ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ

    δεν ηξερα που ταιριαζει το θεμα οποτε το βαζω εδω

    απο μικρη οταν μου φωναζανε η με χτυπαγανε η ντρεπομουνα κλπ κλπ, εμπαινα στην διασικασια να με σκεφτομαι σαν καποια αλλη. ειτε τυχαια ειτε καποια που ξερω. φανταζομουν πως εκεινη την ωρα ειμαι καποια αλλη και οτι δεν μιλανε στην ουσια σε μενα επειδη δεν ειμαι πλεον αυτη που ειμαι μεσα στο μυαλο μου.

    οταν ειμαι καποια αλλη δεν με φοβιζει η ντροπη η οι φωνες η η αμηχανια η οτιδηποτε αλλο. ειμαι μια αλλη οποτε οσα συμβαινουν σε μενα πολυ απλα ΔΕΝ με επιρεαζουν γιατι πολυ απλα ειμαι μια αλλη.

    με πιανω τελευταια να σκεφτομαι συνεχεια κιολας πλαστικες προσωπου και τετοια, να αλλαξουν ολα ριζικα. οποτε θα μαι εντελως μια αλλη.

    εχει σκεφτει ποτε κανεις ετσι?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Εγω..πολυ συχνα.εχω πει πολλες φορες οτι φτιαχνω ιστοριες στο μυαλο μου και ζω μεσα σ αυτες...
    Παντα ειμαι μια αλλη..
    Δεν ξερω πλεον αν μπορω να δινω συμβουλες..εδω τον εαυτο μου δεν βοηθαω!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    νοιωθεις οτι "ΕΣΥ", ειναι τα χαρακτηριστικα σου τα εξωτερικα, Η, η προσωπικοτητα σου, το μυαλο σου, τα συναισθηματα σου?
    δλδ, οποια κανει πλαστικες, γινεται "αλλη"?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω θελω να ειμαι εγω και μονο εγω....αλλα βελτιωμενος και προσπαθω οσο μπορω:)
    Φυσικα μερικα απο αυτα που φανταζομαι ουτε ο Σουπερμαν να ημουν δεν θα τα πετυχαινα ( οχι οτι δεν εχω σκεφτει να ειμαι ο Σουπερμαν:P) , αλλα οκ εγω σε βρισκω μια χαρα μπροκεν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νοιωθεις οτι "ΕΣΥ", ειναι τα χαρακτηριστικα σου τα εξωτερικα, Η, η προσωπικοτητα σου, το μυαλο σου, τα συναισθηματα σου?
    δλδ, οποια κανει πλαστικες, γινεται "αλλη"?
    απλα αμα εισαι αλλη το καταλαβαινεις πιο πολυ αμα το βλεπεις και στον καθρευτη ετσι δεν ειναι?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Ναι αλλα μετα μηπως παλι θες να σαι αλλη?

    Εμενα μου το λεγανε συνεχεια και γονεις και γιατροι μετα το επεισοδειο οτι ηθελα να μουν αλλος,κατι το διαφορετικο απο οτι μουν αλλα δνε το πολυδεχομουν. Παντως ισχυει οτι προσαρμοζομουν πχ στις αποψεις της παρεας κλπ ... Αλλα πλεον τον τελευταιο καιρο ειμαι αρκετα ο εαυτος μου και ετσι ειναι καλυτερα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    απλα αμα εισαι αλλη το καταλαβαινεις πιο πολυ αμα το βλεπεις και στον καθρευτη ετσι δεν ειναι?
    ναι, ετσι πιστευω οτι ειναι.
    οταν δεν κοιτας στον καθρεφτη ομως, ποια εισαι???

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    οταν δεν κοιταω τον καθρευτη??? μμμ.....αυτο ειναι ενα θεμα. πως μπορεις να σε αυτοχαρακτηρησεις δεν ξερω.....και οταν περπαταω στον δρομο με φανταζομαι αλλιως. δεν ξερω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Broken, ελπίζω να ξύπνησες ανάποδα σήμερα επειδή μια χαρα ατομο εισαι!
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    That makes two of us. Ομοίως, νιώθω να αδικούμαι από την εξωτερική μου εικόνα. Θα ήθελα πολύ να κατοικούσε η ψυχή μου σε άλλο σώμα, αντί να αναγκάζομαι να ξεσκίζομαι στο γυμναστήριο για να ανταγωνιστώ τον υπόλοιπο κόσμο που υπερτερεί έναντι εμού. Και όχι η ίδια ψυχή. Αλλά μια τελειότερη, πιο δυναμική και όχι τόσο ευάλωττη στην απογοήτευση και την ηττοπάθεια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Broken Doll με το θέμα που έθεσες θυμήθηκα την γνωστή ερώτηση που γινόταν παλιά στα σχολικά λευκώματα. Τότε προσπαθούσα να σκεφτώ ποια θα ήθελα να είμαι αλλά δεν μου έβγαινε κάτι. Τώρα που μεγάλωσα και σκέφτομαι πότε πότε εκείνα τα λευκώματα, εξακολουθώ να μην θέλω να μην είμαι καμιά άλλη. Θέλω να είμαι αυτή που είμαι και απλά να γίνω καλύτερη. Εσωτερικά και εξωτερικά. Αυτό να κάνεις και συ.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Similar Threads

  1. με αφησε για αλλη..
    By katestrammeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 302
    Last Post: 18-09-2013, 09:06
  2. Ερώτηση για κάποια φάρμακα!!!
    By LOY LOY in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-2011, 13:54
  3. Άλλη μια φορά.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 09-07-2010, 09:59
  4. Αλλη μια νυχτα...
    By nonos1503 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 16-10-2008, 02:52
  5. Άλλη μια ιστορία
    By brainguard in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2008, 19:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •