προβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121

    προβλημα

    Προβλήματα πολλα. Αγχος πολυ. Καταθλιψη στο παρελθον. Αυτο όμως που με αγχώνει περισσοτερο ειναι κατι πολυ παραξενο για μενα. Οταν στεκομαι ορθια στο ιδιο σημειο τα ποδια μου τρεμουν νομιζω θα πεσω. Δεν εχω προβλημα όταν κινουμαι. Η σταση με τρελαινει. Δεν μπορω να σταθω στο δρομο να ανταλλαξω μια κουβεντα με εναν ανθρωπο. Βρισκω μια δικαιολογια και φευγω. Παρατηρω οτι μεσα στο σπιτι οταν ασχολουμαι με κατι πχ στην κουζινα δεν εχω προβλημα. Τι ειναι ολο αυτο δεν μπορω να καταλαβω. Σκεφτομαι να κανω μια επισκεψη στο γιατρο μου να του το εξομολογηθω να δω τι θα μου πει. Με περιοριζει και με αγχωνει πολυ αυτη η κατασταση. Αυτα. Ευχαριστω με με διαβασατε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Νευρολογος νομιζω ...??

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    egw exw kati xirotero.. den mporw na perpatiso.. kai exw treles krishs panikou olh mera... den paleuete h katastash mou!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    fly

    Ολα αυτα πιστευω ειναι καταλοιπα της καταθλιψης που εχεις περασει. Εσυ νιωθεις οτι ειναι παρελθον,αλλα το σωμα σου εχει συνηθισει να αντιδραει απο ενστικτο σε καταστασεις που παλια σου προκαλουσαν δυσφορια,οπως η κουβεντα με εναν ανθρωπο. Αυτο για να το λυσεις τωρα και να εισαι κομπλε πρεπει να δυναμωσεις το σωμα σου οπως δυναμωσες το μυαλο σου. Εγω θα σου προτεινα να πας γυμναστηριο η κατι τετοιο για μερικους μηνες,να φτιαξεις την σταση του σωματος σου και να το κανεις "ανεξαρτητο". Ασχολεισου λιγο με το σωμα σου και θα δεις,θα στρωσει κι αυτο και θα σε υπακουει

  5. #5
    fly ακριβως αυτο αισθανομαι 1,5 βδομαδα τωρα...ενα τρεμουλο με πιανει οχι ομως να το βλεπεις...απλα το νιωθω.. και στα χερια και λιγο στα χειλη... εχω κατα αγχωθει... η ψυχολογος μου λεει οτι ειναι ψυχοσωματικο με τα οποια παλευω απο τον Μαρτιο και η αληθεια ειναι πως εχουν περασει απο το σωμα μου συμπτωματα και συμπτωματα... παρα πολλα και εχουν φυγει... εγω εχω διαταραχη πανικου με αγοραφοβια και πολυ πολυ αγχος... και λιγο πεσμενη Β12 η οποια με λιγο neurobion 4 koytia ανεβαινει και ειμαι οκ... μαζι με το τρεμουλο αισθανομαι πως καποιος με κουναει οταν καθομαι.... για να το πω αλλιως αισθανομαι σα να χτυπαει μια φορα η καρδια μου πολυ δυνατα και τρανταζομαι... οταν ξαπλωνω για υπνο το βραδυ και σε ολη τη διαρκει του υπνου δεν τα αισθανομαι αυτα... παω καθε μερα εξω απο το ιατρειο του νευρολογου , ο οποιος πριν αποκτησω αυτα τα συμπτωματα με ειχε εξετασει αλλα δεν βρηκε τιποτα, και δεν εβρισκω τη δυναμη μα χτυπησω την πορτα να του τα πω... απο το αγχος και τις δεες που μου μπηκαν για το τι μπορει να εχω εχω πανικους παλι και πιεζεται η γναθος μου απο το αγχος... ασε... κι εγω βοηθεια ζητω... η ψυχολογος μου με καθυσηχαζει αλλα δεν με πειθει...

  6. #6
    πρόβλημα υγείας πχ αδυναμία ή ψυχολογικό δλδ λόγω τραυματικού βιώματος? ξεκαθαρισε μας αυτο πρωτα.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ
    By OPTIMUS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 17-08-2011, 15:19
  2. Πρόβλημα με u2u
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2010, 15:00
  3. Προβλημα με u2u
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2010, 18:50
  4. προβλημα....
    By soares in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-09-2009, 20:30
  5. προβλημα με το U2U
    By gramle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 23
    Last Post: 24-09-2007, 19:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •