ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αυτο θα κανω ναι! Ειναι μια ευκαιρια να ξεκοψω απο τον "εικονικο κοσμο" κ να συναναστραφω με τον πραγματκο κοσμο! Και θα μου κανει καλο πιστευω, τωρα ειναι κ γιορτες κ εχει εδω παραδοσιακες εκδηλωσεις κτλ.. Χαλκιδικη εισαι εσυ η Θεσσ?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    27
    Κι εγώ περνάω πολλές ώρες στο ίντερνετ τελευταία. Δε θα έλεγα ότι είμαι εθισμένη, αλλά αναγνωρίζω ότι το κάνω γιατί δεν έχω τι άλλο να κάνω και με βοηθαει να ξεχνιέμαι. Δεν παραμελώ και τόσο τα υπόποιπα ποε πρέπει να κάνω, αν και δεν είναι πολλά, μιας κι εκτός των άλλων ψάχνω πράγματα για τη σχολή, για εργασίες (τωρα τελευταια αρχισα να το κανω βεβαια, τα ειχα όλα γραμμένα για λίγο), επισης βλέπω ταινίες, σειρές, τσατ με ανθρωπους που δεν ξέρω δεν έχω κάνει ακόμα. Προσπαθω να κάνω ό,τι μπορώ για να είναι το μυαλό μου απασχολημένο ή αδρανές... Κι ας πιάνομαι, κι ας θολώνουν τα μάτια μου κι ας μου λενε να ξεκολλησω απο την καρέκλα.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτο θα κανω ναι! Ειναι μια ευκαιρια να ξεκοψω απο τον "εικονικο κοσμο" κ να συναναστραφω με τον πραγματκο κοσμο! Και θα μου κανει καλο πιστευω, τωρα ειναι κ γιορτες κ εχει εδω παραδοσιακες εκδηλωσεις κτλ.. Χαλκιδικη εισαι εσυ η Θεσσ?
    Καλησπερα λακρυμοσα . Αν θες να σε καθυσηχασω εχω να σου πω οτι εχει τυχει να περασω 67 ωρες σε υπολογιστη μπροστα σε ιντερνετ καφε ...... (με 3 ωρες υπνο πανω στο πληκτρολογιο και ντονατσ σοκολατασ κοκα κολεσ μονο) Και επισης αυτες τις μερες ετυχε να διαβασω για το ρεκορ γκινεσσ που ναι καπου στις 50.. και δεν ημουν ο μονος που το χει κανει αυτο αλλα πολλοι αλλοι.. Και μου στοιχισε πολυ χανοντας 3 χρονια απ τη ζωη μου..Στη περιπτωση σου βεβαια μπορω να πω (απ οσα διαβασα) οτι δεν εχεισ εθιστει σε τετοιο βαθμο που δεν μπορεις να ξεμπλεξεις.. Ολα στο μυαλο σου ειναι και κυριως αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν εχεις ενδιαφεροντα γι αυτο και η μονη σου επιλογη ειναι να κατσεις σπιτι που σημαινει οτι θα λιωσεις στο πισι... Λοιπον για μενα το φυσιολογικο ειναι καπου στις 5/7 ωρες τη μερα και πιστευω λιγο(για μενα) ειναι με μερικα υποτακαστατα αντι γκειμσ . Θα σου προτεινα να βαλεις για αρχη 2 μερες τησ εβδομαδας να πηγαινεις για περιπατο/τρεξιμο αλλες 2 για καφε και θα νιωθεισ πιο τζιτζι! Θα νιωσεις ικανοποιηση απο το προγραμμα το οποιο εφτιαξες και γενικα θα καθαρισει το μυαλο σου απο τα σκατα του ιντερνετ.Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να τη χαραμισουμε ετσι................:p

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    67 ωρες με 3 ωρες υπνο? Πω πω ρε συ... ναι, η αληθεια ειναι οτι τα χω ψιλοπαρατησει λιγο κ κολλαω ολη μερα ονλαιν.. εμενα το ανωτερο ειναι 23 ωρες, αλλα μετα ημουνα σαν ζομπι.. ναι, η αληθεια ειναι θελω να καθαρισει το μυαλο μου απο τα σκατα του ιντερνετ.. σε ευχαριστω!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by anniw View Post
    Κι εγώ περνάω πολλές ώρες στο ίντερνετ τελευταία. Δε θα έλεγα ότι είμαι εθισμένη, αλλά αναγνωρίζω ότι το κάνω γιατί δεν έχω τι άλλο να κάνω και με βοηθαει να ξεχνιέμαι. Δεν παραμελώ και τόσο τα υπόποιπα ποε πρέπει να κάνω, αν και δεν είναι πολλά, μιας κι εκτός των άλλων ψάχνω πράγματα για τη σχολή, για εργασίες (τωρα τελευταια αρχισα να το κανω βεβαια, τα ειχα όλα γραμμένα για λίγο), επισης βλέπω ταινίες, σειρές, τσατ με ανθρωπους που δεν ξέρω δεν έχω κάνει ακόμα. Προσπαθω να κάνω ό,τι μπορώ για να είναι το μυαλό μου απασχολημένο ή αδρανές... Κι ας πιάνομαι, κι ας θολώνουν τα μάτια μου κι ας μου λενε να ξεκολλησω απο την καρέκλα.
    αννιω και γω ετσι το κανα . αφιερωσα πολυ χρονο στο να ''απασχολω''(???) τον εαυτο μου.. δε θα οδηγησει πουθενα αυτο . ειμαι μπλεγμενος στο διαδικτυο απο το 2003 εως και τωρα.. οπως προειπα και στη λακρυ δοκιμασε να φτιαξεις ενα προγραμμα με στανταρ μερες 2 περπατημα / τρεξιμο αλλες 2 κατι αλλο να πηγαινει εναλλαξ και σιγα σιγα τηα βρεις τον εαυτο σου γτ πολυ απλα το μυαλο σου δε θα ναι απασχολημενο οπως λες αλλα αδειο και καθαρο για να ανταπεξελθεις στις υποχρεοσεις και προσδοκιες σου. Και να ξερεις καθε αρχη και δυσκολη αλλα πεισε τον εαυτο σου και θα δεις πως θα ναι αλλιως και θα νιωθεις καλυτερα.

  6. #36
    Quote Originally Posted by moufa View Post
    Καλησπερα λακρυμοσα . Αν θες να σε καθυσηχασω εχω να σου πω οτι εχει τυχει να περασω 67 ωρες σε υπολογιστη μπροστα σε ιντερνετ καφε ...... (με 3 ωρες υπνο πανω στο πληκτρολογιο και ντονατσ σοκολατασ κοκα κολεσ μονο) Και επισης αυτες τις μερες ετυχε να διαβασω για το ρεκορ γκινεσσ που ναι καπου στις 50.. και δεν ημουν ο μονος που το χει κανει αυτο αλλα πολλοι αλλοι.. Και μου στοιχισε πολυ χανοντας 3 χρονια απ τη ζωη μου..Στη περιπτωση σου βεβαια μπορω να πω (απ οσα διαβασα) οτι δεν εχεισ εθιστει σε τετοιο βαθμο που δεν μπορεις να ξεμπλεξεις.. Ολα στο μυαλο σου ειναι και κυριως αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν εχεις ενδιαφεροντα γι αυτο και η μονη σου επιλογη ειναι να κατσεις σπιτι που σημαινει οτι θα λιωσεις στο πισι... Λοιπον για μενα το φυσιολογικο ειναι καπου στις 5/7 ωρες τη μερα και πιστευω λιγο(για μενα) ειναι με μερικα υποτακαστατα αντι γκειμσ . Θα σου προτεινα να βαλεις για αρχη 2 μερες τησ εβδομαδας να πηγαινεις για περιπατο/τρεξιμο αλλες 2 για καφε και θα νιωθεισ πιο τζιτζι! Θα νιωσεις ικανοποιηση απο το προγραμμα το οποιο εφτιαξες και γενικα θα καθαρισει το μυαλο σου απο τα σκατα του ιντερνετ.Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να τη χαραμισουμε ετσι................:p
    λολλλλ...τι έκανες 67 ώρες?
    Έπαιζες κάποιο παιχνίδι?

  7. #37
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτο θα κανω ναι! Ειναι μια ευκαιρια να ξεκοψω απο τον "εικονικο κοσμο" κ να συναναστραφω με τον πραγματκο κοσμο! Και θα μου κανει καλο πιστευω, τωρα ειναι κ γιορτες κ εχει εδω παραδοσιακες εκδηλωσεις κτλ.. Χαλκιδικη εισαι εσυ η Θεσσ?
    Θεσσαλονικη μένω αλλά το καλοκαιρι εννοειται χαλκιδικη μονιμα για 2-3μηνες...

    ( πραγματικα μου προκαλει εντυπωση πως φτανετε τον εαυτο σας σε τετοια ακρα...το μαξ που εχω περασει στον υπολογιστη(συνεχομενα-ειτε τσατ ειτε ταινιες/σειρες- και οχι σηκω-φευγα) ειναι νομιζω 7-8 ωρες και πραγματικα ενιωθα εξαντλημενη...ειδικα τα ματια μου δε κρατιοντουσαν... Μη βαζετε τον εαυτο σας σε τετοιες δοκιμασιες για χαζα πραγματα...)

    (και βασικα κακως απανταμε πλεον γιατι ολο και θα γυριζει να δει τι γραψαμε:Ρ)

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    b.m. κι εγω ετσι, Θεσσ μενω αλλα καλοκαιρια κ χριστουγεννα/πασχα χαλκιδικη στο χωριο!
    Λολ τα βλεπω, ετσι κι αλλιως μεθαυριο θα μου το παρουν, οποτε ας χαρω λιγο ακομα οσο προλαβαινω!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    λολλλλ...τι έκανες 67 ώρες?
    Έπαιζες κάποιο παιχνίδι?
    wow,dota,lineage

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. διαδικτυακός εθισμός
    By stefanospsych in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-2011, 19:24
  2. Εθισμός ; ή ιδέα μου; ή υπερανάλυση;
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 20-09-2010, 02:58
  3. Εθισμός ....στο ιντερνετ
    By nature in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 113
    Last Post: 19-09-2010, 00:48
  4. Σχέσεις και διαδίκτυο...
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 06-10-2009, 22:59
  5. Να γινει το διαδικτυο πρωτοβαθμια μοναδα ψυχολογικης υποστηριξης
    By πανος12345 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 4
    Last Post: 05-10-2009, 18:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •