υπαρχει προβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4

    υπαρχει προβλημα

    γεια σας σαν καινουριο μελος ζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν καποιες λυσεις στο προβλημα μου.Τα τελευταια χρονια μετα απο επισκεψη σε ψυχιατρο εγω με την πρωην συζυγο μου λογω προβληματων που ειχαμε στο γαμο μας . Ο ψυχιατρος μου ανεφεραι οτι η γυναικα μου πασχει απο διπολικη καταναγκαστικη μελανχολεια εκεινη δεν το δεχτηκε με αποτελεσμα το χωρισμο μας [λογω των προβληματων] και χωρις εγω να γνωριζω την σημασια της παθησεις αυτης.εκτοτε διαμενει με τα δυο ανηλικα αγορια μας τα τελευταια 3 χρονια σε δικη τους στεγη .Πιστεψα οτι τα πραγματα εχουν γινει καλυτερα μετα το χωρισμο μας αν και παρατηρουσα καποια προβληματα με τη μητερα τους και ως προς εμενα αλλα και ως προς τα παιδια μου αλλα τα απεδιδα σε καποιες ιδιοτροποιες της.για να μην γινομε κουραστικος τον τελευταιο καιρο ειπε ο μεγαλος γιος μου στη τωρινη μου συντοφο τα δεινα που παιρνανε τα παιδια μου με τη μανα τους και με αφορμη ενα σοβαρο περιστατικο που εγινε μεταξυ του γιου μου κ της μητερα του αρχισα να διαβαζω για τη [διπολικη] που προανεφερα .Προσπαθωντας να ζητησω βοηθεια απο τους οικειους της να εξετασθει το προβλημα με κραξανε κοινος και με διεψευσαν ρητως χωρις καν να υπολογισουν τα περιστατικα που εχουν συμβη .Ακομη και ο νομος με περιοριζει στην αποδειξη του συγκεκριμενου προβληματος .παρακαλω λοιπον οποιον-α γνωριζει κατι για την επιλυσει του προβληματος μου να με βοηθησει.ευχαριστω για το χρονο σας

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Ετσι οπως το κοβω μονο μεσω των παιδιων αν μπορεσεις να κανεις κατι.
    Να ενημερωθουν δλδ για τη διαταραχη αυτη οσο καλυτερα γινεται και να ασκουν σταδιακα πιεση στη μητερα αλλα και στους οικειους της για επισκεψη σε ψυχολογο.
    Αλλα ακομη και αυτο προυποθετει ειδικο χειρισμο οποτε ισως ειναι καλυτερα να επισκεφθειτε οι τρεις σας (εσυ με τα παιδια) εναν ψυχολογο για να σας πει τι μπορειτε να κανετε.
    Τα παιδια ετσι θα βοηθηθουν αρκετα πιστευω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    τι περιστατικα συνεβησαν δηλαδη;
    και γιατι ο γιος σου τα εξομολογηθηκε στην νεα σου γυναικα και οχι σε σενα ?!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4
    ο μεγαλος γιος μου το γνωριζει ομως τον απειλη οτι θα αυτοκτονηση αν παει εναντια της θα προσπαθησω να παρω καποιο χαρτι γιατι εχει παει σε καποιο ψυχολογο μου ειπαν ομως οτι ειναι πολυ δυσκολο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4
    το τελευταο ειχε σπασιμο του γραφειου του παιδιου της καρεκλας του στριγκλιες τρεμουλο αφρους στο στομα με αποτελεσμα να της γινει ηρεμιστικη ενεση.Φοβατε το παιδι γιατι του λεει οτι θα αυτοκτονιση αν τα μαθω.Τα προσφατα που σου γραφω ομως δεν αντεξε και με πηρε τηλ με κλαματα ο γιος μου . Πηγα εισαγγελεα πηρα χαρτι εδωσα καταθεση ομως οι συγγενεις καταθεσαν αλλα εξαλου μου το ειπαν και στο Α.Τ οτι θα γινοταν αυτο.

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 27-05-2011, 16:00
  2. Υπαρχει σοβαρο προβλημα!
    By Hrw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 10-05-2011, 12:13
  3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By dsdiamanto in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 17-05-2010, 16:52
  4. Replies: 68
    Last Post: 24-04-2010, 22:47
  5. Υπάρχει μόνιμη λύση στο πρόβλημα της ΙΨΔ? Δεν αντέχω άλλο...
    By interzone in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 01-03-2009, 01:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •