Teacher Lacry On Board
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    Teacher Lacry On Board

    Oποια κοπελια (η κοπελι :p) θελει συμβουλες για αδυνατισμα, σωστη διατροφη, ευεξια, τιπς και κοπλπακια σχετικα με διαιτες, γυμναστικη κτλ, μπορει να μου στειλει πμ, εχω κανει κ μια καταπληκτικη εργασια σχετικα με τις διατροφικες διαταραχες, dos and don 'ts, pros and contras, αλλα την εχω σπιτι, καποια στιγμη θα την ανεβασω, σας το χρωσταω. :p ΜακιαΖΖ
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    4
    Θα με ενδιέφεραν διάφορες συμβουλές για αδυνάτισμα(αν και δεν είμαι κοπέλα,αλλά κοπέλι),οπότε αν δεν σου κάνει κόπο και δε βαριέσαι,οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν ευπρόσδεκτη :).Είμαι 1.78 ύψος και 77 κιλά αν αυτό σε βοηθάει και θέλω να φτάσω τα 68 ( ναι έχω εμμονή παρ'όλο που έχω κανονικό βάρος)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σου! Δεν εχω πολυ χρονο για να μπω σε λεπτομερειες οποτε θα στα πω πανω πανω. Θα σου πω τι κανω εγω που ειμαι expert σε θεματα διαιτας, διατροφης κ δεν συμμαζευεται.
    1) Μια ωρα περπατημα την ημερα.
    2)Δυο κουπες πρασινο τσαι.
    3)Για πρωι μια φρυγανια ολικης με μαρμελαδα, για μεσημερι οσπρια η αρακας/φασολακια, για βραδυ ενα φιρικι (μηλο με λιγοτερες θερμιδες).
    4)Εφαρμογη κρεμας αδυνατισματος 2 φορες την ημερα.
    Αμα σε ενα μηνα δεν εχεις γινει στυλακι, εμενα να μην με λενε Lacrymosa!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    16
    δεν ειναι πολυ λιγες θερμιδες?????τις φορες που πιεζομαι πολυ με αυστηρη διατροφη και γυμναστικη μετα απο λιγο ειμαι πιο βουλιμικη απο ποτε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    4
    Lacrymosa you are the best!!!Σ'ευχαριστώ πολύ!!!! :) Μια διευκρίνηση μόνο: Όταν λες κρέμα αδυνατίσματος,τι ακριβώς εννοείς?Χρησιμοποιείς κάποια συγκεκριμένη??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Γεια σου! Δεν εχω πολυ χρονο για να μπω σε λεπτομερειες οποτε θα στα πω πανω πανω. Θα σου πω τι κανω εγω που ειμαι expert σε θεματα διαιτας, διατροφης κ δεν συμμαζευεται.
    1) Μια ωρα περπατημα την ημερα.
    2)Δυο κουπες πρασινο τσαι.
    3)Για πρωι μια φρυγανια ολικης με μαρμελαδα, για μεσημερι οσπρια η αρακας/φασολακια, για βραδυ ενα φιρικι (μηλο με λιγοτερες θερμιδες).
    4)Εφαρμογη κρεμας αδυνατισματος 2 φορες την ημερα.
    Αμα σε ενα μηνα δεν εχεις γινει στυλακι, εμενα να μην με λενε Lacrymosa!!
    αντι για οσπριο μπορει να αντικατασταθει με κατι αλλο? τα μισω τα οσπρια. επισης ποια κρεμα προτεινεις εσυ? μου λενε οτι οι πιο πολλες το μονο που κανουν ειναι να σφιγγουν το δερμα και μολις τις σταματησεις να ερχεσαι την πρωτη κατασταση
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by CandyCandy View Post
    δεν ειναι πολυ λιγες θερμιδες?????τις φορες που πιεζομαι πολυ με αυστηρη διατροφη και γυμναστικη μετα απο λιγο ειμαι πιο βουλιμικη απο ποτε.
    ναι εχεις δικιο καντι. θα προτεινα γενικα να μν μετραμε τοσο τις θερμιδες, και να μην ζυγιζομαστε εμενα το ζυγισμα με εκανε πιο ψυχωτικια και πιο βουλιμικη οπως ειπες, παρα οι λιγες θερμιδες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Mordred View Post
    Lacrymosa you are the best!!!Σ'ευχαριστώ πολύ!!!! :) Μια διευκρίνηση μόνο: Όταν λες κρέμα αδυνατίσματος,τι ακριβώς εννοείς?Χρησιμοποιείς κάποια συγκεκριμένη??
    Ε οταν τα λεω εγω να μ ακουτε! Ειδες? Να μου το θυμηθεις θα χεις αποτελεσμα! Κρεμα αδυνατισματος για αγορακια δεν ξερω καποια, τωρα αμα σου πω να βαλεις την γυναικεια μην με βρισεις ετσι?

    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    αντι για οσπριο μπορει να αντικατασταθει με κατι αλλο? τα μισω τα οσπρια. επισης ποια κρεμα προτεινεις εσυ? μου λενε οτι οι πιο πολλες το μονο που κανουν ειναι να σφιγγουν το δερμα και μολις τις σταματησεις να ερχεσαι την πρωτη κατασταση
    Αντι για οσπριο μπορεις μπαμιες/φασολακια/αρακα/τουρλου/ριζοτο/πατατες βραστες οσο για κρεμα βαζω την anti-cellulite gel της garnier 2 φορες τη μερα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Ρε κορίτσια, αν είναι δυνατόν.
    Μη δίνετε τέτοιες συμβουλές διαδικτυακώς.
    Αφενός είναι πέρα για πέρα λάθος από ιατρικής - βιολογικής άποψης.
    Αφετέρου, δεν καταλαβαίνετε ότι είναι εντελώς λανθασμένη αυτή η νοοτροπία και εν πολλοίς ευθύνεται για νευρικές ανορεξίες και διαταραχές με το φαγητό γενικότερα.
    Εδώ λέμε να τα ξεπερνάμε αυτά τα σύνδρομα κι εσείς τα καλλιεργείτε?
    Λάκρυμοσα η μαγκιά σου θα ήταν να πείθεις τις κοπέλες ότι αυτή η υπερβολή με το αδυνάτισμα κάνει κακό και ότι ο σκοπός είναι να είμαστε καλά ψυχολογικά έστω και με λίγα κιλά παραπάνω.
    Είναι πέρα για πέρα ανεύθυνο αυτό που κάνεις. Δεν είσαι διατροφολόγος ούτως ώστε να δίνεις συμβουλές διατροφής και μάλιστα διατροφή πείνας - λιποθερμιδική.
    Ανοίγεις θέμα που απαιτεί γνώμη ειδικού και μάλιστα το λες με καμάρι ότι στέλνεις και προσωπικά μηνύματα με οδηγίες προς ναυτιλομένους?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ΑΜΑΝ πια ρε παιδια ''μην λετε αυτο'' ''μην λετε εκεινο''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! ΕΛΕΟΣ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ!
    δεν ειπε και κατι ΤΟΣΟ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Μπροκεν παρεξήγησες την πρόθεση μου.
    Δεν ήταν ο σκοπός μου να "λογοκρίνω" την λακρυμόσα.
    Προφανώς δεν είναι κάτι παράνομο.
    Δε μίλησε κανείς για παρανομία.
    Ούτε σταυρώνω εγώ τη λακρυ ή εσένα που επιλέγετε να διαλέξετε μια τέτοια διατροφή.
    Οι περισσότερες γυναίκες πάνω κάτω έχουμε κάνει ακρότητες με τα κιλά και μας πιάνει πρεμούρα για το πως θα χάσουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
    Εσύ αυτό το θεωρείς καλό για την ψυχολογία μας? και ότι ναι πρέπει να διαιωνίζουμε αυτό μοτίβο που μας έχουν περάσει από μικρές?
    Εγώ προσωπικά δε γουστάρω μια ζωή να φοβάμαι τι θα φάω και να καθορίζεται η διάθεσή μου από τους γλουτούς μου και πόσο λίπος έχω πάνω μου.
    Γι'αυτό και δε θεωρώ ότι είναι σκόπιμη η ύπαρξη ενός τέτοιου θέματος και όχι μόνο αυτό.
    Πιστεύω βασικά ότι κάνει και κακό.
    Ο σκοπός είναι να τα βγάλουμε από πάνω μας όλα αυτά τα κατάλοιπα, όχι να τα τραβάμε μαζί μας στον αιώνα τον άπαντα και να ζητάμε και την επιβεβαίωση από τους γύρω μας.
    Είναι λάθος νοοτροπίες και δεν είναι τυχαίο που η ανορεξία μαστίζει πλέον και τα κορίτσια πέφτουν σε κατάθλιψη επειδή δεν έχουν τις διαστάσεις της Σάρα Τζεσικα Πάρκερ.
    Ασε που δεν πρόκειται για διατροφή που επιβιώνει άνθρωπος.
    Είναι διατροφή 500 με 600 θερμίδων.
    Ό,τι χειρότερο είναια αυτό. Μετά λέμε γιατί μας κόβεται η περίοδος, γιατί μας πέφτει η διάθεση και τα γνωστά.
    Δείτε το περισσότερο συμβουλή.
    Δεν είναι κράξιμο.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Συμφωνώ με void. Η δίαιτα της Lacry θα μπορούσε να ονομαστεί και ως "το πρώτο βήμα για να γίνετε ανορεξικοί":Ρ
    Με τόσες λίγες θερμίδες χαλάει ο μεταβολισμός και αντί για να χάνεις σε λίπος, χάνεις σε μύς. Μην ξεχνάμε ότι τα όργανά μας (καρδιά κτλ) αποτελούνται από μυς και επιβαρύνονται με τέτοιου είδους δίαιτες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι μερικες διαιτες ειναι τοξικες αλλα οπως εχει ξαναειπωθει δεν ειπε κατι πολυ τραγικο, ο καθενας εχει κριση πιστευω. δεν ειπε πχ ''τροποι να κανετε εμετο'' . βλεπει ο αλλος πως οι θερμιδες ειναι λιγες και δεν ακολουθει!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Mordred View Post
    Θα με ενδιέφεραν διάφορες συμβουλές για αδυνάτισμα(αν και δεν είμαι κοπέλα,αλλά κοπέλι),οπότε αν δεν σου κάνει κόπο και δε βαριέσαι,οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν ευπρόσδεκτη :).Είμαι 1.78 ύψος και 77 κιλά αν αυτό σε βοηθάει και θέλω να φτάσω τα 68 ( ναι έχω εμμονή παρ'όλο που έχω κανονικό βάρος)
    τι λες βρε φιλε, με αυτο το υψος αν πας σε αυτα τα κιλα δεν θα εχεις κουραγιο για τπτ. Εχω παει σε αυτα τα κιλα και εχω το ιδιο υψος - μετριοταν τα πλευρα μου και στο στηθος...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω σ'αυτο το θεμα δεν εχω να πω και πολλα...

    στη χρηστρια void ν'αφησει τις μαλακιες και να τρωει κυριολεκτικα οτι γουσταρει μη χαλασει τη σωματαρα της.

    στη χρηστρια iberis οτι ειναι λιγακι αστειο αυτο που κανει. δεν απανταει καν εντος θεματος, δεν συμμετεχει ενεργα πουθενα στο φορουμ, παρα μονο οταν παρουσιαζεται θεμα που αφορα τη διαχειριση λες και ζητησε κανεις τη γνωμη σας ή μπορειτε να κανετε κατι, λολ.

    το κοριτσακι απλα να βοηθησει ηθελε, προφανως το μυαλο του δε πηγαινε οτι μπορει να παρουσιαστει προβλημα, γιατι το "προβλημα" ειναι τα επιπλεον κιλα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •