ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685

    ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ

    Τι θα κάνατε εάν ο σύντροφός σας κάθε φορά που προέκυπτε ένα ζήτημα, έστω και από υπερβολή δική σας, σας μιλούσε με τα πιο υποτιμητικά λόγια, τύπου "χρειάζεσαι ψυχίατρο, άντε μωρέ καημένη, αει στο διάολο, είσαι άρρωστη, δε θα σε ανεχόταν κανείς, έχω βαρεθεί να σε συγχωρώ". Θα πιστεύατε ότι αυτός ο άνθρωπος σας αγαπάει?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Είναι υποθετικό το ερώτημα, ρητορικό, ή αυτό το ζεις εσύ ή κάποια/ος δικός σου?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    επειδη εχω περασει τετοια κατασταση με τετοια λογια που πιστεψε με ξερω ποσο πονανε και ποσο τα "φορας" δλδ αναρωτιεσαι μηπως τελικα ειμαι για τον ψυχιατρο?
    εγω θα σου προτεινα να γινεις λιγο παρατηρητης του εαυτου σου μηπως τον τρελενεις τον ανθρωπο με υπερβολικα νευρα?υπερβολικη ζηλια?δεν ξερω υποθεσεις κανω..απλα οταν δεν ειμαστε καλα ξεσπαμε στους ανθρωπους μας..αυτοι ειναι τα πρωτα θυματα :)
    δεν δικαιολογω αυτα τα λογια ομως υπαρχει και αυτο το ΑΜΗΝ που μπορουμε να φτασουμε τον αλλον και να ξεφυγει..οπως δικαιολογουμε εμεις τον εαυτο μας υπο τον μανδυα των προβληματων μας μπορουμε νομιζω να αν οχι δικαιολογησουμε ισως να καταλαβουμε γιατι εχουμε φερει τον ανθρωπο μας να μας μιλαει με αυτον τον τροπο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by void View Post
    Τι θα κάνατε εάν ο σύντροφός σας κάθε φορά που προέκυπτε ένα ζήτημα, έστω και από υπερβολή δική σας, σας μιλούσε με τα πιο υποτιμητικά λόγια, τύπου "χρειάζεσαι ψυχίατρο, άντε μωρέ καημένη, αει στο διάολο, είσαι άρρωστη, δε θα σε ανεχόταν κανείς, έχω βαρεθεί να σε συγχωρώ". Θα πιστεύατε ότι αυτός ο άνθρωπος σας αγαπάει?
    γιατι δεν ρωτας, εφοσον δεν εισαι για να σε ανεχεται κανεις, αυτος , γιατι σε ανεχεται?
    απο πονοψυχια?
    απο αγαπη?
    η δεν μπορει να βρει κατι καλυτερο?

    και για να απαντησω στο ερωτημα σου, εγω θα εφευγα.
    ειναι αλλο πραγμα καποιος να ενδιαφερεται για σενα και να σε συμβουλευει σε ηρεμη φαση να λυσεις καποιο προβλημα σου, και αλλο, το να σε υποτιμαει και να σε βριζει.
    οποιος σκεφτεται ετσι για τον συντροφο του και μενει, μαλλον δεν εχει επιλογες..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Ο σύντροφός μας πρέπει να μας ηρεμεί και να μας υποστηρίζει τουλάχιστον ψυχολογικά. Αλλιώς τί λόγο ύπαρξης έχει δίπλα μας;
    Εγώ πάντως θα τον είχα ήδη σουτάρει. Δεν μπορώ να χαραμίζω τη ζωή μου με ανθρώπους που έχουν τέτοια μυαλά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Εν συντομία παιδιά, το θέμα είναι το εξής:
    Ο φίλος μου επανειλημμένα, συναντιέται με τους φίλους του (οι οποίοι φέρνουν και τις κοπέλες τους) και το μαθαίνω ετεροχρονισμένα πάνω στη συζήτηση.
    Κάτι τέτοιο έγινε κι εχθές. Οπότε στην ανάλογη ερώτησή μου "πως και δε μου το είπες?" εισέπραξα αυτά που σας είπα πιο πάνω, στο πρώτο μου ποστ.
    "α, άρχισες πάλι να μου τα πρήζεις, με έχετε πρήξει όλοι σας, αει γαμίδια επιτέλους, είναι πολύ καταπιεστικό αυτό που κάνεις, σίγα μη σου δώσω αναφορά, οι άνδρες δε δίνουν αναφορά, θα μας κόψεις και τα αρχίδια στο τέλος, γιατί θα πρέπει να διαφωνείς μαζί μου όταν είναι κόσμος μπροστά, με τις απόψεις που έχεις θα μείνεις στο ράφι"
    Σε αυτό το σημείο του απάντησα: "στη μουνάρα μου, αν είναι να βρω κάποιον σαν εσένα να παντρευτώ, χίλιες φορές στο ράφι".
    Η σχέση αυτή για εμένα τελείωσε. Δεν υπάρχει σημείο επαφής και είμαστε εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες. Απλώς νόμιζα ότι με την αγάπη θα γεφυρωνόταν το χάσμα. Αλλά η αγάπη δε φτάνει τελικά.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Quote Originally Posted by void View Post
    Εν συντομία παιδιά, το θέμα είναι το εξής:
    Ο φίλος μου επανειλημμένα, συναντιέται με τους φίλους του (οι οποίοι φέρνουν και τις κοπέλες τους) και το μαθαίνω ετεροχρονισμένα πάνω στη συζήτηση.
    Κάτι τέτοιο έγινε κι εχθές. Οπότε στην ανάλογη ερώτησή μου "πως και δε μου το είπες?" εισέπραξα αυτά που σας είπα πιο πάνω, στο πρώτο μου ποστ.
    "α, άρχισες πάλι να μου τα πρήζεις, με έχετε πρήξει όλοι σας, αει γαμίδια επιτέλους, είναι πολύ καταπιεστικό αυτό που κάνεις, σίγα μη σου δώσω αναφορά, οι άνδρες δε δίνουν αναφορά, θα μας κόψεις και τα αρχίδια στο τέλος, γιατί θα πρέπει να διαφωνείς μαζί μου όταν είναι κόσμος μπροστά, με τις απόψεις που έχεις θα μείνεις στο ράφι"
    Σε αυτό το σημείο του απάντησα: "στη μουνάρα μου, αν είναι να βρω κάποιον σαν εσένα να παντρευτώ, χίλιες φορές στο ράφι".
    Η σχέση αυτή για εμένα τελείωσε. Δεν υπάρχει σημείο επαφής και είμαστε εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες. Απλώς νόμιζα ότι με την αγάπη θα γεφυρωνόταν το χάσμα. Αλλά η αγάπη δε φτάνει τελικά.
    εχω περασει και εγω κατι αναλογο και δεν σου κρυβω πως ακομα το κανει μερικες φορες κ εχω ακουσει πολυ χειροτερα απο αυτα που αναφερεις εσυ......αλλα ξερω πως τον ειχα γονατησει δεν αντεχε αλλο την καταπιεση που του ασκουσα........τον αγαπαω κ κοιταξα μπροστα σκεφτηκα:"μπας κ εχει δικιο?μηπως πρεπει να κανω κατι για να με "ξαναερωτευτει"να μου φερεται οπως οταν με ειχε πρωτογνωρισει?"και τελικα τα καταφερα.....η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ειναι το παν.......αν απο την αλλη βλεπεις πως παντα ετσι ειναι κ πως εσυ δεν θες αλλο κ το εχεις αποφασησει τοτε ΞΕΚΙΝΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ...καπου εκει εξω υπαρχει ο καταλληλος ανθρωπος για σενα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Δεν τίθεται θέμα καταπίεσης, είναι δυσανάλογες οι αντιδράσεις του, λες και είμαι καμια πατσαβούρα.
    Δε μου αξίζει, του έχω φερθεί πολύ εντάξει. Απλώς αυτός νομίζει ότι θα τη σκίσει τη γάτα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by void View Post
    Δεν τίθεται θέμα καταπίεσης, είναι δυσανάλογες οι αντιδράσεις του, λες και είμαι καμια πατσαβούρα.
    Δε μου αξίζει, του έχω φερθεί πολύ εντάξει. Απλώς αυτός νομίζει ότι θα τη σκίσει τη γάτα.
    κανεις δεν αξιζει τετοια συμπεριφορα..κοιτα ομως και το αμην που εγραψα παραπανω..αν δεν ισχυει στειλε τον μεχρι την νασα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    χμ χμ
    περα απο την ωραια φρασεολογια οταν μαλωνετε,:Ρ δε μουλες...
    εννοουσε οτι λες την γνωμη σου μπροστα στους αλλους οταν ειναι αντιθετη απο την δικη του, η οτι διαφωνεις φωναζοντας και βριζοντας τον και τον κανεις ρεζιλι?

  11. #11
    κανε αυτο που νιωθεις....αν θες συζητησε το και μαζι του.....ομως κανεις δεν αξιζει τετοια συμπεριοφορα και ειδικα οταν του εχεις φερθει αψογα....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χμ χμ
    περα απο την ωραια φρασεολογια οταν μαλωνετε,:Ρ δε μουλες...
    εννοουσε οτι λες την γνωμη σου μπροστα στους αλλους οταν ειναι αντιθετη απο την δικη του, η οτι διαφωνεις φωναζοντας και βριζοντας τον και τον κανεις ρεζιλι?
    όχι βρε, σιγά μη φωνάξω. Απλά θα τύχει να διαφωνήσω, άμα μου λέει μαλακίες ή βρίζει σαν κάγκουρας, δε θα πω τη διαφωνία μου?
    Απλά πιστεύει ότι δεν πρέπει η γυναίκα να αναιρεί τον άνδρα μπροστά σε άλλους. Αυτό είναι το κόμπλεξ του.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by void View Post
    όχι βρε, σιγά μη φωνάξω. Απλά θα τύχει να διαφωνήσω, άμα μου λέει μαλακίες ή βρίζει σαν κάγκουρας, δε θα πω τη διαφωνία μου?
    Απλά πιστεύει ότι δεν πρέπει η γυναίκα να αναιρεί τον άνδρα μπροστά σε άλλους. Αυτό είναι το κόμπλεξ του.
    κοπελια, σορι που υποτιμω την επιλογη σου, αλλα ειναι πολυ γελοιος ο τυπος....
    πρωτα απ ολα δεν εχει φιλους αλλα γνωστους, αν αισθανεται ασχημα που καποιος τον αμφισβητει μπροστα τους.
    αντι να βγαινεις απ τα ρουχα σου και να του δινεις το δικαιωμα να σε λεει υστερω, πες του να αντιμετωπισει τα θεματακια του σαν ανδρας κι οχι σαν κοτα.
    αυτο μας ελειπε, να μιλαμε μονο οταν συμφωνουμε με "τον αντρα"!!!! σιγα μη τα πατησει πες του του παπαρα.. (πιο κομψα ομως :Ρ)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    κανεις δεν αξιζει τετοια συμπεριφορα..κοιτα ομως και το αμην που εγραψα παραπανω..αν δεν ισχυει στειλε τον μεχρι την νασα!
    Δώρα μου, όσο καιρό είμαστε μαζί είναι θαύμα πως δεν κατέρρευσα. Στο αμήν δεν τον έχω φτάσει. Απλώς έχει άλλη αντίληψη. Είναι πίσω κι ακόμα πίσω. Όταν φτάνει ο άλλος στο σημείο να σου λέει να πας σε ψυχίατρο - ενώ ξέρει ότι έχει χρειαστεί να πας- δε νομίζω ότι είναι τόσο καλό σημάδι.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    δωστου τα παπουτσια στο χερι κ αντε γεια.δεν αξιζει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 86
    Last Post: 29-11-2012, 11:58
  2. ανακοινωση σε συντροφο οτι πασχεις απο σμν
    By xamogeloula13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-12-2011, 13:52
  3. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  4. Η κολλητή μου δε συμπαθεί το σύντροφό μου...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2010, 17:39
  5. Με τι κριτήρια να επιλέξω τον σύντροφό μου?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 25-07-2009, 19:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •