αισιοδοξία over...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 215
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114

    αισιοδοξία over...

    ....και περνάνε οι μέρες και περνάνε οι βδομάδες και περνάνε οι μήνες....και έναν άνθρωπο δε βρίσκω... τι στο καλό, τον ανθρωποδιώχτη έχω????:p

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ολοι το ιδιο προβλημα εχουμε τελικα. μην ανησυχεις, οταν ξεπερασεις τα 30 να αγχωνεσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    τα έχω ξεπεράσει γι'αυτό αγχώνομαι! ok, μόλις μου έμπηξες το μαχαίρι στην καρδιά!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Ειναι θεμα τύχης, η τύχη όμως μπορεί να έρθει παντού και πάντα αλλά ποτέ όταν την αποζητάς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    134
    καλησπερα!ποσο σε καταλαβαινω φιλεναδα..νιωθω ακριβως ετσι κι εγω..να δουμε που θα παει??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    το ξέρω ότι είναι θέμα τύχης αλλά τι σημαίνει ότι δεν έρχεται όταν την αποζητάς? Τι να αποζητάω δηλαδή, την ατυχία??? αυτή την έχω ούτως ή άλλως, δε χρειάζομαι άλλη! :-) andriana μου δεν ξέρω που θα πάει η δουλειά, ξέρω που θα πάω εγώ (στο ΙΚΕΑ να πάρω ένα ράφι!) αν δεν αλλάξει η κατάσταση σύντομα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by amelie♥ View Post
    το ξέρω ότι είναι θέμα τύχης αλλά τι σημαίνει ότι δεν έρχεται όταν την αποζητάς? Τι να αποζητάω δηλαδή, την ατυχία??? αυτή την έχω ούτως ή άλλως, δε χρειάζομαι άλλη! :-) andriana μου δεν ξέρω που θα πάει η δουλειά, ξέρω που θα πάω εγώ (στο ΙΚΕΑ να πάρω ένα ράφι!) αν δεν αλλάξει η κατάσταση σύντομα!
    παιδιά δν ξέρω γιατί αλλά μ ήρθε αυθόρμητα γέλιο!! τα λέτε με πολύ συμπαθή τρόπο. η τύχη είναι σαν τον ίσκιο, όσο τη κυνηγάς.. :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    κ εγω λεω η amelie βρηκε boyfriend κ εξαφανιστηκε! :) εκανες τιποτα απο αυτα που ειπαμε? ολα παντως θεμα timing κ καταλληλων διασυνδεσεων ειναι σε αυτη τη ζωη.. το timing ειναι θεμα τυχης.. το δευτερο ειναι κ στο χερι μας.. λιγο εκλογικευμενη η προσεγγιση,αλλα νομιζω ισχυει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    "κ εγω λεω η amelie βρηκε boyfriend κ εξαφανιστηκε! "
    xaxaxaxaxa, kalopistaki ευθυμίσαμε! αφού στο είπα, άμα βρω boyfriend (νορμάλ βέβαια!), θα είσαι η πρώτη που θα το μάθει! τι άλλο να κάνω δηλ, κ%λο δε βάζω μέσα, αλλά τίποτα ενδιαφέρον στον ορίζοντα! τι να πω, ας ελπίσουμε το έταιρό μου ήμισυ να είναι κάπου εδώ γύρω και απλά να μην το 'χω συναντήσει ακόμα! καταραμένο timing...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    athens
    Posts
    153
    Καλησπέρα amelie.Τι κάνεις;Το ενδεχόμενο να μην είσαι έτοιμη για σχέση και ψάχνεις αφορμές να απορρίπτεις το έχεις σκεφτεί;Ισως να τοποθετείς τον πήχη συνεχώς ψηλότερα ώστε να μην τον φτάνει κανείς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    καλησπέρα Ζαφείρη! το έχω σκεφτεί. όχι ακριβώς έτσι όπως το λες, αλλά αναρωτιέμαι καμιά φορά πώς θα ήταν αν είχα τώρα σχέση δεδομένου ότι έχω ψιλοξεσυνηθίσει, πόσο χρόνο θα μπορούσα να της αφιερώσω κτλ.
    εντάξει, τον πήχη τον έχω ψηλά αλλά όχι τόσο ώστε να μη μπορεί να τον φτάσει κανείς και όταν λέω ψηλά δεν εννοώ ότι έχω απαιτήσεις για λεφτά και τέτοια, ό,τι ζητούσα πάντα, αυτά ζητάω και τώρα, απλά ενώ στο παρελθόν τα έβρισκα πιο εύκολα, τώρα είναι πιο δύσκολο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    athens
    Posts
    153
    Η αλήθεια είναι πως όσο μεγαλώνουμε εντυπωσιαζόμαστε δυσκολότερα.Τι ζητάς αν επιτρέπεται;Αφού τα έβρισκες(τι έβρισκες; ) στο παρελθόν γιατί να ψάχνεις πάλι;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    λοιπον λεω να κανονισουμε μια συνειδητη συναντηση οι αδεσμευτοι/ες μπας κ βρουμε το εταιρον ημισυ εδω μεσα.. απο e-psychology σε e-syneikesio!! χαχαχα (μονο κοπελες θα μαζευτουμε,το ξερω!..) :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    τα έβρισκα στο παρελθόν αλλά οι σχέσεις κάνουν τον κύκλο τους, τελειώνει ο έρωτας κάποια στιγμή, οπότε συνεχίζεις να ψάχνεις τα ίδια πράγματα μέχρι να βρεις κάποιον που τα έχει. ε και τώρα απλά δεν τα βρίσκω ή όταν τα βρίσκω δεν υπάρχει ανταπόκριση! :-))
    δε ζητάω και τίποτα τρομερό, να είναι έξυπνος για να μπορούμε να λέμε καμιά κουβέντα, humor απαραιτήτως, να μπορώ να αισθάνομαι ασφάλεια-εμπιστοσύνη δίπλα του, γενικά να ζούμε ήρεμα μαζί την καθημερινότητά μας. όλα αυτά βέβαια προϋποθέτουν να έχει γίνει αρχικά το απαραίτητο κλικ!
    δυστυχώς αυτό που συναντάω από την πλειοψηφία αυτών που γνωρίζω είναι μια πεζότητα, δηλώσεις του τύπου "έλα μωρέ, δεν υπάρχει έρωτας", μια μαγκιά-καγκουριά "εγώ είμαι κι άλλος δεν είναι" και γενικά με πιάνει μια βαρεμάρα άνευ προηγουμένου!
    @kalopisti: το e-syneikesio θα είναι η επιχείρηση του μέλλοντος, βρήκαμε το κενό της αγοράς, το νιώθω!

  15. #15
    αμελί καλησπέρα...:)
    Υπάρχουν πράγματα που πιστεύεις πως δεν έχεις ώστε να μη μπορείς να βρεις κάποιον?
    Θέλω να πω, θεωρείς πως εσύ έχεις όλα όσα "πρέπει" (σύμφωνα με σένα πάντα), αλλά δεν σε βοηθά η τύχη ή πέφτεις σε άκυρες πρειπτωσεις?

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμος και αισιοδοξια
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2011, 15:28
  2. Αισιοδοξία - Το καλύτερο "φάρμακο"
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-06-2011, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •