εσύ;

    Ουφ..."το μήνυμα σας είναι πολύ μικρό". Οκ, τώρα δεν είναι. Γιατί μας ταλαιπωρείτε μ' αυτόν τον περιορισμό;
    κανόνες του φόρουμ είναι και μενα μ' εκνευρίζουν, 26 είμαι. Εφόσον κάνεις θεραπεία και δεν βλέπεις αποτέλεσμα ίσως θα έπρεπε ν' αλλάξει κάτι στην θεραπεία, το έχεις συζητήσει με τον ψυχολόγο σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    κανόνες του φόρουμ είναι και μενα μ' εκνευρίζουν, 26 είμαι. Εφόσον κάνεις θεραπεία και δεν βλέπεις αποτέλεσμα ίσως θα έπρεπε ν' αλλάξει κάτι στην θεραπεία, το έχεις συζητήσει με τον ψυχολόγο σου;
    Έχω αλλάξει ψυχολόγο πρόσφατα βασικά...να δούμε τι θα γίνει...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχω αλλάξει ψυχολόγο πρόσφατα βασικά...να δούμε τι θα γίνει...
    Εύχομαι ότι καλύτερο Αν θέλεις να συνεχίσουμε να μιλάμε πες μου με πμ γιατι το γεμίσαμε οφ τόπικ.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    9
    γεια σου γλυκια μαρκελα. εχω και γω μια αδελφη που ο πατερας μας την χτυπουσε απο βρεφος μεχρι και στα 27 .. οσο ηταν μικρη την χτυπαγε περισσοτερο εγω γεννηθηκα μετα απο 11,5 χρονια (τοσαο ειναι τα χρονια διαφορας ειμαι , ειμαι μικροτερη) εμενα δεν με χτυπουσε αν και ηθελε.. θελω να πω οταν πηγαινε να με χτυπησει εμπαινε η αδελφη μου η η μητερα μου στην μεση και οποιον παρει ο χαρος.. εμεις δεν γλυτωσαμε ποτε απο αυτν παρα μονο τωρα που εχειο εξαφανιστει με δικη του πρωτοβουλια... το καλυτερο για μενα ειναι να ζητησεις βοηθεια απο την μητερα σου .. αφου εχει καλη σχεση μαζι της θα την ακουει και θεωρω πως η μητερα σου κραταει παθητικη σταση ... ενω θα επρεπε να τον συγκρατει! οσο αφορα την αδελφη σου δεν ξερω τι φταιει.. εγω παντα την αγαπουσα γιατι μου φερεται καλυτερα και απο μανα! αν ειχες δικη σου δουλεια θα εκανες περισσοτερα αλλα χωρις να φταις και λογικο να μην βρισκεις δουλεια τετοιες μερες πρεπει να βασιστεις στηνμητερα σου να της δωσεις να καταλαβει οτι πρεπει νασε υποστηριξει σε αυτο!!!

  10. #70
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αν κι έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια ακόμα δεν έχω ξεχάσει εκείνη τη φορά που χρειάστηκα νοσοκομείο...όταν με χτύπησε, σηκώθηκα κι έφυγα και πήγα στο σπίτι της γιαγιάς μου...ήταν νωρίς το βράδυ.
    Πόσα δηλαδή? Δεν έχουν περάσει πάνω από 2 χρόνια όταν είχες μπει και μας είπες πως μάλλον έσπασες το χέρι σου και ποια νοσοκομεία εφημερεύουν.

  11. #71
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω πως όχι, εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι κι απόλυτα σίγουρη γιατί έχω κενό μνήμης για κάποιο διάστημα οπότε δεν ξέρω τι συνέβη κατά τη διάρκεια του.
    Ωχ τώρα το είδα αυτό.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κανένας γονιός δεν έχει δικαίωμα να το κάνει αυτό στο παιδί του τουλάχιστον έχεις και το αγόρι σου που σ'αγαπάει
    Last edited by nikiii; 07-06-2012 at 02:37.

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    παιδιά εμένα κάποτε με χτύπησε ο πατριός μου χωρίς σοβαρο λόγο αν και το μετανιωσε πολυ κ τον αγαπω πολυ αλλα λέμε για ξυλο και εγινε της πουτ..εγω δλδ τα κανα μπαχαλο στο σπιτι γιαυτη τη συμπεριφορα γτ ενιωσα η μητερα μ να μην κάνει τπτ γιαυτο..μετα σηκωθηκα κ εφυγα απο το σπιτι και εγιναν ενα σωρο βλακειες..δεν ξερω μην ανέχεσαι τπτ εγω δεν σηκωνω μυγα στο σπαθι μ αν σου αφηνει και σημαδια πηγαινε στην ασστυνομια μετα θα βαλει μυαλο και θα ηρεμησει..δεν αξίζουν τετοιοι ανθρωποι, τετοιοι αντρες επειδη εχουν περισσοτερη μυκη δυναμη εμεις τι ειμαστε δλδ? ζωα? που κ παλι κ αυτα ψυχη εχουν..αντικείμενα? ελεος πια
    συμφωνω απολυτα!!! 100%
    να πας στην αστυνομια, επειδη ειναι πατερας σου δεν πας? μπορεις να πεις στους αστυνομικους να τον φοβερισουν λιγο για να σταματησει.. οχι φυλακη... αλλα νομιζω πως καποιον πρεπει να τον βαλει στη θεση του

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Υποτροπιασα παλι φαρμακο παλι
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 12-06-2011, 21:23
  2. Η μάνα μου άρχισε την πρέζα
    By Anine in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 42
    Last Post: 21-06-2009, 13:19
  3. η δική μου ιστορία πως αρχισε και πως το ξεπερναω υπαρχει ελπιδα
    By paul1239 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2009, 23:55
  4. Ο Πατερας μου και εγω
    By maria... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 11-08-2008, 15:19
  5. --ΠΑΤΕΡΑΣ--
    By SpyrosGR21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 09-04-2007, 10:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •