xωρισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: xωρισμός

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Athens GR
    Posts
    10

    xωρισμός

    τα είχαμε 5 χρόνια και χωρίσαμε.......εγώ όμως την αγαπώ πολύ και μακρυά της αισθάνομαι ένα μηδενικό...αυτή βρήκε άλλον και αυτό με κάνει να αισθάνομαι ακόμη χειρότερα .....πως να την ξπεράσω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by partblah1990 View Post
    τα είχαμε 5 χρόνια και χωρίσαμε.......εγώ όμως την αγαπώ πολύ και μακρυά της αισθάνομαι ένα μηδενικό...αυτή βρήκε άλλον και αυτό με κάνει να αισθάνομαι ακόμη χειρότερα .....πως να την ξπεράσω?
    Φίλε σε νοιώθω... η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να κάνεις υπομονή και το πολύ σε ένα χρόνο θα σου έχει επανέλθει η διάθεση για ζωή...(εντάξει να κάνουμε και λίγο χιούμορ, βοηθάει στο να φτιάξει λίγο η διάθεση)..

    Και εγώ κάποτε ήμουν σε μια παροιμιώδη κατάσταση σαν την δικιά σου..... και εγώ νέος είμαι σαν κι εσένα (1990 γράφεις στο νικνέιμ)......και έτσι μου ερχότανε να αυτοκτονήσω.....και είναι κρίμα ρε γαμώτο, νέα παιδιά να σκέφτονται την αυτοκτονία.....αν ήταν κανάς γέρος...άιντε να πεις εντάξει (που και πάλι δεν είναι ηθικά σωστό...αλλά σε σχέση με την περίπτωση των νέων όσο να ναι..καταλαβαίνεις...).... και συνήθως δεν γράφω τα προσωπικά μου στο ίντερνετ (συνήθως... όχι πάντα), αλλά για σένα θα κάνω μία εξαίρεση καθώς ήδη σε σύμ-πάθησα (κάλη ώρα κι απο το θέμα που είχα ανοίξει τις προάλλες).... που λές... παθαίνω κι εγώ την ερωτική απογοήτευση...περνάνε οι μήνες..καταλαβαίνεις πως γίνεται ψυχολογικά ένα ευαίσθητο άτομο μετά απο κάτι τέτοιο... και καταλήγω σε ψυχίατρο ώστε να λάβω την απαραίτητη φαρμακευτική βοήθεια... με εξετάζει ο άνθρωπος ( φιλικός μου φάνηκε και καλός με την πρώτη φορά (αχ αυτό το respect που έλεγα σε εκείνο το θέμα)..... εντάξει, λαμβάνω την φαρμακευτική θεραπεία....περνάει αρκετός καιρός... και στο τέλος ανακαλύπτω πως στην ουσία τα φάρμακα δεν με βοηθούσαν, αλλά στην ουσία μου δημιουρούσαν προβλήματα στην καθημερινότητα μου και σε πολλές δραστηριοτητές μου... άσε που διέτρεχα σοβαρούς κινδύνους απο acute dystonia, diabetes, brain loss(καλά αυτό ίσως και να μην το γλίτωσα :P), και tardive dyskinisia.... και αποφασίζω να τα κόψω... και το πράττω.. χωρίς την σύμφωνη γνώμη του ιατρού μου... παρεξηγηθήκαμε και κάναμε συζητήσεις του τύπου

    me:γιατρέ, γράψε μου κάτι ελαφρύ
    doctor: όχι, δεν σου γράφω
    me:θα μου γράψεις
    doctor:ρε δεν σου γράφω ρε!
    me:άμα δεν μου γράψεις θα τα κόψω
    doctor: κόψτα!
    me:θα τα κόψω..
    doctor:ρε κόψτα ρε! τι με νοιάζει εμένα?
    me:οκ τα κόβω!

    έτσι που λές...

    αλήθεια, η υπογραφή σου ''Προετοιμάζομαι για το καλύτερο και είμια έτοιμος για το χειρότερο !'' , πώς και έτσι? τι, έχεις μπλέξει με τίποτα μαλάκες? κι αν ναί, πόσοι είναι αυτοί? εσύ έχεις άτομα να σε στηρίξουν ή όχι? πάντως εγώ εδώ είμαι, και όποτε θές θα προσπαθώ να σε βοηθήσω (έστω και μόνο ψυχολογικά (εγώ προσωπικά την ψυχολογική υποστήριξη, σε αντίθεση με την φαρμακευτική, την εκτιμάω πάρα πολύ (εντάξει βέβαια μπορεί και να μην βοηθάει και τόσο όσο τα χαπάκια, αλλά γούστα βλέπεις..) χάρηκα που τα είπαμε :)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Quote Originally Posted by partblah1990 View Post
    τα είχαμε 5 χρόνια και χωρίσαμε.......εγώ όμως την αγαπώ πολύ και μακρυά της αισθάνομαι ένα μηδενικό...αυτή βρήκε άλλον και αυτό με κάνει να αισθάνομαι ακόμη χειρότερα .....πως να την ξπεράσω?
    Βρηκε αλλον υστερα απο 5 χρονια,ε ρε!!Ξερω πως νιωθεις ενα κενο μακρυα της...
    Καποια στιγμη πρεπει να πεις
    Αντε γ.....σου που θα καθομαι να σκαω για την παρτυ σου μωρη!!
    Ολοι μας το καναμε και προχωρησαμε φιλε,οπως ο ντριβερ ετσι και εγω θα ειμαι εδω αν χρειαστεις κατι φιλε
    Το κεφαλι ψηλα!
    Ετσι ειναι οι σχεσεις,μια οφθαλμαπατη...
    http://www.youtube.com/watch?v=bP5EgWx9UhQ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by partblah1990 View Post
    τα είχαμε 5 χρόνια και χωρίσαμε.......εγώ όμως την αγαπώ πολύ και μακρυά της αισθάνομαι ένα μηδενικό...αυτή βρήκε άλλον και αυτό με κάνει να αισθάνομαι ακόμη χειρότερα .....πως να την ξπεράσω?
    τι έγινε ρε φίλε? γιατί δεν μας γράφεις? τι?....... ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΣ????? έλα μωρέ....πώς κάνεις έτσι κι εσύ?? δεν είναι οτι έπαθες και διαβήτη...ούτε καμία όψιμη δυσκινησία......ούτε ότι έπαθες καμιά εξάρθρωση σαγονιού.......

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Athens GR
    Posts
    10
    είμαι οκ! βρήκα το αντίδοτο από αυτό το δηλητήριο που με βασάνιζε ......προχωράω μπροστά και κάνω καινούργιες γνωριμίες.......την επόμενη φορά θα φροντίζω να 'χω καβάτζες.........

    thanks παίδες για το χρόνο σας !

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Ετσι μάγκα μπράβο σου!

Similar Threads

  1. xωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 14:31
  2. Xωρισμός.
    By frei in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 13-08-2010, 20:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •