Δε θελω να τη χασω αλλα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    Δε θελω να τη χασω αλλα...

    Γεια σας παιδια! Εχω ενα θεματακι που με απασχολει ωρες ωρες και οταν το σκεφτομαι στεναχωριεμαι.. ειμαι σε περιοδο πανελληνιων και εχω κοπελα (ευτυχως αυτο δεν εχει επηρεάσει το διαβασμα μου) .. απλα πολλες φορες σκεφτομαι οτι αυτη η σχεση εχει προδιαγεγραμμενο τελος και αυτο ειναι οταν και οι δυο φυγουμε φοιτητες ... εχω αρχισει και δενομαι σε πολυ μεγαλο βαθμο μαζι της και οταν σκεφτομαι πως σε μερικους μηνες ολο αυτο θα τελειωσει και οχι επειδη το θελουμε εμεις αλλα αναγκαστικα πεφτω πολυ ψυχολογικα και ισως υπαρχει καποιος με αναλογη περιπτωση να μου απαντησει πως το χειριστηκε !!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    27
    Γεια σου, multikara!

    Μια σχέση από απόσταση σίγουρα μπορεί να υπάρξει και στο λέω εγώ που έχω μια τέτοια σχέση από 15 χρονών!! (τώρα είμαι φοιτήτρια και συγκατοικούμε ανά διαστήματα) Το θέμα είναι να το θέλετε και οι δύο το ίδιο. Αν πραγματικά το θέλετε, δεν είναι καθόλου μα καθόλου ανέφικτο. Πιστεύω πως είπα ό,τι χρειάζεται.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος γενικα !! και η αδερφη μ ειχε μια τετοια σχεση και μιλαμε για αποσταση 100 χλμ μονο αλλα και παλι ενω ηταν μαζι πολλα χρονια δε τραβηξε το πραγμα... ειναι κατι που με προβληματιζει καιρο τωρα και με φρεναρει ως ενα βαθμο στο να εκφρασω αυτο που νιωθω για αυτην ... και ουτε αυτη μου εχει πει πως νιωθει ... τρεις μηνες τα χουμε μονο !! και δε ξερω πως να φερθω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by multikara View Post
    Γεια σας παιδια! Εχω ενα θεματακι που με απασχολει ωρες ωρες και οταν το σκεφτομαι στεναχωριεμαι.. ειμαι σε περιοδο πανελληνιων και εχω κοπελα (ευτυχως αυτο δεν εχει επηρεάσει το διαβασμα μου) .. απλα πολλες φορες σκεφτομαι οτι αυτη η σχεση εχει προδιαγεγραμμενο τελος και αυτο ειναι οταν και οι δυο φυγουμε φοιτητες ... εχω αρχισει και δενομαι σε πολυ μεγαλο βαθμο μαζι της και οταν σκεφτομαι πως σε μερικους μηνες ολο αυτο θα τελειωσει και οχι επειδη το θελουμε εμεις αλλα αναγκαστικα πεφτω πολυ ψυχολογικα και ισως υπαρχει καποιος με αναλογη περιπτωση να μου απαντησει πως το χειριστηκε !!
    αλοχα! λοιπον να εισαι αισιοδοξος κι αν χωρισετε λογω σπουδων θα γνωρισεις στη σχολη σου νεα πραματα το ιδιο κι εκεινη, καταλαβαινω οτι την αγαπας ετσι νιωθεις αλλα, αν ειναι και κατι αληθινο θα κρατησει ακομα και αν σπουδαζεις στου διαολου τη μανα εσυ και εκεινη στου βουδιου το ματι :Ρ μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε νεο κεφαλαιο ανοιγεται στη ζωη σου σιγα σιγα και στη δικη της! :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γεια σου multikara συμφωνω με την bloodykate,αλλα καταλαβαινω οτι λογω της ηλικιας σου, σου ειναι δυσκολο να σκεφτεις ετσι.Προφανως σου φαινεται δυσκολο να σκεφτεις οτι θα γνωρισεις αλλη κοπελα και θα ξαναερωτευτεις αλλα συνηθως ετσι γινεται.
    Η δικη μου συμβουλη ειναι να προσπαθησεις να μην σκεφτεσαι το τι θα γινει στο μελλον.Απολαυσε την καθε στιγμη που περνας με την κοπελα σου και που ξερεις μπορει τελικα να σπουδασετε και στο ιδιο μερος.
    Last edited by betelgeuse; 29-01-2012 at 21:39.

Similar Threads

  1. θελω να χασω 25 κιλα
    By μαρια1999 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 37
    Last Post: 14-09-2012, 19:16
  2. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-12-2011, 01:47
  3. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 13:58
  4. Θελω να βοηθησω αλλα πως?
    By gramle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2007, 15:01
  5. Όλοι θέλουν να χάσω βάρος! Εγώ θέλω;
    By Μαρία. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 04-04-2007, 20:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •