θελω να παραθεσω το παρακατω κειμενο που συνεταξα χτες.τα αναγνωριζω,τα προσεγγιζω αλλα στην πραγματικοτητα δε μπορω να τα κανω,νοιωθω παγιδευμενος,και φοβαμαι.

σκεψεις=αγχος και ενταση
παρατηρητικότητα - υπερανάλυση
αυστηρα κουτακια=μπερδεμα
αρχικα οπως μου εχουν πει πρεπει να βρω κατι να χαλαρωνω,δηλαδη να απασχολουμαι(υποθετω)ωστε να μην σκεφτομαι τοσο.
τα θελω μου=ισως προυποθετουν χρηματα,αρα πρεπει να δουλεψω.
στο σπιτι δεν εχω τιποτα να κανω περα απο φαγητο-υπνο.
οι δικοι μου γνωστοι κλπ...δεν μπορουν να βοηθησουν επειδη δεν καταλαβαινουν.η νομιζουν πως βοηθανε αλλα με λανθασμενο τροπο.
οταν φερνω τις σκεψεις ολες μαζι στο κεφαλι μου ισως τα κανω πιο δυσκολα απ'οτι ειναι.
ειμαι επηρρεπης στο αρνητικο γενικοτερα καθως και οι ιδεοληψίες ειναι αρνητικες.
τα σκεφτομαι ολα μαζι αλλα νομιζω πως πρεπει να λυθουν ενα ενα.
θελω τα πραγματα οπως τα θελω εγω να ειναι.(δημιουργια μοντελου?)
φτιαχνω μοντελα στους αλλους.
βλεποντας τα πραγματα πιο αντικειμενικα δυναμωνεις?
με τις αμυνες καλυπτω την αδυναμια μου.
οταν οι αλλοι δυσφορουν με κανουν χειροτερα.
παγιδευμενος.
πρεπει να αρχισω απο καπου...
συναισθηματα που καταθλιβουν,ειτε με θυμωνουν ειτε με εξοργιζουν.γενικα απαθεια.
αδιαφορια.


η απορια μου ειναι αν θα μπω κατευθειαν στα βαθεια....στα δυσκολα....δε ξερω ποσο δυσκολα ειναι,απλα μου φαινονται χιλιαδες....και ο γιατρος μ ειχε δικιο..οτι πάντα θα φευγω γενικα,απο φιλους,δουλειες και τετοια.....ρωτηστε οτι θελετε...ξερω,δεν εκανα δουλεια μεχρι τωρα.ποση απιστευτη υπομονη χρειαζεται για να διορθωσω οσα μπορω????ποση???τωρα καταλαβαινω γιατι αλλοι πεφτουν στα ναρκωτικα...και αδυναμος νοιωθω,για οτιδηποτε.περιμενω απαντησεις.