ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ

    εμενα να σταματησει ο χρονος και να μην μεγαλωνα αλλο ποτε. α κ να τρωγα χωρις να χοντραινω. θα μουν χαρουμενη πιστευω.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι ότι θα ήθελα να ταξιδέψω σ' όλο τον κόσμο... να πηγαίνω από μέρος σε μέρος χωρίς να μένω κάπου μόνιμα... κι όχι να είμαι κολλημένη όλη μέρα μέσα σ' ένα άθλιο σπίτι....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Να ζω μόνος μου, χωρίς να χρειαστεί να δουλεύω και φυσικά να σπουδάσω.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    να κοψω τη ψυχη μου στα δυο και να κλωνοποιηθω αλλαζωντας στο κλωνο φυλο ετσι ωστε να βρω επιτελους καποια που μου ταιριαζει για να με ανεχεται/να φυγω εξωτερικο και να βρω μια δουλεια για να βολευτω εκει (κατα προτιμηση Ιαπωνια, αλλα δε θα με χαλαγε και καμια Σουηδια ή οπουδηποτε αλλου αρκει να ειναι καλυτερα απο εδω).

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Μουσική μονο, μου αρκει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπρόκεν συμφωνώ θα μου άρεσε πολύ να παραμείνω νέα. Αλλά αυτό που χρειάζομαι για να νιώσω χαρούμενη είναι μια αγκαλίτσα. :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    βαριεμαι να μεταφραζω :)

    http://www.globalone.tv/group/gratit...rticle%2BTitle

    πολυ καλη σελιδα που εχει συγκεντρωσει 21 χαρακτηριστικα διαφορων χαρουμενων ανθρωπων.


    οσο για εμενα, χαρουμενο μπορει να με κανει σχεδον παντα οποτε ανακαλυπτω μια τελευταια maltese που δεν ειχα δει στο σακουλακι. χμμ.. τωρα για ολα τα αλλα βλεπουμε

  8. #8
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Μπρόκεν συμφωνώ θα μου άρεσε πολύ να παραμείνω νέα. Αλλά αυτό που χρειάζομαι για να νιώσω χαρούμενη είναι μια αγκαλίτσα. :)
    Ωραία σκέψη, όλοι θέλουμε μια αγκαλίτσα, όπως την ονειρευόμαστε. Το λεμε αυτό γιατι νοιωθουμε έντονα την ανάγκη της, μας λείπει, κι αμα κατι μας λείπει τόσο πολύ και τελικά το αποκτησουμε εκεί είναι που νοιώθουμε χαρούμενοι, είναι η πιο ωραία χαρά, σαν αναζωογονηση, λάμπει το πρόσωπο μας απ αυτη. Λέω ότι είναι η πιο ωραία χαρά γιατί έζησα τετοια χαρα σε περιπτωσεις που κυνηγουσα κατι που πολύ το ήθελα και μετα από δυσκολίες το αποκτουσα. Τώρα το να μείνουμε για πάντα νεοι όλοι αυτο θελουμε δυστυχως είναι ανέφικτο, τουλαχιστον πάντα να νοιωθουμε νεοι και να εχουμε τον ενθουσιασμο νεου και να διατηρουμαστε σε φορμα.
    ....κι ολα αυτα σε ενα σπιτι με μεγαλο κηπο στο λιβαδι και χωρις καμια σκοτουρα.
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    λίγο κρασί, λίγο θαλασσά και τ αγόρι μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    λίγο κρασί, λίγο θαλασσά και τ αγόρι μου.
    βαλε λιγο φαντασια πες κατι που δεν πιανεται!!!! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Μπρόκεν συμφωνώ θα μου άρεσε πολύ να παραμείνω νέα. Αλλά αυτό που χρειάζομαι για να νιώσω χαρούμενη είναι μια αγκαλίτσα. :)
    ωραια η αγκαλιτσα..........μερικες φορες. λιγο creepy βεβαια
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    βρε Μπολτάκι μου. Τι φοβερά και τρομερά cliches έχει συγκεντρώσει ο τυπάς, δε λέγεται.
    Αυτό που συμβαίνει με όλα τα βαθυστόχαστα που κατά καιρούς συγκεντρώνουν "ειδικοί" σε ζητήματα.
    Δηλαδή στον κόσμο μου όλα αυτά απλά δεν ισχύουν. Στο δικό σου ισχύουν? Πχ το "we've all seen people who are always happy"
    Ναι, άκου τη διαφορά. Εγώ τους λέω ηλίθιους. Αυτός τους λέει τυχερούς και ικανούς. Εναλλακτικά, μπορείς να σκεφτείς τον Γιωργάκη. Που ενώ οι έλληνες αναστενάζουν, αυτός ζει σε μια πατρίδα που βαδίζει στο δρόμο της "απαραίτητης" θυσίας και του μετέπειτα λαμπρού μέλλοντος. λολ

    Μετά, respect people for who they are. Τι μου λες. Όλες? Όλους? Ανεξάρτητα από το τι κάνουν και τι ρόλο βαράνε? Τότε τι μας εμποδίζει από το να κρατάμε στη ζωή μας τους πάντες? Η στενότητα χώρου. Ένα. Και εχμ, η πραγματικότητα.
    Και κάτι που λέγεται αναγκαστική ΕΠΙΛΟΓΗ μήπως? Ξεδιάλεγμα? Άρα επιλογή μάνι μάνι σημαίνει όχι όλες, όχι όλους. Όσους μας ταιριάζουν. Όσους δένουν τα χνώτα μας. Πώς να το κάνουμε, δε μπορείς να με πείσεις ότι θα δεχτώ έναν ομοφοβικό για παρεάκι μου, ούτε έναν φασίστα, ούτε ούτε ούτε. Όπως φαντάζομαι δε θα με θέλουν για παρέα, ούτε θα με "σέβονται for who I am". Actually I may want to get rid of them for who they are and they may want to bash me for who I am.:P

    Το ίδιο ισχύει στο Love Unconditionally. Που καιρό τώρα το ακούω, το διαβάζω, το τρώω στη μάπα και ΠΑΝΤΑ όμως, μένω άφωνη και ντούβρουτζη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ ρε φίλε τούτο το πράμα που μου προωθείς ως καραμελίτσα διαρκώς. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ UNCONDITIONAL. yep, this is the real world. Everything is conditional. Πχ, αγάπα και αυτόν που σε δέρνει. Αγάπα αυτήν που σε κακοποιεί. Αγάπα αυτόν που σε βρίζει και σε ταπεινώνει. Και μετά αν δεν βαρέσεις μπιέλες ή δεν κάνεις κάνα έλκος ΝΑ με το συμπάθειο, έλα να το συζητήσουμε. Δε μπορούν να ισχύουν τόσο βαρύγδουπα, υποκριτικά τσιτάτα. Μόνο για ανελαστικά, φορμαρισμένα πλάσματα. Οι άνθρωποι δεν είμαστε τέτοια πιστεύω, ξεφεύγουμε από ψεύτικους κανόνες που θέλουν να μας φορεθούν κατάσαρκα ενώ η πραγματικότητα δείχνει αλλού και μοιάζει αλλιώτικη.

    100% responsible for their own life. Ok, another one. Αν τώρα γίνει ένας σεισμός και μου πέσει ο σοβάς στο κεφάλι, δε θα είμαι 100% ρισπόνσιμπλ πιστεύω γι αυτό. Το ανάλογο σε χιλιάδες άλλες περιπτώσεις. Κάποια άλλα από τα τσιτάτα είχαν και κάποια αλήθεια μέσα τους. Στο γενικό όμως, they suck, no offence.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Ποιο πολυ οδηγος απογοητευσης μ φαινεται. και ματαιοδοξιας
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    βαλε λιγο φαντασια πες κατι που δεν πιανεται!!!! ;p
    δεν χρειαζεται φαντασια, οταν αυτο που σε κανει χαρουμενο, το εχεις ηδη ;)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν χρειαζεται φαντασια, οταν αυτο που σε κανει χαρουμενο, το εχεις ηδη ;)
    σε ζηλευω ρε ρεμ!!!!!!!! μακαρι αν μουν ατομο να μου αρκουσε λιγο κρασι λιγο θαλασσα κ τ αγορι μου! αλλα αμα πιω κρασι θα μεθυσω, αμα βρω θαλασσα θα πνιγω κ οσο για τ αγορι μην επεκταθω! :p
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ...
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 01-08-2011, 21:52
  2. Αν θέλεις να διαγραφείς από το facebook τί πρέπει να κάνεις?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 09-10-2010, 01:06
  3. ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
    By schizophrenic25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2010, 00:53
  4. ειμαι πολυ χαρουμενος!
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 89
    Last Post: 15-02-2009, 20:31
  5. Θέλεις να είσαι ανορεκτική??
    By elsa__ in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 14
    Last Post: 06-04-2008, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •