ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;

    Καλημέρα! Το θέμα έχει να κάνει με τη φιλία μεταξύ των 2 φύλων (πρωτότυπο :P). Τον περασμένο Φεβρουάριο γνώρισα μια κοπέλα, η οποία είναι φοιτήτρια εδώ. Ενώ μου άρεσε πολύ, δεν έκανα κάποια κίνηση, τότε ήμουν "αλλού" και δεν προσπάθησα να το προχωρήσω. Δέσαμε πολύ, κάναμε αρκετή παρέα, ήταν σαν να την ξέρω χρόνια. Γενικά βγαίναμε μαζί, με παρέες, περνούσαμε πολύ ωραία! Στις διακοπές του Πάσχα που πήγε στο μέρος της, μ έπερνε τηλ τις ώρες που ήξερε ότι δούλευα και με "κατσάδιαζε" ότι την ξέχασα κ δεν της λείπω κ όλο αυτή με παίρνει και διάφορα τέτοια "ναζάκια". Μέσα στο Μάιο κοιμήθηκα 1η φορά σπίτι της, όχι μαζί. Τη 2η φορά που κοιμήθηκα σπίτι της, μου είπε αν θέλω να κοιμηθούμε μαζί. Της έκανα κ ένα υπέροχο μασάζ :P. Από κει και πέρα άρχισα να τη βλέπω κάπως αλλιώς την ιστορία μαζί της. Είχα πολλές αναστολές να της το εκδηλώσω (έχει περάσει καιρός, η ίδια μου είχε πει για έναν που παιζόταν κάτι εκείνη την περίοδο, είχαμε δέσει τόσο που θα μου ήταν δύσκολο να το χαλάσω σε περίπτωση απόρριψης). Μια φορά που μιλούσαμε στο μσν, πήγε εκεί το πράγμα, της είπα ότι τη βλέπω διαφορετικά, και μ είπε ότι δε θέλει να χαλάσει αυτό που έχουμε. και το συνεχίσαμε έτσι. Το καλοκαίρι πάλι έπερνε τηλ. κ μ κανε "σκηνες" ότι την ξέχασα κλπ. Την έπερνα κ γω που κ που, αλλά σπάνια. Πλέον η σχέση μας έχει γίνει αρκετά "περίεργη". Είμαστε σαν εικόνα ένα ζευγάρι με τα όλα του, και κυρίως με τους καυγάδες του! Μαλώνουμε για το παραμικρό, αλλά είναι σαν να υπάρχει μια "κρυφή συννενόηση" ότι το γουσταρούμε, το επιδιώκουμε. Και το πιο "περίεργο", πριν κανα 2μηνο, ενώ τα χα με μια κοπέλα, 2 από τις φορές που κοιμήθηκα στο σπίτι της φοιτήτριας, φασωθήκαμε. Και τις 2φορές μου είπε οτι με βλέπει φιλικά κ ότι δε νιώθει τπτ άλλο, απλά κ**λ*σε... Τα φώτα σας μπας και βγάλω καμιά άκρη; :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {Και το πιο "περίεργο", πριν κανα 2μηνο, ενώ τα χα με μια κοπέλα, 2 από τις φορές που κοιμήθηκα στο σπίτι της φοιτήτριας, φασωθήκαμε. Και τις 2φορές μου είπε οτι με βλέπει φιλικά κ ότι δε νιώθει τπτ άλλο, απλά κ**λ*σε... Τα φώτα σας μπας και βγάλω καμιά άκρη; }???????????/ αυτο ξαναγραψτο , εγω τουλαχιστον δεν εβγαλα νοημα.
    Ενοεις το κανετε αλλα ειστε μονο φιλοι ?? !!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ποσων ετων ειπες?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by path View Post
    {Και το πιο "περίεργο", πριν κανα 2μηνο, ενώ τα χα με μια κοπέλα, 2 από τις φορές που κοιμήθηκα στο σπίτι της φοιτήτριας, φασωθήκαμε. Και τις 2φορές μου είπε οτι με βλέπει φιλικά κ ότι δε νιώθει τπτ άλλο, απλά κ**λ*σε... Τα φώτα σας μπας και βγάλω καμιά άκρη; }???????????/ αυτο ξαναγραψτο , εγω τουλαχιστον δεν εβγαλα νοημα.
    Ενοεις το κανετε αλλα ειστε μονο φιλοι ?? !!
    Ενώ τα είχα με μια κοπέλα, φασώθηκα με την φίλη μου. δεν το κάναμε. φασωθήκαμε. Και τις 2 φορές μου είπε ότι με βλέπει φιλικά.
    Quote Originally Posted by path View Post
    ποσων ετων ειπες?
    συνομήλικη, 21

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    Βασικα συγγνωμη κιολας που θα σου το θεσω ετσι αλλα μηπως σε εχει ...ψιλοδεδομενο?
    Θα σου συνιστουσα για λιγο καιρο να μην της εκδηλωνες και τοσο τα συναισθηματα σου! Στη συνεχεια, βλεπεις και πραττεις...
    Καλη επιτυχία!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    Το σκέφτηκα, αλλά ο αντίλογος σ αυτό είναι ότι σπάνια, πλέον, εκδηλώνουμε ο ένας στον άλλον ένθερμα συναισθήματα, ακόμα και πριν φασωθούμε, επειδή ακριβώς τα θεωρούμε δεδομένα ο ένας για τον άλλον..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Εχεις σκεφτει να μην "ενδωσεις" ξανα σε περιπτυξεις εως οτου ξεκαθαρισει το πως σε βλεπει?
    Αν σε εβλεπε μονο φιλικα δε θα φασωνοταν μαζι σου.Κατι εχεις που της αρεσει-κατι αλλο οχι και γι'αυτο αμφιταλαντευεται ισως.
    Αν αρχισεις και ασχολεισαι με αλλες κοπελες αποκλειστικα το πιθανοτερο ειναι να σε ξαναπροσεγγισει για να δει αν σε "εχει" ακομα.
    Τοτε νομιζω πως αν κρατησεις σταθερη σταση θα κανει το βημα που θες.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    Το χω προσπαθήσει και εν μέρει κάποιες φορές το χω πετύχει... πχ να μαι σπίτι της και να μ λέει αν θέλω να κάτσω να κοιμηθούμε μαζί και να αρνούμαι.
    Κ έχω παρατηρήσει αυτό που λες babel, ότι όταν ασχολούμαι με άλλες, "τσιμπάει".. αλλά γιατί;;; αφού ξέρει ότι δε με χάνει από φίλο..

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Γιατι δε φοβαται να σε χασει σα φιλο αλλα σαν κατι αλλο..το ξερεις.Θελει να εχει την αποκλειστικοτητα γενικως και υπαρχει καποιος λογος γι'αυτο.
    Και επειδη γενικως παλι δε ξερει τι θελει καλο θα ηταν να αποφασισει καποια στιγμη για να μη ταλαιπωρει και σενα.
    Δε λεω ολο αυτο εχει ενδιαφερον επειδη παρατεινεις το πιο ωραιο διαστημα ουσιαστικα, αυτο πριν τη δημιουργια μιας σχεσης(αφου μετα προκειται
    για κατι δεδομενο και δε βρισκεσαι στην ιδια εγρηγορση).Ομως αν το παρακανεις παει χανεται μετα ξεφουσκωνει ολο αυτο..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    Γνωριζόμαστε 10μήνες... μπορώ να το παρακάνω κ άλλο; :P δεν θα έχει ξεφουσκώσει ήδη;

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Οχι αυτο σου λεω, οτι εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα.Γι'αυτο αναλαβε δραση.
    Εκτος αν τη βρισκεις και εσυ καπου μεσα στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    Δεν είναι ακριβώς ότι τη βρίσκω. Θα λεγα καλύτερα ότι με βολεύει. Καλώς κακώς, η κοπέλα μου χει γίνει μια ευχάριστη "συνήθεια". Αν το ρισκάρω και δεν προχωρήσει, θα μου "κοστήσει". Αλλά ακόμα κ αν προχωρήσει, θα καταντήσει πιο βαρετό και σε κάποια φάση θα χαθούμε..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by xristos164 View Post
    Δεν είναι ακριβώς ότι τη βρίσκω. Θα λεγα καλύτερα ότι με βολεύει. Καλώς κακώς, η κοπέλα μου χει γίνει μια ευχάριστη "συνήθεια". Αν το ρισκάρω και δεν προχωρήσει, θα μου "κοστήσει". Αλλά ακόμα κ αν προχωρήσει, θα καταντήσει πιο βαρετό και σε κάποια φάση θα χαθούμε..
    Αυτο ακριβως εννοουσα!!!

  14. #14
    ...χμ φίλε μου, μάλλον δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ στη ζωή σου...:)
    Υπήρχε περίπτωση να θέλετε ο ένας τον άλλον, να κοιμόσασταν στο ίδιο σπίτι και να μην κάνατε σεξ?
    Αδύνατο.
    Απλά επειδή ούτε εσύ, ούτε εκείνη δεν έχετε κάτι πιο ενδιαφέρον να απασχοληθείτε στη ζωή σας, (και εννοώ σε ερωτικό επίπεδο), παίζετε για να κάνετε πως κάτι συμβαίνει.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    9
    ναι... κολλάει αυτό που λες...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι γίνεται...??
    By *anny* in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 18-08-2010, 12:03
  2. τι γίνεται;
    By mstrouf in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 10-06-2009, 20:41
  3. ερωτηση....τι γινεται;
    By researcher in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-03-2009, 00:56
  4. γινεται...
    By areti23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 20-12-2007, 22:43
  5. Πές μου πώς γίνεται;
    By ΕΙΡΗΝΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 10-05-2006, 14:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •