Εφηβεία: τι να κάνω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    28

    Εφηβεία: τι να κάνω?

    Edw kai kairo prospa8w na katalavw giati feromai etsi,omws den vriskw pou8ena apantiseis,psaxthka mesa mou!Egwismos htan to mono pragma pou mou hr8e sto mualo.Ta eixa loipon me mia kopela 5 meres,eimastan mazi ka8e mera gia polles wres,auth h kopela xtupouse to kefali tis ston toixo me dunamh sunexeia kai ferotan san paidaki,ena vrady tis eipa oti auto pou kaneis den mou aresei kai hmoun polu luphmenos..auth eskase sta geloia kai thn epomenh mera pou ths to eipa m eipe oti 8elei ton prwin ths,egw vevaia xarhka giati den h8ela na sunexistei alo auto:Pmeta loipon ekana faseis me merikes kopeles kai enw htan na ta ftiaxw m merikes apo autes,dld ka8e fora pou pigene gia sxesh skeftomoun oti monos pernaw pio kala kai oi kopeles einai varetes..meta to metaniwna otan eimoun mazi tous filika omws:(Ekana mia sxesh prin ligo kairo me mia kopela polu omorfh kai teleia gia mena!pernousame fovera giati kai oi 2 mporousame na ekfrastoume eleu8era o enas ston alon,mia mera hmoun spiti loipon k skefthka pali to idio,Kopeles ta idia kai ta idia..den variese?kai xwrisa m authn pali:/htan prin 2 mhnes,twra thn skeftomai olh thn wra kai ths stelnw mnmata kai tis lew oti dn mporw na thn 3exasw k oti thn 8elw akoma kai bla bla alla menei ligo makria apo edw,opote thn vlepw spania:/dinei kai e3etaseis fetos!twra ta exw me mia kopela pou einai e3isou polu kalh alla den tis feromai swsta,lew pragmata pou tin rixnoun psixologika kai den 8elei na to di3ei,omws to katalavainw..kai den 3erw giati ta lew,prospa8w na ta stamathsw kai ekatsa k skefthka oti isws prepei na xwrisw k m auth,parolou pou pername kala..omws egw dn niw8w kati gia authn:/eimaste 3 evdomades mazi!Ti na kanw?:/

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    23
    brave.....eisai se ilikia pou prepei na paikseis gia na min paikseis argotera..oi perissoteroi paizoun se afti tin ilikia eos kai poly megalyteri ilikia...min anisixeis...tha soy perasei otan vreis tin katallili!!!! ayti pou tha se kanei na min vlepeis tipota allo para ekeini mono;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Φίλε μου...ίσως θα σε βοηθούσε να μιλούσες και με κάποιον ειδικότερο στα θέματα αυτά.Κατα την δική μου -μη ειδική- εκτίμηση...εφόσον τα περνάς καλά με κάποια κοπέλα (την βρίσκεις έτσι όπως την θέλεις είτε σαν μορφή είτε σαν χαρακτήρα) και ξαφνικά αποσύρεσαι συναισθηματικά (βαριέσαι) και οδηγείς τα πράγματα στη διάλυση της σχέσης....τότε πολύ πιθανόν να φοβάσαι κάτι για την πορεία της σχέσης σας και να μην είσαι έτοιμος αυτό να το μοιραστείς με την κοπέλα σου.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    28
    Originally posted by LOGOPSYXOS
    Φίλε μου...ίσως θα σε βοηθούσε να μιλούσες και με κάποιον ειδικότερο στα θέματα αυτά.Κατα την δική μου -μη ειδική- εκτίμηση...εφόσον τα περνάς καλά με κάποια κοπέλα (την βρίσκεις έτσι όπως την θέλεις είτε σαν μορφή είτε σαν χαρακτήρα) και ξαφνικά αποσύρεσαι συναισθηματικά (βαριέσαι) και οδηγείς τα πράγματα στη διάλυση της σχέσης....τότε πολύ πιθανόν να φοβάσαι κάτι για την πορεία της σχέσης σας και να μην είσαι έτοιμος αυτό να το μοιραστείς με την κοπέλα σου.
    Ναι καπως ετσι ειναι αλλα γιατι να φοβαμαι?αυτο δν καταλαβαινω..τι ειναι αυτο που με κανει να φοβαμαι Εντομεταξυ παντα καταληγω στην προταση \'δεν βαριεσαι\'?:/

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    9
    όπως είπε και ο/η secret, τώρα είναι η εποχή του πειραματισμού. Μην αισθάνεσαι ενοχές για όλα αυτά που ξεφυτρώνουν από τις σκέψεις σου. Είναι η απαραίτητη διαδικασία προς την ενηλικίωση. Προσπάθησε να χαρείς την ομορφιά αυτής της ηλικίας (την οποία δεν βλέπεις τώρα :)

    Είναι ευκαιρία να γνωρίσεις διάφορους τύπους ανθρώπων, χαρακτήρες (όχι απαραίτητα αποκλειστικά μέσα από σχέσεις). Μπορείς γενικά να αξιολογείς τις φιλίες σου και να παρατηρείς τον τρόπο που αντιδράς και αλληλεπιδράς μέσα από αυτές.

    Ετσι θα γνωρίσεις σιγά τον εαυτό σου και θα μπορείς να αναγνωρίζεις και τους άλλους.

    Μονάχα ένα έχω να σου πω... να είσαι αληθινός, αυθεντικός, να είσαι εσύ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....χρειαζεται μια συζητηση με εναν ειδικο για ολα αυτα!θα ηταν χρησιμη!

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    η κοσμάρα μουυυυυυυυ!!!
    Posts
    39
    αλλο και αυτο!Βρε!Καλα που δεν εισαι στο σχολειο μου δλδ...Τεσπα...καλα οτι ειναι λογικα αυτα που κανεις ειναι...οι περισσοτεροι ετσι ειστε...τα αγορια δλδ...ακομα και τα κοριτσια...κατι τετοια που λες οτι κανεις εσυ τα εχω κανει και εγω..τεσπα...βασικα να χωρισεις πρεπει.πιστευω οτι θα βρεις μια κοπελα που να βρισκεις σε αυτη αλλα πραγματα απο την εμφανηση..Λες ειναι πολυ ωραια...Ψαξτο λιγο...Δεν λεω να ειναι χαλια αλλα κοιταξε σε μια κοπελα αλλα πραγματα που ειναι πιο σημαντικα απο ενα περιτυλιγμα...αναφερομαι στο περιεχομενο...τι να την κανεις αν ειναι κενη?βρες μια που να σε ενδιαφερουν σε αυτη και αλλα πιο σπουδαια πραγματα απο το περιτυλιγμα...Αυτη θα ειναι αυτη που θα σε κρατησει και δεν θα θες εσυ να χωρισεις...Αυτα....

    Και....αν δεν την βρεις κανε φασεις...και μπορει να ειναι και μια απο τις φασεις!Δεν το ξερεις αυτο...Αλλα, μπορει να ειναι μια φιλη σου...Δεν εχεις καμια κοπελα καλη φιλη?Μπορει να ειναι αυτη...Λεω για τη φιλη σου γιατι λογικα αυτη θα τη βλεπεις φιλικα αρα ρολο θα παιζουν τα οσα κρυβει μεσα στην καρδια της...Οχι μεσα στα ρουχα της!!!;):):P

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    kypros paphos
    Posts
    1
    edw kai 1 xrono exw xorisei,,, apo to kairo pou exw xorisei dld pou aftos me xorise den mp0rw na t0n vgalw esto gia ena lepto ap0 t0 mial0 m0u ,,, aftos exei alli sxesi alla dixnei pws endiaferete ,, me eperne tilefwno m elege pws m\'agapaei pws pws pws,,, erx0tan ka8e nikta katw ap0 t0 spiti p g na me dei,,, me vlepei sinexos,, den 3erw,, den t0 antexw,, vazei tous filous tou na ma8en0un gia mena,,, den t0 antexw, pws mp0rw na t0n ferw pisw,, i na ton 3exasw ??:(:(:(:( den to antexw,,,:(

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    1
    Braveheartroll απ οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου πιστευω πως πρωτα θα πρεπει να 3εκαθαρισεις μεσα σου τι ειναι αυτο που πραγματικα θες.λες πως δεν νιωθεις τπτ για την κοπελα που τα εχεις τωρα,αρα εγω θα σου προτεινα να χωρισεις .μπορεις να της 3εκαθαρισεις πως εισαι μπερδεμενος ή θες καποια αλλη κτλπ...θα την πληγωσει προφανως αλλα καλυτερα να 3εκαθαρισεις την θεση σου.βεβαια κ αυτο ε3αρταται απο την τακτικη που θα ακολουθησεις: θες να περασεις καλα απλα ετσι χαλαρα ή θες και συναισθηματικη καλυψη κτλπ??

    SteFaniSF
    σε χωρισε για να τα φτια3ει με μια αλλη??αν σου φαινεται ειλικρινης η σταση του τωρα, προσπαθησε να το παλεψεις μαζι του ,αλλα δν φαινεται κ τοσο σωστο το να τα εχει με καποια ενω παραλληλα σου στελνει και σε 3εσηκωνει με διαφορα.για σκεψου??μπορει να θελει να σας εχει κ τις 2 και αυτος να παιζει ενω εσυ να τρωγεσαι με το να τον σκεφτεσαι συνεχεια δν 3ερω...σκεφτομαι ετσι λογο μιας παρομοιας καταστασης που βιωνω..αλλα εσυ 3ερεις καλυτερα..το πιο απλο ειναι να κανεις εκεινο που νιωθεις εσυ πιο σωστο

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    12
    Μην ερωτευεστε,κανει κακο.Οταν ερωτευτεις θα εισαι μια χαρα τελεια θα πετας στα αστερια μετα απο λιγο θα αλλαζει η αλλη και μετα θα σου ριξει το πακετο \"α ξερεις θελω να χωρισουμε\"και θα σε βαρεσει αναμεσα στα ματια.Θα ειστε χαλια.Μαλακια δεν αξιζει καθολου.Εγω τουλαχιστον την δευτερη φορα πριν μιαμιση βδομαδα δηλαδη που χωρισα εχω λιωσει ειμαι σκατα.Δεν αντεχετε αυτη η κατασταση για αυτο αφηστε το καλυτερα.Μονο παιχνιδι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Originally posted by Zairped
    Μην ερωτευεστε,κανει κακο.Οταν ερωτευτεις θα εισαι μια χαρα τελεια θα πετας στα αστερια μετα απο λιγο θα αλλαζει η αλλη και μετα θα σου ριξει το πακετο \"α ξερεις θελω να χωρισουμε\"και θα σε βαρεσει αναμεσα στα ματια.Θα ειστε χαλια.Μαλακια δεν αξιζει καθολου.Εγω τουλαχιστον την δευτερη φορα πριν μιαμιση βδομαδα δηλαδη που χωρισα εχω λιωσει ειμαι σκατα.Δεν αντεχετε αυτη η κατασταση για αυτο αφηστε το καλυτερα.Μονο παιχνιδι
    φιλε ζεπερντ στη συμπεριφορα οι ανδρεσ ειναι σαν τα σκυλια και οι γυναικεσ σαν τισ γατεσ οι γατεσ οσο και δεμενεσ να ειναι με το αφεντικο μια μαλακια να γινει φευγουν απο το σπιτι τα σκυλια ποτε ερωτευσου αλλα μην πεφτεισ με τα μουτρα να σαι ανοιχτοσ σε νεεσ γνωριμιεσ και πιθανον καβαντζεσ κλπ

  12. #12
    Φίλε μου δεν είσαι ακόμα ώριμος η βασικά δεν είσαι σταθερός στις σχέσεις σου.Θες απλά να κάνεις πολλά με πολλές...Τα έχεις με μια 3 εβδομάδες και λες οτι δεν αισθάνεσαι πολλά.Κάτσε ρε φιλε πότε θα προλάβεις?γνώρισε την καλύτερα περίμενε να ανταλλάξετε εμπειρίες και βλέπεις πως θα εξελιχθεί!να φανταστώ οτι αυτές που κάνεις φάσεις η σχέση δεν τις ξέρεις πάνω απο 2 μέρες στο μέγιστο 1 μήνα ε?εγώ για παράδειγμα τα έχω τώρα με ένα κορίτσι 6 μήνες και είμαι τρελά ερωτευμένος και την αγαπάω πραγματικά...γιατί?γιατι τις έχω δοθεί ολόκληρος και αυτή το ίδιο...Κια ξεκινήσαμε απο φίλοι στο φροντιστήριο και μετά απο 4 μήνες που είμασταν κάθε ημέρα μαζι αισθάνθηκα πράγματα που ποτέ δεν το περίμενα!και συνεχίζουμε και θα συνεχίσουμε να είμαστε μαζί όσο πάρει...Και δεν συμφωνώ με κάποιους οτι οι έφηβοι 16-18 πρέπει να πηγαίνουν με την μια και με την άλλη...ξέρω ατομα ηλικίας που τα είχαν 16 χρονών και τώρα ειναι 26 και συνεχίζουν να είναι μαζί.ΒΡΕΣ ΕΞΥΠΝΗ,ΟΜΟΡΦΗ,ΓΛΥΚΙΑ,ΤΡΥΦΕ� �Η οχι χαζογκόμενα γιατί οι περισσότερες έτσι είναι...εγώ ευτυχώς είμαι τυχερός:P:):):)

  13. #13
    Το οτι σου λένε μερικοί κανε κανε για να αποκτήσεις εμπειρίες να γνωρίσεις αν\\θρώπους αυτό το κάνεις μέσα απο τις φιλίες δεν χριάζεται να πηγαίνεις με την μια και την άλλη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Το θεμα ειναι οτι δεν εχεις βρει αυτο που θα σε καλυπτε πραγματικα σε μια σχεση, πιστευω οι πιο πολυ περνανε απο τη φαση που εισαι τωρα ψαχνοντας αυτο που θα τους κρατησει το ενδιαφερον. Μην ανησυχεις ,οταν βρεις κατι που θα σε γεμιζει περισσοτερο η προσοχη σου θα μεινει εκει.. Απ\'οτι λες παντως δε φαινεται να γνωριζεις ιδιαιτερα τις κοπελες προτου κανεις σχεση κ μαλλον γι\'αυτο αλλαζεις συχνα γνωμη, αν τις γνωριζες πρωτα ισως να ηθελες να κανεις κατι παραπανω με αρκετα λιγοτερες απο αυτες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    τα ειχαμε για τρεις μερες , χωρισαμε για τεσερεις , τα ξαναφτιαξαμε για μια βδομαδα ,,,,,ουτε εχεις φτιαξει τιποτα ουτε εχεις τιποτα να χωρισεις σε τετοιους χρονους ,,,,κουλαρε,,,,,,,,,,παιξε χαλαρα με τα κοριτσια χωρις να φερεσαι σαν κρετινος, οταν σου βγαινει να φερεσαι ασχημα ειναι σημαδι για να απομακρυνεσαι, υπαρχουν κι αλλα αγορια ε, ,,,,,και οταν και με οποια σου κανει ΚΛΙΚ για κατι περισσοτερο θα το δεις μονος σου , δεν θα χρειαζεται να ρωτησης.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •